Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 15:56



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Hogy tetszett az 5x05 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 9%  9%  [ 1 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 9%  9%  [ 1 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 9%  9%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt 73%  73%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x05. The Disir
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 16:56 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
én még mindig a telepatikusan szekálódjunk egy picit-jelenetekre várok Merlin és Mordred között... könyiiii csak egy piciiiiiit *.*

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x05. The Disir
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 10:31 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
Tegnap végre ezt az epizódot is sikerült megnéznem. Felemás érzéseket keltett bennem. A színészek játéka elsőrangú volt, különösen Colin alakított nagyot, mikor Arthur kérdezi Merlin véleményét a három párka - akarom mondani Disir - követelésével kapcsolatosan. Gaius és Merlin jelenete is fantasztikus volt szerintem. Igen, felnőtt a mi Merlinünk. ;)

Ami nem tetszett, az maga a történet, teljesen logikátlan a Disir hirtelen megjelenése, Arthur végzetét jósolva, követelve, hogy fogadja el az Ősi Hitet - miért pont most? Miért pont ő? Logikusabb lett volna, ha akkor keresik meg őt, mikor királlyá koronázzák. Még logikusabb lett volna, ha Uther felett mondtak volna ítéletet a Nagy Tisztogatás során - vagy utána legalább. És miért akarták megölni Arthur-t? Vagy tudták előre, hogy Mordred feláldozza majd magát a királyért? Homályos az egész, mint a barlangjuk.

Ami nagyon nem tetszett még, az Osgar meggyilkolása. Nem camelot-i lovagokhoz méltó az, ahogyan egy fegyvertelen és alázatosan viselkedő embert ketten egyszerűen leszúrnak. Még akkor sem, ha állítólag varázsló és megölte egy társukat korábban. Arthurhoz kellett volna vinniük, ahogy a férfi maga is kérte. Mondjon ő ítéletet fölötte.

Azért arra kíváncsi lennék, van-e jelentősége annak a későbbiekben, hogy az egyik Disir látta Merlint varázsolni. :mrgreen:

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x05. The Disir
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 00:19 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Leronas írta:
Túlságosan le vagyok amortizálódva, és igazából még felfognom is csak az elsőt sikerült, utána lefagytam. Kilenc szó, amit sosem hittünk, hogy Merlin kiejtene. És melyik teaser áll kilenc szóból? “There can be no place for magic in Camelot” / Camelot-ban nem lehet helye helye a mágiának --> valaki nyugtasson meg, hogy ez nem Merlin szájából fog elhangzani ><


Telitalálat, sajnos, tényleg Merlin szájából hangzott el ez a mondat. Bár a jelenet Colin alakítása miatt fantasztikus, a baj az, hogy én sem tudom hova tenni ezt a részt, egyszerűen nem értem és még dühít is jelentős mértékben.

Tulajdonképpen teljes mértékben egyetértek Valikával, én is a logikát próbálnám megtalálni az epizódban, de nem sikerült.

Arthur pont most fejti ki Merlinnek, hogy lehet, a mágia nem is rossz, tehát abszolút nyitott a kérdést illetően, erre a 3 párka már előre dönt a sorsáról. Ez a követelés a másik, amit nem értek - nem fog valaki csak azért hinni valamiben, mert követelik tőle, sőt, épp az ellenkező hatást érhető el vele. Pont a meggyőzésnek, a bizonyításnak lenne itt az ideje, szépen, fokozatosan.

Merlin döntését sem értettem - pont ő volt az, aki kisfiúként Mordredet megmentette. Most meg Mordred halljon meg csak azért, mert azt mondják, ő lesz majd Arthur végzete? Az én szememben ez gonoszság, elvakultság és nem érettség meg felnőttség. Merlin figyeljen oda Mordredre, de amíg nincs rá konkrét bizonyítéka, addig ne ítélje őt halálra.

Összességében csalódás volt az epizód a történetmenet miatt, nem értem, mi volt vele a célja az íróknak, mit akarnak majd ebből az egészből kihozni a végén. És hogy lesz így "magic reveal"? :? :? :?

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x05. The Disir
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 18:17 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Valika írta:

Ami nem tetszett, az maga a történet, teljesen logikátlan a Disir hirtelen megjelenése, Arthur végzetét jósolva, követelve, hogy fogadja el az Ősi Hitet - miért pont most? Miért pont ő? Logikusabb lett volna, ha akkor keresik meg őt, mikor királlyá koronázzák. Még logikusabb lett volna, ha Uther felett mondtak volna ítéletet a Nagy Tisztogatás során - vagy utána legalább. És miért akarták megölni Arthur-t? Vagy tudták előre, hogy Mordred feláldozza majd magát a királyért? Homályos az egész, mint a barlangjuk.

Ami nagyon nem tetszett még, az Osgar meggyilkolása. Nem camelot-i lovagokhoz méltó az, ahogyan egy fegyvertelen és alázatosan viselkedő embert ketten egyszerűen leszúrnak. Még akkor sem, ha állítólag varázsló és megölte egy társukat korábban. Arthurhoz kellett volna vinniük, ahogy a férfi maga is kérte. Mondjon ő ítéletet fölötte.



Köszönöm. Végre más is észrevette, hogy néha akkora logikátlanságok vannak a sorozatban, mint a ház. (Ettől még szeretjük persze. :) )

Néha azonban van egy olyan érzésem, hogy az írók néha elfelejtik, hogy nézők nem hülyék.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x05. The Disir
HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 19:02 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Most sikerült megnéznem végre! Nekem az a véleményem továbbra is hogy ez egy olyan rész volt megint amiből esetleg a következő részek döntéseit ,és fordulatait készíthették elő . Arthur simán bevállalta volna a mágiát is hogy meg mentse egy emberét , de hallgat Merlinre ezért nem teszi. Kiváncsi lennék hogy ha nincs mellette és esetleg pont Merlint kellene igy megmenteni mit csinált volna. Eddig úgy érzem hogy ez az évad teljesen erről szól. Merlin inkább feladja az egyik legjobb alkalmat arra hogy ujra lehessen a mágiát használni csak hogy Arthur a végzetét elkerülje?! És az a kifejezés Merlin arcán mikor leeseik neki a végén hogy mit is csinált, mikor meglátja Mordredet!!!! wow! Az nagy volt :) Nekem igen is tetszett :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron