Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 05:03



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Hogy tetszett az 5x11 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 7%  7%  [ 1 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 7%  7%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt 87%  87%  [ 13 ]
Szavazatok száma : 15
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 00:35 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Jó kis rész volt!

Akkor rá is térek a lényegre.Egy csöppet se sajnáltam Karat.Hidegvérű gyilkos,semmi több.Bárkit kinyírt volna,Arthurt,lovagokat,szerintem még Gauist is.
Sajnálom kicsit,hogy Mordred ezzel az "indokkal" állt át Morganához.
Jobban tetszett volna,ha már az elejétől fogva Arthur ellenségeként hozzák be Mordredet.

Nem értem mi ez a hirtelen támadt Merlin Arthur ellenes "akció". Lehet velem van a baj.Az elejétől fogva Merlin védi Arthurt minden áron,min kell ezen meglepődni?Merlin sem ezt akarta,de hát úgy tűnik a sors ismét csak közbe szólt.
Kara megakarta ölni Arthurt,kapott esélyt a kegyelemre,nem élt vele.

Amúgy pedig az,hogy Arthur olyan mint Uther...azért ennyire ne essen senki a ló túl oldalára..."kicsit" erős.

A következő rész pedig ismét sok izgalmat ígér,már várom.. :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 00:42 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
jó igazatok van de én mongyuk nem az uj fiú kedvéért dobtam el őket nem is fogom mongyuk ha a oldalt kell választanom egyértelműen mordred és morgana...nekem artur karaktere igazábol sosem fogott meg olyan semleges h olyan főszereplő akit bármikor kinyirhatnak merlint szeretem de igy most az 5. évadba nálam elégé lehuzta magát.. és ezzel picit kiverte nálam a biztositikot...és nagyon jol tette mordred hogy elmondta morgananak :D julian végre rájött hogy mostmár ideje lenne ezt beleirni..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 00:51 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
ja és én nagyon birtam Kara-t bekerült a top karakterekbe és teljesen meglehet érteni...sajnálom hogy kivégezték..(itt akkor is olyan volt Artur mint az apja ..) szeretem az ilyen druida csajokat akik nemfélnek kinyirkálni az embereket mint Sefa ő is jó volt ..ha megölte volna Gwaint vagy Leont az picit tényleg érzékenynen érintett volna ha Arturt az már nem..mongyuk neki látványosabb halált vátok harcal meg mindennel...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 01:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Palmera írta:
pepitaophelia írta:
és elárulta Merlint Morganának, tudva, hogy a halálos ítéletet mondja ki ezzel


...Ahogy ugye Merlin is elárulta őt,amikor arra kérte engedje békében távozni Camelotból a lánnyal akit szeretett - tudván hogy ezzel esetleg mindkettőjük halálos ítéletét mondja ki. Ebben az epizódban nem nagyon láttam Merlin hol lenne jobb Mordrednél, azzal a kivételel,hogy állítólag más dolgok vannak megírva nekik "so-called theory" by the Great Dragon :roll:



na szerintem is de mongyuk én itt anyira nem merlint szidom hanem Arturt..és mongyuk nem hittem volna h megmongya Mordred Morgananak de azért örülök...Merlinnek anyi a hibája hogy belepszkál valamibe hogy megakadályozza a sorsot és pont ezzel rontja el...lásuk be a nagysárkány jóslatai mostanában nemnagyon válnak be lásd Aitusa...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 01:04 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Anna020 írta:
Jó kis rész volt!

Akkor rá is térek a lényegre.Egy csöppet se sajnáltam Karat.Hidegvérű gyilkos,semmi több.Bárkit kinyírt volna,Arthurt,lovagokat,szerintem még Gauist is.
Sajnálom kicsit,hogy Mordred ezzel az "indokkal" állt át Morganához.
Jobban tetszett volna,ha már az elejétől fogva Arthur ellenségeként hozzák be Mordredet.

Nem értem mi ez a hirtelen támadt Merlin Arthur ellenes "akció". Lehet velem van a baj.Az elejétől fogva Merlin védi Arthurt minden áron,min kell ezen meglepődni?Merlin sem ezt akarta,de hát úgy tűnik a sors ismét csak közbe szólt.
Kara megakarta ölni Arthurt,kapott esélyt a kegyelemre,nem élt vele.

Amúgy pedig az,hogy Arthur olyan mint Uther...azért ennyire ne essen senki a ló túl oldalára..."kicsit" erős.

A következő rész pedig ismét sok izgalmat ígér,már várom.. :)


Köszi Anna, szívembúl szóltál :) mint mindig egy a véleményünk :)

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 11:48 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
Nekem az tetszett a legjobban ebben a részben, meg abban, ahogy végül Mordred átállt, hogy senkit nem tudok hibáztatni érte. Mindenkit meg tudok ugyanis érteni, hogy miért úgy cselekedett, ahogy. Például Arthur... hát tőle aztán ennél többet már nem lehetett elvárni! Amit itt írtatok, hogy olyan volt, mint Uther... én egyáltalán nem így látom. Elvégre ahogy mondta is, nem azért ítélték halálra Karát, mert varázsló volt, hanem mert megölt egy csomó embert, plusz a királyt is majdnem. Mikor a barlangban voltak, Arthur simán leeresztette a kardját, noha tudta, hogy a csaj varázsló, sőt szerintem, mikor közelebb ment hozzá, még segíteni is akart volna rajta, megnézni, hogy milyen súlyos a sérülése. Aztán ezek után, sőt miután Kara még egy emberét megölte, még egyszer felajánlja neki, hogy szabad lehet, és nem azt kéri, hogy mondja azt a lány cserébe, hogy "a mágia bűn", hanem csak ismerje el, hogy nem jó poén embereket gyilkolászni...

Ami Mordredet illeti, abban gondolom, nincs vita, hogy mennyire érthető volt, amit csinált. Szegényem... :cry: (Alex Vlahos amúgy meg váóóó. Eddig is odáig meg vissza voltam tőle - nagyjából szeptember óta, mikor az első interjút láttam vele -, de mostantól... jaj, komolyan. ^^ *fangirl üzemmód ki xDD*)

Kara: Az a durva, hogy ő is szimpi volt, például mikor nem árulta el Mordredet, meg egyszerűen annyira hihető volt a szerelmük (mikor megfogták pölö egymás kezét a rácsoknál az első bebörtönzésnél), hogy egyszerűen nem tudtam nem kedvelni. Persze a végén haragudtam rá, hogy miért nem fogadta el az Arthur által kínált esélyt, de megértem, hogy azok után, amiket gondolt a királyról, túl büszke és makacs volt, hogy leköteleződjön neki (milyen szép szó! x"D).

És akkor Merlin... Én mindig értettem, hogy mit miért tett, ebben a részben, és az ő szempontjából minden döntése megalapozott is volt. Tetszett, hogy az elején nem árulta el Mordredet, és az, hogy később igen... szerintem logikus volt az érvelés, amit ezzel kapcsolatban levezetett Gaiusnak. Ha hagyják, hogy Karával lógjon, ő nagy eséllyel el fogja idővel hitetni vele, hogy Morgana oldalán többre mennének... Oké, még ez a megoldás is jobb lett volna, mint ami végül történt, de hát Merlin nem tudhatta, hogy ez lesz a vége. Az meg, hogy a végén Kara ennyire makacsul viselkedett, már tényleg nem az ő hibája, ő meggyőzte Arthurt, hogy adjon neki még egy esélyt...


Összességében amúgy nagyon tetszett ez a rész, ha ez eddig nem lett volna egyértelmű! :D Miután vége lett, köbö még percekig bámultam a képernyőt teljes sokkban, pedig elég sok spoilert olvastam már előtte, szóval tudtam, mire számíthatok, de még így is. A színészek játéka (most főleg Alexé, de Colin, Bradley és a Karát játszó színásznő is nagyot alakítottak) teljesen ledöbbentett. (Hiányozni fog ez a tehetséges banda... :cry: )

Ja, még annyit überhosszú hszem végére... abszolút priceless pillanata a résznek: Mordred és Merlin drámaian készülnek nagyban rá, hogy mágiát használnak, leleplezik magukat, meg minden, erre jön Percival, és lecsapja Mordredet. Hát kéééész. :lol:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 13:05 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Sziasztok!
Én még új vagyok a fórumon, de évek óta Merlin rajongó.
Kár, hogy csak így a végére találtam rá a fórumra...

Erről a részről nekem is az a véleményem, hogy senkit nem lehet hibáztatni.
Kara magának kereste a bajt, de meg lehet érteni.
Artúrt én semmiképp nem hibáztatnám, mert bár halálra ítélte de adott neki esélyt, hogy megmeneküljön. Kara nem élt vele.

Mordredet nagyon sajnálom. Úgy érzi elárulták ezért ment Morgánához. Ha tudta volna, hogy Merlin próbálta lebeszélni Artúrt a kivégzésről és esélyt adott neki a menekülésre lehet másként döntött, de ideje volt már, hogy megtudja Morgana a titkot.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 15:10 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
de ideje volt már, hogy megtudja Morgana a titkot.[/quote] köszönöm !!
Amugy én eddig is mindenért Arturt szidtam számomra inkább ő a negativ szereplő...ugy látszik hogy a háború kapujában mi is 2 oldalra szakadunk :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 15:35 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
ajna27 írta:
Anna020 írta:
Jó kis rész volt!

Akkor rá is térek a lényegre.Egy csöppet se sajnáltam Karat.Hidegvérű gyilkos,semmi több.Bárkit kinyírt volna,Arthurt,lovagokat,szerintem még Gauist is.
Sajnálom kicsit,hogy Mordred ezzel az "indokkal" állt át Morganához.
Jobban tetszett volna,ha már az elejétől fogva Arthur ellenségeként hozzák be Mordredet.

Nem értem mi ez a hirtelen támadt Merlin Arthur ellenes "akció". Lehet velem van a baj.Az elejétől fogva Merlin védi Arthurt minden áron,min kell ezen meglepődni?Merlin sem ezt akarta,de hát úgy tűnik a sors ismét csak közbe szólt.
Kara megakarta ölni Arthurt,kapott esélyt a kegyelemre,nem élt vele.

Amúgy pedig az,hogy Arthur olyan mint Uther...azért ennyire ne essen senki a ló túl oldalára..."kicsit" erős.

A következő rész pedig ismét sok izgalmat ígér,már várom.. :)


Köszi Anna, szívembúl szóltál :) mint mindig egy a véleményünk :)


Bizony,ez már csak így van... ;) :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 15:38 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
kingaa. írta:
de ideje volt már, hogy megtudja Morgana a titkot.
köszönöm !!
Amugy én eddig is mindenért Arturt szidtam számomra inkább ő a negativ szereplő...ugy látszik hogy a háború kapujában mi is 2 oldalra szakadunk :D[/quote]


Arthur mint negatív szerepelő?????Na ilyet se olvastam még.. :shock: :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 15:42 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Ez a jó a dologban. Nem állhat mindenki ugyanazon az oldalon :)
Vannak pillanatok amikor én is egyetértek Morgánával. Meg lehet érteni mit miért tesz, de tényleg mintha már kicsit megszállott lenne. Elfelejtett élni, vagyis csak a bosszúért él.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 16:34 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Jó bocsika picit túloztam igazábol ebben a filmben nincs negatív szereplő ;)

ez meg most nem ide tartozik de megtaláltam a Labyrith linkjét : http://flashx.tv/video/7D1RON5WU6NU/ :D most nem volt kedvem átmenni a másik témába és oda berakni...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 20:59 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Thayet írta:
Nekem az tetszett a legjobban ebben a részben, meg abban, ahogy végül Mordred átállt, hogy senkit nem tudok hibáztatni érte. Mindenkit meg tudok ugyanis érteni, hogy miért úgy cselekedett, ahogy. Például Arthur... hát tőle aztán ennél többet már nem lehetett elvárni! Amit itt írtatok, hogy olyan volt, mint Uther... én egyáltalán nem így látom. Elvégre ahogy mondta is, nem azért ítélték halálra Karát, mert varázsló volt, hanem mert megölt egy csomó embert, plusz a királyt is majdnem. Mikor a barlangban voltak, Arthur simán leeresztette a kardját, noha tudta, hogy a csaj varázsló, sőt szerintem, mikor közelebb ment hozzá, még segíteni is akart volna rajta, megnézni, hogy milyen súlyos a sérülése. Aztán ezek után, sőt miután Kara még egy emberét megölte, még egyszer felajánlja neki, hogy szabad lehet, és nem azt kéri, hogy mondja azt a lány cserébe, hogy "a mágia bűn", hanem csak ismerje el, hogy nem jó poén embereket gyilkolászni...

Ami Mordredet illeti, abban gondolom, nincs vita, hogy mennyire érthető volt, amit csinált. Szegényem... :cry: (Alex Vlahos amúgy meg váóóó. Eddig is odáig meg vissza voltam tőle - nagyjából szeptember óta, mikor az első interjút láttam vele -, de mostantól... jaj, komolyan. ^^ *fangirl üzemmód ki xDD*)

Kara: Az a durva, hogy ő is szimpi volt, például mikor nem árulta el Mordredet, meg egyszerűen annyira hihető volt a szerelmük (mikor megfogták pölö egymás kezét a rácsoknál az első bebörtönzésnél), hogy egyszerűen nem tudtam nem kedvelni. Persze a végén haragudtam rá, hogy miért nem fogadta el az Arthur által kínált esélyt, de megértem, hogy azok után, amiket gondolt a királyról, túl büszke és makacs volt, hogy leköteleződjön neki (milyen szép szó! x"D).

És akkor Merlin... Én mindig értettem, hogy mit miért tett, ebben a részben, és az ő szempontjából minden döntése megalapozott is volt. Tetszett, hogy az elején nem árulta el Mordredet, és az, hogy később igen... szerintem logikus volt az érvelés, amit ezzel kapcsolatban levezetett Gaiusnak. Ha hagyják, hogy Karával lógjon, ő nagy eséllyel el fogja idővel hitetni vele, hogy Morgana oldalán többre mennének... Oké, még ez a megoldás is jobb lett volna, mint ami végül történt, de hát Merlin nem tudhatta, hogy ez lesz a vége. Az meg, hogy a végén Kara ennyire makacsul viselkedett, már tényleg nem az ő hibája, ő meggyőzte Arthurt, hogy adjon neki még egy esélyt...


Összességében amúgy nagyon tetszett ez a rész, ha ez eddig nem lett volna egyértelmű! :D Miután vége lett, köbö még percekig bámultam a képernyőt teljes sokkban, pedig elég sok spoilert olvastam már előtte, szóval tudtam, mire számíthatok, de még így is. A színészek játéka (most főleg Alexé, de Colin, Bradley és a Karát játszó színásznő is nagyot alakítottak) teljesen ledöbbentett. (Hiányozni fog ez a tehetséges banda... :cry: )

Ja, még annyit überhosszú hszem végére... abszolút priceless pillanata a résznek: Mordred és Merlin drámaian készülnek nagyban rá, hogy mágiát használnak, leleplezik magukat, meg minden, erre jön Percival, és lecsapja Mordredet. Hát kéééész. :lol:


egyetértek...mindennel :) :)köszönöm :)

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 21:34 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Thayet írta:
Nekem az tetszett a legjobban ebben a részben, meg abban, ahogy végül Mordred átállt, hogy senkit nem tudok hibáztatni érte. Mindenkit meg tudok ugyanis érteni, hogy miért úgy cselekedett, ahogy. Például Arthur... hát tőle aztán ennél többet már nem lehetett elvárni! Amit itt írtatok, hogy olyan volt, mint Uther... én egyáltalán nem így látom. Elvégre ahogy mondta is, nem azért ítélték halálra Karát, mert varázsló volt, hanem mert megölt egy csomó embert, plusz a királyt is majdnem. Mikor a barlangban voltak, Arthur simán leeresztette a kardját, noha tudta, hogy a csaj varázsló, sőt szerintem, mikor közelebb ment hozzá, még segíteni is akart volna rajta, megnézni, hogy milyen súlyos a sérülése. Aztán ezek után, sőt miután Kara még egy emberét megölte, még egyszer felajánlja neki, hogy szabad lehet, és nem azt kéri, hogy mondja azt a lány cserébe, hogy "a mágia bűn", hanem csak ismerje el, hogy nem jó poén embereket gyilkolászni...

Ami Mordredet illeti, abban gondolom, nincs vita, hogy mennyire érthető volt, amit csinált. Szegényem... :cry: (Alex Vlahos amúgy meg váóóó. Eddig is odáig meg vissza voltam tőle - nagyjából szeptember óta, mikor az első interjút láttam vele -, de mostantól... jaj, komolyan. ^^ *fangirl üzemmód ki xDD*)

Kara: Az a durva, hogy ő is szimpi volt, például mikor nem árulta el Mordredet, meg egyszerűen annyira hihető volt a szerelmük (mikor megfogták pölö egymás kezét a rácsoknál az első bebörtönzésnél), hogy egyszerűen nem tudtam nem kedvelni. Persze a végén haragudtam rá, hogy miért nem fogadta el az Arthur által kínált esélyt, de megértem, hogy azok után, amiket gondolt a királyról, túl büszke és makacs volt, hogy leköteleződjön neki (milyen szép szó! x"D).

És akkor Merlin... Én mindig értettem, hogy mit miért tett, ebben a részben, és az ő szempontjából minden döntése megalapozott is volt. Tetszett, hogy az elején nem árulta el Mordredet, és az, hogy később igen... szerintem logikus volt az érvelés, amit ezzel kapcsolatban levezetett Gaiusnak. Ha hagyják, hogy Karával lógjon, ő nagy eséllyel el fogja idővel hitetni vele, hogy Morgana oldalán többre mennének... Oké, még ez a megoldás is jobb lett volna, mint ami végül történt, de hát Merlin nem tudhatta, hogy ez lesz a vége. Az meg, hogy a végén Kara ennyire makacsul viselkedett, már tényleg nem az ő hibája, ő meggyőzte Arthurt, hogy adjon neki még egy esélyt...


Összességében amúgy nagyon tetszett ez a rész, ha ez eddig nem lett volna egyértelmű! :D Miután vége lett, köbö még percekig bámultam a képernyőt teljes sokkban, pedig elég sok spoilert olvastam már előtte, szóval tudtam, mire számíthatok, de még így is. A színészek játéka (most főleg Alexé, de Colin, Bradley és a Karát játszó színásznő is nagyot alakítottak) teljesen ledöbbentett. (Hiányozni fog ez a tehetséges banda... :cry: )

Ja, még annyit überhosszú hszem végére... abszolút priceless pillanata a résznek: Mordred és Merlin drámaian készülnek nagyban rá, hogy mágiát használnak, leleplezik magukat, meg minden, erre jön Percival, és lecsapja Mordredet. Hát kéééész. :lol:



100%-ban egyetértek!:-)) (kivéve,hogy nekem Kara egy csöppet se volt szimpi)
Nem értem mi ez az "Arthur olyan mint Uther" szava járás most(gondolom mert Kara is nagyon ezt hangoztatta).Nem azért ítélte el mert varázslás ide vagy oda hanem a gyilkosságok miatt(amit látni lehetett nagyon élvezett). Arról nem is beszélve,hogy kegyelmet kaphatott volna,ami Uthernek eszébe se jutott volna.És akkor még sorolhatnám a különbségeket kettőjük között.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 23:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Anna020 írta:
Thayet írta:
Nekem az tetszett a legjobban ebben a részben, meg abban, ahogy végül Mordred átállt, hogy senkit nem tudok hibáztatni érte. Mindenkit meg tudok ugyanis érteni, hogy miért úgy cselekedett, ahogy. Például Arthur... hát tőle aztán ennél többet már nem lehetett elvárni! Amit itt írtatok, hogy olyan volt, mint Uther... én egyáltalán nem így látom. Elvégre ahogy mondta is, nem azért ítélték halálra Karát, mert varázsló volt, hanem mert megölt egy csomó embert, plusz a királyt is majdnem. Mikor a barlangban voltak, Arthur simán leeresztette a kardját, noha tudta, hogy a csaj varázsló, sőt szerintem, mikor közelebb ment hozzá, még segíteni is akart volna rajta, megnézni, hogy milyen súlyos a sérülése. Aztán ezek után, sőt miután Kara még egy emberét megölte, még egyszer felajánlja neki, hogy szabad lehet, és nem azt kéri, hogy mondja azt a lány cserébe, hogy "a mágia bűn", hanem csak ismerje el, hogy nem jó poén embereket gyilkolászni...

Ami Mordredet illeti, abban gondolom, nincs vita, hogy mennyire érthető volt, amit csinált. Szegényem... :cry: (Alex Vlahos amúgy meg váóóó. Eddig is odáig meg vissza voltam tőle - nagyjából szeptember óta, mikor az első interjút láttam vele -, de mostantól... jaj, komolyan. ^^ *fangirl üzemmód ki xDD*)

Kara: Az a durva, hogy ő is szimpi volt, például mikor nem árulta el Mordredet, meg egyszerűen annyira hihető volt a szerelmük (mikor megfogták pölö egymás kezét a rácsoknál az első bebörtönzésnél), hogy egyszerűen nem tudtam nem kedvelni. Persze a végén haragudtam rá, hogy miért nem fogadta el az Arthur által kínált esélyt, de megértem, hogy azok után, amiket gondolt a királyról, túl büszke és makacs volt, hogy leköteleződjön neki (milyen szép szó! x"D).

És akkor Merlin... Én mindig értettem, hogy mit miért tett, ebben a részben, és az ő szempontjából minden döntése megalapozott is volt. Tetszett, hogy az elején nem árulta el Mordredet, és az, hogy később igen... szerintem logikus volt az érvelés, amit ezzel kapcsolatban levezetett Gaiusnak. Ha hagyják, hogy Karával lógjon, ő nagy eséllyel el fogja idővel hitetni vele, hogy Morgana oldalán többre mennének... Oké, még ez a megoldás is jobb lett volna, mint ami végül történt, de hát Merlin nem tudhatta, hogy ez lesz a vége. Az meg, hogy a végén Kara ennyire makacsul viselkedett, már tényleg nem az ő hibája, ő meggyőzte Arthurt, hogy adjon neki még egy esélyt...


Összességében amúgy nagyon tetszett ez a rész, ha ez eddig nem lett volna egyértelmű! :D Miután vége lett, köbö még percekig bámultam a képernyőt teljes sokkban, pedig elég sok spoilert olvastam már előtte, szóval tudtam, mire számíthatok, de még így is. A színészek játéka (most főleg Alexé, de Colin, Bradley és a Karát játszó színásznő is nagyot alakítottak) teljesen ledöbbentett. (Hiányozni fog ez a tehetséges banda... :cry: )

Ja, még annyit überhosszú hszem végére... abszolút priceless pillanata a résznek: Mordred és Merlin drámaian készülnek nagyban rá, hogy mágiát használnak, leleplezik magukat, meg minden, erre jön Percival, és lecsapja Mordredet. Hát kéééész. :lol:



100%-ban egyetértek!:-)) (kivéve,hogy nekem Kara egy csöppet se volt szimpi)
Nem értem mi ez az "Arthur olyan mint Uther" szava járás most(gondolom mert Kara is nagyon ezt hangoztatta).Nem azért ítélte el mert varázslás ide vagy oda hanem a gyilkosságok miatt(amit látni lehetett nagyon élvezett). Arról nem is beszélve,hogy kegyelmet kaphatott volna,ami Uthernek eszébe se jutott volna.És akkor még sorolhatnám a különbségeket kettőjük között.


ja igen, a csajt konkrétan utáltam, és zavart, hogy a kedvenc zenémet tették be mindig :(

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 00:29 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Nagyon erős epizód, talán ennek az évadnak az eddig legjobban megírt és megrendezett történetét láthattuk, melyben nem minden egyszerűen fekete és fehér, hanem bonyolult és összetett.

Úgy látom, mindenkit felkavart és elgondolkodtatott ez a rész. Ahogy írtátok, mindenki hibás azért ami történt, ugyanakkor senki sem hibás, mert mindenkinek meg lehet érteni az indítékait és a szándékait. Nagyon szomorú, ami történt és az a fájó az egészben, hogy a karakterek közül sem akarta senki, hogy ez így legyen, mégis ez lett a vége.

Cara szemszögéből nézve a dolgokat: világéletében menekült, megszokta, hogy üldözik, hogy háborúban van, hogy meg kell védenie magát és ha alkalma adódik rá, gondolkodás nélkül meg kell ölnie az ellenséget. Őszintén beszélt a népét ért sérelmekről, bátor lány, kiállt a hite mellett és nem volt hajlandó még az életéért cserébe sem megmásítani a véleményét.

Mordred: ő volt a legrosszabb helyzetben, két oldal között őrlődött és ugyanakkor senkit sem akart bántani. Ott voltak a barátai Camelotban az egyik oldalon - Mordred hogy megdöbbent, mikor Cara hidegvérrel leszúrta azt az őrt, csak azért, mert camelot-i katona - és ott volt gyerekkori szerelme a másik oldalon. Kiderült, tényleg őszintén hitt abban, amiben
Merlin, hogy eljön az a bizonyos szép új világ, ahol elfogadják a mágiát és Cara-t is próbálta meggyőzni, hogy Arthur jó ember. Aztán milyen nagyot csalódik Arthurban, akit pedig a legjobb barátjának tart.

Arthur: ő már nem Uther, nyíltan megmondja a lánynak, nincs baja a druidákkal, nem a mágia miatt ítéli el a lányt, hanem mert gondolkodás nélkül megpróbálta őt megölni és emellett hidegvérrel gyilkolt is. Igen, a lány veszélyes és Arthur tényleg megpróbált minden esélyt megadni neki.

Merlin: több figyelmeztetést kapott, hallgatott is rájuk, óvatos próbált lenni, Arthurt próbálta védelmezni mindenekelőtt. Talán azért lehet hibáztatni, mert esélyt sem adott Mordrednek, a próféciák miatt az előítéletek vezették végig a tetteit.

Az epizód tele volt remek jelenetekkel, közeliekkel, lélegzetvisszafojtva figyeltem minden párbeszédet, a szereplők rezdülését, reakcióját minden újabb történésre.

Legmegkapóbb számomra Mordred könyörgése volt Arthurhoz a lány életéért. Vlavla remek alakítást nyújtott az egész epizódban, annyira sajnálom, hogy nem szerepelt sokkal többet ez a fiú ebben az évadban, mondjuk a bábkirálynős epizódok helyett. Priceless jelenet: egyetértek, ahogy Percival lecsapja Mordredet.

Kiemelném még a zenei aláfestést is - jaj, de szép zene szólt a börtönrácsos romantikus jelenetek alatt - valamint a táj és az erdei jelenetek szépségét.

Szerintem igazságot tenni lehetetlen, mert sajnos ez háború, melyben aki a másik oldalon áll, az ellenség. Szegény lány is a háború áldozata lett. A megoldás a háború nélküli világ lenne.

A jelenet a végén nagyot ütött, de nagyon is itt volt már ennek az ideje, hogy Morgana meg tudja az igazat.

Az előzetes pedig... Colin hihetetlen, az a szívszorító sikítás a végén... lehet, hogy mind sírni fogunk karácsonykor.

Egy dolog viszont nagyon bosszantana; ha nem lenne magic reveal és Merlin Emrys alakjában varázsolgatna csak.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Judy T. 2012.12.18. 09:11-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 08:26 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Judy T. írta:
Nagyon erős epizód, talán ennek az évadnak az eddig legjobban megírt és megrendezett történetét láthattuk, melyben nem minden egyszerűen fekete és fehér, hanem bonyolult és összetett.

Úgy látom, mindenkit felkavart és elgondolkodtatott ez a rész. Ahogy írtátok, mindenki hibás azért ami történt, ugyanakkor senki sem hibás, mert mindenkinek meg lehet érteni az indítékait és a szándékait. Nagyon szomorú, ami történt és az a fájó az egészben, hogy a karakterek közül sem akarta senki, hogy ez így legyen, mégis ez lett a vége.

Cara szemszögéből nézve a dolgokat: világéletében menekült, megszokta, hogy üldözik, hogy háborúban van, hogy meg kell védenie magát és ha alkalma adódik rá, gondolkodás nélkül meg kell ölnie az ellenséget. Őszintén beszélt a népét ért sérelmekről, bátor lány, kiállt a hite mellett és nem volt hajlandó még az életéért cserébe sem megmásítani a véleményét.

Mordred: ő volt a legrosszabb helyzetben, két oldal között őrlődött és ugyanakkor senkit sem akart bántani. Ott voltak a barátai Camelotban az egyik oldalon - Mordred hogy megdöbbent, mikor Cara hidegvérrel leszúrta azt az őrt, csak azért, mert camelot-i katona - és ott volt gyerekkori szerelme a másik oldalon. Kiderült, tényleg őszintén hitt abban, amiben
Merlin, hogy eljön az a bizonyos szép új világ, ahol elfogadják a mágiát és Cara-t is próbálta meggyőzni, hogy Arthur jó ember. Aztán milyen nagyot csalódik Arthurban, akit pedig a legjobb barátjának tart.

Arthur: ő már nem Uther, nyíltan megmondja a lánynak, nincs baja a druidákkal, nem a mágia miatt ítéli el a lányt, hanem mert gondolkodás nélkül megpróbálta őt megölni és emellett hidegvérrel gyilkolt is. Igen, a lány veszélyes és Arthur tényleg megpróbált minden esélyt megadni neki.

Merlin: több figyelmeztetést kapott, hallgatott is rájuk, óvatos próbált lenni, Arthurt próbálta védelmezni mindenekelőtt. Talán azért lehet hibáztatni, mert esélyt sem adott Mordrednek, a próféciák miatt az előítéletek vezették végig a tetteit.

Az epizód tele volt remek jelenetekkel, közeliekkel, lélegzetvisszafojtva figyeltem minden párbeszédet, a szereplők rezdülését, reakcióját minden újabb történésre.

Legmegkapóbb számomra Mordred könyörgése volt Arthurhoz a lány életéért. Vlavla remek alakítást nyújtott az egész epizódban, annyira sajnálom, hogy nem szerepelt sokkal többet ez a fiú ebben az évadban, mondjuk a bábkirálynős epizódok helyett. Priceless jelenet: egyetértek, ahogy Percival lecsapja Mordredet.

Kiemelném még a zenei aláfestést is - jaj, de szép zene szólt a börtönrácsos romantikus jelenetek alatt - valamint a táj és az erdei jelenetek szépségét.

Szerintem igazságot tenni lehetetlen, mert sajnos ez háború, melyben aki a másik oldalon áll, az ellenség. Szegény lány is a háború áldozata lett. A megoldás a háború nélküli világ lenne.

A jelenet a végén nagyot ütött, de nagyon is itt volt már ennek az ideje, hogy Morgana meg tudja az igazat.

Az előzetes pedig... Colin hihetetlen, az a szívszorító sikítás a végén... lehet, hogy mind sírni fogunk karácsonykor.

Egy dolog viszont nagyon bosszantana; ha nem lenne magic reveal és Mordred Emrys alakjában varázsolgatna csak.






Nagyon jól leírtál mindent. Szerintem az utolsó részben, már nem csak öregemberként fog varázsolni. Itt az ideje, hogy Artúr is megtudja a titkot. Kíváncsian várom a rakcióját.

Mordredről pedig még mindig el tudom képzelni, hogy nem fordult végleg Artúr ellen. Bár, ha a prófécia szerint írták meg az utolsó részt akkor Morgánával együtt ő is megfog halni, de ezt nem szeretném.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 14:29 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Érdekes rész volt. Szerintem Mordred átállása teljesen érthető, és várható volt. Egyébként úgy fest, szegény Merlin bármit is csinál, haladunk a prófécia beteljesülése, azaz Arthur halála felé. Kíváncsi vagyok, meg merik-e lépni a készítők, vagy happy end lesz a sorozat vége.

Amúgy az utóbbi 3-4 résszel elégedett vagyok, nagyon jól sikerültek. Ha az utolsó részben Katie McGrath-nak is adnak valami színészi feladatot, plusz esetleg egy normális varázslópárbaj is lesz, hát akkor egész szép Karácsonyom lesz. :)

Apropó színészek, mióta én magam is ezt a szakmát tanulgatom itt Londonban, kicsit más szemmel nézem az egészet, mert iszonyatosan nehéz szakma. Sokkal nehezebb, mint én azt gondoltam. (Pár hete egyébként épp egy egykori Merlin szereplőnek meséltem ezt. Mindegy, OFF.) Szóval azóta a színészi játékról csak óvatosan fogalmazok, hiszen eleve máshogy ítélek meg már minden filmet, sorozatot vagy akár színházi darabot.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 17:01 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
caty20 írta:
Judy T. írta:
Nagyon erős epizód, talán ennek az évadnak az eddig legjobban megírt és megrendezett történetét láthattuk, melyben nem minden egyszerűen fekete és fehér, hanem bonyolult és összetett.

Úgy látom, mindenkit felkavart és elgondolkodtatott ez a rész. Ahogy írtátok, mindenki hibás azért ami történt, ugyanakkor senki sem hibás, mert mindenkinek meg lehet érteni az indítékait és a szándékait. Nagyon szomorú, ami történt és az a fájó az egészben, hogy a karakterek közül sem akarta senki, hogy ez így legyen, mégis ez lett a vége.

Cara szemszögéből nézve a dolgokat: világéletében menekült, megszokta, hogy üldözik, hogy háborúban van, hogy meg kell védenie magát és ha alkalma adódik rá, gondolkodás nélkül meg kell ölnie az ellenséget. Őszintén beszélt a népét ért sérelmekről, bátor lány, kiállt a hite mellett és nem volt hajlandó még az életéért cserébe sem megmásítani a véleményét.

Mordred: ő volt a legrosszabb helyzetben, két oldal között őrlődött és ugyanakkor senkit sem akart bántani. Ott voltak a barátai Camelotban az egyik oldalon - Mordred hogy megdöbbent, mikor Cara hidegvérrel leszúrta azt az őrt, csak azért, mert camelot-i katona - és ott volt gyerekkori szerelme a másik oldalon. Kiderült, tényleg őszintén hitt abban, amiben
Merlin, hogy eljön az a bizonyos szép új világ, ahol elfogadják a mágiát és Cara-t is próbálta meggyőzni, hogy Arthur jó ember. Aztán milyen nagyot csalódik Arthurban, akit pedig a legjobb barátjának tart.

Arthur: ő már nem Uther, nyíltan megmondja a lánynak, nincs baja a druidákkal, nem a mágia miatt ítéli el a lányt, hanem mert gondolkodás nélkül megpróbálta őt megölni és emellett hidegvérrel gyilkolt is. Igen, a lány veszélyes és Arthur tényleg megpróbált minden esélyt megadni neki.

Merlin: több figyelmeztetést kapott, hallgatott is rájuk, óvatos próbált lenni, Arthurt próbálta védelmezni mindenekelőtt. Talán azért lehet hibáztatni, mert esélyt sem adott Mordrednek, a próféciák miatt az előítéletek vezették végig a tetteit.

Az epizód tele volt remek jelenetekkel, közeliekkel, lélegzetvisszafojtva figyeltem minden párbeszédet, a szereplők rezdülését, reakcióját minden újabb történésre.

Legmegkapóbb számomra Mordred könyörgése volt Arthurhoz a lány életéért. Vlavla remek alakítást nyújtott az egész epizódban, annyira sajnálom, hogy nem szerepelt sokkal többet ez a fiú ebben az évadban, mondjuk a bábkirálynős epizódok helyett. Priceless jelenet: egyetértek, ahogy Percival lecsapja Mordredet.

Kiemelném még a zenei aláfestést is - jaj, de szép zene szólt a börtönrácsos romantikus jelenetek alatt - valamint a táj és az erdei jelenetek szépségét.

Szerintem igazságot tenni lehetetlen, mert sajnos ez háború, melyben aki a másik oldalon áll, az ellenség. Szegény lány is a háború áldozata lett. A megoldás a háború nélküli világ lenne.

A jelenet a végén nagyot ütött, de nagyon is itt volt már ennek az ideje, hogy Morgana meg tudja az igazat.

Az előzetes pedig... Colin hihetetlen, az a szívszorító sikítás a végén... lehet, hogy mind sírni fogunk karácsonykor.

Egy dolog viszont nagyon bosszantana; ha nem lenne magic reveal és Mordred Emrys alakjában varázsolgatna csak.






Nagyon jól leírtál mindent. Szerintem az utolsó részben, már nem csak öregemberként fog varázsolni. Itt az ideje, hogy Artúr is megtudja a titkot. Kíváncsian várom a rakcióját.

Mordredről pedig még mindig el tudom képzelni, hogy nem fordult végleg Artúr ellen. Bár, ha a prófécia szerint írták meg az utolsó részt akkor Morgánával együtt ő is megfog halni, de ezt nem szeretném.



Én is el tudom képzelni, hogy nem fordul végleg Arthur ellen. Talán a kép. amit Merlin lát, az, az, hogy a végén talán megmenti Arthurt és nem megöli. Nem akarom, hogy bárki is meghaljon.

És igen, mindenképp tudja meg Arthur, hogy Merlin a valaha élt legeslegnagyobb varázsló. Azt se bánnám, ha ez már a következő rész végén kiderülne, így az utolsó részben még lehetne ezt jobban kifejteni.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 17:56 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Én is szeretném ha még a következő részben kiderülne. Kétlem, hogy Artúr egyik pillanatról a másikra elfogadná, hogy Merlin annyi éven át hazudott neki. Erre talán szántak időt.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 14:22 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Újranéztem a részt feliratosan, és így végre megértettem hogy ki mit miért tett.
Kara-t nem igazán tudom megérteni, és Arthur helyében lehet én is ezt tettem volna. Amikor rátaláltak akkor Arthur elrakta a fegyvert nem akarta bántani Kara-t, de a lány nekitámadt. Sajnos aCamelot iránti gyűlölete már annyira elvakította, hogy még ezek szerint Mordrednek sem hitte el hogy Arthur más és ezért támadott neki. Elitélni pedig nem a mágiahasználatért ítélték el, hanem a Camelot katonáival szemben elkövetett gyilkosságok miatt, és ebből a szempontból megértem Arthurt mert rá is rátámadt. Szegény Mordredet viszont sajnálom mert tényleg nehéz helyzetbe keveredett. Annak ellenére hogy látta amint Kara-t hidegvérrel megöl egy katonát még mindig szerette, és nem ítélte el, igaz egy kicsit megingott. Arthur a végén ugye felajánlotta Kara-nak hogy ha bevallja bűneit akkor eltekint az ítélettől, de nem mágiahasználat által elkövetett bűnökről volt szó, hanem a gyilkosságokról. Viszont ha annyira szerette Mordredet, akkor ha beismeri bűneit együtt lehettek volna, és szabadon elengedte volna őket Arthur, de Kara Morgana iránti hűséget választotta, és ezzel a halált. Mordred is teljesen érthető hiszen ő csak azt látta hogy a szerelme Arthur ítélete miatt halt meg, és ezért fordult el tőle.
Merlint viszont teljesen megértem. Először tényleg nem árulta el Mordredet, sőt még próbálta is elterelni a figyelmét miközben Arthur Mordred nyomára bukkant. Másodjára viszont azért árulta el mert attól félt ha Mordred megszökik Kara-val akkor Morganahoz mennek, és ezért jobbnak látta ha visszahozzák őket Camelotba, hogy aztán rábeszélje Arthurt, hogy Kara kapjon kegyelmet, így Mordred hálás lesz Arthurnak amiért megkegyelmezett a szerelmének és nem fordul Morganahoz, csakhát Kara bekavart azzal, hogy inkább a halált választotta, és így megint a prófécia kezére játszotta Merlin az események menetelét.

A trailerrel kapcsolatban pedig amikor Merlin abban a barlangban volt, és kétségbeesetten üvöltött, akkor nekem rögtön a Kristálybarlang ugrott be. Szerintetek az lehet, hogy oda került Merlin a Kristálybarlangba? Lehet valahogy odakerül amikor elveszti a varázserejét, és látja hogy mi fog történni, de semmit sem tud tenni ellene, azért olyan kétségbeesett.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 18:11 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Hát ez sem volt semmi rész.
Nos ti már, előttem mindent leírtatok szóval én is csak azt tudom ismételni: érthető, h ki mit miért cselekedett és teljesen megértem őket. Kara nekem nagyon unszimpatikus volt szinte már Morgana eset: elvakítja a Camelot elleni gyűlölet és inkább a halált választotta, mintsem, h Mordreddel boldogan éljen jó messze Camelottól.
Szegény Merlin meg bármit tesz a sors kezére játszik. Ahogy Gaius is mondta: vannak dolgok amik már olyan rég meg voltak írva, h semmit sem tehetsz ellene. (nem így volt pontosan de ez a lényeg). kicsit engem a Kristálybarlangos részre emlékeztetett, amikor Merlin ugyan megakadályozta Morganát de ezzel még beteljesült (majdnem pontosan) amit a barlangban látott... Ilyenkor sajnálom szegény Merlint.. :(
És Morgana végre megtudta a titkot.. Már éppen ideje volt! :D
A kövi két epizód kétségkívül nagyon erős lesz. Amikor Morgana azt Mondja: "Arthúr nem megy semmire Emrys nélkül és Emrys nem megy semmire mágia nélkül" szerintem ugyan azt fogja csinálni mint vele még annó Merlin a 4x13. részben... Aztán az 5x13 előzetesében ha jól láttam Morgi is csináltat egy Excalibur 2.0.-át Aithusával.. Hogy mi lesz még itt.. :shock: Én továbbra is azon a véleményen vagyok, h Arthur nem fog meghalni a végén. Azért azt lássuk be, h elég nagy csalódás lenne, h végignézünk 5 évadot azért, h Arthur meghaljon a végén..
Legalábbis Merlinnek biztos az lenne.. xd Meg ha már így emlegetjük a sorsot: 1.Merlinnek az a végzete, h Arthurral létrehozza albiont szóval..
2. Killgarrah azt mondta, h a fehér sárkány jó jel Albionnak (tudom mert most néztem meg ezt a részt és még mindig nagyon tetszik) szóval a sárkányoknak is nagy szerepe lesz még. Én nem szeretném ha Killgarrah meghalna a végén.. :( bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül.. ;)
SPOILER!!
És aki még nem tudná: az utsó részben visszatér Balinor szóval lesz részünk izgalmakban bőven...
SPOILER VÉGE!!
(lehet, h ezt már másik témához kellett volna írnom de lusta vagyok :) )
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 21:18 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
anna568 írta:
Hogy mi lesz még itt.. :shock: Én továbbra is azon a véleményen vagyok, h Arthur nem fog meghalni a végén. Azért azt lássuk be, h elég nagy csalódás lenne, h végignézünk 5 évadot azért, h Arthur meghaljon a végén..
Legalábbis Merlinnek biztos az lenne.. xd Meg ha már így emlegetjük a sorsot: 1.Merlinnek az a végzete, h Arthurral létrehozza albiont szóval..
2. Killgarrah azt mondta, h a fehér sárkány jó jel Albionnak (tudom mert most néztem meg ezt a részt és még mindig nagyon tetszik) szóval a sárkányoknak is nagy szerepe lesz még. Én nem szeretném ha Killgarrah meghalna a végén.. :( bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül.. ;)


Mint mondtam Killgarrah elég sokat tévedett mostanában...öregszik ahogy mondta. Viszont én most nem értem hogy most lesz ez a csata ahol elvileg Artur meghal. jó oké de ez ütközik egy másik jóslattal ugye létrehozák a szép albiont ahol legális a mágia..na most melyik mongyuk én az elsőre szavazok szerintem az lesz de kitudja...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 22:31 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Nekem az a megérzésem, hogy Arthur meg fog halni, de Merlin vagy Kilgarrah valamilyen úton-módon feléleszti, és Merlinnel együtt Arthur létrehozza a próféciákban megjövendölt Albiont. Így végső soron mindkét jóslat teljesül.
Viszont amikor Kilgarrah mondta hogy ő már öreg, és hamarosan eljön az ideje, akkor rögtön az a megérzésem támadt, hogy szegény meg fog halni, de szerintem előtte még megmenti Arthurt.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x11. The Drawing Of The Dark
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 09:43 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Heimdall írta:
Nekem az a megérzésem, hogy Arthur meg fog halni, de Merlin vagy Kilgarrah valamilyen úton-módon feléleszti, és Merlinnel együtt Arthur létrehozza a próféciákban megjövendölt Albiont. Így végső soron mindkét jóslat teljesül.
Viszont amikor Kilgarrah mondta hogy ő már öreg, és hamarosan eljön az ideje, akkor rögtön az a megérzésem támadt, hogy szegény meg fog halni, de szerintem előtte még megmenti Arthurt.

Igen ez tényleg lehetséges.. :( Killgarrah átad az erejéből vagy ilyesmi és belehal :(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron