Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 09:29



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Hogy tetszett az 5x11 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 7%  7%  [ 1 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 7%  7%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt 87%  87%  [ 13 ]
Szavazatok száma : 15
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 11:59 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent az 5x11 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. epizód
HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 12:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
Az epizód címe: The Drawing of the Dark

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. epizód
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 20:03 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
http://bradangelfan.tumblr.com/post/37717275388/merlin-5x11-the-drawing-of-the-dark-teasers

mondatok összegyűjtve egypakliban :)
az viszont szintén benne van a pakliban, hogy fordítást szeretnék *.*

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 23:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Az eddigiek:

From Cult Box: 'Merlin': 'The Drawing of the Dark' Teasers

» ‘I’m the best tracker here!’ / Én vagyok itt a legjobb nyomkövető!
» ‘I knew he’d come round.’ / Tudtam, hogy benéz majd/megkerül/előkerül/változtat a véleményén/magához tér.
» ‘I’m only sorry I failed.’ / Csak azt sajnálom, hogy hibáztam.
» ‘Your secret is safe with me. You have my word.’ / A titkod biztonságban van nálam. A szavamat adom.
» ‘There must be a simple explanation.’ / Kell, hogy legyen egyszerű magyarázat.
» ‘I need not remind you we are at war.’ / Nem kell emlékeztesselek rá, hogy háborúban vagyunk.
» ‘Tell me you wouldn’t do the same for the woman you love?’ / Mondd, hogy nem tennéd meg ugyanezt a nőért, akit szeretsz.
» ‘If it hadn’t been you!’ / Ha nem te lettél volna!
» ‘He’s beguiled you, he’s beguiled you all.’ / Ámított téged, félrevezetett teljesen.
» ‘I’ll clean it.’ / Ki fogom takarítani/tisztítani.

From Spoiler TV: Merlin - Episode 5.11 - 'The Drawing of the Dark' - Dialogue Teasers

“He’s beguiled you, he’s beguiled you all” / Ámított téged, félrevezetett teljesen.
“I can’t believe you’d say that” / Nem tudom elhinni, hogy ezt mondtad.
“Your secret is safe with me. You **** ** ****” / A titkod biztonságban van nálam. A szavamat adom.
“Please, I mean you no harm” / Kérlek, nem akarlak bántani.
“In your words, I hear the ***** of *******” / A szavaidban hallom a ******* *****-jét.
“She has always lived inside my heart” / Mindig a szívemben élt.
“I’d never let something like this ruin our friendship” / Soha nem hagynám, hogy ehhez hasonló dolog tönkretegye a barátságunkat.
“Tell me you wouldn't do the same, for the woman you love” / Mondd, hogy nem tennéd meg ugyanezt a nőért, akit szeretsz?
“We will leave Camelot and never return.” / Elhagyjuk Camelot-ot és soha nem térünk vissza.
“How will one more death bring about the peace we long for” / Eggyel több halál hogy hozza majd el a békét, melyet oly rég áhítunk?

From Inside Media Track: 12 Teasers for ‘Merlin’ 5.11: ‘The Drawing Of The Dark’
» “She is brazen!”/ Szemtelen, pimasz! (lányra)
» “I fear you’re wrong Arthur!” / Attól tartok, tévedsz, Arthur!
» “What right have you to question me?” / Milyen jogon kérdőjelezel meg engem?
» “No matter what he preaches he is no different from his father – A tyrant, brute…” / Nem számít, mit prédikál, nem különbözik az apjától - egy zsarnok, kegyetlen...
» “There are some parts woven so deeply into the fabric of the world Merlin, that nothing can be done to change them!” / Néhány rész olyan mélyen beleszövődött Merlin világába, hogy semmi sem tudja megváltoztatni.
» “I will not rest until you are dead and your kingdom is no more!” / Nem nyugszom, míg halott vagy és a királyságod nincs többé!
» “Then she is more foolish than I thought.” / Akkor sokkal nagyobb bolond, mint gondoltam. (lányra)
» “What of the bond between Knights?” / Milyen kötelék van a lovagok között?
» “You took me in, I will always remember that… and everything you’ve done for me.” / Belevittél, mindig emlékezni fogok rá... és mindenre, amit értem tettél.
» “You can do as you wish, It will not stop Morgana’s uprising.” / Tehetsz kedved szerint, ez nem fogja megállítani Morgana felkelését.
» “Please Arthur, you have to listen to me.” / Kérlek, Arthur, hallgatnod kell rám.
» “Use your magic. Do it!” / Használd a varázserőd! Tedd meg!

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 23:58 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
KÖSZI A FORDÍTÁST!
van egy olyan sanda gyanúm, hogy Mordred szerelmét nem Arthur fogja megölni, (mint annó Merlinét, ugyebár Freyát... <3 ), hanem Merlin maga fog végezni vele, mágiával.. ez megmagyarázná, miért Merlinre dühös így Mordred, és nem Arthurra...
a másik, ami eszembe jutott, miközben olvastam a mondatokat: Merlin titka le fog lepleződni... hogy ki előtt, az passz... (még mindig reménykedem, hogy PERCY lesz a "kiválasztott" e célra) :)) de az is lehet, hogy maga Arthur...

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 06:11 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
inkább azt gondolom a mondatok alapján, hogy Merlin nem menti meg Mordred szerelmét - nem használja a varázserejét, holott megtehetné, hogy megmentse a lányt... na majd meglátjuk.
és Percival egyre több közelit kap, Napsugár óhajai meghallgatásra találtak :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 15:36 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Nem Merlin fogja megölni Mordred barátnőjét...mert ha vissza emlékeztek a forgatási fotókra és videókra 2 db akasztás is volt egy szőke és egy barna na a barna az a csajszi vagyis szerintem de mingyárt megnézem szerintem arturka fogja kivégezni + ha csak merlinre haragudna nem álna át Morgihoz...
azt a megőrzöm a titkod mondatot meg szerintem Mordred mongya mielőtt lelép Camelotból mert akár menyire dühös tudja ki merlin soval valszinűleg Morgananak sem kotyogja ki...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 15:39 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
ittis van a kép tuti ugyan az a csaj és Mordredke is ugyan abban a ruhában szaladgál mint az előzetesben...


Csatolmányok:
p0912_akasztas3.jpg
p0912_akasztas3.jpg [ 14.67 KiB | Megtekintve 3082 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 16:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 16:40
Hozzászólások: 6
Spoiler következik:
Én azt hiszem, hogy Gwaine fogja megtudni Merlin titkát. Mert még néhány hónapja olvastam egy rajongói beszámolót, és ők azt mondták (legalábbis remélem, hogy jól emlékszem) hogy ott voltak egy jelenet forgatásánál, és hallották hogy Gwaine azt mondja Merlinnek, hogy "Your secret is safe with me." Úgyhogy HA igaz, amit mondtak, akkor Gwaine lesz az :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 21:55 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Itt vannak a teaserek a Cultfixtől.
Ha valaki le tudná fordítani az nagy segítség lenne.
Most már ideje lenne rendesen megtanulnom angolul :D

1.A Mordred-centric episode with a great performance by Alex Vlahos
2.An episode that has you questioning who’s the real villain…
3.… Even Merlin comes across a little cold at times
4.“Your secret is safe with me. You have my word”
5.“You will be taken from **** **** and ******”
6.Telepathic speech is used a lot in this one
7.“You would have killed me!”
8.Merlin is a swan or a head louse
9.“He is no different from his father”
10.“Do not stand in my way. I don’t want anyone to get hurt”
11.Someone gets a bump on the head in the nick of time
12.“It’s nothing you haven’t done yourself a 100 times before”
13.There’s an emotional outburst that causes huge ripples
14.“If you ****** your ******, I will ***** **** ****”
15.The final line is a killer!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 12:56 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
1.A Mordred-centric episode with a great performance by Alex Vlahos / Mordredre összpontosító epizód Alex Vlahos remek előadásában
2.An episode that has you questioning who’s the real villain… / Az epizód hatására megkérdőjelezed, ki az igazi gazember
3.… Even Merlin comes across a little cold at times ... Még Merlin maga is rideg lesz időnként
4.“Your secret is safe with me. You have my word” / "Biztonságban megőrzöm a titkod. A szavamat adom."
5.“You will be taken from **** **** and ******” / "El fognak vinni a **** **** -ből és ******"
6.Telepathic speech is used a lot in this one / Ebben a részben sokat beszélnek telepatikusan
7.“You would have killed me!” / "Megölhettél volna!"
8.Merlin is a swan or a head louse / Merlin hattyú vagy fejtetü
9.“He is no different from his father” / "Nem különbözik az apjától"
10.“Do not stand in my way. I don’t want anyone to get hurt” / "Ne állj az utamba. Nem akarom, hogy bárki megsérüljön"
11.Someone gets a bump on the head in the nick of time / Valakit éppen jókor csapnak fejbe
12.“It’s nothing you haven’t done yourself a 100 times before” / "Ez nem más, mint amit vagy 100-szor nem csináltál volna korábban"
13.There’s an emotional outburst that causes huge ripples / Lesz egy érzelmi kitörés, mely hatalmas hulámokat okoz
14.“If you ****** your ******, I will ***** **** ****” / “Ha te ****** a te ******-det, én fogok ***** **** ****”
15.The final line is a killer! / Az utolsó mondat gyilkos!

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 15:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
hát mostmár a kis részetből tudjuk hogy senki nem fogja megtudni merlin titkát ebben az epi.-ben....
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 16:37 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Igen, kiderült, egész hosszú párbeszédet kaptunk :)

És egy újabb teaser-csokor:

1. "Your doom is near!" / "Közel a bukásod/végzeted!"
2. Expect a series-best performance from the fantastic Alexander Vlahos. / Az évad legjobb alakítását ebben az epizódban nyújtja a fantasztikus Alexander Vlahos.
3. "It is you and Camelot who shall pay the price." / "Te és Camelot fogja megfizetni az árat."
4. Prepare to have your sympathies divided - we didn't always side with Merlin this week. / Számíts rá, hogy megosztott lesz a szimpátiád - nem mindig álltunk Merlin oldalán ezen a héten.
5. "He's beguiled you - he's beguiled you all!" / "Félrevezetett titeket - ámított mindnyájatokat!"
6. Merlin compares himself to a swan, while Arthur offers up a less flattering comparison. / Merlin egy hattyúhoz hasonlítsa önmagát, míg Arthur egy sokkal kevésbé hízelgő hasonlatot indítványoz. (Tudjuk az előzőből, hogy fejtetü lesz.)
7. "You're a druid - you don't belong in Camelot." / "Druida vagy - nem tartozol Camelot-ba."
8. Will Arthur be doomed by his own actions? / Arthur-t saját tettei fogják kudarcra ítélni?
9. "I've made a terrible mistake, haven't I?" / "Szörnyű hibát vétettem, ugye?"
10. The final scene will leave Merlin fans across the land with jaws agape. / Az utolsó jelenetet láttán a Merlin rajongóknak tátva marada szája.

Na, ez a 10-es vajon mi lehet?

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 18:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
jujj tátva marad a szánk hűha várom :) végre történik vami ami nem a 3. évad másolása.na jó nem akarom leszólni de eddig tényleg azvolt :D mondjuk nekem az a kedvenc évadom..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 23:05 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Alig térek magamhoz
Az epizód vége nagyon nagyon nagyot ütött
Nagyon kemény lesz az évadzáró az előzetes alapján, szegény Merlint pedig nagyon sajnálom
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 00:24 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Csatlakozva az előttem szólókhoz: EZ MÁR EPIZÓD VOLT A JAVÁBÓL! :D
Wow. Szegény csaj saját sírját ásta,viszont igaza volt miért ismerne be olyasmit amit el se követett? :roll: Leszámítva hogy kinyírt egy ártatlan lovagot Camelotban,de az is ugyan ezt tette volna fordított esetben szval... Merlin meg ismételten a végzet kezére játszott most már ott van az igazi motiváció is amiért Mordred Arthur ellen szegül. Morganának meg az utolsó puzzle darabka is a helyére került. Fuhuuuh az uccsó jelenet nagyon ott volt,nem hittem volna hogy ez megtörténik,de igen...és végre! :P
u.i: kaptam most jó sok telepátiát is - amit hiányoltam úgy a 1x08-as epizód óta... :D

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:05 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Palmera írta:
Csatlakozva az előttem szólókhoz: EZ MÁR EPIZÓD VOLT A JAVÁBÓL! :D
Wow. Szegény csaj saját sírját ásta,viszont igaza volt miért ismerne be olyasmit amit el se követett? :roll: Leszámítva hogy kinyírt egy ártatlan lovagot Camelotban,de az is ugyan ezt tette volna fordított esetben szval... Merlin meg ismételten a végzet kezére játszott most már ott van az igazi motiváció is amiért Mordred Arthur ellen szegül. Morganának meg az utolsó puzzle darabka is a helyére került. Fuhuuuh az uccsó jelenet nagyon ott volt,nem hittem volna hogy ez megtörténik,de igen...és végre! :P
u.i: kaptam most jó sok telepátiát is - amit hiányoltam úgy a 1x08-as epizód óta... :D


én elviseltem volna több telepátiát, de reméljük az évadzárókban is lesz :D gondoljatok bele. mindenhol megy a csihi-puhi, és Merlin egyszercsak meghallja Mordred hangját a fejében...:)))
azért kíváncsi vok, hogy Morginak mi volt az első mondata arra, hogy Merlin =Emrys..:P

KEDVENC 5.évados EPIZÓD AZ TUTI! *.*

Vlavla játéka abszolút mindent vitt!! Merlint kellően megutáltam, mert Colin fantasztikusan játszott.. az a vállrándítás, miközben faggatja Mordredet, hogy merre volt wááá :)) annyira nagyon nem Merlin volt, mintha vmi ördögfióka megszállta volna (az utóbbi időben..)

MORDRED-I VÉDŐBESZÉD KÖVETKEZIK, AKIT NEM ÉRDEKEL, NE OLVASSA EL!!!

és azért gondoljunk bele.. Mordred megesketi Merlint, aki nagynehezen a szavát adja, hogy nem árulja el Arthurnak a csajt.. és a következő kép Camelotban, hogy Arthur és Merlin hozzák a csajt Camelotba... Mordred tiszta pipa lesz, de ezzel tulajdonképpen a sérülékenységét palástolja... aztán megy könyörögni, és nem ugrik egyből Arthur torkának, amiért az nemet mond. Végül megszökteti a csajt, mert SZERETI, de a camelotiak utolérik.. a csaj ellenük akarja uszítani Mordredet, de Ő nem tesz semmit, csak kéri, hadd menjenek el szabadon... és nem engedik... "A szeretet, ami összeköt fontosabb, mint az erő, amit birtokolunk" (asszem jól idéztem, de ha mégsem, akkor sorry:$$)... tehát Mordred nem csak hogy a saját fajtáját sem árulja el (nem úgy, mint Merlin...), még a camelotiakat sem, akik meg akarják ölni a SZERELMÉT...

10 részen keresztül "lapátolt" Merlin megbecsüléséért, szeretetéért, mégiscsak "egy vérből valók vagyunk, te és én"... de nem kapott tőle semmi jót... :S...

ami meg Kara-t illeti: most vhogy őt sem tartom hibásnak... gondoljunk bele a helyzetében (csak egy picit)... a mágia halálbüntetést von maga után... változott ez, amióta Arthur a király? NEM... mi oka lett volna akkor bíznia abban, hogy mikor Arthur & Merlin megjelentek ott a barlang bejáratánál, hogy majd szabadon távozhat. Alapból nem tűnt egy álmodozó csajszinak.. a két pasi (az egyik fegyverrel) elállta az egyetlen lehetséges menekülési útvonalat. Van nálad egy tőr, és lesántultál.. mégsem a varázserődet használod, hogy "arrébbtold" a betolakodókat, akik már látszólag sem kedves szándékkal látogattak meg, hogy "csak úgy beugrottunk teára"... mert ha a varászerejét a király ellen használja, azzal nem könnyítené meg a többi varázslény dolgát sem.. (ez az, amit Morgi annó nem tudott.. vagy nem vett figyelembe.. és Gilli sem - ha már szóba került a 3.évad... ugyebár ott azt mondta Gaius, hogy "ha Arthur azt látja, hogy az apját mágiával ölik meg..." gondolom, mindenki emlékszik az esetre...)

és Kara aki látszólag szintén nagyon szerelmes Mordredbe, ezt látja: a szerelme, akivel évekig nem találkozott, most annak a királynak az udvarában él lovagként, akinek az apja egy zsarnok, öntörvényű, mágusgyilkos... és tényleg legyünk őszinték: Arthurnak a 4.10 óta számítva is 3 teljes éve volt, hogy törvénybe iktassa: a mágia NEM érdemel halálbüntetést..
de nem tette, mert ugyanúgy fél a mágiától, mint az apja. "Mert egy megtört ember a félelmei rabja" - ahogy azt Cerdan is Uther képébe vágta a kivégzése előtt (1.8)

egy szó mint száz: FANTASZTIKUS EPIZÓD VOLT!! <3 MINDENKI FANTASZTIKUS ALAKÍTÁST NYÚJTOTT & KÜLÖN GIGANTIKUSAN NAGY GRATULA ALEXANDER VLAHOSNAK! <3

pár párhuzam, a "kis" és a "nagy" Mordred között: a kiáltás-börtönből szabadulás, miközben pont a kivégzés zajlik: Asa-nál ez volt az 1.8-ban.. mikor Cerdan-t kivégezték... csak ott a tükör tört be... itt meg a börtönrács..ki..
aztán: ami kísérteties hasonlóságot mutatott és azonnal feltűnt a párhuzam: mikor Kara telepatikusan a camelotiak ellen akarja uszítani Mordredet, hogy használja az erejét, ölje meg őket stb... ott egy pill-ra Mordred lehajtja a fejét.. "szinte már vártam" a dárdák felbukkanását... tudjátok: mint a "sosem felejtek & sosem bocsátok meg"-résznél (2.11 -?-) - Palmera! te tuti tudod, melyik jelenetről beszélek :)

hát ennyi lett volna... így egyszeri nézés után... kíváncsian várom Cicmaxék feliratát, hogy a még homályos részek is a helyükre kerüljenek.. :) ha változna a vélemények, szólok :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Napsugár írta:


Jajj, te úgy megérted ezeket a szerelmeseket meghogy mit miért tesznek. :D
Én még egy kis Freya-Merlin párhuzamot is láttam Mordred&Kara között. ;)
Jellenleg én sem vagyok teljesen kibékülve Merlinnel,ha valaki ő igazán megérthette volna,hogy szerencsétlen miért akarta megszöketetni a potenciális szerelmét. :cry: Olyan szomorú ez... Senki sem okkolhatja Mordredet amiért maximálisan Camelot +Arthur ellen van. No meg Merlin. Volt lehetősége rá,hogy félrebillentse Arthur az útból és kiszabadítsa Karát,erre nem egyszer könyörgött neki. :( Ez van,de megkell hagyni Arthur nem is olyan más mint az apja. Merlin meg igazán emlékezhetne honnan jött...
Húh azok a párhuzamok tényleg nagyon ott voltak. Imádtam. :D Az erdős résznél már vártam,hogy Mordred lebegtessen 2 faágat az elméjével vagyvalami...Mint asszem a 2x11-es részben :mrgreen: Istenem! Ez alatt a jelenet alatt vele zokogtam esküszöm. :cry: Az a kétségbeesett tekintet,azok a könnyes baby bluek... Tényleg hatalmas pacsi Vlavának amúgy! <3

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:47 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
nos igen... van párhuzam úgy is... pl. Mindkettőt Arthur ölte/ölette meg... amúgy megfigyeltétek, hogy a naaagy szerelem (ami nem magic-es hanem valódi) mindig elér arra a pontra, hogy "elhagyjuk Camelotot és új életet kezdünk" ?? Merlin & Freya... Arthur & Gwen... Mordred & Kara ...

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 13:42 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Egyetértek az előttem szólókkal ez már epizód volt :D egyszerűen fantasztikus.. mondjuk picit sírós is mert mikor szegény csajt kivégezték.. :(
Artur...hát lett volna kedvem megfojtani néhol..tiszta Uther volt.. :o és a vége :D van Isten emberek végre megtudta Morgim köszönöm a 4. évad óta erre várok :D hát és az elkövetkező csatákba én teljes Hajrá Morgana!! :D és Artur légyszi nyiffany ki /bocsi akik őt szeretik/ nekem már picit elegem van a karakterből... Én azt bírom hogy Morgana nem fogja innentől kezdve Merlinnek hívni mindig Emrysezik... Na de akkor Morgana the real queen of Camelot :)
És azért jó hogy azért a végére csak össze szedték magukat...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 15:12 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
kingaa. írta:
Artur...hát lett volna kedvem megfojtani néhol..tiszta Uther volt.. :o


Pontosan. Az egyetlen különbség,hogy ő lelkizik egy kicsit,netán ad még egy esélyt az áldozatnak,hogy bünhődjön olyasmiért amiről egyáltalán nem is ő tehet stb. Lényeg: a vége ugyanaz. Nem kicsit csalódtam Arthurban és Merlinben is hamár itt tartunk. Pedig nekem,mint néző őket kéne sajnálnom és nem az új főgonoszunkat,Mordredet - ezzel szembe teljesen megértem a helyzetét sőt még együtt is érzek vele. Lehet tévedek,de ennek nem így kellene lennie nem? :D Jó anno Morganát is sajnáltam,de ő már olyan messzire ment,hogy nem is tudtam/tudom mi hajtja - nem a bosszú az fix. ez valami mánia már nála vagy megszállotság. :mrgreen:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 15:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Palmera írta:
kingaa. írta:
Artur...hát lett volna kedvem megfojtani néhol..tiszta Uther volt.. :o


Pontosan. Az egyetlen különbség,hogy ő lelkizik egy kicsit,netán ad még egy esélyt az áldozatnak,hogy bünhődjön olyasmiért amiről egyáltalán nem is ő tehet stb. Lényeg: a vége ugyanaz. Nem kicsit csalódtam Arthurban és Merlinben is hamár itt tartunk. Pedig nekem,mint néző őket kéne sajnálnom és nem az új főgonoszunkat,Mordredet - ezzel szembe teljesen megértem a helyzetét sőt még együtt is érzek vele. Lehet tévedek,de ennek nem így kellene lennie nem? :D Jó anno Morganát is sajnáltam,de ő már olyan messzire ment,hogy nem is tudtam/tudom mi hajtja - nem a bosszú az fix. ez valami mánia már nála vagy megszállotság. :mrgreen:



Figyelj én szinte minden filmbe a gonoszokat szeretem valahogy meglehet őket is érteni :D mindegyik bosszút kívát.. Mongyuk Morgi már tényleg megszálott .... viszont nagyon nincs más életcélja csak a bosszú szov...
Amúgy én egyre jobban kezdem észrevenni a hasonlóságot Artur Morgana és Uther között.. jó végülüs van némi közük egymáshoz .. ritka kegyetlen család.. :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 21:41 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
héééé! megálljunk!
Abban egyetértek, hogy ez végre nagyon jó epizód volt, tele eseménnyel, de ilyen könnyen eldobni az új fiúért a régieket.. és ha az a lány, aki tőrt döfött Arthur hasába, s csak Merlin ügyességének köszönhető hogy nem sebesítette meg halálosan, majd könnyedén megölt egy lovagot... és ha Percivalt öli meg? vagy Gwaint?
Mordred nagyon jól játszott és fáj a szívem, hogy így járt, de azért Merlinnek semmi oka bízni benne, csak azért mert ilyen szerencsétlenül járt, hogy az ellenségbe szeretett bele... és látta Őt megölni Arthurt és mindenki teledumálta a fejét .. így aztán akaratán kívül belesodródik abba a tragikus helyzetbe, hogy Mordred ellenség lett tényleg, ő sem akarta, őt is a sors vitte rá... és elárulta Merlint Morganának, tudva, hogy a halálos ítéletet mondja ki ezzel
még bízom Balinorba, a sárkányba és Merlinbe, hogy a legenda mégis úgy zárul, hogy most kezdődik Albion aranykora, amikor Merlin kimenti a barátait a háborúból...
és senki ne bántsa Merlint, mert.!. nahát :(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 23:57 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
pepitaophelia írta:
és elárulta Merlint Morganának, tudva, hogy a halálos ítéletet mondja ki ezzel


...Ahogy ugye Merlin is elárulta őt,amikor arra kérte engedje békében távozni Camelotból a lánnyal akit szeretett - tudván hogy ezzel esetleg mindkettőjük halálos ítéletét mondja ki. Ebben az epizódban nem nagyon láttam Merlin hol lenne jobb Mordrednél, azzal a kivételel,hogy állítólag más dolgok vannak megírva nekik "so-called theory" by the Great Dragon :roll:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 00:24 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
pepitaophelia írta:
héééé! megálljunk!
Abban egyetértek, hogy ez végre nagyon jó epizód volt, tele eseménnyel, de ilyen könnyen eldobni az új fiúért a régieket.. és ha az a lány, aki tőrt döfött Arthur hasába, s csak Merlin ügyességének köszönhető hogy nem sebesítette meg halálosan, majd könnyedén megölt egy lovagot... és ha Percivalt öli meg? vagy Gwaint?
Mordred nagyon jól játszott és fáj a szívem, hogy így járt, de azért Merlinnek semmi oka bízni benne, csak azért mert ilyen szerencsétlenül járt, hogy az ellenségbe szeretett bele... és látta Őt megölni Arthurt és mindenki teledumálta a fejét .. így aztán akaratán kívül belesodródik abba a tragikus helyzetbe, hogy Mordred ellenség lett tényleg, ő sem akarta, őt is a sors vitte rá... és elárulta Merlint Morganának, tudva, hogy a halálos ítéletet mondja ki ezzel
még bízom Balinorba, a sárkányba és Merlinbe, hogy a legenda mégis úgy zárul, hogy most kezdődik Albion aranykora, amikor Merlin kimenti a barátait a háborúból...
és senki ne bántsa Merlint, mert.!. nahát :(



Teljes mértékben egyetértek Veled!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron