Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 14:27



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 11:11 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Azok, akik ma fellátogatnak a fórumra, bizonyára észrevették, hogy PALMERA születésnapja van ma. :) Isten Éltesse Sokáig!:)
Bátorkodtam 'eszkábálni' ez a kis apróságot, remélem, egyikőtök sem veszi rossz néven:$


Csatolmányok:
sznapra=).JPG
sznapra=).JPG [ 64.49 KiB | Megtekintve 2852 alkalommal. ]

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 11:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Boldog Születésnapot, Palmera! :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 11:38 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Na, ha már van ilyen abszolút off topic, akkor engedjétek meg, hogy megosszak veletek valamit, ami számomra nagy öröm. :) Bár végül is annyira nem is OFF, mert ha úgy veszem Merlin vonatkozása is van.

Szóval, szerintem itt a fórum olvasóinak nem titok, hogy mennyire rajongok Michelle Ryan-ért (aki ugye a Merlin 1. Évadjában Nimueh-t játszotta), hiszen gyakorlatilag ezzel nyitottam itt a fórumon az első hsz-emben. :) Aki esetleg ezt mégsem tudta, az most már igen. :)

Na, lényeg a lényeg: Ezt tegnap kaptam Michelle-től:

Kép

Persze ennek van előzménye is, amit leírtam a blogomon hosszan, ha valaki esetleg arra téved (és mondjuk kíváncsi rá :) ) az elolvashatja. Ide kicsit hosszú lett volna leírni. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Koczy85 2011.05.13. 15:00-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 13:37 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Na, ha már van ilyen abszolút off topic, akkor engedjétek meg, hogy megosszak veletek valamit, ami számomra nagy öröm. :) Bár végül is annyira nem is OFF, mert ha úgy veszem Merlin vonatkozása is van.

Szóval, szerintem itt a fórum olvasóinak nem titok, hogy mennyire rajongok Michelle Ryan-ért (aki ugye a Merlin 1. Évadjában Nimueh-t játszotta), hiszen gyakorlatilag ezzel nyitottam itt a fórumon az első hsz-emben. :) Aki esetleg ezt mégsem tudta, az most már igen. :)

Na, lényeg a lényeg: Ezt tegnap kaptam Michelle-től:

Kép

Persze ennek van előzménye is, amit leírtam a blogomon hosszan, ha valaki esetleg arra téved (és mondjuk kíváncsi rá :) ) az elolvashatja.


de jóóó :)) most akkor biztosan nagyon boldog vagy:) elolvastam az előzményt is:)
nagyon aranyos Tőle, hogy szakít időt a rajongóira:) Vajon a többiek is ilyen lelkesek e téren?:$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 14:53 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:

de jóóó :)) most akkor biztosan nagyon boldog vagy:) elolvastam az előzményt is:)



Igen, természetesen nagyon boldog vagyok. :) Ráadásul az időzítés is tökéletes, hiszen pár hét múlva jön a szülinapom. Úgyhogy nagyon szép ajándék. (Ráadásul rendeltem több DVD-t is Angliából szintén szülinapom miatt, és azok is megjöttek a héten. Úgyhogy most ilyen nagyon jól sikerült hét volt nekem. :) )

Napsugár írta:
nagyon aranyos Tőle, hogy szakít időt a rajongóira:) Vajon a többiek is ilyen lelkesek e téren?:$


Én azt tudom mondani, hogy amennyire én hallottam, és tudom, a külföldi színészek többsége nagyon komolyan veszi a rajongóit.

Egyik ismerősöm kint lakik Vancouver-ben, ahol rengeteg amerikai TV-sorozatot forgatnak. A legtöbb forgatás nincsen lezárva, és simán be lehet sétálni és két jelenet felvétele között elbeszélgetni a színészekkel. Ő szokta mesélni, hogy minden színész mennyire közvetlen a rajongóikkal, és úgy beszélgetnek, mintha csak régi barátok lennének.


Úgyhogy én biztos voltam benne, hogy ha Michelle megkapta, amit küldtem neki, akkor vissza is fogja küldeni előbb-utóbb. (Azért előbb-utóbb, mert azért azt nem szabad elfelejteni, hogy a színészek eléggé elfoglaltak. Úgyhogy előfordul, hogy eltelik akár fél év is, mire jön válasz egy levélre.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 15:07 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
:)
akkor Neked ilyen egy igazán szerencsés péntek 13-a :)
(bár én anno, 2005-ben péntek 13-án írtam a német érettségimet és 4-es lett, szóval ebben a babonában nem hiszek:D)

képzeld/képzeljétek, jut eszembe(:D), hétfőn ahogy (az egyszerűség kedvéért fogalmazzunk úgy) dolgozni mentem, a 'munkahelyem' melletti üzletből kihallatszott a rádió. Épp Mikula Sándor mondott egy reklámot, elmosolyodtam rajta, hogy Uther király ilyen sokoldalú(:D:D), aztán közvetlen utána Vári Attila (Tomot, a kovácst, vagyis Gwen apját szinkronizálta) szólalt meg. Vigyorogtam egy sort: 'Apósok gyülekezete' :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 17:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
:)
akkor Neked ilyen egy igazán szerencsés péntek 13-a :)
(bár én anno, 2005-ben péntek 13-án írtam a német érettségimet és 4-es lett, szóval ebben a babonában nem hiszek:D)



Mivel a levelet tagnap kaptam meg, ezért igazából nem sok köze van péntek 13-hoz. :) Amúgy én sem hiszek a babonákban.

Én csak angolul tanultam végig, amíg suliba jártam (meg gyakorlatilag azóta is azt gyakorlom, mostanában egyre többet), úgyhogy németül nem tudok. Igaz, rengeteg mindent megértek, de ha nekem kell összerakni egy mondatot, akkor már bajban vagyok. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 17:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
én is megszenvedtem az alapfokúmért.. valahogy nincs érzékem hozzá:$
de múltkor már nagyon örültem magamnak, amiért szótár és netfordító nélkül sikerült egy angol mondatot lefordítanom:D mondhatjuk, hogy egy mozgássérült csiga sebességével haladok, de attól még haladok:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 18:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Vicces, de én angolból alapfokún megbuktam. A középfokúm viszont megvan. Nekem egy-két általános iskolás tanárom azt mondta, hogy nagyon jó a nyelvérzékem. De aztán nem tudom, igazából sosem volt alkalmam (eddig) rendesen kipróbálni. (Ez alatt azt értem, hogy mondjuk huzamosabb ideig kint lenni olyan területen, ahol csak idegen nyelven tudok kommunikálni)
Mindenesetre az angolt folyamatosan gyakorlom, fejlesztgetem. Rengeteg sorozatot nézek pl. angolul (néha egy-egy részt már felirat nélkül is).
Meg amióta sokat kommunikálok külföldiekkel, azóta beszélni is van módom. (Bár igaz, főleg írásban.)

A netfordító sokszor inkább hátrány, mert hajmeresztő dolgokat tud produkálni. :)

Amúgy iskolában tanultam németet is, és igazából nem lenne gondom vele, csak a nyelvtani alapokat nem magyarázták el sosem normálisan. Ezért nem tudok összerakni egy épkézláb mondatot.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 20:17 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
nálam a nyelvtan (mármint persze németből) egész jól ment/megy, a szókincs meg a tempó ami siralmas..:S:$

Koczy85 írta:
A netfordító sokszor inkább hátrány, mert hajmeresztő dolgokat tud produkálni. :)

:D:D
múltkor olyat fordított, hogy kettéállt tőle a fülem:D "Knight of the Kerekasztal" :D:D de persze olyan is előfordul, hogy egész ügyesen összeilleszt egy egy mondatot:) akkor viszont nagyon tudok neki örülni, hogy van:D (apró örömök az életben:D)

más téma: most néztem meg A kőbe szúrt kard c.mesét.. hát veszedelmes benne Merlin figurája...:D:D könnyesre nevettem magam rajta:D:D a végén bíztatja Arthurt (aki ekkor még csak 12 éves körüli fiúcska), hogy évszázadok múltán is könyveket írnak majd Róla, meg talán még mozifilmet is forgatnak. Arthur kérdésére (hogy mi az a mozifilm?) azt a választ adja, hogy "olyasmi mint a TV-film, csak reklámok nélkül" :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.15. 12:52 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Tényleg komolyan veszik a rajongóikat a külföldiek amit én sose értek igazán. Egy idő után biztos farasztó. Én például nemrég kaptam egy autogrammot a kedvenc színészemtől Jamie Bambertől, és erősen gondolkodtam hogy mire. Aztán rájöttem hogy kb 2 éve írtam neki egy szülinapi üdvözlő kártyát, de autogrammot nem is kértrem. Meg egy levelet is mellékelt hogy sorry az ekkora késésért de a munka... ;)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.15. 18:09 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Tényleg komolyan veszik a rajongóikat a külföldiek amit én sose értek igazán. Egy idő után biztos farasztó. Én például nemrég kaptam egy autogrammot a kedvenc színészemtől Jamie Bambertől, és erősen gondolkodtam hogy mire. Aztán rájöttem hogy kb 2 éve írtam neki egy szülinapi üdvözlő kártyát, de autogrammot nem is kértrem. Meg egy levelet is mellékelt hogy sorry az ekkora késésért de a munka... ;)


:) na de jó olvasni az ilyen történeteket:)
akkor ha lementek a vizsgáim (mostanában minden mondatot így kezdek, lassan lista kell, hogy semmi ne menjen ki a fejemből:D), megfogalmazok egy frappáns levelet, aztán valaki angol-tudóval lefordíttatom, és irány London:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.15. 19:31 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Az én angolom még mindig botrányos többnyire ragozott szavakat rakosgatok egymás mellé és a sokféle időről stb fogalmam sincs,, de meg tudom értetni magam, szóval hajrá! A vizsgákhoz is. ( Én is mindig úgy kezdem újabban... Majd vizsgák után... ;) )
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.15. 19:50 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
erről a 'majd vizsga után'-ról eszembe jutott egy dal, talán ismered: Komár Laci-No Miss :D ('Majd a vizsgák után máshogy felelek talán') :D
ennek a nem-tudásnak egy igazi nagy előnye van: ha 'véletlenül' (bár én nem hiszek a véletlenekben, de egyszerűbb így fogalmazni:D) megértesz valamit, egy szót, vagy félmondatot, akkor nagyon tudsz örülni:D
ellenben, ha tanultad/tanulod a nyelvet, akkor folyamatosan azon jár az agyad, hogy 'húha ezt is tudnom kellene'.. és az nagyon idegtépő tud lenni:S

vagy csak én vagyok vele így?:S:$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.15. 23:43 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
MerryWeather írta:
Tényleg komolyan veszik a rajongóikat a külföldiek amit én sose értek igazán. Egy idő után biztos farasztó. Én például nemrég kaptam egy autogrammot a kedvenc színészemtől Jamie Bambertől, és erősen gondolkodtam hogy mire. Aztán rájöttem hogy kb 2 éve írtam neki egy szülinapi üdvözlő kártyát, de autogrammot nem is kértrem. Meg egy levelet is mellékelt hogy sorry az ekkora késésért de a munka... ;)


Lehet, hogy fárasztó egy színésznek, ha sok rajongói levelet kap, de igazából kissé durván fogalmazva ők tulajdonképpen a rajongóikból élnek. Hiszen a rajongók általában megnézik kedvenc színészeik filmjeit moziban aztán megveszik DVD-n, elmennek a különböző találkozókra (amik legtöbbször fizetősek). És a (külföldi) színészek ezzel nagyon is tisztában vannak, legalább is többségük.Ezért állnak nagyon pozitívan a rajongóikhoz.

Azért az tényleg nagyon rendes dolog volt Jamie Bamber-től, hogy 2 év után is visszaírt. Azért ez nem semmi. :)

Napsugár írta:
megfogalmazok egy frappáns levelet, aztán valaki angol-tudóval lefordíttatom, és irány London:D


Mármint, hogy te mész Londonba vagy levelet küldesz?

Napsugár írta:
akkor ha lementek a vizsgáim


Egy kalappal hozzájuk! :)


Egyébként ha már az angol szóba jött. Én is nagyon messze vagyok attól, hogy perfekt legyek belőle. Pedig rengeteget tanultam, és igyekszem is folyamatosan fejleszteni. Ezért kezdtem pl. angolul filmeket és sorozatokat nézni. De szerencsére mostanában beszélgetni is többet van alkalmam, hogy egyre több külföldi ismerősöm van.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 13:06 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
És a (külföldi) színészek ezzel nagyon is tisztában vannak, legalább is többségük.Ezért állnak nagyon pozitívan a rajongóikhoz.


"Édesapám sokszor mondja nekem: Légy kedves az emberekhez, amikor felfelé mész, mert szükséged lesz rájuk, amikor lefelé jössz." by Colin ..:)

a vizsgához való kalap-gyűjteményt (mert hát minél több van a drukk-ból, annál jobb:D) előre is köszi:) most szerda és utána hétfő a kritikus nap, de igyekszem (mint mindenhez) ehhez is optimistán hozzáállni:)

ja, és mivel engem Londonban nagyon hamar eladnának egy pár kecskéért, vagy bármiért, ezért inkább csak a levelet küldöm ki...talán Ő sikerrel jár:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 14:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:

"Édesapám sokszor mondja nekem: Légy kedves az emberekhez, amikor felfelé mész, mert szükséged lesz rájuk, amikor lefelé jössz." by Colin ..:)


Ez nagyon jó. :)


Napsugár írta:
a vizsgához való kalap-gyűjteményt (mert hát minél több van a drukk-ból, annál jobb:D) előre is köszi:) most szerda és utána hétfő a kritikus nap, de igyekszem (mint mindenhez) ehhez is optimistán hozzáállni:)


Helyes, az optimizmus jó dolog. Mondom ezt én, aki sosem volt az.

Napsugár írta:
ja, és mivel engem Londonban nagyon hamar eladnának egy pár kecskéért, vagy bármiért, ezért inkább csak a levelet küldöm ki...talán Ő sikerrel jár:D


Oh, ez nagyon egyszerű. Nem egyedül mész ki először, hanem egy olyan valakivel, aki mondjuk már tud angolul.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 14:33 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Oh, ez nagyon egyszerű. Nem egyedül mész ki először, hanem egy olyan valakivel, aki mondjuk már tud angolul.


okés.. Mondd csak: mikor indulunk?:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 15:01 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
Koczy85 írta:
Oh, ez nagyon egyszerű. Nem egyedül mész ki először, hanem egy olyan valakivel, aki mondjuk már tud angolul.


okés.. Mondd csak: mikor indulunk?:D


Oh, ez kedves, de azért én sem vagyok annyira profi angolból. Mondjuk talán azért el nem adnának. :)

Amúgy szívem szerint én már mennék holnap, de ez persze nem olyan egyszerű. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 21:08 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Várjatok, én is jövök :) Kb. július közepéig be vagyok havazva munkából kifolyólag, utána indulhatunk is ;)

Palmera, megkésve bár, de Boldog Szülinapot! :)))
A vizsgázóknak pedig egy óriási kalappal !

Koczy, gratula az autogramos levélhez és MerryWeather, neked is! Ezen a levélírós dolgon már én is gondolkodom egy ideje, biztos nagyon klassz érzés, amikor levelet hoz a postás a kedvenc színészünktől. Colin-ról olvastam egy interjúban, hogy ő is nagyon komolyan veszi a rajongókat, minden levelet elolvas és személyesen válaszol rá, ha már egyszer valaki vette a fáradtságot és írt neki, úgy gondolja, neki is illik ezt viszonozni.

Én egyszer egy plüssmacit rendeltem külföldről. Olyasmi volt a történet, hogy az egyik kedvenc amerikai sorozatomban (Roswell) játszó színész egy gyógyítással foglalkozó alapítványt támogatott, így lehetett rendelni sorozatos pólót viselő macit.
Azóta is nagy becsben tartom a Roswell pólós mackómat :)

Az angolt most elég komolyan veszem, a középfokú után idén az upper-intermediate-et kezdtem és mivel szeretem, így könnyen is tanulom. A beszédet viszont én sem gyakorlom eleget, azt hiszem, idegen nyelvi környezetben lehetne a legjobban belejönni. Ovi fordításait is mindig megcsodálom, nagyon profi munkák. Jó ötlet volt ez a téma :)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 22:02 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
nem tudom, említettem e már, de ha nem, akkor majd most: van a városunkban egy angol használt ruhákkal foglalkozó üzlet. Modern nevén turkáló.:) Néhány hete felfedeztem ott egy piros felsőt, aminek az apropója a mintája volt. Fekete bársony-szegélyű sárga maci, egyik szeme letakarva. Azt hittem, elájulok, mikor megláttam, aztán persze leesett, hogy ANGOL turki...:) Gondolhatjátok, hogy nem hagytam ott:)
(Ez csak úgy a plüssmaci témáról jutott eszembe:D) Tényleg: vajon Pudsey macit is lehet rendelni Angolföldről, ahogy DVD-ket?:$:S
a plüssmaci mellett már kinéztem a pénztárcát is, talán abból nem tűnne el olyan hamar a pénz...:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 00:27 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Judy T. írta:
Várjatok, én is jövök :) Kb. július közepéig be vagyok havazva munkából kifolyólag, utána indulhatunk is ;)


Hát...június végéig még én is melózok utána meg egyrészt nyári szünet (suliban dolgozok), másrészt lehet, hogy már nem lesz munkahelyem, majd eldől. A lényeg, hogy nyáron én is ráérek (legalábbis elvileg, mert lehet, hogy melókeresés lesz belőle).

Bár én most azzal a gondolattal játszom, hogy ha Michelle esetleg ősszel megint színházazni fog, mint tavaly, akkor valahogy kimenni megnézni. (De ez még csak egy nagyon kósza ötlet.)


Judy T. írta:
Koczy, gratula az autogramos levélhez!


Köszi! :)

Judy T. írta:
Ezen a levélírós dolgon már én is gondolkodom egy ideje, biztos nagyon klassz érzés, amikor levelet hoz a postás a kedvenc színészünktől. Colin-ról olvastam egy interjúban, hogy ő is nagyon komolyan veszi a rajongókat, minden levelet elolvas és személyesen válaszol rá, ha már egyszer valaki vette a fáradtságot és írt neki, úgy gondolja, neki is illik ezt viszonozni.


Igen, tényleg nagyon jó érzés volt, amikor a postás hozta a levelet. (Főleg, hogy abban sem voltam biztos, hogy amit én írtam az egyáltalán eljutott-e a címzetthez.)
És igazából kicsit hihetetlen is volt elhinni, hogy van valamim, amit Michelle saját kezűleg írt.
(Múlt héten egyébként majdnem minden nap kaptam valamit Angliából, úgyhogy szerintem szegény postás már el nem tudta képzelni, hogy nekem milyen rokonom, vagy kicsodám élhet ott. :D )

Colin-tól is nagyon rendes dolog, hogy így áll hozzá a rajongókhoz. Az az igazság,hogy egy-két honi magát sztárnak képzelő celeb tanulhatna...

Judy T. írta:
Az angolt most elég komolyan veszem, a középfokú után idén az upper-intermediate-et kezdtem és mivel szeretem, így könnyen is tanulom. A beszédet viszont én sem gyakorlom eleget, azt hiszem, idegen nyelvi környezetben lehetne a legjobban belejönni. Ovi fordításait is mindig megcsodálom, nagyon profi munkák. Jó ötlet volt ez a téma :)


Idegen nyelvet tanulni jó dolog. Hiszen rengeteg előny lehet belőle.

Azzal pedig abszolút egyetértek, hogy a legjobb nyelvtanulás az, ha lehetőség van idegen nyelvi környezetben élni legalább egy ideig. Nekem (eddig) sajnos nem volt.

Napsugár írta:
Tényleg: vajon Pudsey macit is lehet rendelni Angolföldről, ahogy DVD-ket?:$:S


Szerintem minden további nélkül.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 19:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
tegnap v tegnapelőtt kora reggel (értsétek: fél 8 körül:D) a Travel TV-t hallgattam. Nagyon jó dolgokat tudnak mutatni :D
és mit hall a kislány, ha nagyon odafigyel? hát MERLINT :)) Vagyis Renácz Zolit:)) úgy örültem Neki :D egyből mondtam anyunak is:D Épp borkóstolós szakemberré avanzsált elő:D gondoltam magamban: minden reggel kezdődhetne így:D:D
(mondjuk néhány hete arra jöttem haza, hogy anyu nézi "A sorozatát" (vmilyen szappanopera). Lényeg: azt hallom, hogy valaki beszél a konyhában, aki nem anyu ... kikerekedett a szemem, mikor felfogtam, hogy pont Zoli hangjára értem haza :D időzítés varázslata :D:D (egyébként - csak így zárójelben jegyzem meg, hogy- az említett szappanoperában vmilyen Camilo-nak hívják Zoli karakterét; és teljesen más stílusban beszél, mint Merlinként:D először hirtelen alig lehetett felismerni:))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 22:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
. Azt hittem, elájulok, mikor megláttam, aztán persze leesett, hogy ANGOL turki...:)


Lehet, hogy nekem is körül kéne néznem, mert múltkor egy ismerősöm mondta, hogy néhány ilyen angol "turkálóban" árulnak többek között Doctor Who-s audiokönyveket 200 Ft/db-ért. Annyiért ingyen van. :) Mondjuk igazából csak egy érdekelne nagyon, a "The Rising Night" című, mert azt Michelle Ryan olvassa fel/játssza el. (Angliából 8 font lenne megrendelni, azt kicsit sokalltam érte, mert annyiért a komplett Bionic Woman sorozatot megvettem ugyanonnan.) De igazából 200 Ft-ért bármelyik jöhet. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetés-bármiről
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 22:20 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy!
ahogy olvastam a hsz-odat, elképzeltem, hogy szerveznünk egyszer egy "Club Találkozó" szerűséget valahol, és betámadjuk az összes angol turkálót a közelben:D az ég óvja meg tőlünk a tulajdonosokat:D:D (bár én kifejezetten nem szeretek ruhát vásárolni:$)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron