Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 17:08



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Hogy tetszett az 5x12 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 11%  11%  [ 1 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 11%  11%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt 78%  78%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 13:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Én nem hiszem hogy Mordred gonosz, Morgana már igen, hiába próbálkozok már nem találok számára mentséget és ha mégis jó útra térne és megbocsájtást nyerne- azért szerintem Arthur se lenne olyan lágy szívű, túl sok van már a rovásán- az nagyon cukormázas befejezés és nem illene az eddigi sötét hangulathoz. Nem akarom Mordred halálát sem... csak most nem tudom elképzelni hogyan lehetne megmenteni.
Kilgarrah már azt mondogadta hogy az élete a vége felé tart, talán nem lenne ereje megmenteni Arthur-t, de Emrys-nek lehet hogy lenne...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:53 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
na már megis néztem szoval ez szupi epizód volt mondjuk ezt az óriás csupaszcsigát nem teljesen értettem... :D a legjobb rész az tuti az volt mikor Morgana és Mordred együtt varázsolt hát az szuper volt
Gaius meg a sebbel a féjén körszemüveggel ..tiszta öreg Harry Potter :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
az én értelmezésemben a csupaszcsiga egy fekete trutyi volt (bár mikor először láttam (bbc1 élőben, recsegő hanggal és hát eléggé kockás képpel) még tényleg vmi trutymónak tűnt :D de okés a csupaszcsiga még lájtosabb :))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 17:03 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
ja és a kövi rész előzetesébe amikor a " varázslóagyok varázserőmvan" /nemsemmi hogy kitaláltátok :D / szerintem nem úgy lesz ahogy azt hiszük mert olyan gyanus volt 8-) szerintem vagy nem Arturnak fogja mondani vagy csak valaki álmodja.. olyan elhuzák a mézesmadzagot a közönség előtt aztán mégsem..én úgy bírnám hogyha Morgi álmodná :D és szerintem megfog halni Artur.. viszont Mordredet sajnálnám ebben a részben wow nagyon nagyon tetszet jobban ál neki a sötét oldal :) na érzem holnap érdekes karácsonyunk lesz ..nekem csak azal tudják elrontani ha Morgana meghal.. Katie interjúi azért azt sugalják h ez nemfog bekövetkezni ..huh hála az égnek :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 17:24 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Az interjúkban azt mondták, hogy mindenki számárá megfelelően zárták le a sorozatot. Mindkét oldalon súlyos veszteségek lesznek. Ha Morgana nem hal meg akkor nem tudják lezárni, mert ő nem áll le. Hacsak az nem lesz amit én mondtam. Morgana magához tér és "megjavul".

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 17:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:
Az interjúkban azt mondták, hogy mindenki számárá megfelelően zárták le a sorozatot. Mindkét oldalon súlyos veszteségek lesznek. Ha Morgana nem hal meg akkor nem tudják lezárni, mert ő nem áll le. Hacsak az nem lesz amit én mondtam. Morgana magához tér és "megjavul".


ezt még régebben mondták..szerintem Artur halála lezárná.. Morgana elérte amit akart igazából nem is nagyon tudna ezután élni mert csak a boszú volt..mongyuk milyen érdekes lenne hogyha a végén pont ő mentené meg Artur..de én már nemhiszek a javulásában.. és meglehetne csinálni úgy mint a Hajnalhasadás 2. részben hogy sokmindenkit legyilkolna nagy mészárlások a főszereplők nagy részén itt meghalna Morgana, Artur meg sokmindenki és a végén felébred Morgi hogy álmondta az egészet és így hogy látta a jövőt inkább hagyja az egész csatát..mongyuk szerintem az életét is képeslenne feláldozni hogy Artur meghaljon picit megszálott a csaj :D
de mindenki hangoztatta hogy meglepő és szinvonalas évadzáró lesz szoval
nemhiszem hogy kitudnánk találni :D na de akkor is TeamMorgana :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 18:10 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Már nem kell rá sokat várnunk, hogy kiderüljön. Várom nagyon, de közben fáj a szívem mert vége :(
Az nyugtat csak egy kicsit, hogy pár hónap múlva magyarul is megtudjuk majd nézni...

De visszatérve. Az évad/sorozatzáró címéből ítélve kétlem, hogy Artúr véglegesen meghalna. Albionnak élnie kell és ehhez kell Artúr is és persze Merlin.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 19:26 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:
Már nem kell rá sokat várnunk, hogy kiderüljön. Várom nagyon, de közben fáj a szívem mert vége :(
Az nyugtat csak egy kicsit, hogy pár hónap múlva magyarul is megtudjuk majd nézni...

De visszatérve. Az évad/sorozatzáró címéből ítélve kétlem, hogy Artúr véglegesen meghalna. Albionnak élnie kell és ehhez kell Artúr is és persze Merlin.


Én nemszeretem magyarul nézni..nemtetszik a szinkron úgy nemolyan jó :D szeretem az eredeti hangjukat a szereplőknek..hát igen kár hogy végevan de azért évad és ezeket újra lehet nézni én ha mostfogom elkezdeni az elsőtől :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 20:44 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
Nekem nagyon nem tetszett ez a rész :( Igazából nem nagyon történt benne semmi. Nagyon megható volt Balinor a barlangban, meg Arthur, hogy reményt ad az embereknek, de mi történt összességében benne? Merlin átaludta az egészet a barlangban, Arthur meg hadonászott a kis bökőjével :| Aztán közben elsétáltak Camlannra... Rövidebben is lezavarhatták volna, arra számítottam, hogy az utolsó két rész nagyon pörögni fog, ez pedig végülis csak felvezette a legutolsó nagy durranást!
Én kicsit csalódtam Merlinben, hiszen neki igazán tudnia kellene, hogy nem a mágiája a minden, Arthurnak úgy ad erőt, hogy vele van, kiáll mellette. Persze, fontos az ereje is, de az első részben tartott ugyanitt (mágia nélkül senki vagyok) Erre utolsó előtti részben elveszíti az erejét és jön a hiszti, hogy akkor ő most nem ér semmit... Arthur nagyon csalódottan nézett rá! Megszakadt a szívem, hogy hogy lehet mágusunk ennyire idióta!
Vlahos mondjuk hatalmasat alakított! Valaki már írta valahol, hogy jól áll neki a gonosz szerep, egyet kell értenem :D Nagyon ügyes volt! Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak még ebből kihozni!
Csak azt írhatom, hogy ezek után remélem, hogy kötik magukat a legendához! Nagyon beharangozták, hogy drámai lesz, akkor tessék megadni a módját!

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 21:41 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
kingaa. írta:
Morgana elérte amit akart igazából nem is nagyon tudna ezután élni mert csak a boszú volt..


sztem nem csak a bosszú hajtja... mikor Gwent maga mellé állította, ott a katlannál Gwen ki is mondja: azért kellett a korona, hogy átadhassa a jogos királynőnek..vagyis ugyebár akkor "szerinte" Morgana-nak.. tehát: Morgananak még mindig fáj a foga a koronára.. amit a trailer-ben Gwenen láthattunk...
ami pedig automatikusan két dolgot von maga után:
1. ha Morgana életben marad soha nem lesz vége a háborúnak.... - ez esetben nem beszélhetünk tisztességes sorozatzárásról
2. ha Morgana meghal: nos ebben az esetben Gwen (Arthurral vagy nélküle - ez kiderül holnap este) fog uralkodni..

köztes megoldás NINCS. pontosan azért, mert ahogy írtátok: Morgana nem áll le, amíg meg nem szerzi amit akar... és Arthurt is egy okból akarja holtan látni: mert ha Arthur meghal, akkor Morgana lesz a trón örököse (az most más kérdés, hogy ott van Gwen is... mert - gondolom én- Morgana úgy gondolkodik, hogy ha már eltiporta az útból Arthurt akkor Gwen gyerekjáték lesz...

de még egyszer hangsúlyozom: ez az én VÉLEMÉNYEM.

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 11:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Nem ez volt az évad legjobb epizódja,de ez a jelenet mindent vitt. Istenem sírtam! :( Mordreden abszolute látszott,hogy azért annyira nincs íjnyére Morgana munkássága - de kussolt,mert ugye nem ugrálhat egyik oldalról a másikra. Pár óra és eldől ez is. Piszkosul fog hiányozni a sorozat. Viszont még mindig azt mondom,legjobb most abbahagyni.

Have a lovely Christmas everyone!

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 13:20 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Mordrednek szerintem sem tetszik Morgana játéka de szerintem nemis érdekli úgy csinál mintha egyetértene vele de amugy őtis a saját kis boszúja érdekli most.. amúgy Morgi is tudja hogy Mordred öli meg arturt hogy neki adta exkalibur -t??
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 14:05 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
kingaa. írta:
Mordrednek szerintem sem tetszik Morgana játéka de szerintem nemis érdekli úgy csinál mintha egyetértene vele de amugy őtis a saját kis boszúja érdekli most.. amúgy Morgi is tudja hogy Mordred öli meg arturt hogy neki adta exkalibur -t??



Nem hiszem, hogy tudja. Azt csak Merlin láthatta. Ő max csak azt tudhatja, hogy egy druida keze által kell meghalnia Artúrnak. Azért adta a kardot Mordrednek, mert ő a legjobb harcosa. Bízik benne és azt reméli neki sikerül megölnie Artúrt. A jóslatról mit sem tud.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 14:27 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:
kingaa. írta:
Mordrednek szerintem sem tetszik Morgana játéka de szerintem nemis érdekli úgy csinál mintha egyetértene vele de amugy őtis a saját kis boszúja érdekli most.. amúgy Morgi is tudja hogy Mordred öli meg arturt hogy neki adta exkalibur -t??



Nem hiszem, hogy tudja. Azt csak Merlin láthatta. Ő max csak azt tudhatja, hogy egy druida keze által kell meghalnia Artúrnak. Azért adta a kardot Mordrednek, mert ő a legjobb harcosa. Bízik benne és azt reméli neki sikerül megölnie Artúrt. A jóslatról mit sem tud.


értem köszönöm :D imádom hogy mindenki tud mindent jóslatokat stb. de Morganat az utolsó papnőt ez igy elkerülte.. akkor Morgouse-t is...Aitusa biztos tudja..csak kár hogy szegény nemtud beszélni :/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 15:31 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.07.17. 19:55
Hozzászólások: 29
kingaa. írta:
caty20 írta:
kingaa. írta:
Mordrednek szerintem sem tetszik Morgana játéka de szerintem nemis érdekli úgy csinál mintha egyetértene vele de amugy őtis a saját kis boszúja érdekli most.. amúgy Morgi is tudja hogy Mordred öli meg arturt hogy neki adta exkalibur -t??



Nem hiszem, hogy tudja. Azt csak Merlin láthatta. Ő max csak azt tudhatja, hogy egy druida keze által kell meghalnia Artúrnak. Azért adta a kardot Mordrednek, mert ő a legjobb harcosa. Bízik benne és azt reméli neki sikerül megölnie Artúrt. A jóslatról mit sem tud.


értem köszönöm :D imádom hogy mindenki tud mindent jóslatokat stb. de Morganat az utolsó papnőt ez igy elkerülte.. akkor Morgouse-t is...Aitusa biztos tudja..csak kár hogy szegény nemtud beszélni :/


Amúgy az rejtély számomra a mai napig, hogy Morgouse, hogy nem érezte meg Merlin mágiáját... Mordred megérezte, de se Morgouse, se Morgana nem is sejtettek semmit végig :/
Mordrednek meg végülis az a célja, hogy Arthuron bosszút álljon, ezt csak Morgana mellett teheti meg, akár tetszenek neki a módszerek, akár nem :/ Szerintem ezért nem szól egy szót sem.

_________________
"I swear I will protect you, or die at your side."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 15:57 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Mordered azért érezte meg mert ő druida, és a druidák ismerik Emryst. A korábbi részekben is felismerték Merlint más druidák. Morgana és Morgauose viszont nem tudták ezt, mivel ők csak főpapnők nem druidák.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x12. The Diamond of the Day I.
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 20:46 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.03.06. 18:24
Hozzászólások: 24
Komolyan azt mondta Artúr Merlinnek a sorozat utolsó elötti részében hogy GYÁVA??? :shock: :o
Oké hogy a "gondolat átviteles szugerálásnál" már egy kicsit javított a helyzeten , de hogy mondhatott Neki ilyet???
NA lesz nagy meglepi ma azt hiszem 8-)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron