Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 02:11



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Hogy tetszett az 5x01 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 5%  5%  [ 1 ]
8 pont - Jó rész volt. 10%  10%  [ 2 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 40%  40%  [ 8 ]
10 pont - Fantasztikus volt 45%  45%  [ 9 ]
Szavazatok száma : 20
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 21:51 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Sziasztok!

Ha valaki majd már tud linket, legyen oly kedves küldje el nekem is.

Köszönöm.

Jó éjt mindenkinek!

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 21:52 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Pont most lett vége :D Évadnyitásnak nem a legerősebb epizód volt,de egész szépen indul a történet. A Gwaine&Morgana rövidke jelenetet nagyon komáltam,én mondom ezek között még lesz valami. :mrgreen: A szolgáló csaj nekem az elejétől fogva gyanús volt,jól beköpte őket az biztos,megis értettem Gwen reakcióját bármennyire is meglepett amúgy. :shock: Morgananak nem volt túl sok szerepe azonkívűl,hogy hisztizet egy sort. :roll: De amiért igazán kivoltam akadva...nos igen: NEM IGAZ,HOGY NEM TALÁLTAK JOBB KÍK-SZEMŰ SZÍNÉSZT AKI MORDREDET JÁTSZHATNÁ? :x Most kajak,ez az Alexander Vlahosnak nincs Emmy a jövőjében..tudom,tudom elhamarkodottan ítélkezem,meg nem is vártam,hogy Asát visszaadja,de legalább,ha feleannyira jó lett volna... :roll: Mindegy biztos megszokom majd,csak így elsőre...Nem is a srác kinézete,hanem a hangja nem tetszik,nem druidos vagymitudomén. :lol:
De ettől függetlenül nagyon várom a kövi epizódot. Küll. jót mosolyogtam azon a részen ahol Merlin zsonglörködött,vagy amikor elkapta a nyuszikat. :lol:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 22:07 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.20. 10:51
Hozzászólások: 17
Hát nem is tudom hol kezdjem. Nekem nagyon bejött ez a rész. Nem volt olyan ütős, mint az előző évad premierje de azért le a kalappal. Nekem pont, hogy tetszett Alex játéka. Számomra a mosolya egy az egyben a régi Mordredünket idézte elő. Sőt, nekem most Katie is nagyon átjött. Azt a hisztit nagyon jól csinálta. Nagyon várom ezt az évadot. Ha azt fogják mondani, hogy nem lesz több akkor úgy gondolom ez méltó befejezés lesz. Nem aggódom a story folytatása miatt. Szerintem lesz itt minden:)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 22:08 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Irigykedek. :( nem is kicsit.:)
én is akarom.:)

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 23:22 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
homren írta:
Irigykedek. :( nem is kicsit.:)
én is akarom.:)

link ment mailben, mint tavaly

Vlavla védelmére: nekem sokkal szimpibb már most az Ő Modrede mint Asa-é volt eddig...
már most érezhető rajta a kettősség, ahogy a végén kinézett Merlinre, és Arthurra.. teljesen más volt abban a két pillantásban..

viszont én is kiakadtam valamin...
a 3.évad vége óta azt hallom, hogy a lovagoknak nagyobb szerepe lesz, többet fognak szerepelni stb.... na ilyeneket már akkor sem hiszek el, ha a szemembe mondják... MERT HAZUGSÁG!... Elyan & Leon.. igen, Ők folyton szerepelnek, mindenhol ott vannak (nem gyűlölködésképp, de nem csak ők ketten Camelot lovagjai..)
Gwaine-t nagyon sajnáltam, örültem a titokzatos gyógyítójának..(bár elég érdekes szerzet volt..:S).. és a Morgana-val közös jelenet tényleg azt sejteti, hogy kettejük között még lehet valami..
viszont: PERCYNEK KÉT NYÚLFAROKNYI JELENET JUTOTT!! CSAK! :@... sorry amiért folyton ezen "lovagolok", de számomra az a kifejezés, hogy Camelot lovagjai már önmagában hordozza SIR PERCIVALT is...
így ha a kövi ep-ban is ilyen csendestárs lesz, akkor már nem fűzök sok reményt ahhoz, hogy valaha is többet hallhatom a hangját mint 1-2 mondat/ep..
persze, értem én: sokan vannak már az állandó szereplők, de szvsz igazságtalanság mindig Őt kizárni ... :((

magáról az ep-ról: jó volt tetszett (leszámítva a fent említett -vszeg csak engem érdeklő-problémát)... az eddig látott trailerek 90%-át "ellőtték" már az első ep-ban, kíváncsian várom, mit hoz majd a jövő :)
Merlin "látomása" Arthur haláláról hátborzongató volt...
mikor Gwaine futott a farkas elől, na szinte felüvöltöttem h FUSS!! (lepedő bánta, vasaló legyen a "hátán", ami újra simává varázsolja:S:D)
a Merlin-Arthur jelenetek tetszettek :) bár a verbális részüket nem értettem, azért néha jókat mosolyogtam rajtuk :)
Gwennek külön pirospont!! hamar felfedezte, hogy ki az áruló köztük..
kérdés: a kiscsaj tényleg a GoT-fickónak a lánya???:O(mármint a story szerint)... vagy másra értette a lány amikor azt mondta h FATHER?:$ mert akkor ugyebár elvileg a lány is druida.. viszont nincsen rajta Triskelion.. legalábbis nem ott, ahol az apjának... akkor most hogyisvanez?:S
(azért remélem, hogy Mordrednél nem feledkeztek meg erről az "apróságról":$)

hát így hirtelen ennyi lenne - így elsőre.. :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 23:25 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
De rég jártam erre! Jó hogy feléledt a fórum. :D :D :D Bár meg kell mondtam annyira kiestem a gyakorlatból hogy pillanatnyilag azt sem tudom hogyan keressek rá az epizódra. Valakinek nincs tartós ötlete amit decemberig használhatnék? Valami nagyon konkrét kulcsszó?
Nem tudok szabadulni az érzéstől hogy ez az utolsó évad..szerintem pl: Bradley James nem akarja folytatni...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 23:39 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
MerryWeather írta:
De rég jártam erre! Jó hogy feléledt a fórum. :D :D :D Bár meg kell mondtam annyira kiestem a gyakorlatból hogy pillanatnyilag azt sem tudom hogyan keressek rá az epizódra. Valakinek nincs tartós ötlete amit decemberig használhatnék? Valami nagyon konkrét kulcsszó?
Nem tudok szabadulni az érzéstől hogy ez az utolsó évad..szerintem pl: Bradley James nem akarja folytatni...


Ez lesz az utolsó? ez már biztos? Honnan tudjuk, hogy nem akarja folytatni?

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 00:16 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
szerintem nagyon jól indult, pergett, nem voltak üresjáratok, majd a két részt egyben lehet megítélni, rengeteg labdát dobtak fel, és Merlinnek elég lesz elkapkodni :), helyesen megtanult zsonglőrködni, igen, legyen még évad! Mordred ebből a kicsiből még nem ítélhető meg. sokat gyakorolhatott, hogy megtanulja a kicsinek a mosolyát, de hasonlított. ... na megint egy hté várakozás és várjuk Cicmax szövegeit... utána ítélünk :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 00:16 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Jajj nem!! Nem!!! SEMMI se biztos még a színészek sem tudnak semmi biztosat csak nekem van ez az érzésem. Pl ahogy az egyik interjúban Bradley mondogatja hogy ha elmúlik a szenvedély akkor már nem érdemes folytatni és ebből nekem az jött le hogy ő már nem olyan lelkes. Persze senki se akarja hogy elsilányuljon a sorozat...
Valami olyasmire emlékszem hogy várnak még hogy milyen lesz a fogadtatás és azután döntenek.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 00:54 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Valaki lenne olyan drága, hogy nekem is elküldi a linket? :oops:

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 01:09 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Szerintem csak azután véleményezem hogy láttam felirattal, de.. E.T. hogy kerül bele? Ennyire eltévesztette a koordinátákat?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 01:41 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Szerintem csak azután véleményezem hogy láttam felirattal, de.. E.T. hogy kerül bele? Ennyire eltévesztette a koordinátákat?


E.T. tényleg érdekes személyiség volt.. talán ő lesz az a "kulcs", amit Morgana annyira keres?:$:S és az ő fényét látta Gwaine, ami miatt végülis elindult "felfedező útra"?:S

a másik: megnéztem jóóópárszor azt a jelenetet, ahol Merlin segít összeszedni a szolgalánynak a gyümiket(?)... sztem a lány szerelmes Merlinbe... viszont gondolom az apját sem akarja elárulni.. így ha nem végzik ki már a kövi részben, érdekes karakterré válhat :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 09:00 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
úú de vártam már! viszont linkvadászatban idén sem lettem ügyesebb...valaki kisegítene?:)
nagyon nagyon köszi :D
(szalkai.fanni@freemail.hu)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 09:33 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Sziasztok!

Én is nagyon vártam már ezt a pillanatot, és szerintem is fantasztikus volt az évadnyitó első része. Izgatottan várom a folytatást.

Ami Mordredet illeti szerintem zseniális volt a belépője ahogy Merlinre és Arturra nézett, valamint Colin színészi játéka is lenyűgöző volt az epizód utolsó jelenetében amikor felismerte Mordredet.

Nem tudom figyeltétek e a következő rész előzetesét, de ha jól láttam akkor felbukkant benne Aithusa amint tüzet okád abban barlangrendszerben ahol Morganaék kutatnak. Lehet tévedek de én ebből arra következtetek hogy mégis csak Morganának lesz a szövetségese.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 14:23 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.09.13. 18:38
Hozzászólások: 22
Hátszóval. Noha megnéztem már tegnap este, azért véleménynyilvánítás előtt még megnéztem angol felirattal is, hogy biztos mindent jól értsek. Ráadásul így már anélkül a görcs nélkül tudtam nézni, hogy "úristen".

Alapvetően az a véleményem, hogy fantasztikus volt. Nem tudom másnak is eszébe jutott-e az előző évad nyitánya, de majdnem ugyan azzal a jelenettel kezdődik, Merlin rohan felfelé a lépcsőn :D Tetszik, ahogyan az elején Arthur megkérdőjelezi, hogy a szolgálója bármire is képes lehet, és aztán a részben sokszor visszaköszön, hogy igenis sok mindenre képes.
Szerintem szépen megszerkesztett, hogy hogyan is látjuk azt, ami Gwaine-nel történt, miközben Arthur egyfajta narrátorként meséli, hogy mi a helyzet.
Nagyon nagyon nagyon bejött Morgana megérkezése a toronyba, ahogyan leszállt a szánról, és elindult befelé, határozottan éreztem, hogy igen, badass sorceress közeleg :D A hisztije szintén bejött, a Morgana-Gwaine találkozás meg aztán csúcspont. Valahogy kettejükhöz nagyon jól illenek ezek a részek, és szerintem határozottan összeillenek :'D
Ümm... Gwenről majd mindjárt részletesebben... (Igen, közben pörgetem a részt, hogy semmit ne hagyjak ki :'D )
Sefa-Merlin. A csaj tutira szerelmes Merlinbe, ehhez passzol is az, amit később Gwennek mond. Kár, hogy kivégzik, már ha rögtön kivégzik, mert határozottan érdekes szereplő lehetne.
Ééés akkor rá is térhetünk Arthur szokásos hazudozására, arról, hogy mennyire nem érdekli Merlin élete :D Mind nagyon jól tudjuk, hogy az a sor, amelyikben azt mondja, hogy ha Merlin tűnt volna el, akkor nem is foglalkozna az egésszel egy hatalmas hazugság, valakinek emlékeztetnie kéne őt a 4x06-ra :D Ráadásul a rész végén mi az utolsó kívánsága? "Engedd el a szolgálómat, nem érdemel ilyen halált." Szóval ja. Tudjuk, hogy nem érdekel az élete, Arthur xD
Kapunk egy kis ízelítőt a lovagokból, és ebben mondjuk egyetértek, Percival tényleg továbbra is túlságosan szótlan, nagyon remélem, hogy ez a közeljövőben változni fog. Szeretném megismerni a karaktert :'D
Na, és akkor jöhet a druida látós jövőbenézős rész. Hát, kemény volt. Szépen összeköthető Arthur leszúrása azzal a jelenettel, amikor Mordred felsegíti őt a földről, amolyan előbb látjuk, mi lesz a vége, minthogy meglátnánk az elejét. És amikor a most-Arthur belép, és megszólítja Merlint, és Merlin felpillant a látomásból, abból, hogy látja meghalni a királyt, és Arthur értetlen arccal kérdezi, hogy mi van, mert nem érti, miért sokkolta Merlint ennyire, hogy talált egy halottat, és Merlin tekintetében az érzés, hogy nem, ez nem lehet, ez nem történhet meg... Ott volt a jelenet. Nagyon tetszett.
A sárkányos rész. Hát, kész voltam, bármennyire is komoly témáról volt szó, végig röhögtem. Merlin arca, hogy oké, megint sokat segítesz a rejtvényeiddel, mondj már valami konkrétumot, azt hittem, ezen már túl vagyunk, meghaltam xD
Annis királynőt nagyon szeretem, remélem sokat fog még szerepelni. Az egész szituáció remek volt, ahogyan egyértelműen kijelentette, hogy szövetségesek, és hogy ő kitart emellett a szövetség mellett. Élvezetes látni, hogy mennyire meglátta a nagy királyt Arthurban, valaki olyant, akit érdemes tisztelni. Merlin előadása pedig imádnivaló volt, és Arthur O.o arcát is nagyon bírtam :D Mondjuk kár, hogy alig vannak mágiát használó jelenetek, de ez egy közülük, és nagyon tetszett. A zene is nagyon jó volt, mármint az, ami új volt, teljesen magával ragadott :D
Na, és akkor itt elkezdődik, hogy Merlin megjegyzi Arthurnak, hogy sok olyan képessége van, amit elfelejtett észrevenni. Mindjárt kifejtem, hogy ebből milyen következtetéseket merek levonni, és milyen érzelmeket adott át, de kicsit később.
Eljutottunk addig, hogy kiderül Sefa titka. Én úgy gondolom, hogy a csaj alapvetően nem gonosz, sőt, úgy látom, mintha egy kicsit még bizonytalan is lenne abban, hogy talán nem kellene kiadnia ezeket az információkat. Mondjuk számomra már a father előtt sejthető volt, hogy a pasas a lány apja, a színészi játékra írom. Valahogy megvolt közöttük az a légkör, amiből meg lehetett érezni.
A Gwen-Sefa jelenetről nekem az első évados Morgana-Merlin jelenet jutott az eszembe: mindkét esetben ugyan az történt, az egyik valami komoly dolgot titkolt, a másik pedig szerelemre gyanakodott. Szóval szépen visszautalnak, még ha nem is szándékos :D
Bejön Morgana trónterme. A lecsupaszított, sötét, romos hely tökéletesen illik hozzá, kicsit olyan, mintha a lelkét szimbolizálná, éppen úgy van darabokban, úgy borítja be a fagy és a sötét.
És hát meg is érkeztünk a megható zongorához, ráadásul tábortűz is van, szóval nyilván Arthur és Merlin egy mély tartalmú beszélgetést fogunk hallani. Egy mély tartalmú, gyönyörű, imádatra méltó beszélgetést. Emlékeztek a 4x13-ra? Amikor Arthur gondolkozott azon, hogy mégis hogyan fogják legyőzni Morganát és Merlin volt a határozott, aki megmondta, hogy márpedig minden rendben lesz és kész? Most pont az ellenkezőjét láttuk. Remekül klappolnak a rész történései a korábbi epizódokhoz :D
Harcjelenet. Egy fél másodpercnyi "Istenem, még mindig nem hiszem el, hogy elárult minket" arckifejezés Bradley részéről, aztán halhatatlan Leon - szeretem, meg minden, de tényleg durva, hogy hányszor került már a halál küszöbére is van még mindig életben :'D
Megfigyelte valaki rajtam kívül, hogy Arthur szeme még egyértelműen nyitva van, amikor Merlin varázsol? Nem mondom, hogy a király látta, inkább arra akarok kilyukadni, hogy úgy tűnik, mintha Merlin már kevésbé próbálná titkolni a mágiáját. Sőt. Most kicsit ugrálni fogok, de ez a tökéletes pillanat arra, hogy szerintem ezzel az epizóddal egy tökéletes magic revealt lehet felvezetni. Most komolyan. Egész végig, Merlin szinte könyörög Arthurnak, hogy értse már meg, hogy fogja már fel, hogy varázsló, vegye már észre, hogy mi van. "Sok képességem van, csak nem vagy képes észrevenni őket." "Állandóan ezt magyarázom neked, rengeteg képességem van." Amikor azt mondta, hogy el kell mondanom neked valamit, egy fél pillanatig komolyan azt hittem, hogy na, most. Persze nem, és egyre erősebben kétlem, hogy valaha is ki fog derülni, de úgy gondolom, hogy amennyiben tervezik felfedni a dolgot, most megtehetnék, ebből kiindulva.
Nagyon tetszett a következő jelenet is velük, hogy Merlin mennyire aggódik érte, és az a tipikus kiakadás, hogy "Ha Morgana nem öl meg, akkor én foglak!", remekül illett oda :D És gyönyörű volt a bromance jelenetük is, a szikla alatt. Végre eljutunk addig, hogy noha továbbra is aggódik Arthurért, már nem próbálja meg megállítani, mert megérti, hogy miért nem teheti. Hogy miért nem fog Arthur visszamenni Camelotba, amíg meg nem találja az embereit.
Ühm, nem teljesen értettem, hogy Gwaine-t most miért is verték agyon, de oké. Viszont az az idegen honnan került oda... Engem a Kristálykoponyára emlékeztetett, az Indiana Jones-ból :'D Gondolom ő lesz a kulcs, és az ő fényét látta Gwaine. De úr isten, ritka gyenge lett :'D Szóval ez azért nekem eléggé lehúzza az epizód értékelését, ez az, amit kimondottan kifogásolok.
Egyébként Morgana hangja az epizód több részén is határozottan hisztis, nagyon kíváncsi vagyok, hogy pontosan mi történt vele, remélem majd arról is tudunk meg részleteket a jövőben.
Merlin meg a nyulak... Nem hiszem el :'D Hogy lehetett bedőlni egy ennyire egyértelmű csapdának, de komolyan? :'D
És akkor most részletezem a véleményemet Gwenről. Már az első pillanattól fogva érződött rajta, hogy megváltozott a karakter, valami nem a megszokott. Örömmel láttam Sefa mellett, hogy emlékszik, honnan jött, és nem várja el azt a fajta elbánást, megkínálja vacsorával, megvallja neki a félelmét... És őszintén örül a szolgálója boldogságának. Nagyon nagy kár, hogy Sefa áruló. A tróntermes jelenet... Guinevere végre megnyert magának. Úgy igazán az egész sorozat alatt. Magabiztos volt, határozott, kiadta a megfelelő büntetést, megtette, amit a királyság érdekében meg kellett tennie. Elyan az én értelmezésemben meglepődött, hogy a húga ilyesmire is képes, talán egy kicsit meg is botránkozott. Összességében tehát az a véleményem, hogy Gwen most, királynőként vált igazán jó karakterré. Nagyon tetszett, Angel most szépet alakított.
A hálós jelenet röhej volt, egyszerűen röhej xD De kellett bele az is xD
És akkor Mordred. Engem meggyőzött. El tudta hitetni, hogy ugyan arról a Mordredről van szó, akivel évekkel ezelőtt találkoztunk, noha a hangja nekem kicsit túl mély volt, de hát ez legyen a legnagyobb baj vele. Szerintem ígéretes, kíváncsi vagyok rá, hogy mit fog alakítani az évad további részében. Ahogyan Napsugár is mondja, teljesen átjött a Merlin és Arthur felé érzett dolgok különbsége, és hát Colin is király volt a jelenetben.

Összességében tehát a kristálykoponya zavart, a halhatatlan Leon volt sokszor ellőtt poén meg a nyulas csapda volt messze túl egyértelmű, egyébként viszont nagyon tetszett. A kedvencem ebben a részben Gwen volt, meg az erős magic reveal lehetőség. Azt hiszem, ennyi, kicsit talán elragadtattam magam, de nézzétek el nekem xD Egy év után már nagyon kellett az új rész :'D

_________________
"I don't think you should be wandering around the palace."
"And why is that?"
"You're not wearing any trousers."
"Good point."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 17:41 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
na valahogy összehoztam.:D
nem csalódtam, tényleg nem, de nekem a tavalyi nyitó, kicsit jobban ütött, érzelmileg legalábbis.
De nincs sokkal lemaradva. A csúcs jelenet, számomra is, Arthur meghal Mordred álltal-látomás volt. Colin arcjátéka 10/20-as ebben az epizódban is imádom :)
Az interjúkban is olvasgattuk, hogy Merlin szépen kezdi adagolni Arthurnak, h a mágia szép, a mágia jó....de szerintem tudta, hogy Arthur nincs teljesen eszméleténél amikor varázsolt előtte.
Morgana csúcs volt, Gwen nekem azonban túl nagy fordulat. Persze gondoltam, hogy nem marad szende bárányka, de akkor is...de az tetszett, hogy leleplezte Sefa-t. Végre nem volt oylan naiv...:D
Mordred belépője, nekem csak azért tetszett, mert ott volt előtte az a látomás. Ha azt kihagyták volna, semmilyen lett volna, de így jó volt nagyon :DD
ja és igen. az Indiana Jones-os űrlényfigura az ott mi??? annyira nem Merlin, hogy nagyon! de mostmár kíváncsi vagyok mi lesz Gwainékkel.
összességében...nem csalódtam. Tetszik ez a sötét tónus ;)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 21:11 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
azt megfigyeltétek már, hogy Gwen mindig mindenki árulására előbb jött rá, mint Arthur? így nem csoda h a cselédlányt is elsőként leplezte le :)

attól eléggé tartok, hogy Arthur megvonja a druidáktól a szavát..:$ lásd: Ruadan druida... és Mordred is... (aki a legenda szerint megöli Arthurt... BJ arckifejezésén annál a látomás-jelenetnél is az érződött, mint Morgana & Agravaine árulásánál.. ez feltűnt vkinek??:S) (remélem, Vlavlánál nem feledkeztek meg a Triskelionról:$ - vagy ezt már írtam, akkor bocsi:$:D)

egyre erősebb a gyanúm, hogy E.T.-nk a kulcs, amit Morgana annyira keres... a Tudás Kulcsa :P - bár kinézetre elég érdekes lett :S:$$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 22:19 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Leronas írta:


Úristen,asszem megvan a leghosszabb hozzászólásunk a fórumon,ez igen! :lol:
Amúgy szerintem kizárt,hogy az Emma Watsonra túlságosan is hasonlító cselédlányt ilyen hamar kinyírják. Van még lehetőség a karakterében...A kövi részben meg több Morgana-Gwaine tease-t kérek! :D Shippelem őket vagymi. :roll:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 22:28 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Helló! (Alig emlékeztem a jelszavamra. :mrgreen: )

Tudtuk, hogy jó lesz, és nem is okozott csalódást. Mindazt, amit vártam, megkaptam ettől az epizódtól, ezért most leginkább azt említem, ami kellemes meglepetést okozott:

Mindenek előtt Alex Vlahos. Várakozáson felüli volt. Mindössze pár másodperc, pár mondat, ami jutott neki, de máris meg tudott győzni. Mordred belépője nagyon erős volt, és nem azért, mert valami nagyszabású jelenetet írtak volna neki - épp ellenkezőleg, ezt pusztán színészi eszközökkel, mimikával és színészi jelenléttel képes volt elérni. Bravó!
Már alig várom, hogy lássam a második részben is. Úgy érzem, öröm lesz nézni Mordred jeleneteit az előttünk álló epizódokban. 8-)

Az epizód másik csúcspontja a haldokló látó (Julian Glover) és Merlin jelenete, meg az azt követő látomás. A zene, a fényképezés, a színészi játék - minden gyönyörűen egyben volt.

A szerep nagyságától függetlenül nagyon jók az új karakterek. Mordred jelenetében Ragnor - a fickó, aki levágja a hálót - is tetszett, ami szintén a színész, Stephen McCole érdeme.

Ruadan karaktere is remek, Liam Cunningham igazi kiválóság az epizódban.
Tetszett, hogy Sefa, az áruló szolga Ruadan lánya, mert ezzel sikerült egy összetett karaktert alkotni, aki nem azért áruló, mert gonosz. És amúgy aranyos lány, és kedveli Merlint, és látszik, hogy az apja dogmái és a saját benyomásai közt inog.

Artúr és Merlin a régi, és ne is változzanak meg! ;) Colin azért meglepett ezzel a zsonglőrködéssel. :D

Gwenből jó kis fantasy királynő lett, nem csak külsőre, de jellemre is: okos, fenséges és jószívű. Szerintem ilyen királynőnek képzeltük, és még meglepetést is tudott okozni a határozottságával. Tetszett.

Külön jó pont jár az erdei csatajelenetért, az operatőri munka és a koreográfia is fantasztikus volt, és a színészek is odatették magukat.
A látványra egyébként sem lehet panasz, a havas táj, a bánya megvalósítása (ettől tartottam kicsit) egészen lenyűgöző - filmbe illő!

Az epizód egyetlen negatívuma nálam is az "ufó", mert tényleg ufónak néz ki, és nem tündérnek, koboldnak, szellemnek, vagy bármilyen mitológiai lénynek, amit könnyen be tudnék illeszteni a Merlin világába. Úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi ez. :D

Az epizód érdekessége, hogy valóban sok apró szálból állt össze a cselekmény, amire eddig nem volt példa. Percival-Gwaine-ufó, Artúr-Merlin-Mordred, Gwen-Sefa, Morgana-Ruadan... És a dolog működött.

Összességében nagyszabású évadkezdés, ahogy vártuk, a szokásosnál is több nyitott szállal, ami miatt a szokásosnál is jobban várom a folytatást. :)

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 23:30 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Sziasztok!

A felirat elkészült.:)
Köszönet CicMaxnak és MaZsolának.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 00:23 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Remélem, hogy Aithusa Merlinéket menti meg, nem pedig Morgana utasítására akarja megölni őket.
Jó lenne, ha Merlin előbb találkozna E.T.-vel, mint Morgana.
Azt se bánnám, ha már végre kiderülne a titok.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 08:02 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
Kösz a gyors feliratért! Pontos szöveggel is nagyon tetszik. Egy gondom van, Arthur az elején miért csak Gwaine - ért aggódik? Percivalért miért nem? Ők egyenrangú lovagok? igaz? ...
Kár lenne - sőt hiba, ha ezt a kedves lányt kivégeznék már az elején - Merlin ezt nem hagyhatja... na jó elég a fantáziálásból, várjuk a folytatást
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 13:39 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
pepitaophelia írta:
hát igen, az első két évadban jobban nézett ki, a negyedikben rémes volt, mármint Gwen. de sosem volt az a mindent elsöprő szépség,


Nekem (férfiszemmel nézve) Angel Coulby sosem jött be túlzottan, mint nő. Persze azért csúnyának semmiképpen sem mondanám. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 13:50 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Gondolkodtam rajt, hogy megvárom a jövő hetet, és egyben megnézem az a két részt, de végül is ma délelőtt rászántam. (Ez van, ha az ember nem tud dolgozni, az eső meg szakad, így menni sem nagyon lehet sehova. :) )

Na, szóval nagyon jó kis szezonnyitó rész volt, ráadásul úgy éreztem, hogy nagyon rövid. Ami azt jelenti, hogy olyan gyorsan elröppent a 45 perc, hogy észre sem vettem. :)

Azért egy-két apróság volt, amit furcsálltam. Az az ufószerű lény, az nem tudom, mi akart lenni, de nem illett a Merlin-be.

A másik, hogy azt pl. nem tudom, hogy Gwen miből jött rá ilyen gyorsan, hogy az új cselédcsaj az áruló, meg hogy biztos kihallgatta a tanácskozást az ajtó előtt.
Azt meg már egy-két amerikai sorozatban sem szerettem, hogy ha új szereplő van, akkor az tuti áruló. :)





OvibanKenobi írta:



Külön jó pont jár az erdei csatajelenetért, az operatőri munka és a koreográfia is fantasztikus volt, és a színészek is odatették magukat.
A látványra egyébként sem lehet panasz, a havas táj, a bánya megvalósítása (ettől tartottam kicsit) egészen lenyűgöző - filmbe illő!




Szerintem a készítők láttak egy-két Zack Snyder filmet (mondjuk a 300-at), mert ezt az akciójelenetek közbeni belassítást ő szokta alkalmazni előszeretettel minden filmjében. De nem baj, jó volt.


OvibanKenobi írta:
Az epizód másik csúcspontja a haldokló látó (Julian Glover) és Merlin jelenete, meg az azt követő látomás. A zene, a fényképezés, a színészi játék - minden gyönyörűen egyben volt.


Ez nagyon tetszett nekem is. (Mondjuk Julian Glover-t nem ismertem fel, bevallom őszintén.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 13:58 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Sziasztok! Összességében nekem is tetszett! Érdekes....először nyílallt belém az érzés, hogy ez már mennyire nem az a sorozat ami régen volt.. Számomra is ugyanaz volt a két csúcspont, mint Balinornak! Bár én Vlahostól, pontosabban a készítőktől ezt vártam...ha valamiben biztosan nem nyúltak még mellé soha...akkor azok a színészek! Nagyon jó érzékkel választanak ki mindenkit. Mordred tekintete hátborzongató...jó kis évad lesz ez! Nehéz a készítők dolga, hiszen remekül próbálnak megfelelni az elvárásoknak (nem titkoltan próbálják átvenni máshonnan ami jó! Pl: történetvezetés, változatos helyszínek a GOT-ban).
Mindemellett sikerült megőrizni a sorozat báját, szerethetőségét is. Végig azt éreztem, hogy a puskaport leginkább a 2. részre tartogatják.
A negatívum nálam is az "ufó" volt...biztos vagyok benne hogy vagy ő a kulcs, vagy ő fogja megmutatni. Sajnos a közeli képen elég viccesen néz ki, leginkább a Lamia c. részben látott szörnnyel van egyszinten. De ennél nagyobb gond sose legyen a sorozattal. Külön piros pont a gyönyörű helyszínekért és a sárkány idén még sárgább szeméért! Mindemellett egy 8/10et adnék a résznek, kihangsúlyozva, hogy érezhetően fantasztikus èvadnak nézünk elébe!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron