Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 14:25



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Hogy tetszett az 5x04 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 36%  36%  [ 4 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 18%  18%  [ 2 ]
10 pont - Fantasztikus volt 45%  45%  [ 5 ]
Szavazatok száma : 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.21. 20:55 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent az 5x04 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.25. 22:46 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Az eheti teaser-ekből jó néhány kemény dió, nehéz lefordítani. Segítség, javítás jöhet, a főoldalra nem is merem kitenni, míg nem biztos a jelentés. Ahol elbizonytalanodtam, oda kérdőjelet tettem. Íme az eheti csokor:

5.04 - Teasers/spoilers

"Digital Spy"

1. The vicious Morgana gets a little Darth Vader on someone's ass! / Az elvetemült Morgana Darth Vader (?)
2. "You should choose your allies more carefully." / Sokkal körültekintőbben kellene megválasztanod a szövetségeseidet.
3. Gwen (Angel Coulby) questions Arthur's motives. / Gwen megkérdőjelezi Arthur indítékait.
4. "Did you just give me an order?!" / Épp parancsot adtál nekem?
5. After his all-too brief appearance last episode, Mordred (Alexander Vlahos) is completely absent this week. / A múlt heti túl rövid jelenését követően Mordred teljesen hiányozni fog a héten.
6. "I would not test me if I were you." / "Ha a helyedben lennék, nem tennék próbát."
7. Merlin receives some rock-solid intel. / Merlin kap néhány megváltoztathatatlan infót. (?)
8. "Here I am - two legs, two arms, my own teeth." / "Itt vagyok én - két láb, két kar, saját fogaim."
9. Someone rather surprising displays their skill at swordplay. / Valaki meglepetést okoz kardforgató tudományának bemutatásával.
10. "Don't make me do that again - I'm not sure my heart can take it." / "Ne kelljen ismét megcsinálnom - nem vagyok benne biztos, hogy kibírná a szívem."

"CultBox"
» Morgana takes a leaf out of Merlin’s spell book. / Morgana úgy varázsol majd, mint Merlin.
» Some people are so fussy about what they drink from! / Néhányan olyan háklisok, hogy miből isznak!
» ‘I would not test me if I were you. You would not enjoy the consequences.’ / "Ha a helyedben lennék, nem tennék próbát. Nem örülnél a következményeknek."
» Who will attempt a surreptitious nocturnal regal meeting? / Ki kisérel meg egy titkos éji királyi találkozót?
» What will send Merlin cross-eyed? / Miért lesz Merlin kancsal?
» Morgana will get her fingers on a throne. / Morgana megérintheti a trónt. (?)
» Smoking isn’t always such a filthy habit, is it? / A füstölgés nem is mindig mocskos szokás, ugye?
» It’s dangerous to get caught short in the forest! / Veszélyes az erdőben ... (mit csinálni? vécézni?)
» Who will make the earth move for Arthur? / Ki miatt érzi úgy Arthur, hogy megmozdult a Föld? (?)
» ‘I need to wash.’ /" Meg kell mosdanom."

"CultBox"
» ‘Princess Mithian. You are as beautiful as they say.’ / "Mithian hercegnő. Éppen olyan gyönyörű, mint ahogy azt mondják."
» ‘But here I am; two legs, two arms, my own teeth.’/"Itt vagyok én - két láb, két kar, saját fogaim."
» ‘Did you just give me an order?’ / "Épp parancsot adtál nekem?"
» ‘Please, Merlin, that’s all I have.’ / "Kérlek, Merlin, ez mindenem."
» ‘It’s not surprising that the strain has taken its toll.’ / "Nem meglepő, hogy ..." (?)
» ‘And what do I receive in return for this service?’ / "És mit kapok cserébe a szolgálataimért?"
» ‘Don’t make me do that again, I’m not sure my heart can take it.’ / ""Ne kelljen újra megcsinálnom - nem vagyok benne biztos, hogy kibírná a szívem.""
» ‘There’s nothing to suggest anything more. On the outside at least.’ / "Már nincs több javaslat. Legalábbis odakint."
» ‘You’re no King, you’re little more than a common criminal.’ / "Nem vagy király, egy kicsivel vagy több egy közönséges bűnözőnél."
» ‘No! I want to do this myself!’ / "Nem, én akarom megcsinálni!"


"Spoiler TV"
“I would not test me if I were you. You would not like the consequences” Morgana to ? /"Nem tennék próbát, ha a helyedben lennék. Nem örülnél a következményeknek."
“One small slip and Camelot could find itself without a King” Gwen to ? / Egy kicsi megcsúszás/megbotlás? és Camelot király nélkül maradhat." Gwen valakihez
“The tomb of a King. A fitting end to Arthur’s journey, don’t you think” Odin to ? / Egy királyi sír. A megfelelő befejezése Arthur útjának, nem gondolod?" - Odin valakihez
“If you were me, if you were in my shoes, would you do anything different?” Arthur to ? / "Ha a helyemben lennél, a helyzetemben, valamit máshogy csinálnál? - Arthur valakihez
“Hilda, if you are unwell, you must let Gaius help you” ? to Hilda / "Hilda, ha nem vagy jól, hagyd, hogy Gaius segítsen." - Valaki Hilda-hoz
MorgANA ? to Merlin - Valaki Merlin-hez
“Please Merlin, that’s all I have. Let it be enough” ? to Merlin / "Kérlek, Merlin, ez mindenem. Legyen elég." - valaki Merlinhez
“Camelot is nothing without its King” ? to Arthur / "Camelot mit sem ér a királya nélkül" - valaki Arthur-hoz
“Don’t look so surprised, I commanded an army in my time” Rodor to ? / "Ne lepődj meg annyira, az én időmben egy hadseregnek parancsoltam." - Rodor valakihez
“Merlin should take some of the credit, he’s not entirely stupid” Arthur to ? / "Merlin-nek is jár némi elismerés, nem teljesen ostoba" - Arthur valakihez

A Spoiler TV-seknél lehet találgatni, hogy ki mondja majd vagy kinek mondja valaki.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Judy T. 2012.10.26. 23:58-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.25. 23:01 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Ezeket most találtam.


- Perhaps “A Wolf in Sheep’s Clothing” would have been a more apt title
-Despite her stabbing, Morgana has made a speedy recovery
- No Aithusa though, and Mordred seems to have completely vanished
-Despite numerous warnings, Arthur has revenge in mind
-Merlin gets to give Arthur some orders for a change, and he loves it
-Merlin has already pulled that trick, Morgana
-Poor Merlin takes bit of a beating!
-Sleep tight Morgana. Whatever you do
- Arthur uses the “If you were in my shoes” line again to justify his actions
-Mithian is subjected to some rather painful torture
-Gaius gets to go on a day trip and shows he still has an old trick or two up his sleeve
-Morgana’s name is written in stone
-Gwaine and Merlin are the dynamic duo again
-Merlin wields a sword like a pro
-Both Morgana and Merlin exhibit some very powerful magic

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.28. 00:27 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
húúú. ez jó volt, mennyire fog hiányozni, ha már nem lesz több rész - de most még van, és ez jó. nekem nagyon tetszett ez a rész
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.28. 15:19 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
Nem volt rossz rész, kifejezetten tetszett hogy Morgana beszivárgott Camelotba. Merlin pedig nem hazuttolta meg önmagát...Mithian váratlanul felbukkant, itt valami nem stimmel :D
Tetszettek a háttérinfók, hogy Morgana erejét is mutatják, vagy hogy jöttek a régi sszereplők és egy kcsit visszatértünk a múltba a megtorlás miatt. És Merlin varázsolt Morgana előtt, kívácnsi vagyok Morgana emlékezni fog e rá...
Jó rész volt, izgalmsas és egyáltalán nem monoton, mégis hiányzik még az a kis plusz nekem.
Azt mondjuk kezdem unni hogy minden előzetesben ezt olvasom: Arthur elront valamit mert nem tud ellenállni a kísértésnek, és Merlinnek nagy áldozatok árán helyre kell hoznia míg nem késő....azért kicsit eltérhetnénk elttől.
Viszont sok a lovagos rész, pluszpont, és ahogy láttam jövőhéten sárkányaink is lesznek :)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.28. 23:34 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Szinte hihetetlen: Arthurnak sose esik le, hogy mindig megmenekül ha Merlin megérkezik, ráadásul ez társulva valami szokatlannal. Nem ostoba. Végre lehetne már valami.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 01:22 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Nekem is tetszett,bár nem annyira mint előzőek..
Jó volt látni Mithiant,bírom a karakterét és Jane Montgomery egyszerűen fantasztikus színésznő.Nem bánnám ha esetleg több részben feltűnne majd a közel jövőben,de erre kevés esély van.

Nem tudom miért csak Merlin veszi észre a furcsaságokat.Ott van egy csomó ember ráadásul még Gaius is aki azért már elég sok átélt és neki se tűnik fel az álcázott Morgana?!

Na de összességében tényleg jó volt.Jó lenne ha több Arwen rész is helyet kapna,na de majd talán a többi részben. :)

Ja és a kövi rész előzetese:WÁÓÓÓ... :o :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 13:33 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
homren írta:
Szinte hihetetlen: Arthurnak sose esik le, hogy mindig megmenekül ha Merlin megérkezik, ráadásul ez társulva valami szokatlannal. Nem ostoba. Végre lehetne már valami.


Ez kicsit valóban nevetséges már így az 5. Évadban.

Anna020 írta:
Nem tudom miért csak Merlin veszi észre a furcsaságokat.Ott van egy csomó ember ráadásul még Gaius is aki azért már elég sok átélt és neki se tűnik fel az álcázott Morgana?!


Hát erre mondják, hogy hát mert FILM. :)

Amúgy Janet Montgomery felőlem is szerepelhetne többet. Helyes csaj. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 14:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Megnéztem a részt. Nem volt rossz. Merlin-Arthur jelenetek megint nagyon jók voltak. Jó volt Janet Montgomery-t újra látni, szerepelhetne többet.

Meg hát James Fox vendégszereplése. Azért nem akárkik tűnnek fel ebben a sorozatban.

De....Merlin és Morgana találkoznak, az egyik fához csapja a másikat, a másik meg falhoz. No comment. Nagyon unalmas már.

Ja igen, és amúgy Sir Mordred merre is járt az epizód során? Mert hát az összes lovag szerepelt szinte, ő meg...na mindegy, biztos szabadságon volt.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 15:24 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Nekem másodjára jobban tetszett, de valami nagyon hiányzik még az évadból..
Janet M. fantasztikus volt, de a történet sajnos elég sablonos.
Bár a varázslatokat "fejlesztették"... Pl: Star wars szerű folytogatás...de én is nagyon vártam, hogy most végre
varázsol Merlin. Kár!
Azt egyre inkább érezni, hogy kezdik kihangsúlyozni Merlin fontosságát..valami nagy "dolgot" előkészítendő...
Amitől viszont tartok..az Gaius halála.. Voltak benne a rossz állapotára utaló mondatok...és amúgy mi van Richard Wilson szemével??
Sajnos ott tűnik fel a főcímben is ahol tavaly Uther.. És hát ő már nincs a sorozatban..
Ellentétben a tavalyi évaddal, szerintem a "puskaport" a későbbi részekre tartogatják!
Egyébként tavaly is volt gyengébb rész (pl. Lamia), ahhoz képest nem panaszkodhatunk... De már tényleg történhetne valami, ami alapjaiban bolygatja fel a történetet!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 15:29 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Ja...Katie szerepének jót tett az öregítő bűbáj.. Gratuláció jár érte a maszkos oknak és Katienek is. Ovi, Judy és mindenki aki még nem írt, nektek hogy tetszett??
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 17:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Maximus írta:
Amitől viszont tartok..az Gaius halála.. Voltak benne a rossz állapotára utaló mondatok...és amúgy mi van Richard Wilson szemével??


Hmmm...érdekes a rész nézése közben nekem is támadt egy olyan érzésem, hogy Gaius nem biztos, hogy megéri az évad végét.

Richard Wilson szeme nekem is feltűnt. Szerintem kicsit be volt neki gyulladva, vagy bevérezve. Velem is elő szokott fordulni néha, nem komoly dolog.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 17:40 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Teljesen egyetértek Veletek, de Gaius szeme egyszerüen csak begyulladhatott méghozzá a belső forgatásoknál mert mielőtt elindultak a küldetésre már kicsit piros volt, és úgy is fényképezték hogy csak ha nagyon figyeltem vettem észre. Majd a külső forgatáson semmi és ujra a végén teljesen piros. Gondolom azt gondolták ennyi idősnek mint Gaius belefér egy kis ilyesmi.....
Tartom magam ahhoz a véleményemhez hogy Merlin egyre jobban kivan...itt a végén ahogy nézett.... hát nem sok jót igért a tekintete.
Más...egy kicsit.... Mi az hogy Arthur szépen lassan kifogy a ruháiból Merlin meg egyre erősebb???? Pl. a párbaj jelenetnél a végén mikor megfordulnak ?
Mondjuk nagyon jól néznek ki nem arról van szó :) Csak feltünt hogy ennek van valami dramaturgiai jelentése hogy Merlin egyre erősebb vagy csak az egyikőjük fogyni akart nagyon a másik meg izmot felszedni???
A rész amúgytetszett de a 4 látott közül azért az előző volt eddig a legjobb.Nem ez az a rendező aki az előző évadban sem volt egy nagy szám???
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 17:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 16:40
Hozzászólások: 6
Végre volt időm megnézni ezt a részt! És végre a gépem is összedolgozott velem :D Komolyan, eddig akárhányszor Merlint akartam nézni, valami mindig közbejött: amikor az 1. részt akartam megnézni, elment az interneten, a 2.-nál áramszünet volt, a 3.-nál meg a képernyőm mondta fel a szolgálatot... Lehet, hogy itt kísért Uther szelleme, és nem akarja hogy Merlint nézzek :shock: Na jó, nem untatlak titeket a hülyeségeimmel :D
Nekem tetszett ez a rész, Mithian többször is szerepelhetne, mert én még mindig keveslem a női szereplőket. Amikor meg Gwaine és Merlin egyedül mentek Arthurék után, én már nagyon azt vártam, hogy Gwaine végre megtudja Merlin titkát. De nem. Lehet hogy velem van a baj, de én már minden részben azt várom, hogy valaki megtudja Merlin titkát :)
Nekem fel se tűnt, hogy Gaius szeme be van gyulladva. Miket vesztek észre :D
Siusiu, ezt a részt Ashley Way rendezte, ő eddig a 3. évad 10. (Queen of Hearts) és 11. (The Sorcerer's Shadow) részt rendezte. Tény, hogy voltak azoknál jobb részek is, de nekem tetszettek. Az egyik azért, mert akkor bukkan fel először öreg Merlin ( :D ), a másik meg azért, mert Gilli karakterét nagyon imádtam :)

(Megjegyzés: Ez az első hozzászólásom a fórumon, juhú :D Néha Ovi blogján is írogatok, de gondoltam ideje ide is csatlakozni:) )
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 18:57 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Szia! Igen jó részek voltak azok is persze :) Nekem is mindben van valami ami tetszett. Most hogy az axn-n megy a 2. évad megnéztem Odint jó alaposan a 2.részben. Hát... szerintem most jobban nézett ki mint akkor. És arra is gondoltam mióta ujra megnéztem a mostani részt is ( ujra meg ujra :) ) hogy azért ebbe is egy csomó dolog történt ami előre vetit egy esetleges jövőt. Pl. Arhur-1. megkérdezi Merlin vélemyényét.2.Odinnal való párbajnál azt mondja IGAZA VAN MERLINNEK 3. Mithiennek és az apukájának azt mondja hogy Ő a szerencsés hogy ilyen barátai vannak.4 Gwennek is dicséri Merlint.! ezek eddig lehetetlenek voltak Arthúrtól.Szerintem.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 11:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 16:40
Hozzászólások: 6
Furcsa, de Odin külseje nekem is jobban tetszett ebben a részben mint a 2. évadban. Az évek során olyan (nem találok rá jó jelzőt :D ) ijesztőbb, emberesebb lett? :) (Engem egyébként most egy kicsit Sandorra emlékeztetett a Trónok harcából :D )
Hát, azért korábban is volt olyan egyszer-kétszer, hogy Arthur megkérdezte Merlin véleményét. De persze most már jobban elmélyült a barátságuk az elmúlt évek alatt, úgyhogy biztosan fogunk még ehhez hasonló jeleneteket látni :D
(Egyébként amikor Arthur azt mondta Mithiannak és az apjának, hogy ő a szerencsés, hogy ilyen barátai vannak, azt nem Nemeth-tel való szövetségére értette?)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.05. 19:15 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Valószínüleg arra értette, de azért régebben a lovagjain kivül nem nagyon ismert el mást ( persze azokat is " oktatta" mindig). :lol:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 22:34 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Maximus írta:
Ovi, Judy és mindenki aki még nem írt, nektek hogy tetszett??


Itt vagyok :) Sajnos, csak tegnap este jutottam hozzá, hogy megnézzem ezt a részt, és mivel így alakult, egyúttal a következőt is megnéztem, jó érzés volt hogy 2 rész várt rám :)

Összefoglalva: kimondottan tetszett ez a rész, leginkább azért, mert izgalmas és fordulatos volt, jó kis pörgős epizód.

Jól játszott a Mithian-t alakító színésznő és a történetmenet is fenntartotta végig a feszültséget; vajon sikerül-e neki megszöknie Morganatól és mikor tudja végre leleplezni és elárulni, hogy mi a helyzet, szóval végig együttéreztem a karakterrel és drukkoltam neki.

Morganat ügyesen elmaszkírozták, az ő alakítása is végig jó volt, a hangját is ügyesen elváltoztatta, és ahogy írtátok, Odin külseje és karaktere is előnyére változott.

Merlin-Arhur jelenetek továbbra is fantasztikusak.

Kedvelem azt a szituációt, ha egy szereplőt, legyen az a főhős, esendőnek mutatnak be, bizony, ez az erős Morgana majdnem megölte Merlint és Arthur-t is kis híján sikerült elintéznie. Valahogy emiatt most nem hiányoltam a varázsló párbajt, de természetesen egy későbbi részben számot tartok rá.

Arthur alakítása a végén remek volt, abban a jelenetsorozatban mikor elkapják és Morgana felfedi kilétét, ő pedig szembenéz a halállal, nagyot alakított.

A vége nagyon meseszerű az epizódnak, a szokásos minden összeomlik, de a hőseink - és csakis ők - kihasználják a lehetőséget és megmenekülnek klisé.

Meglepődtem, mikor Merlin nyíltan használta varázserejét Morgana előtt, ahogy a falhoz csapta. Azonban gyanítom, hogy az írók figyelmen kívül hagyják majd, ami történt és úgy veszik, Morgana nem tudja, mi történt vele pontosan a nagy felfordulásban.

Szerintem egy ilyen Odin figurában nem lehet megbízni, még ha ideiglenesen bele is egyezett a fegyverszünetbe, nem fogja betartani, ha mégis, az elég hihetetlennek tűnik számomra.

Gaius szeme nekem is feltűnt, remélem, nincs komoly baja, csak bevérzett/ begyulladt neki, főleg az utolsó jelenetben elég ijesztő.

Élvezem ezekben az új epizódokban a karakterfejlődést, hogy Arthur most már mindig kikéri Merlin véleményét és az epizód végén pedig még meg is dícséri Gwen-nek. Mindent egybevetve - az említett negatívumokat figyelembe véve - megérdemel egy 8/10-et a rész.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x04. Another's Sorrow
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 09:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
Remek volt ez az epizód, Mithian hercegnő jöhet máskor is! Izgalmas, fordulatos, akciódús cselekmény, szintén jöhet még. Katie fantasztikusan játszotta a szerepét megint, jól áll neki a bosziság és az öregasszony szerep (jobban, mint a cselszövősdi). Colin és Bradley szokás szerint mindketten nagyot alakítottak. A lovagok szintén. :)

Egyszóval: még ilyet, még!

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron