Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 16:49



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Hogy tetszett az 5x01 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 5%  5%  [ 1 ]
8 pont - Jó rész volt. 10%  10%  [ 2 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 40%  40%  [ 8 ]
10 pont - Fantasztikus volt 45%  45%  [ 9 ]
Szavazatok száma : 20
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 14:02 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.06. 17:08
Hozzászólások: 44
SZIASZTOK!!

Újra itt és kissé szégyellem is, hogy régóta nem jártam erre.

AZ ELSŐ RÉSZ!!

mennyire vártam!!!


igen volt dejavu-m pl már rögtön az elején.. :)

nekem ami igazán átjött az hogy, Merlin és Arthur TÉNYLEG igazi barátok..
MÁRA !
hogy MERLIN milyen KOMOLY!!! rajta látni tán hogy eltelt az a 3 év!!
meg GWEN hát igen igazi királyné..
kicsit fura is volt hogy már a saját beszédét se tudja elhozni a két méterre lévő asztalról, ehhez is szolgálói segítség kell. Azért ez túl nagy kontraszt volt ahhoz képest, hogy legutóbb még a szobát kezdte rendbetenni mikor láttuk :)

JÓ RÉSZ VOLT!! nagyon!

Merlin döbbenete..
hogy most mit is tegyen..
Arthur hűsége a hozzá hűségesekhez..

meg most még a vidám jelenetek sem voltak megalázó jelenetek tényleg szeretetteljes a légkör a csapatban ..Merlin és Arthur közt meg teljesen
BFF hangulat van. :)

és a végén
MORDRED!

nekem nagyon tetszett!!

Kíváncsi vagyok mit hoz a jövő??

Merlin hintegeti a mágiáját..I have many talents.
Arthur lassan el is hiszi..hogy Merlin nem olyan FOOL :)
Gwen halálra ítélt egy EMBERT!!
nem kegyelmez meg?? végül??

és ki az az ALIEN??
tán ő a kulcs?

és MORDRED!!
Morganával van? vagy mégsem?

mi lesz??

mikor lesz szombat este??
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 14:26 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
homren írta:
Ez lesz az utolsó? ez már biztos? Honnan tudjuk, hogy nem akarja folytatni?


Nincsen semmi konkrétum. Egy-két nyilatkozatból lehet arra következtetni, hogy a színészek nem dőlnének a kardjukba úgymond, ha ez az évad lenne az utolsó.
Ez meg valahol érthető, a színészek szeretik a változatosságot, tehát bármennyire szeretik egy adott karakterüket, azért x évig ugyanazt játszani egy idő után nem azt mondom, hogy unalmassá válik nekik...de szeretnék magukat nyilván más szerepekben is kipróbálni.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 15:08 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
fú én néztem az első részt a youtobe-on de kb semmit nem értek belőle :(
Vki le tudná fodítani nekem kb mi a lényeg?
Itta link: http://www.youtube.com/watch?v=oqMkEPG22Hs
Előre is köszi :P :mrgreen:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 15:22 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
anna568 írta:
fú én néztem az első részt a youtobe-on de kb semmit nem értek belőle :(
Vki le tudná fodítani nekem kb mi a lényeg?
Itta link: http://www.youtube.com/watch?v=oqMkEPG22Hs
Előre is köszi :P :mrgreen:


http://cicmax.atw.hu/

minden Merlin felirat "szentírása" :) mármint minden MAGYAR NYELVŰ MERLIN FELIRATÉ :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 15:31 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
pepitaophelia írta:
Kösz a gyors feliratért! Pontos szöveggel is nagyon tetszik. Egy gondom van, Arthur az elején miért csak Gwaine - ért aggódik? Percivalért miért nem? Ők egyenrangú lovagok? igaz? ...


TOTÁLISAN EGYETÉRTEK! először a kerekasztalnál próbáltam kisasolni, merre lehet Percy, főleg, miután Gwaine-t a havas tájon is először egyedül mutatták... ez a "Gwaine és az emberei"-dolog nem igazán jött be így:$
Merlinnek meg ezer hála, amiért legalább Ő emlékeztette arra Arthurt, hogy nem csak Gwaine volt ott az ős-kereklovagok közül...(gondolok itt a "komolyan azt gondolod, hogy Gwaine és PERCIVAL életben vannak még?"-kérdésére..)

van egy olyan érzésem, hogy E.T. az évad (vagy legalábbis a nyitóep-k) igazi rejtélye :P:D


a kövi rész beharangozójában Merlin kivédi Aithusa támadását, és megkérdezi tőle h mi történt veled? - legalábbis, ha jól értettem, felirat és "egyéb segédeszközök" nélkül:$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 15:35 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Valamiért nem jeleníti meg a feliratos oldalt :(
Vki le tudná írni h kb miről beszéltek benne?
Lécci, örök hála érte!!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 17:25 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Megnéztem! Az ufó-E.T. szerű valami azért kicsit sokkolt :shock: de gondoltam miért ne fordulhatnánk át a misztikus-meséből sci-fibe??? Végül is akkor lehet hogy Arhur halála sem lesz annyira dráma...Talán felszállnak egy űrhajóra vagy ilyesmi, vagy ez az E.T meggyógyitja :P. Még nem tudom . :o
Gwen nagyon furcsa. Még a bátyja is csak nézett.Viszont Morgananak így már megfelelő ellenfél lesz.
Merlin-Arthur páros szuper volt, jó hogy rajtuk nem változtattak. Angolul és magyar felirattal is tetszettek a párbeszédek és a színészek játéka is.
A magyar szövegért külön köszönet :)
Ezen kívül mindenben egyetértek veletek :) Más lett, de jó lesz, már ez most is látszik, ;) és nagyon várom a folytatás :oops:
ui: azért erre maximumot most nem adnék.....
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 18:32 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
siusiu írta:
Megnéztem! Az ufó-E.T. szerű valami azért kicsit sokkolt :shock: de gondoltam miért ne fordulhatnánk át a misztikus-meséből sci-fibe??? Végül is akkor lehet hogy Arhur halála sem lesz annyira dráma...Talán felszállnak egy űrhajóra vagy ilyesmi, vagy ez az E.T meggyógyitja :P. Még nem tudom . :o


Az oké, hogy a sorozat egyedien kezeli az Arthur mondakört, na de azért földönkívüliek nem hiszem, hogy lesznek. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 18:43 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Az oké, hogy a sorozat egyedien kezeli az Arthur mondakört, na de azért földönkívüliek nem hiszem, hogy lesznek. :)


ó, dehogynem! már vannak! illetve itt van nekünk E.T. :) mondom én: kell neki egy Polihisztor, aki segít neki hazatelefonálni :P :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 21:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 21:34
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Régóta olvasom a fórumot, de csak most regisztráltam.
Még szombat éjjel megnéztem a részt és nagyon tetszett.

Volt valami, ami picit zavart, most a túl nagy időbeli ugrás (3 év legalább is ennyit mondtak a részben és Morgana is az első két évben csak sötétségett látottal is erre utal), amire csak kétszer tesznek említést az első rész során. Néhány dolog olyan hirtelen volt, mint Sefa például, nekem kicsit a levegőben lógott.
Szívem szerint örültem volna, ha láthatom, hogy az évad során lesz ténylegesen királynő Gwen és nem csak így karikacsapással azzal, hogy akkor most ugrottunk enniyt. Tudom, hogy csak 13 részes egy évad, de én úgy érzem, hogy 1-2 részt szánhattak volna a köztes 3 évre is, de azért bízom benne, hogy később még megtudunk arról az időről is 1-2 dolgot.

_________________
Merlin: You know, if Morgana doesn't kill you, I will.
Arthur: Threatening a King is treason, Merlin.
Merlin: What about threatening an ass?!
Arthur: I heard that.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 22:35 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
SZia Nefi, üdv itt köztünk! :)

Örülök, hogy te is kedveled ezt a sorozatot. Igen, nagyot ugrottak az időben, de egyrészt ezt már korábban is megtették, pl. a 4. évad elején, másrészt azokhoz a történetekhez, amit ebben az évadban el akarnak mesélni a nézőknek, nyilván felnőttebb, érettebb szereplők és egy virágzó királyság kell kiindulópontnak.

Nekem is nagyon tetszett az évadnyitó, különösen Mordred megjelenése a végén nagyon drámai volt. Egyébként érezhető a szereplők viselkedésén az eltelt idő, valahogy komolyabban lettek, még Arthur és Merlin párbeszéde a szokásos csipkelődéssel-ugratással együtt is sokkal "felnőttebb" mint korábban - bizonyára értitek, hogyan gondolom. És Gwen, valóban királynő lett hirtelen - bár ez a hirtelen változás egy kissé furcsa, még szoknom kell ezt az új Guinevere királynőt.

Ami E.T.-t illeti, azt gyanítom, hogy ő az a kulcs, amit Morgana és a társa olyan elszántan keresnek (minek a kulcsa is?) és biztos, hogy a megtalálása másképp sül majd el, mint ahogy azt a Pendragon úrnő szeretné. Kíváncsi vagyok, miféle legendás varázslény is ő. Láttunk már egyszarvút, szörnyeket, griffet, sárkányokat, tündéreket... vajon ő ki lehet és mi a szándéka? Szerintem nem fog ártani hőseinknek, hiszen Sir Gwaine-t is meggyógyította. :)

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 00:30 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Olyan jó látni, hogy újra ilyen sokan itt vagyunk, azok közül is, akik rég jártak már errefelé és természetesen üdv az újonnan regisztrálóknak is! :D

Jöjjön az évadnyitó értékelés...

Remek epizóddal nyitott az ötödik évad, az én szememben felülmúlta a tavalyi évadnyitót. Pedig nem voltak magasak az elvárásaim, tudván, hogy csak egy fél epizódot kapunk, talán éppen ezért okozott meglepetést a rész.

Tulajdonképpen mindennel meg voltam elégedve; a megszokott bájos humorral, a Merlin-Arthur jelenetekkel, melyekből örömömre számos akadt, a képi megvalósítással, az új szereplőkkel, és legfőképp a történet fordulatosságával, imádtam, hogy nem tudtam, mi történik a következő jelenetben, és amit még imádtam, az a karakterek látványos fejlődése.

A képi világ: az előzetes ellőtt jó pár jelenetet, mégis jó volt látni így
egyben, hogy milyen kitűnően meg voltak tervezve és alkotva a helyszínek, melyek a jelenetek hátteréül szolgáltak. Különösen Morgana rideg és fekete környezete, a havas táj és a komor erőd tetszett Morgana öltözetével egyetemben, remekül eltalálták a karakteréhez. Gwen ruhái is lenyűgözően sikerültek. Negatívumként nekem is meg kell említenem E.T.-t, nem illett a sorozatba, ha valamilyen gyógyító szellemlénynek szánták, akkor sem.

Karakterfejlődés: tetszik Arthur elhivatottsága és határozottsága, és ahogy ugyanakkor képes kimutatni az érzelmeit a számára fontos személyek felé; Merlin sokat komolyodott, hangoztatja is az értékeit, örültem neki, hogy a bolond szerepét sem volt hajlandó felvállalni, ne nevessenek rajta, hanem meglepett mindenkit a zsonglőrtudományával ( nektek is feltűnt, hogy Colin hangszíne mélyebb lett az idén? ) ;Guinevere királynő: lenyűgözött, tetszett, ahogy ábrázolták a jóságát, de kemény és határozott is tudott lenni, ha kellett, egy percig sem habozott halálra
ítélni árulásáért a szolgálólányt és még Gaius-t is lenyűgözte a mondataival; a Ruadan-t alakító remek színészt már több sorozatból ismerem, örülök, hogy megnyerték a Merlin-nek is, az viszont valóban kitalálható fordulat volt, hogy ő lesz Sefa apja és Sefa lesz az áruló; ami Sefa-t illeti: egyetértek a már megfogalmazottakkal, kedvesen ingatag karakter, remélem, még látni fogjuk.
Mordred-et hagytam utoljára; bevallom, az első fotósorozat nem győzött meg, hogy jól választottak, azonban a belépője, a színészi játéka már igen; szerintem eltalálta a karakter lényegét, gonosz, ravasz és kétszínű az áttetszően kék szemeivel, elhittem, hogy tényleg ő Mordred, várom a további ármánykodását.

Történet: remekül elindította az évadot, tetszett a több szálon futó cselekmény és kíváncsi vagyok, hogy a második rész mennyire zárja le a felvázolt történetet; a szereplőket is remekül mozgatták, a lovagoknak is jutott pár mondat, Gawain-nak több is.

Zene: különösen tetszett az a rész, amikor Sefa az apjához igyekszik; emellett számos szép dallam felcsendült, ezért is sajnálom, hogy a BBC előzeteshez anno annyira hozzá nem illő zenét választottak;

Amiért még mindig kincset ér ez a sorozat és amit ez a rész is jól példázott, az az, ahogy bemutatja, milyen az igazi önzetlen barátság és szeretet; Colin játéka fantasztikus volt, miután látta Arthur-t meghalni a látomásban és Arthur utolsó kívánságaként a szolgálója életét kérte - lenyűgöző momentumok voltak; ezek azok, amiért imádni lehet a sorozatot, mert a kitűnő színészi játéknak köszönhetően mi nézők is át tudjuk érezni, mennyi mindent képesek lennénk megtenni valakiért, aki fontos nekünk.

Csak így tovább, 5. évad; értékelés 9/10 E.T. miatt

Valika, Napsugár: tetszik az ötlet, hogy E.T. a kulcs, amit Morgana keres, kíváncsi vagyok én is a későbbi szerepére.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 01:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Koczy85 írta:
Szerintem a készítők láttak egy-két Zack Snyder filmet (mondjuk a 300-at), mert ezt az akciójelenetek közbeni belassítást ő szokta alkalmazni előszeretettel minden filmjében. De nem baj, jó volt.


Önmagában az, hogy egy brutális költségvetésű, hollywoodi szuperprodukcióhoz tudjuk hasonlítani a Merlint, szinte hihetetlen. 8-) Ez a jelenet technikailag úgy tökéletes, ahogy van:



Azt látom, hogy a készítők beleadnak apait-anyait, és nagyon komolyan veszik a munkájukat.

Julian Jonest is dicsérném egy kicsit, mert szerintem remekül megírta ezt az epizódot, és kiválóan megírta a karaktereket is. Ruadan és Sefa jelenete nem csak a zene miatt nagyszerű, hanem a karakterábrázolás miatt is.
Ruadant imádkozni látjuk - ilyen jelenet nem nagyon volt a sorozatban -, és ebből lejön, hogy a hitéhez, az elveihez ragaszkodó ember. Az is kiderül, hogy egy megszállott harcos, kemény, eltökélt, megingathatatlan. Érezzük, hogy a háború, amit vív, rideggé tette. Ezt látjuk, amikor a lánya kérdésére, hogy mi a további teendője, illetve vele mehet-e, érzelemmentes válasza van: "gyanút keltene, ha eltűnnél, egyelőre nincs több feladatod". De mégis van egy pillanat, amikor ellágyul, amikor az apát láthatjuk benne. Megtorpan, mint aki meghallotta a saját szavait, visszafordul, és megkérdezi a lánytól, hogy jól bánnak-e vele. Aztán újra a megszállott harcost látjuk-halljuk, amikor azt monja, hogy a Pendragonok csak halált érdemelnek, de ez a kis momentum egy pillanat alatt árnyaltabbá teszi a figurát.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 13:45 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
érdekes, hogy így csodálkoztok többen Gwen viselkedésén. Ő ezelőtt sem volt az a finomkodó naiva, elbújt egy szekrényben és úgy leste ki Morganát, elintézte a gyógyszerésszel, hogy tanúskodjon a boszorkányvadász ellen... s még lenne példa nem egy, szóval meg voltak az előzmények. Csak a státusza változott, nem a jelleme. szerintem. azért a halálraitélés az nem stimmel. Pont ő, akit Uther halálra ítélt ártatlanul az apja miatt.. de remélem kikeverednek ebből.
még valami - segítsetek, mert sehogy sem tudok szavazni a http://www.nationaltvawards.com/vote oldalon, valamit nem értek, beletörik az agyam, mint Szörnyeteg Lajosé
kösz
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 14:27 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Nefadar írta:
Sziasztok!
Régóta olvasom a fórumot, de csak most regisztráltam.
Még szombat éjjel megnéztem a részt és nagyon tetszett.



Üdv itt! :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 14:30 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
OvibanKenobi írta:

Önmagában az, hogy egy brutális költségvetésű, hollywoodi szuperprodukcióhoz tudjuk hasonlítani a Merlint, szinte hihetetlen. 8-) Ez a jelenet technikailag úgy tökéletes, ahogy van:



Nekem a 300 óta minden ilyen belassítós jelenetről az ugrik be. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 18:22 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
pepitaophelia írta:
érdekes, hogy így csodálkoztok többen Gwen viselkedésén. Ő ezelőtt sem volt az a finomkodó naiva, elbújt egy szekrényben és úgy leste ki Morganát, elintézte a gyógyszerésszel, hogy tanúskodjon a boszorkányvadász ellen... s még lenne példa nem egy, szóval meg voltak az előzmények. Csak a státusza változott, nem a jelleme. szerintem. azért a halálraitélés az nem stimmel. Pont ő, akit Uther halálra ítélt ártatlanul az apja miatt.. de remélem kikeverednek ebből.
még valami - segítsetek, mert sehogy sem tudok szavazni a http://www.nationaltvawards.com/vote oldalon, valamit nem értek, beletörik az agyam, mint Szörnyeteg Lajosé
kösz


Igaz, Gwen talpraesett és okos lány volt korábban is, ez nem változott. De a viselkedése igen, most már királynői - és ez így van rendjén. :P Árulásért halál jár, ez a törvény, ő csak kimondta ezt a távollévő kiráy helyett.

Mit nem értesz a szavazásnál? Hol akadtál el? (Én most szavaztam, talán segíthetek.)

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 21:31 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
ahogy így visszaolvaslak Titeket, úgy hiszem, beugrott, miért is akarja Morgana E.T.-t... itt van az orrunk előtt: a GYÓGYÍTÁS! :) ... ez azért új fényt vet az E.T-rejtélyre..:P (nem mintha alapból nem fénylene elég rendesen..) :D

a másik: nem akarok kukacoskodni, (TÉNYLEG NEM:$) de: Gwen a király felesége, a király neje, vagyis királyNÉ és nem királynő (az Morgana volt a 3.12 és a 3.13 közti egy hétben..:$)

a Ruadan-Sefa jelenet, amit Ovi említett, valóban nagyon csodálatos, úgy, ahogy van! főleg, az a pillanatnyi kizökkenése a "keménycsávóvagyok"-karakterből...
azért az, ahogy Ruadan bemutatkozott ebben az ep-ban erősen ellentmondásos mindazzal, amit eddig a druidákról megtudtunk..ugyebár eddig békeszerető emberek voltak, akik ha harcoltak is, csak önvédelemből tették, és azt is telekinézissel (lásd: 1.8 - mikor Cerdan védte Mordredet)
szóval, nagyon remélem, hogy Arthur nem fog rájönni, hogy Ruadan igazából druida... nehogy még a végén miatta meggondolja magát..:$
(ja, az imádkozós rész nekem nagyon tetszett*.* - ilyen többször lehet benne :D)

plusz egy apróság: remélem, nagyon nagyon remélem, hogy a készítők nem feledkeztek meg a Mordreden látható triskelionról! - ami ugyebár Asa-nál elég látható helyen volt.. :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 21:44 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Szerintem viszont a próféciával lesz kapcsolatos az kulcs amit Morgana keres mert ha jól értettem, a trailerben Mordred ezt mondja: "Key to our knowledge. (kulcs a tudáshoz)
Ez alapján én úgy gondolom, hogy meg akarják tudni a próféciát Artúrral kapcsolatban, vagy valami hasonló, de aztán lehet tévedek.
Lehet az a lény valami látnok aki látja a jövőt és valóban ő a kulcs a tudáshoz amit Morgana tudni akar, de biztosat majd csak a rész után fogunk tudni.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 22:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Heimdall írta:
Szerintem viszont a próféciával lesz kapcsolatos az kulcs amit Morgana keres mert ha jól értettem, a trailerben Mordred ezt mondja: "Key to our knowledge. (kulcs a tudáshoz)
Ez alapján én úgy gondolom, hogy meg akarják tudni a próféciát Artúrral kapcsolatban, vagy valami hasonló, de aztán lehet tévedek.
Lehet az a lény valami látnok aki látja a jövőt és valóban ő a kulcs a tudáshoz amit Morgana tudni akar, de biztosat majd csak a rész után fogunk tudni.


ez még jobb megközelítés:)
legyen-már-szombat-este!*.*:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 03:37 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
a másik: nem akarok kukacoskodni, (TÉNYLEG NEM:$) de: Gwen a király felesége, a király neje, vagyis királyNÉ és nem királynő (az Morgana volt a 3.12 és a 3.13 közti egy hétben..:$)



Jogos, királynő akkor lenne, ha ő uralkodna.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 14:54 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Nagyon nagyon kérlek titeket!! Vki lécci írja le h miről szólt az a prófécia és h a sárkány miről beszélgetett Merlinnel mert nekem nem nyitotta meg és nem tudtam felirattal megnézni :'(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 15:31 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
A profécia ismét a veszélyről szól, ami a királyságot és főként Arthurt fenyegeti, már akkor megvolt írva, amikor Merlin /Emrys / még meg sem született. És ezután látta a képeken Arthur megsebesülését Merlin, és főként Mordredet, akiről ugye már a Sárkány is elmondta, hogy meg fogja ölni Arthurt. - reméljük ezek a próféciák nem jönnek be -
A Sárkány pedig nem mond semmi különöset, csak hogy lehet hogy a prófécia igaz, lehet hogy nem, de nem véletlen, hogy pont Merlinnek mondta el a jós, és pont most, okuljon belőle, a bölcs nem tör össze a tudás súlya alatt, hanem tanul belőle, és következtet
egyébként, ha nem látod a feliratot, a a lejátszód hibája is lehet, próbálj meg másik programot, pl. a VLC media player- ben be lehet állítania feliratot, nekem ez működik a legjobban. hibátlanul hozza
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 00:33 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Kicsit régen jártam már erre,de nem hagyhattam ki,hogy az egyik sorozatomról ne írjak ismét véleményt! :)

Nos,nekem az összes évadnyitó közül ez tetszett a legjobban.Azóta már kb.7-8 alkalommal sikerült meg néznem(nem lehet vele betelni).. :D

Abszolút favorit jelent volt:látomás:azt azért nem gondoltam volna,hogy már rögtön az első részben kapunk egy ilyet...mindenesetre nagyon jól meg volt csinálva és én is úgy vettem észre,hogy Arthur arckifejezése azt tükrözi (mikor Mordred sétál felé),hogy megint elárulták...

Merlin-Arthur páros megunhatatlan és imádni való.Látszik mennyire erős köztük a kapcsolat/kötödés..

Gwen:Első szó:gyönyörű..:D Tetszett az a határozottság amit egész részben mutatott..Igazi királyné..:-)

Az E.T. részek(már ha az) hát elsőre nem tudtam hova tenni,de biztos érdekes dolgot tartogat számunkra..:D

Mordered:Ő volt az akit nem igazán tudtam hova rakni az évad előtt..láttam persze képeken,hogy ki játssza majd,de hát a képekről nem igazán lehet megítélni a színészi játékát(bevallom lusta voltam utána nézni). Abszolút kellemes meglepetés volt,tehetséges srác ez nem is kérdés..a végén az a belépő..nem semmi..:-)

Na így elsőre ennyit így az éjszaka közepén...Nagyon vártam már és egyáltalán nem kellett csalódnom..évadról-évadra egyre jobban tetszik..:D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x01. Arthur's Bane I.
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 18:58 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Köszi az infót pepitaophelia :P
Nekem nagyon tetszett ez a rész a kedvenc jelenetem az volt amikor Merlin zsonglőrködik. Colin Morgan nagyon jó színész, a kedvencem :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron