Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 05:10



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.07. 15:34 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Napsugár írta:
LadyJane írta:
(Nem vagyok nagyon "internetes személyiség"- ahogy Colin mondaná... ;) )


nem az?:O na, ezt nem is tudtam:) mondjuk, akkor már érthető, miért nem lelhető fel semelyik közösségi oldalon sem.


Úgy látszik a varázslók és a boszorkányok nem szeretik az Internetet. :)


vagy csak egész egyszerűen a pirosköpenyesek kiváltsága a nethasználat :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.27. 19:40 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Ismét a neten.
Kissé késve bár törve nem...

Először is Köszönöm Napsugár,
hogy dicsérő szavakkal illetted "képemet".
Az érdem nem az enyém, de majd átadom az illetékesnek :oops:

És...Kedves Koczy (_jó a blogod és remélem egyre jobban érzed magad Albionban_)
Tényleg főleg a lovagok használják a netet, és a twitter király egyértelműen Eoin : élvezet olvasni, mindent :oops: elmesél magáról. Bár legutóbb egy "nem lovag, de hú, de nem" :twisted: szereplő is csatlakozott hozzájuk. Bradley meg már Offical lett, vagyis (nem ő írja az üziket :( ) .
(Szerinted jól gondolom?)



Colin és az internet "kapcsolatáról" itt olvastam:
http://thetorchonline.com/latest/interv ... ut-butter/
( Posted on 01 April 2010 by Brent Hartinger)

______________________________________________________________
Kérdés:
"So you really don’t read what people write about you online?"
(Te tényleg nem olvasod el, amit az emberek írnak rólad a neten?)


Colin Morgan:
"It’s not an ignorant way that I’m doing that at all —
I think it’s great that there is the internet, for people to talk about
the show and have that base and that community and meet fellow
fans. I think that’s brilliant.

But I think it’s a bit scary. It’s great to get the support and
appreciation, but there’s a lot of things out there. If you’re an actor,
if you’re to read things that are good, you get full of yourself, and if
it’s bad, you never forget it. So I think it’s destructive either way.

So I’ve always stayed clear."


( és az én szabad fordításom:)
"Szándékosan teszek így. Úgy gondolom, hogy az nagyszerű, hogy van
az internet, mert így az emberek beszélgethetnek a sorozatról, a
rajongók megismerkedhetnek egymással. Ezt csodálatosnak tartom.

De, szerintem, egy kissé ijesztő is. Az nagy dolog , hogy megkaphatod
a támogatást és az elismerést, de sok más is folyik ott.
Ha színész vagy, és JÓ dolgokat olvasol magadról, könnyen a fejedbe
szállhat, ha pedig ROSSZAT hallasz, azt sosem felejted el. Egyszóval,
szerintem mindkét módon befolyásol.

Tehát én ettől távol maradok. "(Így "tiszta" maradok)

______________________________________________________________
( én így értelmeztem a válaszát, ha tévedek javítsatok ki)


:!:
Mit szóltok?
:!:

Ezért is szeretem Colin Morgant. :D
Szeretem benne ezt a tisztaságot, alázatot, tényleg "like an angel" néha. Nem könnyű "tisztának maradni minden körülményben", ugye, kedves rajongótársaim.



Sajnos :( a pesti út nem jött össze, így nem láttam a mozivászon
nagyságú könnyeket :cry: a PARKED végén. De hallottam, FULL HAUSE
volt!

még van esélyünk, mert a CINEMAX leadja a Tv-ben :shock:
most 29-én este 8-tól ( 30-án hajnalban ismétlik 3:20)
és ami még jobb FELIRATTAL :D

http://port.hu/pls/tv/tv.channel?i_ch=4 ... &i_where=1

olvasd el az ajánlót, nagyon 8-) , de aki írta biztos NEM LÁTTA :!: a
filmet még!

Bocs a nagybetűkért, csak az izgatottság!


.....
Ha érdekelnek még "Colinos", "Merlines" vagy esetleg "Bradleys"
hírek én ezt a két blogot ajánlom (angol)

http://gealach-ros.livejournal.com/
(ez az angol rajongók biztos forrása - ez a német a lány valahogy mindent tud merlinékről és abszolut profi és tárgyilagos.)

http://fyeahcolinmorgan.tumblr.com/
( ő amerikai és szintén "Colin-szakértő" )


Ritkán jövök, de akkor sokat maradok...mármint a fórumon.

Remélem örültetek nekem.... ;)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 03:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:
És...Kedves Koczy (_jó a blogod és remélem egyre jobban érzed magad Albionban_)
Tényleg főleg a lovagok használják a netet, és a twitter király egyértelműen Eoin : élvezet olvasni, mindent :oops: elmesél magáról. Bár legutóbb egy "nem lovag, de hú, de nem" :twisted: szereplő is csatlakozott hozzájuk. Bradley meg már Offical lett, vagyis (nem ő írja az üziket :( ) .
(Szerinted jól gondolom?)


Köszönöm szépen a dicsérő szavakat. :) (Azt megkérdezhetem azért, hogy melyik blogomra gondoltál? Csak mert jelenleg van négy. :) )

Jól érzem magam Londonban, de még nem érzem úgy, hogy megtaláltam a számításomat itt.

Szerintem attól, hogy Bradley Twitter-e Official lett még simán lehet, hogy ő ír rá. Sok színész Official Twitter-rére saját maguk írnak.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 11:20 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Kedves Koczy!

Főleg a személyes és a filmes blogodat olvasom. Érdekel mi van Veled; remélem ezek csak átmeneti nehézségek és nem kell hazajönnöd?! (tudom ez nem ebbe a topicba való, de hova? :? )
Én is dolgoztam négy évet külföldön és mindig szívesen olvasok mások tapasztalatiról. Én még az EU előtt, az ősidőkben voltam kint (Südtirolban). Még kevesen voltunk és a munka is le volt szervezve. Ma már más. Nem gondoltad, hogy Londonon kívül -túl próbálkozz? Vagy még kevesebb a lehetőség? (Bocs, ha személyeskedem)

A topicban maradva: a filmes blogodon mintha azt olvastam volna, hogy voltál az NTA ünnepségen és láttad?! :shock: a Merlin szereplőit. Igaz ez? Írsz róla?
Biztos örök élmény, már ezért megérte kint lenni! Remélem találsz olyan lehetőséget, hogy még maradhass! :)

Szeretném, ha igazad lenne Bradley-vel kapcsolatban, bár az elég fura, ha valaki 1. szám első személyben :? ír magáról?

Kívánom, hogy a Munka Ünnepe hozzon Neked egy jó munkát! :!:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 20:02 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:

Főleg a személyes és a filmes blogodat olvasom. Érdekel mi van Veled; remélem ezek csak átmeneti nehézségek és nem kell hazajönnöd?! (tudom ez nem ebbe a topicba való, de hova? :? )
Én is dolgoztam négy évet külföldön és mindig szívesen olvasok mások tapasztalatiról. Én még az EU előtt, az ősidőkben voltam kint (Südtirolban). Még kevesen voltunk és a munka is le volt szervezve. Ma már más. Nem gondoltad, hogy Londonon kívül -túl próbálkozz? Vagy még kevesebb a lehetőség? (Bocs, ha személyeskedem)


Nem gond, ha kérdezel, nem veszem tolakodásnak. :) Egyébként van Off-topic, ott elvileg akármiről lehet írni. Vagy ha úgy érzed, hogy valami olyasmit akarsz mondani vagy kérdezni, ami mondjuk nem publikus annyira, akkor írj nyugodtan privát üzenetet, és akkor azt csak én látom. :)

Egyébként ha félreérthető voltam esetleg: Munkám jelenleg van, csak nem éppen álmaim melója. :) Ezért írtam úgy, hogy a számításaimat még nem találtam meg.

Südtirol? Az Ausztria igaz? Az jó kis hely, szép gazdag ország, és elég nyugis. Én gondolkodtam rajta még az elején, hogy ha ez az Anglia dolog nem jön be, akkor arrafelé próbálkozom majd. (Az otthoni lakóhelyemtől nagyon közel van a határ amúgy is.)

Igazából Londont két okból nem akarom elhagyni. Illetve három. :) Az egyik, hogy szeretek itt élni, a másik, hogy elköltözni másik városba és előlről kezdeni mindent kissé drága lenne. A harmadik pedig, hogy rengeteg filmes esemény van itt, amiken (ha éppen nem dolgozom) igyekszem részt venni. Filmbemutatót, díjátadók...stb...

Ja, és még egy: A drámasuli, ahova vasárnaponként járok. Azt sem akarom itthagyni.

LadyJane írta:
A topicban maradva: a filmes blogodon mintha azt olvastam volna, hogy voltál az NTA ünnepségen és láttad?! :shock: a Merlin szereplőit. Igaz ez? Írsz róla?
Biztos örök élmény, már ezért megérte kint lenni! Remélem találsz olyan lehetőséget, hogy még maradhass! :)


Igen, az NTA-n voltam januárban. Az volt az egyetlen díjátadó eddig, amin ténylegesen részt vettem. (Vettem rá jegyet.) A Merlin szereplőit csak pillanatokra láttam, mert nem nagyon engedtek senkit a VIP páholy közelébe és én pont helyen ültem ahonnan nem lehetett be látni. De Richard Wilson-t (Gaius) láttam, mert őt kihívták a színpadra. De nekem az is óriási élmény volt, hogy a Doctor Who stábjából Matt Smith-t és Karen Gillan-t is láthattam, ők is kaptak díjakat.

Viszont nekem ennél is nagyobb élmény volt az Empire Awards márciusban, igaz ott csak egy (egykori) Merlin szereplővel találkoztam, Michelle Ryan-nel (Nimueh), de én miatta kezdtem el nézni az egész sorozatot.
(De az Empire Awards-ról írtam részletesen a filmes blogomon.)


LadyJane írta:
Kívánom, hogy a Munka Ünnepe hozzon Neked egy jó munkát! :!:
[/quote]

Köszönöm! :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 19:22 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Kedves Mindenki :D !

Mindjárt kezdődik a PARKED! Colin Morgan filmje.

Emlékezetetőül:

2012. április 29. vasárnap 20:00 - 21:35
A műsor kezdéséig még 35 perc van hátra.
Parkolópályán (Feliratos változat)
Ír filmdráma (2010) (91')


A középkorú Fred az autójában él Dublinban. A férfi egykor szebb napokat látott, évekig Angliában dolgozott, de miután elveszítette az állását, hazatért. A lehetőségekhez képest próbál normális életet élni, ám sok jóra nem számíthat. Mindez megváltozik, amikor egy nap leparkol mellé a sárga kis autójával Cathal. Különös barátság szövődik a fiatal drogos és a magányos, idősebb férfi között. Cathal eltökélt szándéka, hogy segít Frednek egyenesbe hozni az életét. Fred nemcsak otthonossá varázsolja az autóját, de megismerkedik Julesszel, az özvegy zongoratanárnővel.

Jó szórakozást!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 19:26 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Ja bocs :)

A CINEMAXON lesz a film :D

Vélemények, gondolatok érdekelnek.

( én sajnos nem láthatom most :( , de felveszi egy jó barátom! :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 20:34 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Koczy85 írta:
LadyJane írta:

Főleg a személyes és a filmes blogodat olvasom. Érdekel mi van Veled; remélem ezek csak átmeneti nehézségek és nem kell hazajönnöd?! (tudom ez nem ebbe a topicba való, de hova? :? )
Én is dolgoztam négy évet külföldön és mindig szívesen olvasok mások tapasztalatiról. Én még az EU előtt, az ősidőkben voltam kint (Südtirolban). Még kevesen voltunk és a munka is le volt szervezve. Ma már más. Nem gondoltad, hogy Londonon kívül -túl próbálkozz? Vagy még kevesebb a lehetőség? (Bocs, ha személyeskedem)


Nem gond, ha kérdezel, nem veszem tolakodásnak. :) Egyébként van Off-topic, ott elvileg akármiről lehet írni. Vagy ha úgy érzed, hogy valami olyasmit akarsz mondani vagy kérdezni, ami mondjuk nem publikus annyira, akkor írj nyugodtan privát üzenetet, és akkor azt csak én látom. :)

Egyébként ha félreérthető voltam esetleg: Munkám jelenleg van, csak nem éppen álmaim melója. :) Ezért írtam úgy, hogy a számításaimat még nem találtam meg.

Südtirol? Az Ausztria igaz? Az jó kis hely, szép gazdag ország, és elég nyugis. Én gondolkodtam rajta még az elején, hogy ha ez az Anglia dolog nem jön be, akkor arrafelé próbálkozom majd. (Az otthoni lakóhelyemtől nagyon közel van a határ amúgy is.)

Igazából Londont két okból nem akarom elhagyni. Illetve három. :) Az egyik, hogy szeretek itt élni, a másik, hogy elköltözni másik városba és előlről kezdeni mindent kissé drága lenne. A harmadik pedig, hogy rengeteg filmes esemény van itt, amiken (ha éppen nem dolgozom) igyekszem részt venni. Filmbemutatót, díjátadók...stb...

Ja, és még egy: A drámasuli, ahova vasárnaponként járok. Azt sem akarom itthagyni.

LadyJane írta:
A topicban maradva: a filmes blogodon mintha azt olvastam volna, hogy voltál az NTA ünnepségen és láttad?! :shock: a Merlin szereplőit. Igaz ez? Írsz róla?
Biztos örök élmény, már ezért megérte kint lenni! Remélem találsz olyan lehetőséget, hogy még maradhass! :)


Igen, az NTA-n voltam januárban. Az volt az egyetlen díjátadó eddig, amin ténylegesen részt vettem. (Vettem rá jegyet.) A Merlin szereplőit csak pillanatokra láttam, mert nem nagyon engedtek senkit a VIP páholy közelébe és én pont helyen ültem ahonnan nem lehetett be látni. De Richard Wilson-t (Gaius) láttam, mert őt kihívták a színpadra. De nekem az is óriási élmény volt, hogy a Doctor Who stábjából Matt Smith-t és Karen Gillan-t is láthattam, ők is kaptak díjakat.

Viszont nekem ennél is nagyobb élmény volt az Empire Awards márciusban, igaz ott csak egy (egykori) Merlin szereplővel találkoztam, Michelle Ryan-nel (Nimueh), de én miatta kezdtem el nézni az egész sorozatot.
(De az Empire Awards-ról írtam részletesen a filmes blogomon.)


LadyJane írta:
Kívánom, hogy a Munka Ünnepe hozzon Neked egy jó munkát! :!:


Köszönöm! :)[/quote]



...................................................................................................
Nem tudom, jól csinálom- e ezt a fajta visszaválaszolást

Igen, Koczy, olvastam azt a bolgodon, hogy láttad/láthattad a "kedvencedet". Nem tudom én mit adnék azért, hogy láthassam egyszer mondjuk Colin Morgan-t :oops:
Hát azért ez természetes, hogy Neked Michelle "látása" volt az ÉLMÉNY hisz Te a lányokért rajongasz, én meg a fiúkért! :)
Na, félre a tréfát!

Nimué az első évadban hihetetlen volt.
az a jelenet mikor összefut Merlinnel és Merlin csak :shock:
meg, a trónteremben Uther-ral, mikor felfedi és elénk tárja " mindennek az okát, a kezdetét"
Az óriási! Főleg, mikor már odáig jutottam, hogy eredeti nyelven hallgassam!
A fináléról meg nem is beszélek...

Sajnálom, hogy nem hozták vissza a producerek, hiszen esély és alkalom lett volna rá!
(Vagy szerinted ő -Michelle- nem igazán akarta?
Valahogy nem említi a Merlint, amikor a szerepeiről beszél.)

Ha a legendáról beszélünk, akkor Mordred mellett Nimué is kulcsszereplő a történet végén.
Vagy nem?


Remélem jól alkalmazom ezt a visszaírósdit.. :?
Elég új vagyok még a fórumon, de csak rájövök ;)


For the Love of Camelot /Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 22:14 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:

Nem tudom én mit adnék azért, hogy láthassam egyszer mondjuk Colin Morgan-t



Erre azt mondom, nem tudhatod mit hoz a jövő. Szerintem, ha mondjuk egy évvel ezelőtt nekem valaki azt mondja, hogy idén tavasszal Londonban leszek és látom Michelle-t élőben, körberöhögöm. :)

LadyJane írta:

Nimué az első évadban hihetetlen volt.
az a jelenet mikor összefut Merlinnel és Merlin csak :shock:
meg, a trónteremben Uther-ral, mikor felfedi és elénk tárja " mindennek az okát, a kezdetét"
Az óriási! Főleg, mikor már odáig jutottam, hogy eredeti nyelven hallgassam!
A fináléról meg nem is beszélek...


Igen, az 1. Évad egyik legjobb párbeszéde az Excalibur című részben Uther és Nimueh beszélgetése.

LadyJane írta:
Sajnálom, hogy nem hozták vissza a producerek, hiszen esély és alkalom lett volna rá!
(Vagy szerinted ő -Michelle- nem igazán akarta?
Valahogy nem említi a Merlint, amikor a szerepeiről beszél.)


Az az igazság, hogy Michelle azt mondta, hogy közeljövőben nem szeretne hosszabb ideig TV-sorozatban szerepelni, mert nem akarja évekig ugyanazt a karaktert játszani. Mivel ő 2000. és 2005. szerepelt az EastEnders nevű brit szappanoperában, és mondta, hogy a végén már unta, hogy minden nap ugyanazt kell csinálnia.
Ráadásul utána (2007-ben) elment Amerikába, ahol megkapta az éppen induló Bionic Woman című sorozat főszerepét, amihez 7 éves szeződést írattak alá vele. (Ez általában a megszokott minden induló új sorozatnál, hogy 7 évre aláíratnak a színészekkel.) Az más kérdés, hogy a sorozat végül óriási bukás lett, 8 rész után levették a műsorról, és gyakorlatilag derékba törte Michelle lehetséges hollywoodi karrierjét is.


Egyébként valóban nem szokott a Merlin-ről beszélni, de az is igaz, hogy sosem kérdezik tőle. Ha interjút csinálnak vele, akkor az EastEnders-ről, a Bionic Woman-ről (főleg, hogy milyen volt egy brit szappanopera után egy nagyköltségvetésű amerikai sorozatban szerepelni) meg az éppen aktuális filmjéről szokták kérdezni.

A másik, hogy Michelle egy interjújában úgy jellemezte Nimueh-t, hogy "she's still a bitch", amit magyarra fordítva...hát ki kéne sípolni. :D És bár nem mondta senki, de én nem tartom kizártnak, hogy producerek nem örültek ennek.
Ezzel együtt ha csak ez lett volna a gondjuk, akkor simán megoldották volna úgy, hogy visszahozzák Nimueh-t és másik színésznő játssza. (Mivel fantasyról beszélünk, simán meg is lehetne magyarázni.)
Szerintem egyszerűen lezártnak tekintik Nimueh történetét.

LadyJane írta:
Ha a legendáról beszélünk, akkor Mordred mellett Nimué is kulcsszereplő a történet végén.
Vagy nem?


Mondhatni. Ugyanis a legenda legtöbb változatában Nimueh Merlin tanítványa és szerelme. :) (De van olyan verzió is, ahol Nimueh a Tó Úrnője)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 11:09 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
A színészek élete sem egy leányálom!
Mennyi energiát, időt, próbákkal, szövegtanulással eltöltött órát fektetnek bele, amíg kapnak egy jó szerepet... és kárba vész és nem is miattuk!
Mekkora csalódás lehet azért!

Elég zárt világ és rengetegen próbálkoznak "kitörni".
Én nem bírnám az állandó bizonytalanságot: megkapom a szerepet? tetszeni fog a közönségnek?, mennyire lesz "nézett", sikeres? és ha nem, akkor hogyan tovább?! Végülis nekik ez a munkájuk ebből kell eltartsák magukat.
Vajon mennyit keresnek egy-egy filmmel, sorozattal? Azt olvastam valahol, hogy az angol színészek nincsenek annyira megfizetve.

Minden elismerésem az övéké, főleg, ha miután "kitörtek", meg tudnak maradni "egyszerű embernek"!


For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 11:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
LadyJane írta:
A színészek élete sem egy leányálom!
Mennyi energiát, időt, próbákkal, szövegtanulással eltöltött órát fektetnek bele, amíg kapnak egy jó szerepet... és kárba vész és nem is miattuk!
Mekkora csalódás lehet azért!

Elég zárt világ és rengetegen próbálkoznak "kitörni".
Én nem bírnám az állandó bizonytalanságot: megkapom a szerepet? tetszeni fog a közönségnek?, mennyire lesz "nézett", sikeres? és ha nem, akkor hogyan tovább?! Végülis nekik ez a munkájuk ebből kell eltartsák magukat.
Vajon mennyit keresnek egy-egy filmmel, sorozattal? Azt olvastam valahol, hogy az angol színészek nincsenek annyira megfizetve.

Minden elismerésem az övéké, főleg, ha miután "kitörtek", meg tudnak maradni "egyszerű embernek"!


For the Love of Camelot / Colin Morgan


minden szavaddal egyetértek! :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 15:22 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:
A színészek élete sem egy leányálom!
Mennyi energiát, időt, próbákkal, szövegtanulással eltöltött órát fektetnek bele, amíg kapnak egy jó szerepet... és kárba vész és nem is miattuk!
Mekkora csalódás lehet azért!


Ez egy ilyen szakma. És ezzel ők is tisztában vannak.

LadyJane írta:
Elég zárt világ és rengetegen próbálkoznak "kitörni".
Én nem bírnám az állandó bizonytalanságot: megkapom a szerepet? tetszeni fog a közönségnek?, mennyire lesz "nézett", sikeres? és ha nem, akkor hogyan tovább?! Végülis nekik ez a munkájuk ebből kell eltartsák magukat.
Vajon mennyit keresnek egy-egy filmmel, sorozattal? Azt olvastam valahol, hogy az angol színészek nincsenek annyira megfizetve.


A magyar színészek sincsenek túlzottan. Bár ez, hogy annyira megfizetve azért relatív. Meg azért Hollywoodban sem kap mindenki 20 millió dollárt egy szerepért.

Egyébként éppen Noel Clarke mesélte (ő otthon talán a Doctor Who első évadjaiból ismerős), hogy épp a Doctor Who-beli szerepe után majdnem egy évig nem volt munkája.

Egyébként valóban egy eléggé zárt világ. Nem véletlen az sem, hogy a legtöbb színész a szakmán belül választ párt magának. Hiszen egy másik színész könnyebben tolerálja az ő életmódjukat, mint egy úgymond civil.

LadyJane írta:
Minden elismerésem az övéké, főleg, ha miután "kitörtek", meg tudnak maradni "egyszerű embernek"!



A legtöbb brit színész ilyen, akikkel találkoztam. Pl. Noel Clarke BAFTA-díjas filmrendező (az a legnagyobb brit filmes elismerés), mégis olyan lazán beszélgetett velünk amikor órát tartott nekünk, mintha ezer éves cimborák lennénk.

De pl. az Empire Awards-on is minden brit színész lazán eldumálgatott a rajongókkal. (Pl. Michael Fassbender is, aki pedig Hollywoodban is egyre népszerűbb)

De ez valahogy a munkájukhoz tartozik, hiszen ha normálisan viselkednek a rajongóikkal (leáll velük egy közös fotóra stb...) akkor valószínűbb, hogy delikvens a színész következő filmjére is beül. És hát ők tulajdonképpen a rajongókból élnek.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 19:20 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Köszi szépen Napsugár!

Koczy!
Te mindig olyan reálisan látod a dolgokat.
Igazad is van, tényleg "belőlünk" élnek ezért jobb, ha kedvesek és emberek maradnak. ;) Nekik meg nekünk is.
Nekem annyira más világ, Te viszont már többször is találkoztál és beszéltél híres :D emberekkel. Persze, hogy ők is emberek.
Azért irigyellek a tapasztalataidért. :)

....................
Láttátok a Parkedet?

Szívesen hallanám a véleményeket.

For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 20:43 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
LadyJane írta:
Köszi szépen Napsugár!
....................
Láttátok a Parkedet?

Szívesen hallanám a véleményeket.

For the Love of Camelot / Colin Morgan


SZÍVESEN:)

Parked: én egyszer láttam youtube-on. persze felirat nélkül viszont így is megkönnyeztem egy-két jelenetet. azt hiszem, erre a filmre is igaz az, hogy minden a színészek arcára van írva. :) avagy annyira bele tudom élni magam akkor, mikor nézem a filmet, hogy szinte már 3D-ben látom(amúgy nem néztem még filmet 3Dben:D-mármint ténylegesen 3D-ben:D). Pl. mikor megverik Colint, akkor legszívesebben kupán vágtam volna azokat a fickókat egy két vasdarabbal (holott a valóságban tök nyuszi vagyok és örülök, ha a rendőrség száma eszembe jutna - vagy a mentőké, adott esetben) de egy idő után már a Merlint is úgy néztem. "Ha én ott lettem volna, mit tettem volna"-címszóval. :)
erről ajna tudna mesélni, Őt szoktam "zaklatni" ezekkel az agymenésekkel:))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 23:16 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:
Nekem annyira más világ, Te viszont már többször is találkoztál és beszéltél híres :D emberekkel. Persze, hogy ők is emberek.


Hogy többször találkoztam és beszéltem az kissé barokkos túlzás. :) Egyedül Noel Clarke-kal volt alkalmam beszélgetni. De több híres embert láttam testközelből, ez tény.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 10:14 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Kösz a "megosztást" Napsugár!
A Parked egyes jeleneit én is a "tenyerem" mögül néztem.
Túl fájdalmas volt...főleg a végén a tábortűz mellett. :cry: Tán jobb is hogy nem láttam moziméretben.
(tudod, hogy Colin rászokott a cigire 1 hónapra, hogy hiteles tudjon lenni, hogy ezért fogyott! le és volt ilyen túl vékony akkoriban... meg elment egy drog-elvonóba Dublinban, hogy megmutassák, hogy kell belőni magát, hogy megtudja milyen érzés igazából "belőve" lenni...és azt nyilatkozta, hogy ha csak egy valakin tudott segíteni a filmmel azért már megérte....)


Dear Koczy!
Londonba szakadt hazánk fia :) , azért az esély, Neked, minden percben megvan arra, hogy láss és találkozz "híres" emberekkel. Most a rajongói énem szólalt meg. ;) Tartsd nyitva a szemed és írd meg, ha látod Colin Morgant :shock:


...........................


A következő Merlinen kívüli/túli moziban meg

Bradley James lesz! :D
Fast Girls

Már volt pár bemutató és nagyon pozitívak a kritikák!
Hát jó lenne, ha egyszer valami tényleg eljutna ide is.
Mármint országszerte.

Nyáron kiderül.



For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 13:57 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
LadyJane írta:
Dear Koczy!
Londonba szakadt hazánk fia :) , azért az esély, Neked, minden percben megvan arra, hogy láss és találkozz "híres" emberekkel. Most a rajongói énem szólalt meg. ;) Tartsd nyitva a szemed és írd meg, ha látod Colin Morgant :shock:




Azért az túlzás, hogy minden percben. :) Egyébként épp Ovi Merlin blogján írtam, hogy olyan még nem volt, hogy így spontán láttam volna valami híres embert az utcán, vonaton vagy boltban vagy étteremben mondjuk.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 21:00 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
LadyJane írta:
Kösz a "megosztást" Napsugár!
A Parked egyes jeleneit én is a "tenyerem" mögül néztem.
Túl fájdalmas volt...főleg a végén a tábortűz mellett. :cry: Tán jobb is hogy nem láttam moziméretben.
(tudod, hogy Colin rászokott a cigire 1 hónapra, hogy hiteles tudjon lenni, hogy ezért fogyott! le és volt ilyen túl vékony akkoriban... meg elment egy drog-elvonóba Dublinban, hogy megmutassák, hogy kell belőni magát, hogy megtudja milyen érzés igazából "belőve" lenni...és azt nyilatkozta, hogy ha csak egy valakin tudott segíteni a filmmel azért már megérte....)

For the Love of Camelot / Colin Morgan


a cigiről tudtam, a drogelvonóról nem. :) akkor ez egy közös pont a Hős Lovaggal, Santiago Cabrerával, aki meg a Hősök miatt "járt" elvonóra, és beszélt egyes dolgokat megélt emberekkel a hiteles alakítás érdekében. :)

a Fast Girls-t én is várom már :) ahogy Eoin Macken által rendezett filmet is!!!! amiben Tom is játszik!!!!!!! :))))) ("deeen-sziiiiing" meleg táncedzőt, vagy milyen edzőt :D) a film (számomra legalábbis) külön érdekessége, hogy Tom kedvese, Laura Higgins is játszik benne, kíváncsi vagyok, lesz e közös jelenetük:) *-* :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 22:56 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Eoin Macken melyik filmjére is gondolsz?
mert felkeltetted a kíváncsiságom és kis keresgetés után ezt találtam:
http://www.imdb.com/name/nm2151126/

ezekben (is) szerepel
2012: Suspension of Disbelief (Greg)
2012: The Callback Queen (Prince Cal)

de amiről most beszélnek (Eoin maga reklámozza a twitteren )
az a Charlie Casanova és abban ő a (forrás szerint)
Cinematographer az azt hiszem fényképész. :?: Mármint nem szereplő :D


Valahogy eddig kissé őrültnek tartottam, mint Gwaine-t :D ... és a twitter se mást bizonyított, :oops: .... de azért ennél sokkal több van benne pl elgondolkodtató verseket ír. :(
Amiket most olvastam, hát le vagyok nyűgözve :shock:

For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 00:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot

erre gondoltam:)

egyébként Eoint egy igazi polihisztornak tartom, és igen, jó értelemben vett "őrült fickónak" :) a versei közül eddig egyet olvastam (metrósat), gúglifordító segítségével. ha lenne kedved, időd, és egyéb(:D), és van, ami kifejezetten tetszett Tőle, szívesen vennék egy "szabadfordítást" :):$:$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 12:07 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
egyébként Eoint egy igazi polihisztornak tartom, és igen, jó értelemben vett "őrült fickónak" :) a versei közül eddig egyet olvastam (metrósat), gúglifordító segítségével. ha lenne kedved, időd, és egyéb(:D), és van, ami kifejezetten tetszett Tőle, szívesen vennék egy "szabadfordítást" :):$:$[/quote]


Hűha! Versfordítás. Az komoly dolog. Szerintem kérjük meg Obivan-t vagy Koczit... ők mélyebben tudnak angolul.
Légyszi segítsetek...
Please :D

A metróst :) régebben olvastam ( most meg nem találom)és főleg a hangulata fogott meg:
Metróállomás. Furcsa csend és ott van egy nő. Egyedül.
Látod, hogy sír, érzed, valamiért szomorú ...
és Te csak nézed, nézed, .....de nem segítesz,
csak mész tovább a saját utadon.....
("szabadfordítás" vagyis értelmezés I hope, nem félreértelmezés ;) )

(Tudod, mint ma az emberek többsége, csak magával törődik, csak az ÉN a fontos. sajnos.)

Eoin blogjáról egy új vers:
http://eoincmacken.blogspot.com/

Alone he stands there smoking...

He stands there
Against the glass.
Beard built wild and
Filling his
Face like a monk.

A nervous energy
Makes him
Bounce back and forth,
Rocking on his heels
Like a broken
spring.

He takes from his pocket
A cigarette,
lights it in one movement
And turns to see his
Reflection
In the window.

His reflection pleases him.
Arms showing
Rippled in a wife beater
Bleached white by the sun.
Tensing, he leans
Into his body.

His shaved head
Makes him appear strong.
Self image is important
And smoking
Completes him.

He smokes the cigarette but
Doesn't inhale,
he exhales too
Quickly.
His movements are nervous
And his energy
Excitable.

It's all an act and
I find myself
Praising him.
Guitar music plays inside the
Cafe, but
He cannot hear it.
The sound of
People's voices is his amphitheatre,
Their stolen looks
His public.

I photograph him
And he sees me, and for
A second considers
Something wicked.
But then he just smiles shyly.


Aki tud segítsen, mert kár lenne félreérteni :)


For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 13:06 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
[quote="LadyJane"
A metróst :) régebben olvastam ( most meg nem találom)és főleg a hangulata fogott meg:
Metróállomás. Furcsa csend és ott van egy nő. Egyedül.
Látod, hogy sír, érzed, valamiért szomorú ...
és Te csak nézed, nézed, .....de nem segítesz,
csak mész tovább a saját utadon.....
("szabadfordítás" vagyis értelmezés I hope, nem félreértelmezés ;) )

(Tudod, mint ma az emberek többsége, csak magával törődik, csak az ÉN a fontos. sajnos.)For the Love of Camelot / Colin Morgan[/quote]

igen, hasonló életérzés járt át, mikor olvastam (gúgliford.val) szeretem, mikor Eoinből előtör ez az érzelmesség, hogy meglát olyan dolgokat is, és megragadja (másképp nem írna róla verset, tehát gondolom, hogy megragadja), amiket más nem lát és ezáltal nem is él/érez át. OFF, de mikor még diákmelóban dolgoztam, (utáltam, gyárak zaj minden amit megvetek:S) éjszakás műszakban berepült egy gyönyörű lepke a gyárba. ott körözött a fejünk felett, de rajtam kívül senki sem vette észre. Na, az ilyen történések után gondolkoztam el azon, hogy mit keresek én itt?:S néha kell, hogy az ember észrevegyen olyan dolgokat, amiket mások nem látnak, és örülök, hogy SIR Eoin Macken is ezekhez az emberekhez tartozik:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 15:23 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Napsugár napsugaras gondolata:
"néha kell, hogy az ember észrevegyen olyan dolgokat, amiket mások nem látnak, és örülök, hogy SIR Eoin Macken is ezekhez az emberekhez tartozik:)"

És mennyire igazad van!

Úgy érzem mi, itt a blogon hasonlóak vagyunk.

és mivelhogy imádom Colin Morgant ( és/mert ő is a fent említett csoporthoz tartozik)egy gondolat a Parked-ből:

"Have you ever seen the actual moment
when a leaf break from its branch?....
...It's a beautiful thing."


(Láttad már valaha AZT a pillanatot, mikor a levél elszakad az ágtól?...
....Az gyönyörűszép. )

______________________________________________________________

For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 15:36 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
LadyJane írta:
Napsugár napsugaras gondolata:
"néha kell, hogy az ember észrevegyen olyan dolgokat, amiket mások nem látnak, és örülök, hogy SIR Eoin Macken is ezekhez az emberekhez tartozik:)"

És mennyire igazad van!

Úgy érzem mi, itt a blogon hasonlóak vagyunk.

és mivelhogy imádom Colin Morgant ( és/mert ő is a fent említett csoporthoz tartozik)egy gondolat a Parked-ből:

"Have you ever seen the actual moment
when a leaf break from its branch?....
...It's a beautiful thing."


(Láttad már valaha AZT a pillanatot, mikor a levél elszakad az ágtól?...
....Az gyönyörűszép. )

______________________________________________________________

For the Love of Camelot / Colin Morgan



wáó:O ja és ha már PARKED... érdekelne a magyar felirata...ha esetleg netalántán valakinél lenne egy másolható állapotú felirat...(jöhet filmmel együtt is, mert ami a yt-ról lett leszedve (ÖRÖK HÁLA ÉRTE AJNÁNAK!!!(L) ) bizonytalanul játszódik le (éljen a szenvedő szerkezet:D)
cserébe van ISLAND filmem (felirat nélkül szintén:S) :)... (ha már Colin..) :)
a Bradley-sta filmek közül LEWIS sorozat BJ-s epizódja van meg, angol felirattal és a húgom annó elkezdte magyarra fordítani, de sztem egy életre elvettem a kedvét ezáltal az angol feliratok magyarra "varázslásától"...

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők egyéb munkái
HozzászólásElküldve: 2012.05.04. 15:57 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Napsugár! Úgy látom itt vagyunk mindketten élőben...a fórumon. :D

Parked felirattal.

Az az igazság, hogy nekem egy barátom felvette, ( a Cinemaxról) de még most "utazik" a DVD hozzánk. Szerintem jövő hét mire itt lesz. (többször át kell szállnia és közben Parkolópályán is van ;) )Én se tudom milyen minőségű, meg technikai analfabétaként, fogalmam sincs hogy lehetne sokszorostani....pedig szívesen megosztanám Veled/tek.

any help?

Aki "okosabb" tanítson.


For the Love of Camelot / Parked & Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron