Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 08:20



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Hogy tetszett az 5x08 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 13%  13%  [ 1 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 0%  0%  [ 0 ]
10 pont - Fantasztikus volt 88%  88%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 8
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 19:18 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
én a Mordred & Merlin telepátiát hiányolom, de nagyon...
(Plusz persze FREYÁT... <3 )

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 20:05 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Napsugár írta:
én a Mordred & Merlin telepátiát hiányolom, de nagyon...
(Plusz persze FREYÁT... <3 )
én a Mordred & Merlin telepátiát hiányolom, de nagyon...
(Plusz persze FREYÁT... <3 )

Egyetértek veled a telepátiás részek nekem is hiányoznak!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 07:54 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
És még vmi: Szerintem nem lehet vége az évadnak Arthur halálával, mivel még nem hozta létre a virágzó Camelotot, ahol szabad a mágia :D
Ez ad némi reményt :P
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 08:18 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
anna568 írta:
És még vmi: Szerintem nem lehet vége az évadnak Arthur halálával, mivel még nem hozta létre a virágzó Camelotot, ahol szabad a mágia :D
Ez ad némi reményt :P


Tényleg,vajon hogy fogják az úristen-merlin-tud-varázsolni pánikot levezetni a többi szereplővel,plusz a főgonoszt legyőzni,na meg Camelot virágzását is bemutatni,meg milyen lesz,ha a mágia többé már nem illegál... :mrgreen: És mindezt vagy 5 epizódba bele szűkíteni? Na majd meglátjuk...
u.i: Mordred-Merlin telepátiát én is hiányolom... :cry:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 00:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Számomra ez a rész megint a régi időket idézte, egyértelműen érezhető volt, hogy Julian Jones írta és Alice rendezte, nagyon hangulatos, izgalmas, érzelmes és jól fényképezett epizód volt.

Ami még megemelte a színvonalat, az a vendégszereplők remek alakítása volt; egyszerűen tökéletesen lettek kiválasztva a szerepükre; a Sarrum, akinek a bevonulós jelenete örökké emlékezetes marad - az a gőg és lekezelés, amivel az udvarba érkezik; a druida fiú, akit a végére nagyon meg lehetett szeretni és nagyon lehetett sajnálni; és még a bérgyilkos is egy remek figura volt, úgy tűnt, mint egy igazi harcos vagy lehet, hogy kaszkadőr az illető? Nem sokat beszélt, de engem megfogott a karkatere.

Olyan megható volt, ahogy Gaius végig aggódott Merlin-ért. A rész elején még féltem is egy kicsit, nehogy az ő élete legyen a teaser-ben említett áldozat.

Arthur szuper volt, mint mindig, nagyot tudtam rajta nevetni, ahogy nem képes egyedül felöltözni; Gwen-nek pedig jók voltak a közös jelenetei férje urával.

Ezt a gyógyító képességs dolgot nem igazán értem; a múltkor mikor megmérgezték Arthur-t, Merlin simán meggyógyította; viszont ha leszúrnak valakit, mint Isolda-t vagy a druida fiút, azt már nem lehet meggyógyítani? Ez sem igaz, mert Uther-t leszúrták és Emrys meggyógyította volna, ha Morgana nem kavar be anno. Nem logikus, sőt, ha az utolsó részben Mordred tényleg leszúrná Arthur-t, Merlin vajon képes lenne megmenteni őt vagy nem? Nem értem.

Ettől függetlenül remek epizód volt, örülök, hogy ismét jobb részt kaptunk, a hátralévő 5 epizódról pedig azt hallani, hogy mind fantasztikus lesz.

És hogy lesz vége? Nem tudni, az alkotók drámai és érzelmes befejezésre utalnak, de az biztos, ha Arthur halálával végződik az évad, akkor igen rövid volt Camelot tündöklése és az egyesült Albion sem valósult meg még, szóval teljes mértékben egyetértek a Palmera által felvetett kérdésekkel.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 00:59 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
Nekem is tetszett ez a rész, csak sajnáltam végén a fiút :( Nem értem, hogy a vendég szereplők miért halnak meg mindig, ez már kicsit kezd sok lenni :( Arthur viszont hatalmas volt azzal az öltözködéssel, Gwent is nagyon szeretem, örülök, hogy annak ellenére, hogy Gwen meg akarja ölni drága férjét, egész jól megvannak X3 Mindig is nagyon szerettem a párosukat, remélem kimossák Guinevere átmosott agyacskáját, legalább egy kis boldogság csöppenjen a végkifejletbe :)

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 01:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
ShellaStar írta:
Arthur viszont hatalmas volt azzal az öltözködéssel, Gwent is nagyon szeretem, örülök, hogy annak ellenére, hogy Gwen meg akarja ölni drága férjét, egész jól megvannak X3 Mindig is nagyon szerettem a párosukat, remélem kimossák Guinevere átmosott agyacskáját, legalább egy kis boldogság csöppenjen a végkifejletbe :)


Arthurnak az ing levétele egyszerű... a felöltözéssel viszont vhogy mindig is problémája volt.. :D egyszer vki igazán megtaníthatná neki, hogy is kell ezt önmagának megoldania :D :P
azért hatalmas volt, mikor Gaius mondta, hogy nem lehet olyan bonyolult.. látszott rajta, hogy arra gondolt, Arthur ezt magának is meg tudja oldani.. :D :P aztán kiderült h mégsem :D
ArWen közös jelenetben én továbbra is erősen hiányolom a csókot... remélem, hogy a kövi epben, mikor már Gwen agya "visszamosódik" a régi kerékvágásba (izgi lesz látni, hogyan történik meg mindez :D), majd "CSÓKBÓL SZÜLETIK A BOLDOGSÁG" <3 :)

Egyébként sztem Merlin azért nem tudta volna meggyógyítani a "varázslónőfiát", mert mikor pl. Uther szúrt sebét gyógyította, ahhoz is elő kellett készülnie.. a kissrác viszont elég hamar (khm, mihez képest:S) halt meg... és Leonék meg már trappoltak felfelé a lépcsőkön, mert Arthur riadóztatta őket. az meg elég juj lett volna, ha azt látják, hogy Merlin odafent hókuszpókuszol... :S (még nincs itt az ideje...sztem..)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 01:30 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
Napsugár írta:
...
ArWen közös jelenetben én továbbra is erősen hiányolom a csókot... remélem, hogy a kövi epben, mikor már Gwen agya "visszamosódik" a régi kerékvágásba (izgi lesz látni, hogyan történik meg mindez :D), majd "CSÓKBÓL SZÜLETIK A BOLDOGSÁG" <3 :)

Egyébként sztem Merlin azért nem tudta volna meggyógyítani a "varázslónőfiát", mert mikor pl. Uther szúrt sebét gyógyította, ahhoz is elő kellett készülnie.. a kissrác viszont elég hamar (khm, mihez képest:S) halt meg... és Leonék meg már trappoltak felfelé a lépcsőkön, mert Arthur riadóztatta őket. az meg elég juj lett volna, ha azt látják, hogy Merlin odafent hókuszpókuszol... :S (még nincs itt az ideje...sztem..)


Igen :D egy csók nagyon jól esne kicsi lelkemnek :D Meg láttad a kivágott jeleneteket? :) Az Utheres részből egész édes ArWen lett kivágva :/ sajnálom, de így is látható lett :D Arthur egy egész csokor gazt szedett a királynőjének (vagy szedetett Merlinnel, ez nem derült ki XD )

Szúrt sebekkel tényleg nem áll valami fényesen :/ bár nem derült ki, hogy a három év alatt mennyit fejlődött a mágiája, valamennyit biztosan. Meg lehet, hogy szegény fiú halálos sebet kapott, azt nem biztos, hogy meg lehet már ilyenkor gyógyítani :(

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x08. The Hollow Queen
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 17:55 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
ShellaStar írta:
Igen :D egy csók nagyon jól esne kicsi lelkemnek :D Meg láttad a kivágott jeleneteket? :) Az Utheres részből egész édes ArWen lett kivágva :/ sajnálom, de így is látható lett :D Arthur egy egész csokor gazt szedett a királynőjének (vagy szedetett Merlinnel, ez nem derült ki XD )

Szúrt sebekkel tényleg nem áll valami fényesen :/ bár nem derült ki, hogy a három év alatt mennyit fejlődött a mágiája, valamennyit biztosan. Meg lehet, hogy szegény fiú halálos sebet kapott, azt nem biztos, hogy meg lehet már ilyenkor gyógyítani :(


igen láttam a kivágott jeleneteket :) sztem Merlinnel szedette :P :D am nem királynő hanem királyNÉ (sorry erre nagyon érzékeny vagyok)...

kering egy pletyi tumblr oldalakon, hogy az 5.9-ben sem lesz csók.... ha ez így van komolyan felháborító... :( házasok és a legtöbb ami telik tőlük egy homlokpuszi? :S engem legutóbb a húgom puszilt homlokon... :S a 3. és a 4.évad tele volt gyönyörű megható igazi ARWEN-es csókjelenettel... most, hogy már házasok nem kell annyira "teperni" egymásért?:S v hogy is van ez?:S "A szerelem betegség és a házasság a gyógymód rá"??:S :(

egyébként annó Freya sebe is szúrt seb volt (Arthur által..), és Őt sem tudta meggyógyítani Merlin... :( persze értem én, az volt a végzete, hogy The Lady of the Lake legyen.. (ha már itt tartunk: igazán megjelenhetne... ) :oops: :cry:

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron