Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 04:04



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Hogy tetszett az 5x07 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 14%  14%  [ 1 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 14%  14%  [ 1 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 29%  29%  [ 2 ]
10 pont - Fantasztikus volt 43%  43%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 02:01 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Szerintem meg fejlődnek a karakterek..de van egy kerete a sorozatnak amitől működött...ezért bizonyos dolgokon csak az utolsó pillanatban változtatnak a készítők. Tavaly teljesen más volt hiszen már az első részek alapjaiban forgatták fel a sorozatot...holott ha jobban belegondoltok a viszonyok nem sokat változtak. Mellesleg nekem tavaly is voltak buta részek, de az összkép nagyon pozitív. Bár annyira nem rajongok Alice Throughtonért, szerintem ha idén valami nagyot fognak húzni, az az ő rendezéseinek egyikében fog kezdődni.. Ezt a "kém a kastélyban" dolgot már én is unom..remélhetőleg van komolyabb funkciója is.
De a legfontosabb amit nem értek...mintha néhányotokkal nem ugyanazt a részt néztük volna.. Szerintem Angel nagyon jó volt, nagyon jól kijátszotta a kettősséget. Tehetsegesebb színész mint Katie. Bár őt is szeretem.
Colin fantasztikus volt mind öreg Merlinként, mind a felélesztős jelenetben.
Összességében tényleg nem ártana a történetnek egy komoly fordulat, de abban biztos vagyok, hogy Mordred bőven fog meg szerepelni idén!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 03:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Maximus írta:
Szerintem meg fejlődnek a karakterek..


Arthur meg Merlin karaktere fejlődik. És nagyjából ennyi.

Maximus írta:
Tehetsegesebb színész mint Katie. Bár őt is szeretem.


Szerintem Katie tehetségével sincs gond (bár igazából színészek tehetségét sosem szoktam egyetlen film vagy sorozat alapján megítélni, a Merlin szereplők nagy részét pedig semmi másban nem láttam még), csak kéne alá tenni egy forgatókönyvet. Egy olyat, amiben az ő karaktere is csinál valamit csak úgy a változatosság kedvéért.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 03:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Maximus írta:
Szerintem meg fejlődnek a karakterek..


Arthur meg Merlin karaktere fejlődik. És nagyjából ennyi.

Morana karaktere meg szerintem inkább visszafelé fejlődik.

Maximus írta:
Tehetsegesebb színész mint Katie. Bár őt is szeretem.


Szerintem Katie tehetségével sincs gond (bár igazából színészek tehetségét sosem szoktam egyetlen film vagy sorozat alapján megítélni, a Merlin szereplők nagy részét pedig semmi másban nem láttam még), csak kéne alá tenni egy forgatókönyvet. Egy olyat, amiben az ő karaktere is csinál valamit csak úgy a változatosság kedvéért.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 14:55 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
ma már a 11. rész szinopszisát olvashatjuk. jeges szorítás a szívemen ..és mi lesz utána? hogy fog hiányozni
na de addig van még ez az, úgyhogy becsüljük meg, jellemfejlődéssel együtt vagy anélkül. még mindig többet fejlődnek mint bármelyik másik sorozatban na csak ezt akartam hozzáfűzni ehhez a sok síráshoz amit rendeztünk itt velem együtt.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 16:33 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
pepitaophelia írta:
ma már a 11. rész szinopszisát olvashatjuk. jeges szorítás a szívemen ..és mi lesz utána?



A 12. rész

pepitaophelia írta:
na de addig van még ez az, úgyhogy becsüljük meg, jellemfejlődéssel együtt vagy anélkül. még mindig többet fejlődnek mint bármelyik másik sorozatban na csak ezt akartam hozzáfűzni ehhez a sok síráshoz amit rendeztünk itt velem együtt.


Azért a "bármelyik más sorozat" kicsit túlzás. Amúgy nem sírást rendezünk itt, csak elmondjuk, hogy nem minden tökéletes, és vannak a sorozatban hibák. Viszont a hibákból lehet tanulni és azokat javítani.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 18:46 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
persze hogy a 12. rész -- nagyon vicces, te is tudod hogy mire gondoltam . mi lesz a 13. rész után... :lol:
na jó addig még van pár rész
és ha nincs 6. évad hát nincs hol tanulni a hibákból :( ez az én bánatom :cry:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 21:43 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Ahogy írtátok, újrahasznosított epizód volt, rengeteg párhuzammal, még a piacon találkozós jelenet is ugyanaz volt. Azért valamivel jobban szórakoztam rajta, mint a múltkorin, de cseppet sem vagyok lenyűgözve. Valahogy a humorosnak szánt részek fárasztónak tűntek, pl. mikor öreg Merlin szórakozott az őrökkel, vagy Merlin a ruhaujjal. Valamint egyetértek, az sem vicces már, mikor Arthur azzal jön, hogy nem nézne ki Merlinből egy épkézláb tervet. Bad writing, mintha visszamentünk volna megint az időben. :roll:

Remélem, jövő héten végre kapunk egy jó részt, ezzel az utolsó hárommal nem vagyok kibékülve. Olyan kevés ez a 13 rész/évad, kár így elpocsékolni.

És ha nem tetszett a rész, kérlek, akkor is szavazzatok, akár 1 pontot rányomva, hiszen így van értelme a statisztikának, a szavazás pedig anonim.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 23:01 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Judy T. írta:

Remélem, jövő héten végre kapunk egy jó részt, ezzel az utolsó hárommal nem vagyok kibékülve. Olyan kevés ez a 13 rész/évad, kár így elpocsékolni.


Pedig igazából a briteknél a 13 rész még sokan is számít egy évad esetében. A brit sorozatoknál többnyire 3,6 vagy 8 rész egy évad.

Amúgy pedig mostanában több a csalódottabb vélemény az utolsó részeknél. Ez felvet egy érdekes kérdést. Lehet, hogy az alkotók kezdenek kifogyni a kreativitásból, és tényleg abba kéne hagyni a sorozatot az évad végén?
Persze igazából erre még korai válaszolni, hiszen az évadból még van hátra. (Bár már több, mint a felén túl vagyunk.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 18:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.25. 20:55
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Velence
Ki tudna valaki segíteni egy linkkel ahonnan le tudnám tölteni? :( Nem találom sehol
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 12:09 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Koczy85 írta:
Amúgy pedig mostanában több a csalódottabb vélemény az utolsó részeknél. Ez felvet egy érdekes kérdést. Lehet, hogy az alkotók kezdenek kifogyni a kreativitásból, és tényleg abba kéne hagyni a sorozatot az évad végén?
Persze igazából erre még korai válaszolni, hiszen az évadból még van hátra. (Bár már több, mint a felén túl vagyunk.)


Én bízom benne, hogy az utolsó pár rész megint remek lesz. A rövid tartalmak alapján legalábbis remélem. Annyi még a potenciál ebben a sorozatban, kár lenne abbahagyni. Inkább tovább kéne vinni a történetmenetet.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x07. A Lesson In Vengeance
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 18:24 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Most jutottam el odáig, hogy megnézzem ezt a részt. Tetszett, jó volt.

Angel Coulby bizonyította, hogy jó színésznő, ha adnak neki színészi feladatot. A jövőben is lehetne.
Amúgy nekem majdhogynem már szimpi ez a gonosz Gwen. :)

Azért egy-két dolog itt is volt ami nem jött be annyira:
-Arthur haldoklik, de azért Merlin ráér az őrökkel szórakozni a börtönben.
-A lovagok nagyon gyorsan elhitték, hogy Merlin a király életére tör. Szerintem ennél jobban ismerik már.
-Mordred már megint csak dísznek volt.

Viszont a Merlin-Arthur párbeszédek mindent vittek megint. :) Szóval most összességében pozitív az összkép.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron