Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 14:20



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Hogy tetszett az 5x13 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 5%  5%  [ 1 ]
3 pont - Gyenge. 5%  5%  [ 1 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 11%  11%  [ 2 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 11%  11%  [ 2 ]
7 pont - Tetszett. 5%  5%  [ 1 ]
8 pont - Jó rész volt. 11%  11%  [ 2 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 16%  16%  [ 3 ]
10 pont - Fantasztikus volt 37%  37%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 19
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 21:51 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Bolha91 írta:
nem akarok elméleteket gyártani de nekem az az érzésem ,nem volt elég nagy a nézettség és ezért adtak + pénzt ,hogy alakítsák át úgy az ucsó részt ,hogy vége legyen. Én nem tok más értelmes magyarázatot adni.




Ez volt a legnépszerűbb évad,szóval nem ez miatt..:-)
A valódi ok,hogy volt olyan szereplő aki nem írta alá a 6.évadra a szerződést,így a sorozat készítői sem akarták tovább csinálni.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 22:37 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
na most itt az alkotok védelmébe szoval ugye mi csak a szinészeket látjuk (tudom azis nehéz) de azért ezeket a sztorikat kitalálni ...ugye a végét már biztos tudták de azért 5évadnyit kitalálni ..van egy rendező ismerősom és mindig az a baj aztmondta h ugye kitalálja h miröl akar általába ilyenkor ilyen vázlat lesz szoval 1-2 jelenet igy megjelenik a szeme előt csak az ezek köszti rész kell kitölteni és az nem olyan egyszerű meg ugye van egy kijelölt időtartam lehet hogy kevesebbre jönne ki akkor hozzátoldasz ha meg többet kéne elmesélned de hiába ha nemfér bele az időbe a másik meg h a merlin mindig 13 részes nem fognak ezen változtatni és mindig azért a részek különállóak kivéve az é.nyitót és zárót (régen meg azse...) és ennek a háborús cucnnak a sztoriját ellehetett volna kezdeni hamarabb de nem nagyon akarták szoval volt 2x 40 perc volt hogyha mongyuk Morgi meg Mordred halálát még egy párbajjal megspékelik az +10 perc..de mongyuk elvehettek volna Artur halálábol picit mert kb 30 percen keresztül azt néztük hogyan hal meg jó erre akarták fektetni a hangsulyt oké...na de akkor is nagyon nehéz ..szoval tisztelem az irókat hogy 5éven keresztül csinálták a sorozatot és azért nem panaszkodhatunk.. és vannak nagyon jó részek ebben az évadban az Arthur's bane 1-2 nagyon jó én még a Dark towert szerettem ott az azért meglepés volt...és természetesen a Drawing of the Dark és azért a tobbiért sem panaszkodhatun a végét picit elkapkodták meglehet érteni szoval ez igy jó ahogy van :D befejeztem na jó és tényleg ez volt a legjobb nézetségű evad ami annak köszönhető h 4 even keresztül jól dolgoztak egykéthibát elnézhetünk és ettől még ezmarad a legjobb sorozat :) nekem legalábbis
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 00:13 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
A most olvasott hivatalos kritikákkal 100%-ban egyetértek,főleg ami Bradley és Colin színészi játékát illeti..Fantasztikusak voltak mindketten,és nem csak az utolsó részben,hanem az elmúlt 5 évadban..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 01:21 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
kingaa. írta:
hát igen a 3. évadban ez a változás hogy eddig cuki kislányt játszotta mostmeg hirtelen a gonosz árulót az azért érdekes lehetett


No, azon azért Morgause keményen dolgozott, hogy megváltozzon Morgana. Meg Merlin is rádobott erre pár lapáttal, amikor a 2. Évad végén megmérgezte.



elgondolkoztam azon h tényleg mit csinált Morgouse azalatt az egy év alatt Morgival?? Lehet hogy őt is Dark towerbe zárta :D kitudja ha megfürdetük volna a Whit all my heart-es tóban visszakapjuk régi Morgit...hm..de én őt szerettem gonoszként is de felmerül a kérdés..én eltudnák egy olyan spint off-ot kébzelni hogy mongyuk pár évvel késöbb /a mostank történtek után /egy druida srác talál egy napló szerüséget amit Morgana irt és ezt elkezdi olvasni és ilyen flash back szerűen látnánk a dolgokat de az olyanokat amik a Merlinben nem voltak pl.: hogy élte meg azt h merlin megmérgezte és mitörtént utána mitől lett ilyen gonosz...meg a rabságban töltött időröl is h Sarrum (igy hivták ugye?) teljesen pontosan miért rágott be rá + azok a részek mikor ráomlik egy épület aztán előkerül..és ezek közben megtudnánk h mi lett a háború után gwennel merlinnel..stb. De természetesen csak úgy hogyha a srácok jáccanák el .. Én tuti nézném :D bocsi ez most így jött :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 03:28 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Bolha91 írta:
nem akarok elméleteket gyártani de nekem az az érzésem ,nem volt elég nagy a nézettség és ezért adtak + pénzt ,hogy alakítsák át úgy az ucsó részt ,hogy vége legyen. Én nem tok más értelmes magyarázatot adni.


Ezt rosszul gondolod. A nézettség egyáltalán nem indokolta a befejezést. A BBC is kihangsúlyozta, hogy az alkotók döntése volt, hogy vége legyen, nem az övék.
Az írók és színészek pedig többször elmondták, hogy már az 1. Évadtól kezdve 5 Évadban gondolkodtak.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 09:39 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
hát igen, Morganával kapcsolatban nagyon sok tisztázatlan kérdés maradt. Mindig eltűnt egy időre és egy másik ember jött elő. És ha ő egy ekkora varázslónő lett, akkor hogy tudták bezárni abba a nem túl jól látható valamilyen kútba, a sárkánnyal..és miért nem tudott kijönni, vagy hogy jött ki a végén? ezekre nem kaptunk választ... legalább valameddig még variálhatunk, amíg el nem múlik a láz. olyan ez mint a szerelem.
remélem rajongott színészeink megtalálják a merlinen kívüli helyüket és sok jót látunk még tőlük, Amit a Merlin adott, azt meg megőrizhetjük magunknak

én csak azt sajnálom, hogy itt a fórumon már nem leszek nemes lovag, pedig nagyon szerettem volna, de nem jöttem rá, hogy mitől kap az ember nagyobb rangot - azt sem tudom hogyan lettem fegyverhordozóból lovag, ..utána meg semmi előmenetel :( bocs hogy a nagy bánatba magánhumorizálást viszek :(
vidám új évet mindenkinek
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 11:08 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Sziasztok!
Az igazat megvallva engem nagyon nem érdekelt ez a sorozat a legelején. Egyrészt azért, mert idegenkedtem attól, hogy a híres mítoszhősöket fiatalként mutatják. / habár van egy másik Merlin mondakört feldolgozó sorozat, ami úgy hallottam, hogy nagyon gagyi lett/
Ezért is nem néztem az elejéről.
Minden hétvégén feliratosan megnéztem az aktuális részt, csak úgy kikapcsolódás képen, utána nem is nagyon érdekelt tovább.
Most meg azon kapom magamat megnézve az utolsó 2 részt, hogy állandóan a neten vadászok /főleg a youtube-n/ a sorozattal, szereplőkkel készült hírek, beszélgetések után.
Tud valaki valamelyik szereplőnek, vagy rendezőnek IGAZI elérhetőségi címet, ahol lehet nekik írni?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 11:15 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
A vadászat közben az egyik angol rajongói oldalon találtam egy elejtett megjegyzést, hogy elméletileg DYNAMO a mágussrác / akit nálunk a Discovery-n lehet látni/ meglátogatta az egyik forgatáson a stábot.
Tudtok erről valamit?
Szívesen megnéztem volna, hogyan varázsol a srácoknak.
Lehet, hogy Bradley, beleélve a szerepébe magát rögtön kardot rántott volna.
http://www.youtube.com/watch?v=mMgDfNcPXdo
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 13:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
pepitaophelia írta:

én csak azt sajnálom, hogy itt a fórumon már nem leszek nemes lovag, pedig nagyon szerettem volna, de nem jöttem rá, hogy mitől kap az ember nagyobb rangot - azt sem tudom hogyan lettem fegyverhordozóból lovag, ..utána meg semmi előmenetel :( bocs hogy a nagy bánatba magánhumorizálást viszek :(
vidám új évet mindenkinek

Miért ne lehetnél nemeslovag ? :) szerintem ez a fórum nem áll le olyan könnyen hiszen kedvenc szinészeinknek még rengeteg munkája lesz (nagyon remélem) és azokat is ki kell tárgyalni valahol :D meg ha lesz spint off sorozat , a fanfic-ek stb. Én azt sajnálom hogy énis későn találtam rá erre a fórumra :/ jo lett volna ha hamrabb de azért ezt az 5.évadot jó volt "veletek együtt nézni" :)
szerintetek amit előzőleg irtam ötletet azt elkezdjem irni mert most lenne kedvem hozzá csak picit bizonytalan vagyok az ilyenekben...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 18:07 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
fildais írta:
/ habár van egy másik Merlin mondakört feldolgozó sorozat, ami úgy hallottam, hogy nagyon gagyi lett/


Ha Camelot-ra gondolsz, az tényleg el lett rontva. Ráadásul az ottani Guinvere-t, Tamsin Egerton-t simán el tudtam volna képzelni ebben a sorozatban is Guinevere-ként. (Ráadásul ő angol, úgyhogy ezzel sem lett volna gond.) Nekem ez örök vesszőparipám marad, hogy elvileg Guinevere a legszebb csaj Camelot-ban, és noha Angel Coulby jó színésznő, de azért nem az a tipikus szépség.

De egyébként rengeteg Merlin mondakört feldolgozó film per sorozat. Szerintem a '98-as Merlin minisorozat még mindig az egyik legjobb a témában. (Annak egyébként hasonló vége lett: Arthur meghal, de Merlin és Nimué örökké élnek együtt.) Abban a verzióban egyébként Mordred Arthur és Morgana gyereke volt, ha jól rémlik.



fildais írta:
Tud valaki valamelyik szereplőnek, vagy rendezőnek IGAZI elérhetőségi címet, ahol lehet nekik írni?


Hát...Bradley fent van Twitter-en, ott lehet neki írni. Amúgy, ha felmész a fanmail.biz nevű oldalra, ott a legtöbb színésznek fent van az elérhetősége.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 21:41 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
pepitaophelia írta:
hát igen, Morganával kapcsolatban nagyon sok tisztázatlan kérdés maradt. Mindig eltűnt egy időre és egy másik ember jött elő. És ha ő egy ekkora varázslónő lett, akkor hogy tudták bezárni abba a nem túl jól látható valamilyen kútba, a sárkánnyal..és miért nem tudott kijönni, vagy hogy jött ki a végén? ezekre nem kaptunk választ... legalább valameddig még variálhatunk, amíg el nem múlik a láz. olyan ez mint a szerelem.
remélem rajongott színészeink megtalálják a merlinen kívüli helyüket és sok jót látunk még tőlük, Amit a Merlin adott, azt meg megőrizhetjük magunknak

én csak azt sajnálom, hogy itt a fórumon már nem leszek nemes lovag, pedig nagyon szerettem volna, de nem jöttem rá, hogy mitől kap az ember nagyobb rangot - azt sem tudom hogyan lettem fegyverhordozóból lovag, ..utána meg semmi előmenetel :( bocs hogy a nagy bánatba magánhumorizálást viszek :(
vidám új évet mindenkinek



Rangot a hozzászólás alapján kapsz..:-) 50 hozzászólás alatt vagy "fegyverhordó" 50 felett már "lovag"..azt viszont nem tudom a "nemes lovaghoz" mennyi hozzászólás kell..:-))
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 22:07 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
fildais írta:
Tud valaki valamelyik szereplőnek, vagy rendezőnek IGAZI elérhetőségi címet, ahol lehet nekik írni?


elvileg ez Katie-nek :
Katie Mcgrath
The Rights House
Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA
UK

Colin:
Colin Morgan
United Agents Ltd.
12-26 Lexington Street
London, W1F 0LE
UK

én csak ezt a kettőt tudom mert nekik nemrég küldtem kb 1 hete sincs szoval remélem megkapják :D egyszer pár hónap múlva..
jajj és valaki Alex-nek nemtudja a címét azt nem tudom megtalálni..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 01:32 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:

én csak ezt a kettőt tudom mert nekik nemrég küldtem kb 1 hete sincs szoval remélem megkapják :D egyszer pár hónap múlva..
jajj és valaki Alex-nek nemtudja a címét azt nem tudom megtalálni..


Nekem tavaly kb. két hónap alatt jött válasz, amikor Michelle-nek írtam még Magyarországról. Meg is osztottam itt a fórumon valamelyik topic-ban. (Akkoriban a Londonba költözésem még csak terv volt, a Michelle-lel való találkozás meg álom. Azért nagyon érdekes az élet, mert röpke másfél év telt el, hogy levelet írtam neki Mo.-ról, most meg már ott "tartunk", hogy előre köszön, ha meglát. Ezt még mindig hihetetlen így leírni.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 07:22 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
Rangot a hozzászólás alapján kapsz..:-) 50 hozzászólás alatt vagy "fegyverhordó" 50 felett már "lovag"..azt viszont nem tudom a "nemes lovaghoz" mennyi hozzászólás kell..:-))[/quote]

Köszönöm az infót :) még egy kicsit iparkodom, hátha lehetek nemes lovag, ha ár Merlin szegény sosem lett több a külvilág számára, mint szolgalegény. A blogon van egy cikk Balinornál, nagyon szép Arthur és Merlin barátságáról. Olvassátok el, ha még nem tettétek
http://bbcmerlin.blog.hu/2012/12/28/mer ... _tortenete
bőgős! :cry:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 13:47 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Igen eltérőek a vélemények a sorozatzáró epizódról; vannak, akiknek így tökéletes és kerek egész, lezárt a történet és vannak, akik egyáltalán nem ezt a befejezést várták.
Amellett, hogy elismerem, rendkívül szép és megható volt az epizód vége, én azt a tábort erősítem, akik nem ezt a befejezést várták.

Igen, remek döntés volt, hogy az epizód történetének középpontjában Arthur és Merlin álltak; mindig is a kettejük barátságáról, az önfeláldozásról és a szeretetről szólt a történet, és a másik megismeréséről, elfogadásáról, valamint a személyiségük fejlődéséről. De miért is kellett a végén Arthurnak meghalnia? Csak azért, hogy az elejétől a végéig el legyen mesélve a legenda ebben a sajátos feldolgozásban?

Mi volt az alkotók célja? Mi értelme volt az öt évad során végig azt hangoztatni, hogy majd Arthur lesz az, aki egyesíti Albiont? Fianna önfeláldozása, hogy eljöjjön majd az Aranykor, ahol szabad a mágiahasználat és Merlin, mint a valaha élt legnagyobb varázsló, elfoglalhatja majd méltó helyét Arthur mellett az udvarban, így teljességgel értelmetlenné vált.

Mindig azt hittem, a sorozat arról szól, hogyan válik az ifjú varázslótanoncból az elismert bölcs tanácsadó és a gőgös hercegből a hatalmas király; hogy a sorozat ezeket az ifjúi éveket meséli el; Keep the magic secret! - volt a sorozat jelmondata és én türelmesen vártam a magic reveal-t, még azzal is megbékéltem, hogy erre majd csak a legutolsó részben kerül sor. Innen aztán lehetett volna folytatni mozifilmekkel, spin-off sorozatokkal, bármivel. Na de most, hogy Arthur meghalt, értelmét veszítette az egész.

Minden bele lett sűrítve az utolsó rész pár részbe; magic reveal, Arthur-Mordred párbaj, Mordred halála, Morgana hihetetlenül rövid halála (Merlin hátulról leszúrja és ennyi az egész? Ne már...), Gawain és Percival bugyuta önfeláldozó akciója, és Merlin, aki mindent megtesz, hogy megmentse Arthurt, de a Sárkányt azért mégsem hívja segítségül, csak amikor már késő. Tényleg tervbe volt véve az a hatodik évad, csak a készítők és a színészek visszaléptek, ezért kellett mindezt belesűríteni az utolsó három epizódba?

Elismerem, remek volt a színészi játék, mindegyik színész alakítása lenyűgöző volt, különösen Colin-é és Bradley-é, de ahogy többen is írtátok, én is megalkotom magamnak a saját befejezésemet; a Sárkány meggyógyítja Arthur-t, Arthur elámul azon, hogy Merlin még a Nagy Sárkánynak is parancsol és rájön, milyen bölcs és varázslatos teremtmény a Sárkány, együtt visszarepülnek Camelot-ba felépíteni Albiont és beköszönt az aranykor és a szabad mágiahasználat kora.
Így nem lett volna olyan szomorú a Karácsony. Ha újranézek egy epizódot, most már mindig az fog eszembe jutni, hogy Arthur már nem él. Nem ezt a befejezést vártam.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 13:54 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
pepitaophelia írta:
én csak azt sajnálom, hogy itt a fórumon már nem leszek nemes lovag, pedig nagyon szerettem volna, de nem jöttem rá, hogy mitől kap az ember nagyobb rangot - azt sem tudom hogyan lettem fegyverhordozóból lovag, ..utána meg semmi előmenetel :( bocs hogy a nagy bánatba magánhumorizálást viszek :(
vidám új évet mindenkinek


Ha eléred a 100. hozzászólást, máris nemes lovag leszel :) A fórum nyitva marad, nem fog bezárni ;)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 15:14 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Judy T. írta:
Minden bele lett sűrítve az utolsó rész pár részbe; magic reveal, Arthur-Mordred párbaj, Mordred halála, Morgana hihetetlenül rövid halála (Merlin hátulról leszúrja és ennyi az egész? Ne már...),


Hát igen ha már ki kell nyírni a kedvenc karakteremet akkor adják meg a módját... már vagy 7 éve senki nemtud végezni vele, százak mennek ellene de semmi..aztán ugye megmérgezték,leesett a lépcsőről,megcsípte egy óriás skorpió, leszúrják, falhozcsapják , ráomlik egy épület, még egy csomószor leszúrják stb. és mindig túl élte most meg 3 perc alatt kinyírják..jó Merlin a végzete meg minden de na..nem is azt mondom hogy egy óriási varázslópárbajt nyomjanak le /szerintem azért nem volt ilyen mert nem nagyon fért bele a költségvetésbe../ de valami akkoris kellet volna..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 15:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Judy T. írta:


Minden bele lett sűrítve az utolsó rész pár részbe; magic reveal, Arthur-Mordred párbaj, Mordred halála, Morgana hihetetlenül rövid halála (Merlin hátulról leszúrja és ennyi az egész? Ne már...),


Nem kötekedésből, de úgy rémlik, szemből szúrta le.

Judy T. írta:
Gawain és Percival bugyuta önfeláldozó akciója,


Na igen, ezt sem értettem. Miért csak ketten mentek?

Judy T. írta:
és Merlin, aki mindent megtesz, hogy megmentse Arthurt, de a Sárkányt azért mégsem hívja segítségül, csak amikor már késő.



Na ez az, amit nagyon nehezen lehet megmagyarázni. Úgyis mondhatnám, hogy sehogy. És ezért lett Arthur halála számomra nevetséges, bármennyire is drámaira akarták. Mert gyakorlatilag simán megmenthették volna, csak Merlin elfelejtette a Sárkányt. A legfontosabb pillanatban. Na persze...

Judy T. írta:
Így nem lett volna olyan szomorú a Karácsony.


Ha ez vigasztal, nekem meg egyáltalán nem is volt Karácsony. Legalábbis a klasszikus értelemben (fa, család, ajándékok...stb...) Jó, egyvalakit megajándékoztam, ami szépen is sikerült, de azért az kicsit más.

Judy T. írta:
most már mindig az fog eszembe jutni, hogy Arthur már nem él.


Csak halkan mondom, hogy tegnap látták a vonaton itt Londonban. De tényleg halkan mondom.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 16:53 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Koczy85 írta:
Nem kötekedésből, de úgy rémlik, szemből szúrta le.

Jogos, csak a háta mögött húzta elő a kardot, biztos azért emlékeztem rá így.
Koczy85 írta:
Csak halkan mondom, hogy tegnap látták a vonaton itt Londonban. De tényleg halkan mondom.

De jó :lol: Szóval viccet félretéve, arra gondoltam, hogy újranézéskor vagy klippek nézésekor mindig a sori vége jut majd az eszembe és ez így nagyon-nagyon szomorú.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 22:07 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Katie Mcgrath Russel-Street-i címe tényleg jó. Én 3 hónap alatt kaptam visszajelzést, amit meg is osztottam itt a fórumon. belőlem egész fura dolgokat hozott ki a Merlin. Imádom a vívást. Jövő hónap végén össze is szedem magam és beiratkozom edzésre. És küldtem Katie Mggrath-nak karácsonyi ajándékot amit súlyosbítottam egy egész stábnak címzett levéllel hogy milyen remek munkát végeztek. Pl a sorozat zenéjét is imádom. Még jó hogy vége mert a végén még egy Merlin-es tetkóval leptem volna meg magam. ( Már ezért az egyért is ki vannak rém akadva...)
A befejező rész amúgy hosszabb volt mint a többi: 47 és fél perc a szokásos 43 helyett. De nem bántam volna ha legalább 60-ig kihúzzák, részletesebb Morgana halálával és csatával. Az előző oldalra belinkelt " Just hold me" videó akkor fakasztott könnyekre mikor már elkönyveltem hogy csak 2 szer zokogtam végig az epizódot. Szerintem nem nézem újra a sorozatot. Az első két évad innen nézve annyira komolytalan.
De kedvenc marad a BSG mellett:) Ha nem lett volna sose vetődök el ide hogy veletek megismerkedjek, ami szintén az elmúlt évek szép momentumai között van. ;) Jó nagy OFF lett. :P
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 00:45 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
pepitaophelia írta:
Rangot a hozzászólás alapján kapsz..:-) 50 hozzászólás alatt vagy "fegyverhordó" 50 felett már "lovag"..azt viszont nem tudom a "nemes lovaghoz" mennyi hozzászólás kell..:-))


Köszönöm az infót :) még egy kicsit iparkodom, hátha lehetek nemes lovag, ha ár Merlin szegény sosem lett több a külvilág számára, mint szolgalegény. A blogon van egy cikk Balinornál, nagyon szép Arthur és Merlin barátságáról. Olvassátok el, ha még nem tettétek
http://bbcmerlin.blog.hu/2012/12/28/mer ... _tortenete
bőgős! :cry:[/quote]


Szívesen..:-)
Bizony,nem kicsit bőgős.. :cry:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 00:48 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Judy T. írta:
Igen eltérőek a vélemények a sorozatzáró epizódról; vannak, akiknek így tökéletes és kerek egész, lezárt a történet és vannak, akik egyáltalán nem ezt a befejezést várták.
Amellett, hogy elismerem, rendkívül szép és megható volt az epizód vége, én azt a tábort erősítem, akik nem ezt a befejezést várták.

Igen, remek döntés volt, hogy az epizód történetének középpontjában Arthur és Merlin álltak; mindig is a kettejük barátságáról, az önfeláldozásról és a szeretetről szólt a történet, és a másik megismeréséről, elfogadásáról, valamint a személyiségük fejlődéséről. De miért is kellett a végén Arthurnak meghalnia? Csak azért, hogy az elejétől a végéig el legyen mesélve a legenda ebben a sajátos feldolgozásban?

Mi volt az alkotók célja? Mi értelme volt az öt évad során végig azt hangoztatni, hogy majd Arthur lesz az, aki egyesíti Albiont? Fianna önfeláldozása, hogy eljöjjön majd az Aranykor, ahol szabad a mágiahasználat és Merlin, mint a valaha élt legnagyobb varázsló, elfoglalhatja majd méltó helyét Arthur mellett az udvarban, így teljességgel értelmetlenné vált.

Mindig azt hittem, a sorozat arról szól, hogyan válik az ifjú varázslótanoncból az elismert bölcs tanácsadó és a gőgös hercegből a hatalmas király; hogy a sorozat ezeket az ifjúi éveket meséli el; Keep the magic secret! - volt a sorozat jelmondata és én türelmesen vártam a magic reveal-t, még azzal is megbékéltem, hogy erre majd csak a legutolsó részben kerül sor. Innen aztán lehetett volna folytatni mozifilmekkel, spin-off sorozatokkal, bármivel. Na de most, hogy Arthur meghalt, értelmét veszítette az egész.

Minden bele lett sűrítve az utolsó rész pár részbe; magic reveal, Arthur-Mordred párbaj, Mordred halála, Morgana hihetetlenül rövid halála (Merlin hátulról leszúrja és ennyi az egész? Ne már...), Gawain és Percival bugyuta önfeláldozó akciója, és Merlin, aki mindent megtesz, hogy megmentse Arthurt, de a Sárkányt azért mégsem hívja segítségül, csak amikor már késő. Tényleg tervbe volt véve az a hatodik évad, csak a készítők és a színészek visszaléptek, ezért kellett mindezt belesűríteni az utolsó három epizódba?

Elismerem, remek volt a színészi játék, mindegyik színész alakítása lenyűgöző volt, különösen Colin-é és Bradley-é, de ahogy többen is írtátok, én is megalkotom magamnak a saját befejezésemet; a Sárkány meggyógyítja Arthur-t, Arthur elámul azon, hogy Merlin még a Nagy Sárkánynak is parancsol és rájön, milyen bölcs és varázslatos teremtmény a Sárkány, együtt visszarepülnek Camelot-ba felépíteni Albiont és beköszönt az aranykor és a szabad mágiahasználat kora.
Így nem lett volna olyan szomorú a Karácsony. Ha újranézek egy epizódot, most már mindig az fog eszembe jutni, hogy Arthur már nem él. Nem ezt a befejezést vártam.



Pontosan erről van szó,teljesen egyetértek veled..
Nekem is ezért volt sokkoló a végkifejlet...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 01:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Csak szerintem a 3. - 4. & 5. évadban a soundtrack nem olyan jó? Mármint pont az 1x01-s részt néztem (bizony de fájt :cry: ) és a végén elhangzott ez a soundtrack:



És istenem olyan fájó volt hallgatni. :oops: Én ezt tettem volna az utolsó jelenet alá. :)

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.31. 18:22 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
http://www.youtube.com/watch?v=6MLolYCGPGM
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2012.12.31. 20:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... L-Tx8&NR=1
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron