Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 10:50



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Hogy tetszett az 5x09 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 20%  20%  [ 2 ]
10 pont - Fantasztikus volt 80%  80%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 10
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 00:33 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent az 5x09 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 21:32 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Sziasztok!

Itt vannak a teaserek a Cultfixtől a következő epizódhoz

Here are Cult Fix’s hints and teasers for the 9th episode of Merlin Series 5, With All My Heart.

1.Despite appearances a fair chunk of the episode is played for laughs, with mixed results
2.Gwen’s changed nature is exposed to Arthur surprisingly early on
3.“This time I have chosen a woman”
4.The scene of Emrys confronting the Dochraid (last seen in Series 4 episode Lancelot du Lac) is a highlight of the episode
5.“You must summon the ***** ******* herself!”
6.Merlin disguises himself twice and one of them is… questionable
7.“Without you, I fear I would have lost ** *** at the very least”
8.Gwen makes a rather unorthodox journey
9.The Dochraid will really learn the point that Emrys is making
10.“This ***** was ****** in a ******’s ****** and it will do my bidding”
11.Merlin and Aithusa share another short scene together
12.Arthur learns that sometimes sorcery has to be fought with sorcery
13.Morgana and Mordred have a little chat about where his allegiances lie
14.Meet Dolma – a truly hideous creation
15.The words of the episode title are very important
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 00:32 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Teaser-csokor:



» ‘Sorcery has to be fought with sorcery.’ / "Varázslat ellen varázslattal kell harcolni."
» ‘I hope one day you will find the love and compassion which used to fill your heart.’ / "Remélem, egy nap megtalálod azt a szeretetet és könyörületet, mely valaha szívedben lakozott."
» ‘I can’t tell you that, just ask that you trust me.’ / "Nem mondhatom meg, csak arra kérlek, bízz bennem!"
» ‘Do you think Arthur would tolerate you for one minute if he knew the truth?’ / "Azt hiszed, Arthur megtűrne téged akár egy percig is, ha tudná az igazságot?"
» ‘The body will not tolerate it.’ / "A test nem fogja elviselni ezt."
» ‘The last thing Camelot needs is an outbreak of red thrush fever, is it not?’ / "Az utolsó dolog, amire Camelot-nak szüksége lenne, hogy kitörjön a szájpenész, nemde?"
» ‘Their screams could be heard twenty leagues away.’ / "A sikolyuk 20 mérföldre is elhallatszott."
» ‘I smell the stench of enmity’ / "Az ellenségeskedés bűzét érzem."
» ‘People only see a Queen when they expect to.’ / "Az emberek csak egy királynéét látnak, ha azt akarják látni."
» ‘I’m sorry I didn’t confide in you.’ / ""Sajnálom, hogy nem bíztam meg benned."


» The weight of royal duties can be heavier than they appear. / A királyi kötelességek súlya nehezebb lehet, mint amilyennek látszik!
» ‘You stupid, foolish man! I was never yours and never will be!’ / Te ostoba, bolond ember! Soha nem voltam a tied és nem is leszek!
» What weapon will an unseen attacker employ? / Milyen fegyvert vet be majd egy láthatatlan támadó?
» The raven messaging service makes a return. / A holló üzenetközvetítő szolgálat ismét jelen lesz.
» How will Merlin use his loaf? / Mire használja majd Merlin a veknijét?
» Whose slip of the hand will reveal a vital clue? / Kinek a kézmozdulata lesz létfontosságú nyomravezető jel?
» This cross-dressing thing may be getting out of hand. / Ezt a ruhacserélős dolog már lehet, hogy ellenőrizhetetlen.
» ‘I think it needs a belt.’ / "Azt hiszem, egy öv kell hozzá."
» Who will name check a Celine Dion song title? / Ki fogja említeni a Celin Dion szám címét?
» Poor Timothy! / Szegény Timothy!

1.Despite appearances a fair chunk of the episode is played for laughs, with mixed results / A látszat ellenére az epizód jelentős része nevetséges lesz, vegyes eredményekkel
2.Gwen’s changed nature is exposed to Arthur surprisingly early on / Gwen megváltozott természetére meglepően hamar lelepleződik Arthur előtt
3.“This time I have chosen a woman” "Ez alkalommal egy nőt választottam"
4.The scene of Emrys confronting the Dochraid (last seen in Series 4 episode Lancelot du Lac) is a highlight of the episode / A jelenet, melyben Emrys szembekerül a Dochraid-dal (a Dochrad a 4. évados Lancelot du Lac epizódban volt látható), az epizód csúcspontja
5.“You must summon the ***** ******* herself!” / "Te magad kell megidézd a ***** *******-t"
6.Merlin disguises himself twice and one of them is… questionable / Merlin kétszer is álcázza magát és az egyik ezek közül.. vitatható
7.“Without you, I fear I would have lost ** *** at the very least” / "Nélküled, attól tartok, elvesztem volna ** *** "
8.Gwen makes a rather unorthodox journey / Gwen egy elég újszerű utazáson vesz részt
9.The Dochraid will really learn the point that Emrys is making / A Dochraid igazán mgérti a lényegét, hogy mit csinál Emrys
10.“This ***** was ****** in a ******’s ****** and it will do my bidding” / “Ez ***** volt ****** egy ******-nek ******-ében és én megteszem, amit mondtak nekem”
11.Merlin and Aithusa share another short scene together / Merlinnek és Aithusa-nak ismét lesz egy rövid közös jelenete
12.Arthur learns that sometimes sorcery has to be fought with sorcery / Arthur megtanulja, hogy a varázslat ellen néha varázslattal kell harcolni
13.Morgana and Mordred have a little chat about where his allegiances lie / Morgana és Mordred között lesz egy rövid szóváltás arról, hogy mihez kötelezték el magukat
14.Meet Dolma – a truly hideous creation / Ismerkedj meg Dolma-val - egy igazán ocsmány lénnyel
15.The words of the episode title are very important / Az epizódcím szavai nagyon fontosak

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 00:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
dejóóóóóóóóóóóóóó
nagyon várom ezt az ep-t!!!!!!! :D
és idén először nincs bennem semmi félsz :D
jó lesz ez, érzem :)))))))))
:D
KÖSZI A FORDÍTÁSOKAT JUDYYYYYYYY!!!!!!!

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 01:03 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
Hm, jó kis résznek nézünk elébe :D Végre Mordred is többet szerepel, már kezdtem hiányolni, ő is eléggé kulcsfigura :)

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 19:54 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
Ez most így szembejött :D

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 12:32 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Sziasztok!
Lenne valaki olyan kedves és küldene nekem egy linket? Nagyon köszönöm:)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 14:27 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
http://www.filebox.com/6bb0sc2vwabj
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 15:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Az évad eddigi legjobb része ez volt, és megkockáztatom, hogy ha az egész sorit nézem, nálam, az első 5 kedvenc ep. között van :) de ez csak az én nagyon szubjektív véleményem :)

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 15:07 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
ajna27 írta:
Az évad eddigi legjobb része ez volt, és megkockáztatom, hogy ha az egész sorit nézem, nálam, az első 5 kedvenc ep. között van :) de ez csak az én nagyon szubjektív véleményem :)

Egyetértek veled! :D ez a rész igazán jól sikerült :D
Az eddigi szenvedések Gwen kilétével kapcsolatban elég hamar megoldódtak.
Mordred karaktere úgy tűnik a jó úton halad,bár olvastam az epizódismertetőben, hogy majd gonosz lesz.. ez érdekes..
Bár azt furcsáltam, h Merlin nem bukott le amikor öreg nő volt, ahogy a végén magát védte.. :D
Az elején amikor elment a banyához Emrysként elég komolyan viselkedett vele, ebből is látszik, h Merlin karaktere nagy fejlődésen ment át..
Szegény Aithusát még mindig nagyon sajnálom, h így alakult a sorsa. Bár mondjuk szerintem Killgarrah vigyázhatott volna rá kicsit jobban... Meg mondjuk azt nem értem, h elvileg Merlin őt is magához tudja hívni, nem?
Vélemények? :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 15:46 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
hát nagyon sok kérdés van, amit fel lehetne tenni, és már csak 4 rész maradt a válaszra... :(
egyetértek ez jó rész volt, jó ritmusú, érdekes, Merlin nagyot alakított mindkét maszkjában. de Arthurnak is volt egy nagyon kiválóan megoldott jelenete, amikor nem evett, csak nézte a szerelmét,
szívesen láttam volna a jelenetet, amikor Merlin rávette Arthurt hogy kémkedjen a felesége után, nem lehetett könnyű, kár hogy kimaradtunk belőle - most meg már sietni kell, az előző részekben meg csak lovagoltak, lovagoltak ... :)
A jus fehér sárkánynak rossz sorsot adtak sorozat gazdái, jobbat érdemelt volna, amilyen nagyon édes volt, amikor kikelt a tojásból.
igen ez a rész nekem is a kedvenceim közé került
szép napot mindenkinek
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 17:49 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Nos az Uteres rész óta ez tetszett a legjobban :) Kicsit emlékeztetettt a régi sorozatra :) Jó volt , aranyosak és helyesek voltak :)Most Merlin és Gaius tetszett nagyon !!! Mikor mondta hogy egy nőt talált az hatalmas volt :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 23:23 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
nekem ez egy 80% os epizód volt.. volt rengeteg jó de 1-2 negatav dolok is..Merlin Dolmaként nagyon jó volt szét röhögtem magam :D aztát ott volt a Morgana - Aitusa pillanat, Mordred varázsolt, és kiújult Morgi Emrys paranoiája :D végre már hiányoltam hogy keresse a végzetét :mrgreen: plusz varázs holló posta :) és az a 2 negativum 1. elvették Gonosz Gwent :((( pedig már kezdett érdekes lenni a karakter végre..tul könyen viszacsinálták...:/ a 2. sok volt a kihagyott rész pl. Hogy vette rá Merlin Arturt hogy kövessék Gwent??...aztán a végén Merlin még 90 éves nőként rohan a szikla mögé aztán egy pillanat mulva már Merlin "formában" lovagol...
De azért jókis epizód volt bár nem lesz a top 3 ban nálam....ja és mikor Morgana mongya Mordrednek hogy "szerinted Artur egy percigis megtürne magamellett hogyha tudná az igazságot" én azthittem Artur tudja vagyis abbol nem szürte le hogy Mordred egy druida srác volt ..és ez valószínüleg társul mágiával??!... ez nem teljesen értem...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 00:47 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Nagyon tetszett. :D Tele volt humoros jelenettel.Végre Merlin nem a "szokásos" öregember alakot vette fel.Hatalmas volt,ahogy előadta.:D
Már ideje volt,hogy Gwen a régi legyen,szerintem felesleges volt Őt erre a 3 részre Morgana oldalára állítani.Mint ugye már ismeretes ez az utolsó évad,nem erre kellett volna "pocsékolni" azt a 3 részt.Még mindig tartok tőle,hogy egy elég összecsapott évadzárót kapunk.Hiszen a legfontosabb dolgok még nem történtek meg:Merlin még nem fedte fel magát,és a vágyott jövő se született meg.Erre a következő 4 rész nem elég.Hiszen akkor mit látunk majd belőle?Ezért számítottam 6. és egyben utolsó évadra,hogy ott minden szálat elvarrnak és betekinthetünk Albion világába.Azért kiváncsian várom mit hoznak össze így a végére.
Na de vissza ehhez a részre..:-)
Tetszett a Mordred-Morgana jelenet.Jó volt őket együtt látni,hamarosan úgyis szövetségre fognak lépni.Aithusa-t még mindig sajnálom.
Ez a rész is abszolút többször nézős nálam.. :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 15:45 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Még vmi eszembe jutott. Lehet, h ez csak szőrszálhasogatás de mindegy..
Morgana honnan tudja Aithusa nevét ha a sárkány nem tud beszélni??? :shock:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 16:12 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
talán Morgana titokban átment dragon lady-be :D vagy csak megérzés és olyan Aitusás volt... de szerintem a készítők nem gondoltak bele hogy a rajongók pont ilyen apróságokon fognak fennakadni..:D de ez egy megválaszolatlan kédés mindenkinek..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 17:42 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
anna568 írta:
Még vmi eszembe jutott. Lehet, h ez csak szőrszálhasogatás de mindegy..
Morgana honnan tudja Aithusa nevét ha a sárkány nem tud beszélni??? :shock:


pl. ilyen kérdéseket kellett volna feltenni a készítőknek...

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 18:32 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
kingaa. írta:
ja és mikor Morgana mongya Mordrednek hogy "szerinted Artur egy percigis megtürne magamellett hogyha tudná az igazságot" én azthittem Artur tudja vagyis abbol nem szürte le hogy Mordred egy druida srác volt ..és ez valószínüleg társul mágiával??!... ez nem teljesen értem...


Alex Vlahos (Mordred) azt mondta, hogy anno ő is rákérdezett erre, és hogy a készítők azt válaszolták neki, hogy az, hogy valaki druida, az nem szükségszerűen varázsló is. Bár azt hozzátette Alex, hogy a rajongók nyugodtan forgassák a szemüket ezen a magyarázaton, ő is azt tette. x"DD
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 22:42 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Thayet írta:
kingaa. írta:
ja és mikor Morgana mongya Mordrednek hogy "szerinted Artur egy percigis megtürne magamellett hogyha tudná az igazságot" én azthittem Artur tudja vagyis abbol nem szürte le hogy Mordred egy druida srác volt ..és ez valószínüleg társul mágiával??!... ez nem teljesen értem...


Alex Vlahos (Mordred) azt mondta, hogy anno ő is rákérdezett erre, és hogy a készítők azt válaszolták neki, hogy az, hogy valaki druida, az nem szükségszerűen varázsló is. Bár azt hozzátette Alex, hogy a rajongók nyugodtan forgassák a szemüket ezen a magyarázaton, ő is azt tette. x"DD


okés, Vlavla! :) megtörtént :) lehet, hogy a készítők előadták Neki azt a kis dalocskát h "I know something You don't know"??:)) (akinek nem derengene: COLD CON - délelőtti "műszak" :) )

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 22:45 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:
de szerintem a készítők nem gondoltak bele hogy a rajongók pont ilyen apróságokon fognak fennakadni..:D de ez egy megválaszolatlan kédés mindenkinek..


Az elég nagy baj, ha nem gondoltak bele, mert a rajongó azért rajongó, mert minden apróság feltűnik neki. Ez pedig szerintem nem éppen apróság. (De természetesen még ott a lehetőség, hogy egy későbbi epizódban megmagyarázzák.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x09. With All My Heart
HozzászólásElküldve: 2012.12.05. 07:55 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
nemtudom nekem úgy rémlett hogy Mordred egyszer varázsolt hogy Artur is látta...de akkor csak Merlin volt ott..újra kéne nézni a 2.évadot :D és azzal egyetértek hogy a készítőknek feladata lenne hogy minden apró dologra választagyanak minden aprő rést betöltsenek...mongyuk még 4 rész és senki nem mondta hogy ezekalatt nem kapunk választ az Aitussás kérdésre ...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron