Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 23:42



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 15:14 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Sziasztok! hmmm hát magamról mit? nincs sok mondani valóm igazából régóta olvasom a fórumot de most szántam rá magam a be regisztrálásra.Magát a sorozatot nekem ismerősöm által ismertem meg. Egyéb iránt németet tanulok meg angolt bár a németet sokkal régebb óta tanulom épp emiatt én inkább várok a feliratra az angol részeknél.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 21:29 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Canislupus írta:
Sziasztok! hmmm hát magamról mit? nincs sok mondani valóm igazából régóta olvasom a fórumot de most szántam rá magam a be regisztrálásra.Magát a sorozatot nekem ismerősöm által ismertem meg. Egyéb iránt németet tanulok meg angolt bár a németet sokkal régebb óta tanulom épp emiatt én inkább várok a feliratra az angol részeknél.

Üdv, Canislupus! :) Én már 4 éves korom óta tanulok angolt, úgyhogy nem okoz annyi gondot a negyedik évad, felirat is biztos jön hamarosan! :)

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 21:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Canislupus írta:
Sziasztok! hmmm hát magamról mit? nincs sok mondani valóm igazából régóta olvasom a fórumot de most szántam rá magam a be regisztrálásra.Magát a sorozatot nekem ismerősöm által ismertem meg. Egyéb iránt németet tanulok meg angolt bár a németet sokkal régebb óta tanulom épp emiatt én inkább várok a feliratra az angol részeknél.


Pedig nyelvet úgy lehet igazán jól tanulni, ha felirat nélkül nézi az ember. :) Vagy angol felirattal. Én is úgy voltam, és most nagy hasznát veszem, hogy minden nap angolul kell beszélnem. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 22:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Tök jó, hogy regisztráltatok a fórumon. Jöjjenek a többiek is bátran, hadd lássuk, hogy sokan vagyunk, akik szeretjük ezt a sorozatot! ;)

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 23:18 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
OvibanKenobi írta:
Tök jó, hogy regisztráltatok a fórumon. Jöjjenek a többiek is bátran, hadd lássuk, hogy sokan vagyunk, akik szeretjük ezt a sorozatot! ;)


Bizony most "beindult a szekér" itt a fórumon. :) De ez jó dolog. Nekem most már valahogy pótolnom kéne a részeket, hogy a többi topic-hoz is hozzá tudjak szólni érdemben. :) De lehet nyári dara lesz belőle.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.19. 17:19 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Én igazából óvodás-ként kezdtem el tanulni a németet. Folyékonyan beszélem ( egy kis akcentusom van ugyan ) és a német nyelvű filmeket valamint a pár beszédeket gond nélkül meg értem. Viszont hát ha angolul van valami ott elég erős hiányosságaim vannak de ezeket igyekszem pótolni :D .

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.19. 18:57 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Az érdekes az, hogy németül én is nagyon sokat megértek, de ha nekem kell egy mondatot összeraknom, már bajban vagyok. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.19. 19:23 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Én pedig az angolal vagyok így :D . amúgy 1-2 múlva tervezem belőle a közép fokot németből rég megvan.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.19. 22:18 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Canislupus írta:
Én pedig az angolal vagyok így :D . amúgy 1-2 múlva tervezem belőle a közép fokot németből rég megvan.


Nekem a középfokúm angolból már rég megvan, de angol anyanyelvűek között rájöttem, hogy igazából nem sokat ér. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.21. 15:51 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Hát amikor Ausztriában vagyok és németül beszélek egyből tudják hogy magyar vagyok. Igazából nem tudom hogy az akcentusomból vagy a külsőmről rí le de tudják hogy magyar vagyok. Németországban meg a többség Kelet európai bevándorlónak hisz főleg lengyelnek.... :lol:

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 12:50 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Én sajnos még nem voltam így idegen országban. :| Szlovákiában élek, úgyhogy a szlovákok már észre sem veszik, hogy igazából magyar vagyok, olyan kiejtéssel beszélem a szlovákot. :D

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 13:18 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Canislupus írta:
Hát amikor Ausztriában vagyok és németül beszélek egyből tudják hogy magyar vagyok. Igazából nem tudom hogy az akcentusomból vagy a külsőmről rí le de tudják hogy magyar vagyok. Németországban meg a többség Kelet európai bevándorlónak hisz főleg lengyelnek.... :lol:


Oh, azt tőlem is mindig megkérdezik, hogy honnan jöttem. :) De múltkor volt, hogy annyit kérdeztek csak, hogy Lengyelország vagy Románia? (Belőlük elég sok van szerte Európában, főleg lengyelekből) Szóval engem is elég sűrűn lengyelnek néznek. :) De persze mindig mondom, hogy magyar vagyok.

Amúgy múlt héten volt egy olyan napunk itt Londonban, hogy bárhova mentünk, mindenhol magyarokkal találkoztunk. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.10.22. 13:21 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Estylle írta:
Én sajnos még nem voltam így idegen országban. :| Szlovákiában élek, úgyhogy a szlovákok már észre sem veszik, hogy igazából magyar vagyok, olyan kiejtéssel beszélem a szlovákot. :D


Ha jól látom a profilodban, 13 éves vagy. Szóval bőven lesz még arra időd és lehetőséged, hogy más országokba eljuss. Én most 26 éves vagyok, de most fordul velem is először elő, hogy huzamosabb ideig egy másik országban vagyok.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 12:51 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Sziasztok!
Dani vagyok, és szintén Merlin rajongó. A sorozattal augusztusban ismerkedtem meg, és azóta az összes eddigi részt megnéztem már több alkalommal is. A fórumot már én is régebb óta olvasgatom, de csak most szántam rá magam hogy beregisztráljak.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 13:16 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Heimdall írta:
Sziasztok!
Dani vagyok, és szintén Merlin rajongó. A sorozattal augusztusban ismerkedtem meg, és azóta az összes eddigi részt megnéztem már több alkalommal is. A fórumot már én is régebb óta olvasgatom, de csak most szántam rá magam hogy beregisztráljak.


Üdv köztünk, Dani! :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.03.06. 19:40 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Sziasztok!Szeretnék én is bemutatkozni, most regisztráltam. Nagyon tetszik amit csináltatok, teljesen a szívembe zártam a sorozatot. Ehhez a Ti információitok is sokat segítetek. ;) Teljesen napra készek vagytok! :)Köszi:)
A profilomat szépen lassan szerkezgetemm igérem :)
MAGAMRÓL: Az utobbi időben teljes Merlin Fan lettem :)Engem is nagyon izgat hogy mi lesz velük az 5.évadban. Örülök, hogy rátok találtam, és együtt izgulhatok Veletek ÉRTÜK ;)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.03.06. 23:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
siusiu írta:
Sziasztok!Szeretnék én is bemutatkozni, most regisztráltam. Nagyon tetszik amit csináltatok, teljesen a szívembe zártam a sorozatot. Ehhez a Ti információitok is sokat segítetek. ;) Teljesen napra készek vagytok! :)Köszi:)
A profilomat szépen lassan szerkezgetemm igérem :)
MAGAMRÓL: Az utobbi időben teljes Merlin Fan lettem :)Engem is nagyon izgat hogy mi lesz velük az 5.évadban. Örülök, hogy rátok találtam, és együtt izgulhatok Veletek ÉRTÜK ;)


Üdv köztünk:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.03.07. 21:47 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok, új családtagok! :D Jó, hogy itt vagytok!

Heimdall írta:
A sorozattal augusztusban ismerkedtem meg


Engem ilyenkor mindig megöl a kíváncsiság... Hogyan találtál rá a sorozatra? Hol találkoztál vele? Hol olvastál/hallottál róla? Ha emlékszel még, elmeséled?

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.04.27. 22:53 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
Üdv Mindenkinek!

Zsani vagyok, alias LadyJane..titkon fórumozó már régóta.
... mivel nem vagyok nagy internetező , csak most csatlakoztam.

MERLIN?

Once upon a time....
Szóval az úgy kezdődött, hogy tavaly februárban éppen munkát kerestem és a csüggedés állapotában a Tv-t kapcsolgattam:

Véletlenül az AXN re kapcsoltam és véletlenül nézni kezdtem a
Merlint
A Valiant - 1. évad 2. rész (Kedvenc részem)

(Ez már nem véletlen ez már Destiny!)

Teljesen magával ragadott, kikapcsolt: elfeljtettem a napi gondokat...és belemerültem a varázslatba.

Mindig imádtam olvasni, főleg fantasyt, sci-fit. Belekerülni egy képzelt világba. Csak minél tovább tartson.
Csillagok háborúja, Gyűrűk ura, Harry Potter...

MERLIN.

Ki ne ismerné a történetet: Arthur, Merlin meg az Excalibur... A kerek asztal lovagjai...

Hát ez nem könyv; de sorozat, annál jobb!!!

Varázslatos! Elgondolkodtató!

(csak fejből a teljesség igénye nélkül)

"Senki nem választhatja meg a végzetét és senki sem menekülhet előle"

" Nincs jó és rossz, csak az ami van és ami nincs"

" Mindig van választás. Csak néha könnyebb azt hinni, hogy nincs!"

" Inkább vagyok egy jó ember szolgája..."

" Ez az asztal annak a jelképe, hogy senki sem több, mint a másik..."

" Nem akartam, hogy úgy érezd egyedül vagy"


MERLIN!
Humor és dráma.
Hűség és árulás.
Barátság és szerelem.
Hit és önfeláldozás.

Ez a Merlin.

És nagyon jó színészek.

Nyomozni kezdtem.
Ki a címszereplő?
Ki az a Colin Morgan?
Hihetetlenül tehetséges!

Most is annak tartom, a legtehetségesebbnek ebben a korosztályban! ( Nothing Confess, Doctor Who, Island, Parked, Titanic megemlékezés...amiben én láttam - emellett játszott négy színházi darabban.
És 5. éve napi 12-14! órában, 8 hónapon keresztül Merlin
és még csak 26 éves!)
És egy végtelenül szerény, igazi értékeket képviselő ember.
Bár sok évvel fiatalabb nálam, mégis mondhatom, hogy a példaképem.
A munkához való hozzáállása, az életfelfogása miatt.


A MERLINt ma már eredeti nyelven nézem ( a 4. évadot BBC-n) ebből "tanultam" :roll: meg angolul ( olvastam sok cikket, szótároztam, majd felirattal néztem, most meg már próbálom anélkül)

És várom az Ötödiket.

Hát ez a bemutatkozás kicsit hosszú lett!
Ha elkezdem nem tudom befejezni... ;)
Bocs!

...........
És ezúton szeretném megköszönni, Kedves Obi("blogi!)vanKenobi, minden téren nemes lovagnak,( követlek mester :D Zsa_net), hogy ilyen bátor és ilyen jókat kérdez a Parkedről és mindent megoszt Velünk és így, ezért, már a magyar rajongók is számon vannak tartva, MÁR TUDNAK RÓLUNK!
És a Merlin blog tökéletes!
..........



For the Love of Camelot / Colin Morgan
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 00:55 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
tyűha...:)
annyira egyetértek Veled! :)
Colinnal kapcsolatban: jó dolog azt érezni, hogy uabban az évben születtünk, és ha jól tudom, az Ő anyuja is azzal foglalkozik, mint az enyém:))

és igen: Sir Ovinak (és a blogjának) köszönhetően mi is értesülhetünk a legfontosabb hírekről, olvashatjuk az interjúkat, cikkeket, riportokat, amiket lefordít, és amiért (angolul nem tudó lévén) nem győzök elég hálás lenni Neki! :)

egyébként engem is a MERLIN ösztönzött az angol tanulásra. :) (a 2.évad előtt semmit nem néztem feliratosan, igazi szinkronmániás voltam - bár most is az vagyok, csak hát a MERLIN az a MERLIN.. eredetiben a legjobb, a legélvezhetőbb <3 :)

ja, és ha már bemutatkozás: Sziasztok! :) Napsugár vagyok:) azóta vagyok Merlin fan mióta az RTL Klub leadta az első részt. :) Belefutottam az Uther & Lady Catrine beszélgetésbe, mikor épp vacsoráznak, és felfigyeltem arra h "Arthurnak már késő". Mindig is vonzottak a kosztümös dolgok(Film, sorozat..:D) és nagyon gyanús volt ez az Arthurozás:D a teletexten utána néztem, kiderült h MERLIN a címe a filmnek (akkor még nem tudtam, hogy sorozat:D) és gondoltam, okés, akkor nézzük.. :) a 2.részre már készültem, mint kisgyerek a karácsonyra:) aztán ha tudtam nézni, örültem, ha nem, akkor úgy voltam vele, majd ismétlik, vagy megkeresem neten. Aztán egyszercsak nem volt több rész.:O.. utána netet "elő", rátaláltam, letöltöttem, megnéztem újra. Láttam, hogy a 2.évadtól már csak feliratosan van meg, híres lassúolvasó lévén ha új felirat volt a képernyőn, leállítottam a lejátszót, elolvastam a feliratot (átrágtam magam rajta 2x-3x) aztán újra néztem:) így "vergődtem végig" a 3.évad végéig. A kerekasztali jelenetet szabályosan végigbőgtem, aminek értelemszerűen az lett a következménye, hogy csomószor vissza kellett tekerni a lejátszót:P:D szidtam is magamban Julian Jones-t, mint a bokrot, hogy volt képes ennyire az érzelmi világomba hatolni ezzel a 3x13-mal. :D:D:D
a 4.évadot pedig már itt izgultam végig, Veletek, fórumtársak:)

(na ez picit hosszúra sikerült.... :? :? )

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.05.17. 08:30 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.01. 07:24
Hozzászólások: 19
Bemutatkozás:
Én is nagy film és sorozatrajongó vagyok.Szeretem a kalandfilmeket,vígjátékokat,fantasyt,krimit,stb...
Nekem nincs számítógépem és a tvn is csak a 3alap csatorna van,így a lehetőségeim nagyon korlátozottak.
A sorozattal úgy találkoztam,hogy már régebben láttam a Merlin film részeit(amiben San Neil szerepel),ettől kezdve nagyon megszerettem a történetet,és amikor az RTLen elkezdték reklámozni a Merlin kalandjait,és meghallottam a címét,rögtön felkaptam a fejem,és elhatároztam,hogy ezt megkell néznem,így is lett és "beleszerettem" a sorozatba(ha lehet így mondani).
Azóta is,ha meghallom a tvben,hogy lovag,Arthur király,Merlin,stb rögtön felkapom a fejem és elkezd érdekelni a film.Így néztem meg tavaly egyszer a Lovagregény című filmet is.
Nem Merlines történetű,de nagy kedvencem a Sárkányszív című film 2része.Nagyon tetszik ennek a filmnek is a története.
Én a filmeket általában csak magyar nyelven szeretem nézni felirat nélkül.Mert a külföldi nyelven van akkor azért idegesítő számomra,mert nem értem,a feliratot meg azért nem szeretem,mert akkor csak a feliratra koncentrálok azt olvasom a képernyő alján és a képernyőn lévő képekre nem is tudok figyelni.Számomra ez olyan,mintha a képernyőn csak a felirat lenne és kép nem,ennyire nem tudok figyelni egyszerre a feliratra és a képekre.
Amiatt,hogy nincs számítógépem vagy műholdas tvcsatornák,a Merlin sorozatból csak az 1.évadot láttam(amikor adta az RTL Klub),de az első évadot is már régen láttam,így nagyon nem is emlékszem rá.

Magamról még annyit tudok elmondani,hogy 19 evés vagyok.Január óta egyedül élek,mivel édesanyám tartósan beteg,és utána családi ágon az unokatesóim a legközelebbi élő rokonaim.
Iskolába járok,most érettségizem.Az iskola mellett,vmivel a sors így hozta viszem a saját háztartásomat(mosok,főzök,takaritok,stb...)

_________________
"Azt tudtam,hogy ökör vagy,de azt nem,hogy cìmeres is." :D

-Vigyåzz gyerekkorom òta edzek az ölésre.
-Åà és miòta edzel a tuskòsàgra? :D
-Te nem beszèlhetsz ìgy velem!
-Åå,miòta edzel a tuskòsågra jò uram?! :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.05.17. 15:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Ren814 írta:
Én a filmeket általában csak magyar nyelven szeretem nézni felirat nélkül.


Ez nagy kár, mert bármennyire jó is a magyar szinkron (már ha jó persze), sosem adja vissza azt az élményt, amit eredeti nyelven nyújt egy film. (Ahogy haverom szoktam mondani, azt azért vették fel 30-szor eredeti nyelven, mert az úgy jó. :) )

Pl. a Merlin 1. Évadban az Excalibur című részben a párbeszéd Nimueh és Uther között az egyik legjobb az egész évadban. Magyarul sem rossz, de azért nem adta azt vissza, amit a két színész eredetiben produkált a jelenetben. (Igaz, én a Nimueh-t játszó Michelle Ryan-nel eléggé elfogult és én az ő filmjeit nem szeretem magyarul nézni. Főleg, hogy még véletlenül sem tudnak hozzáillő magyar hangot találni egy filmjében sem. A Merlin-ben hellyel-közzel azért sikerült.)

Ren814 írta:
Iskolába járok,most érettségizem.Az iskola mellett,vmivel a sors így hozta viszem a saját háztartásomat(mosok,főzök,takaritok,stb...)


Az érettségihez sok sikert.


A sors most nekem is úgy hozta, hogy egyedül élek az otthontól távol. (Bár igazából én döntöttem így.) Úgyhogy a főzés, mosás, takarítás nekem is ismerős dolog. :) (Na jó, amit én produkálok azt túlzás főzésnek nevezni. :) )

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.05.18. 22:15 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.01. 07:24
Hozzászólások: 19
Köszönöm.
Hát a konyhával még én is hasonlóképpen állok,de majd beletanulok.
És te is beleszoksz majd egy idő után,ott a messzi Angliában
;)

_________________
"Azt tudtam,hogy ökör vagy,de azt nem,hogy cìmeres is." :D

-Vigyåzz gyerekkorom òta edzek az ölésre.
-Åà és miòta edzel a tuskòsàgra? :D
-Te nem beszèlhetsz ìgy velem!
-Åå,miòta edzel a tuskòsågra jò uram?! :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.05.19. 20:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Ren814 írta:
Köszönöm.
Hát a konyhával még én is hasonlóképpen állok,de majd beletanulok.
És te is beleszoksz majd egy idő után,ott a messzi Angliában
;)


Belefogok, ha lesz rá időm. :)

Viszont Anglia egyáltalán nincs messze, repülővel két óra az út.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2012.06.27. 17:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:19
Hozzászólások: 7
Úgy érzem, nekem is illene bemutatkoznom.
Sziasztok, Réka vagyok és épp most regisztráltam. Úgy gondoltam, jobb, ha itt kezdem a fórumozást és leírok pár infót is magamról.

Először is, nem vagyok az internet embere (értsd, nem nagyon használok közösségi oldalakat) csak egy blogom van meg twitterem, fórumon meg ha jól emlékszem, legutóbb úgy 3 éve voltam regisztrálva. Szóval lehetséges, hogy sokszor fogok a segítségetekre szorulni :)

Egy kisvárosban lakom, Erdélyben, szóval nyugodt életet élek, de cseppet sem unalmasat. Szenvedélyem a zene. 6 éve zongorázom és egy kicsit gitározni is tudok. Ezen kívül a sorozatok megszállottja vagyok, jelenleg pedig Merlin és Arthur varázslatos kalandjai kerítettek hatalmukba. Fantasztikus sorozatnak tartom, mert bár kissé meseszerű, mégsem unalmas a felnőttek számára sem (nálunk az egész család imádja). Lendületes, és folyamatos csavarok vannak benne, szerintem pedig ez a két alapvető tényező, ami egy jó sorozathoz kell. A Merlinen kívül nagyon szeretem a Doctor Who-t, a Sherlock-ot és a Vámpírnaplókat is. Továbbá megszállottja vagyok az ázsiai, pontosabban koreai sorozatoknak és zenéknek.

Még mit írhatnék? Szabadidőben szeretek nyelveket tanulni. Sokfélével próbálkoztam már, de amivel komolyabban foglalkozom, az az angol nyelv. Néha fanficek-et is fordítok, ha időm engedi. Ezzel is tanulom a nyelvet és közben még szórakozom is :)

Remélem olyan szívesen fogadtok, mint amilyen szívesen csatlakoztam ehhez a csapathoz. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy végre van magyar fórum is egy ilyen nagyszerű sorozathoz, mint a Merlin. Dióhéjban ennyit rólam :)

_________________
Réka
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron