Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.17. 00:09



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 01:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
nos nemis tudom h kezdjek hozzá..na szoval : :D hiába ugye "le lett zárva" a sztori nekem egy csomó dolog maradt ami nem tiszta .. és most h elkezdem ujranézni az egészet ezek most előjönnek...meg ami most picit kiakasztott h egy csomó dologban tévhitben élek egy ideje amit nemértek h h lehet pl.: most 3.évadot néztem és én azt hittem h Morgi az elejétől fogva tudja h Uther az apja mert Morgouse elmondta neki erre most döbbenek rá h nemis :shock: én és a "nagy" problémáim :D na de igazából az lenne a kérdésem h most van ez az érme dolog szoval Killgarah bácsi meg sokan ugye azt mongyák h Artur/Merlin a 2 oldal viszont kb a 3-4.évad óta meg azt mongyák h Merlin/Morgana + vameik interjut mostanában olvastam ahol Katie is az érme 2 oldalának nevezi magukat..ezt most úgy hozzátenném h elnemtudom képzelni h hogy tudott elkerülni engem elkötelezett Mergana shippert ez az interju eddig ha valaki nemtudná miről van szó:
J: Twitteren sokan kérték hogy kérdezzem meg Merlin és Morgana valaha összejöhettek volna?
K: [nevet] ez egy érdekes kérdés mert ugye ők az érem két oldala (!) a sötétség és fény , de nem, nemhiszem hogy valaha összejöhettek volna. Sajnos.
C: Miért? Merlin totál benne lett volna [nevet]
K: És ezt most mondod?! Most hogy befejeztük a forgatás?! Sajnálom Jenna(riporter) ez a lehetőséb elment...
Na ezeket a sorokat olvasva igy kb pszihopata mosolyal az arcomon ütöttem volna le a drágákat h nem bírták ezt 5 évvel hamarabb mondani...meg az irókat is.. am valaki megtudja mondani h ezaz interju mikor készült és van e többi része?? Na picit eltértem az eredeti kérdésemtől szoval kik az igazi érme két oldala??? Amúgy sok helyen látom h ez emberek nem birják megnézni a régi részeket mert hogy csak a végére birnak gondolni engem nem zavar sőt jót tesz a lelki világomnak :) látni hogy miből lett ez az egész ..de most lehet picit lekéne állnom mert most ugy 5. 3. és 1-2. évadot nézek vegyesen és már olyan álmaim vannak h Aitussa megkapta Kilgarah erejét feltámasza Morgit Artur meg Mordred szelemként rohangálnak a 2 exkalibural Merlin meg Avalonban úszkál Lady Viviennel szoval..xd na jo befejezgem :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 07:37 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
Ha már Kingaa itt vetette fel, milyen kérdések merülnek fel a korábbi részek visszanézésekor, szerintem nagy átverés hogy az első évadban még senki nem tudja hogy Uther Morgana apja, szerintem a színészek se tudták. biztos, hogy Anthony Head másként játszotta volna a szerepet, ha elárulják neki - vagy tán ők se döntötték el? A legendára nem érdemes hivatkozni, hiszen aszerint Mordred Morgana és Arthur fia.. vagy mi.. az első évadot sokan lekicsinylik, de szerintem nagyon izgalmas, mert itt még a kamaszos keresgélés idejét élik Merlin Gwen, Arthur Morgana vagy Merlin Morgana, ... sajnálom, hogy a Merlin Morgana kapcsolat nem volt kicsit árnyaltabbra irva a későbbi részekben,,, de már késő... Az alkotók lehetősége és felelőssége óriási
csak fecsegünk az elvonási tünetek miatt, :roll:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 10:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 21:40
Hozzászólások: 5
Na akkor én megpróbálok válszolni a kérdésekre :)
Az érem két oldal Arthur és Merlin,ezt Kilgarrah már az első részben megmondja. Kettenegészítik ki egymást, tehát két fél. Merlin és Morgi meg az ellentét. Pont és ellenpont. Fény és sötétség stb. De vicces, hogy ugyanez a helyzet Merlin és Mordred között. Tehát Merlinnek két ellenpotja van, és Morgi és Mordret is együtt tesznek ki egy egészet, mint Merlin és Arthur. :)

Azt nem tudom hogy tudták-e, már az elején a szreplők, hogy Morgi Uther lánya, de szerintem Anthony Head nem játszotta volna másként. Ugyanúgy féltette mint Arthurt, és a büntetésük is hasonló volt, ha ellenkeztek vele. Persze Arthurral kicsit elnézőbb volt hisz mégiscsak ő volt a trónörökös, meg fiú volt és Urher fiút akart. + Arthur nem is ellenkezett vele annyit nyíltan vele, mint Morgi.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 11:53 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
köszönöm a válaszokat az értelmes kérdésemre :D tehát ezekből meg közben énis valahogy arra következtetek hogy sok érme van a sorozatban :D mert ez már ilyen bonyolultba megy át szerintem az alkotók elfelejtették hogy mit mondtak 4-5 évvel elzelőt...mert mostmár a producerek meg Colin is Merlin/Morganat nevezte meg (találtam újabb iterjukat :D)de az is igaz hogy mordred morganna is lehet magy Mordred,Morgi/Artur,Merlin...huhh hát ez elég izé így..am Mordredet szerintem ebbe nem kell belehozni ő teljesen más és őt soha nem is említették hogy ilyen érme lenne...szerintem Me/Mo mert ők ugye a fény a sötétség a szeret és a gyűlölet szoval ellentétei egymásnak és ezt az érme hasonlatot ilyenekre szokták inkább használni...vagy nem..nincsen 3 oldalú érme?? :D am meg díjaznám h ha nem változtatnák meg az ilyen apró de nagyon fontos részt .. mondtak vamit az 1.évadban az 4. 5. re elfelejtették és lehet másként is gondolják..de persze mi rajongók képesek vagyunk felakadni ilyen apró kérdéseken..:D bizos h tudták hogy ez valamikor belekerül a Morgana igazi apja Uther ugye mindig mondta U hogy az apádra hasonlítasz meg mindig nagyon agódott érte...am a legendába nem az anyuk ugyanaz?? Am biztos h Artur az anyától örökölt többen mert persze van néhány dolog ami ugye Utheres csak Artur kedvesebb elnézőbb..(Klara kivégzéses résznél voltak némi kitörések h Artur olyan mint az apja nyugi szerintem nem gondoltuk komolyan csak fájt Mordredkét sirni látni :( ..:D) de Morgi apszolut apja természetét örökölte..csak más volt az "élet elvük" de Anis királynő is meg sokan mások (Artur) is hogy nagyon Uther természete van és ugye Morgousal az anyuk ugyanaz elvileg..de Morgouse teljesen más jó mindketten nem gonoszak mert ők nem gonoszak :D csak védik a mágiát..szoval Morgouse nyugodtabb nem robban ugy mint Morgana és sokkal megfontoltabb 3.évadban Morgi rögtön kinyiratta volna Gwent de ő mondta h ne mert előny lehet...és pont ezért van egy jó tulajdonsága ami se Uthernek se a lányának nincsen : türelmes . És megismeri az elenséget az ő nézőpontját kicsit jácadozik vele de nem rögtön csináltál vamit mehetsz a mágjára Morgana esetében a falra...szoval én ezért nagyon szerettem Morgoust :) am milyen annyuk lehetett h mind 2 lánya Fő papnő..:D szerintem hogyha ő is vami ilyen lett volna Uther nem kavart volna vele..vagy kitudja :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kingaa. 2013.01.07. 12:33-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 12:21 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
Szerintem nem biztos, hogy a készítők már az első évadban tudták, hogy Morgana Uther lánya lesz. Mert azért ez egy családi sorozat, szóval akkor nem erőltették volna annyira az Arthur-Morgana szerelmi vonalat az elején. Persze, tudom, a legendában is van ilyen (helló, Mordred! :D), de egy korai időpontban futó sorozatba szándékosan nem hiszem, hogy belevariálták volna ezt az incenst szálat.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 12:41 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
szerintem ez be volt tervezve :D flörtölgetsz Camelot "first lady"jével aztán rájössz hogy a tesod :D hát ..öö szerintem amikor 3. évadban a galériáról kukucskálták Morgi koronázását szefintem ez ugrott be előszőr Arturnak...és a középkorban meg az Artur legendában senkit nem zavart hogy ki kinek a testvére...(lásd Camelot cimű sorozat is) de ez a Merlin..ez egy gyengébb verzió..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 12:49 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
kingaa. írta:
nos nemis tudom h kezdjek hozzá..na szoval : :D hiába ugye "le lett zárva" a sztori nekem egy csomó dolog maradt ami nem tiszta .. és most h elkezdem ujranézni az egészet ezek most előjönnek...meg ami most picit kiakasztott h egy csomó dologban tévhitben élek egy ideje amit nemértek h h lehet pl.: most 3.évadot néztem és én azt hittem h Morgi az elejétől fogva tudja h Uther az apja mert Morgouse elmondta neki erre most döbbenek rá h nemis :shock: én és a "nagy" problémáim :D na de igazából az lenne a kérdésem h most van ez az érme dolog szoval Killgarah bácsi meg sokan ugye azt mongyák h Artur/Merlin a 2 oldal viszont kb a 3-4.évad óta meg azt mongyák h Merlin/Morgana + vameik interjut mostanában olvastam ahol Katie is az érme 2 oldalának nevezi magukat..ezt most úgy hozzátenném h elnemtudom képzelni h hogy tudott elkerülni engem elkötelezett Mergana shippert ez az interju eddig ha valaki nemtudná miről van szó:
J: Twitteren sokan kérték hogy kérdezzem meg Merlin és Morgana valaha összejöhettek volna?
K: [nevet] ez egy érdekes kérdés mert ugye ők az érem két oldala (!) a sötétség és fény , de nem, nemhiszem hogy valaha összejöhettek volna. Sajnos.
C: Miért? Merlin totál benne lett volna [nevet]
K: És ezt most mondod?! Most hogy befejeztük a forgatás?! Sajnálom Jenna(riporter) ez a lehetőséb elment...



Itt a cikk magyarul:)

http://bbcmerlin.blog.hu/2012/12/06/col ... ore4951743

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 13:19 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:
kingaa. írta:
nos nemis tudom h kezdjek hozzá..na szoval : :D hiába ugye "le lett zárva" a sztori nekem egy csomó dolog maradt ami nem tiszta .. és most h elkezdem ujranézni az egészet ezek most előjönnek...meg ami most picit kiakasztott h egy csomó dologban tévhitben élek egy ideje amit nemértek h h lehet pl.: most 3.évadot néztem és én azt hittem h Morgi az elejétől fogva tudja h Uther az apja mert Morgouse elmondta neki erre most döbbenek rá h nemis :shock: én és a "nagy" problémáim :D na de igazából az lenne a kérdésem h most van ez az érme dolog szoval Killgarah bácsi meg sokan ugye azt mongyák h Artur/Merlin a 2 oldal viszont kb a 3-4.évad óta meg azt mongyák h Merlin/Morgana + vameik interjut mostanában olvastam ahol Katie is az érme 2 oldalának nevezi magukat..ezt most úgy hozzátenném h elnemtudom képzelni h hogy tudott elkerülni engem elkötelezett Mergana shippert ez az interju eddig ha valaki nemtudná miről van szó:
J: Twitteren sokan kérték hogy kérdezzem meg Merlin és Morgana valaha összejöhettek volna?
K: [nevet] ez egy érdekes kérdés mert ugye ők az érem két oldala (!) a sötétség és fény , de nem, nemhiszem hogy valaha összejöhettek volna. Sajnos.
C: Miért? Merlin totál benne lett volna [nevet]
K: És ezt most mondod?! Most hogy befejeztük a forgatás?! Sajnálom Jenna(riporter) ez a lehetőséb elment...



Itt a cikk magyarul:)

http://bbcmerlin.blog.hu/2012/12/06/col ... ore4951743

köszi :) túl egyszerű lett volna elősször is itt keresnem...:D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 13:29 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
kingaa. írta:
köszi :) túl egyszerű lett volna elősször is itt keresnem...:D



Pedig tudod, mindig a legegyszerűbb megoldás a jó :)

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 15:42 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
kingaa. írta:
am meg díjaznám h ha nem változtatnák meg az ilyen apró de nagyon fontos részt .. mondtak vamit az 1.évadban az 4. 5. re elfelejtették és lehet másként is gondolják..


pontosan! 1.8-at lestem meg vmelyik nap. Ott elég sűrűn elhangzik, hogy Druida = magic... Uthertől, Arthurtól, Morganatól... mindannyian hallották, tudták.. és most hogyhogy mégis csak Morgana tudta az 5.évadban...? (nem költői kérdés)

van egy másik téma, aminél eléggé "kinyílik a bicska a zsebemben", hogy "póriasan" fejezzem ki magam... nevezetesen: miért nem használja a varázserejét soha Mordred Arthur vagy Merlin ellen...
erre két válasz létezik: egy rövidebb és egy hosszabb. A rövidebb verzió: "Mert az írók így írták meg." - ez gondolom még mindenkinek totál világos. A hosszabb verziót igyekezem úgy leecsetelni, hogy a végére remélhetőleg mindenki - aki elolvassa- meg is értse, fel is fogja, vajon miért használja inkább a kardját Drága Mordredünk.
1. emlékezzünk vissza a gyerek Mordredre egy picit! mikor használta a magic-jét? mikor megtámadták. Érthető módon, akkor nem tudott még (olyan jól) kardot forgatni, tehát maradt az, amije éppen volt. Az elméjében rejlő gigantikus magic. (dárdát hajigálni gondolattal a katonákra, vagy éppen egy kiáltással szanaszét dobálni a támadókat)
2. 5.2-ben: "megtanultam elrejteni a képességemet" - vagy hogy is fogalmaz pontosan már a Felnőtt Mordred. mit tudunk erről a 8 évről? nem sokat: Morganát kereste. Kikövetkeztethetjük, hogy valószínűleg üldözték, vagy "csak" nem látták szívesen, mikor rájöttek, kiféle-miféle. (lásd: Morganával egy asztalnál -jelenet szintén 5.2-ben és az ott elhangzottak) Tehát megtanulta elrejteni azt, ami, aki. Viszont valahogy kénytelen volt megvédeni magát. Gondolom én, innen jött a kardforgatás.
az epizód végén(végefelé) sem a varázserejét hívja segítségül, mikor megmenti Morganától Arthurt... hanem a kardját! Ahogy a gyakorlótéren (már lovagként) sem használ mágiát (egyébként annó Morgause sem használt, mikor kihívta Arthurt, ha már a szöszi boszi szóba került :) ). Első alkalommal (mármint felnőttként először) akkor láttuk mágiát használni, mikor "kicselezte" Morganát (5.9). Mert a boszinak nem állt már érdekében életben tartania, mikor látta, nem húzhatja ki belőle, hogy kicsoda Emrys. (itt még nem...). A fejét használva kicselezte azzal az egy ártatlan kérdéssel, hogy "képes lennél egy fajtádbelire támadni?" (tudom, nem pontos az idézet:$ de a lényegét remélem értitek:$). Morgi pillanatnyi hezitálása pedig elég volt neki a támadásra. Tudta, hogy nem ölheti meg, ezt meg is említi neki. Viszont azzal is tisztában volt (bölcsen), hogy a kardja ezúttal nem segítheti ki, Morgi ellen nem sok haszna van...
Mikor Camlann-i csatában bekerítették a camelotiak, akkor is Morgi volt az, aki varázslatot használt, nem Mordred. Kissé dejavu-s érzés volt... a 4.évad végén, mikor Heliosszal és Aggrie bácsival elfoglalják Camelotot, akkor Agravaine-t szólta le Morgi h ne játsszon most katonásdit...

egyébként ha már Csata: el tudja nekem vki magyarázni, hogy a viharban törhetett le egy olyan db a kardból, ami még totál ép volt, mikor Mordred összeesett?????? és akkor miért nem a hegyéből tört le az a bizonyos db-ka?????? - és ez is csak egy a sok kérdésem közül...

ideiglenesen abbahagyom a magyarázkodást...:$ és várom az ötleteket..

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 17:12 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Napsugár írta:
kingaa. írta:
am meg díjaznám h ha nem változtatnák meg az ilyen apró de nagyon fontos részt .. mondtak vamit az 1.évadban az 4. 5. re elfelejtették és lehet másként is gondolják..


pontosan! 1.8-at lestem meg vmelyik nap. Ott elég sűrűn elhangzik, hogy Druida = magic... Uthertől, Arthurtól, Morganatól... mindannyian hallották, tudták.. és most hogyhogy mégis csak Morgana tudta az 5.évadban...? (nem költői kérdés)

van egy másik téma, aminél eléggé "kinyílik a bicska a zsebemben", hogy "póriasan" fejezzem ki magam... nevezetesen: miért nem használja a varázserejét soha Mordred Arthur vagy Merlin ellen...
erre két válasz létezik: egy rövidebb és egy hosszabb. A rövidebb verzió: "Mert az írók így írták meg." - ez gondolom még mindenkinek totál világos. A hosszabb verziót igyekezem úgy leecsetelni, hogy a végére remélhetőleg mindenki - aki elolvassa- meg is értse, fel is fogja, vajon miért használja inkább a kardját Drága Mordredünk.
1. emlékezzünk vissza a gyerek Mordredre egy picit! mikor használta a magic-jét? mikor megtámadták. Érthető módon, akkor nem tudott még (olyan jól) kardot forgatni, tehát maradt az, amije éppen volt. Az elméjében rejlő gigantikus magic. (dárdát hajigálni gondolattal a katonákra, vagy éppen egy kiáltással szanaszét dobálni a támadókat)
2. 5.2-ben: "megtanultam elrejteni a képességemet" - vagy hogy is fogalmaz pontosan már a Felnőtt Mordred. mit tudunk erről a 8 évről? nem sokat: Morganát kereste. Kikövetkeztethetjük, hogy valószínűleg üldözték, vagy "csak" nem látták szívesen, mikor rájöttek, kiféle-miféle. (lásd: Morganával egy asztalnál -jelenet szintén 5.2-ben és az ott elhangzottak) Tehát megtanulta elrejteni azt, ami, aki. Viszont valahogy kénytelen volt megvédeni magát. Gondolom én, innen jött a kardforgatás.
az epizód végén(végefelé) sem a varázserejét hívja segítségül, mikor megmenti Morganától Arthurt... hanem a kardját! Ahogy a gyakorlótéren (már lovagként) sem használ mágiát (egyébként annó Morgause sem használt, mikor kihívta Arthurt, ha már a szöszi boszi szóba került :) ). Első alkalommal (mármint felnőttként először) akkor láttuk mágiát használni, mikor "kicselezte" Morganát (5.9). Mert a boszinak nem állt már érdekében életben tartania, mikor látta, nem húzhatja ki belőle, hogy kicsoda Emrys. (itt még nem...). A fejét használva kicselezte azzal az egy ártatlan kérdéssel, hogy "képes lennél egy fajtádbelire támadni?" (tudom, nem pontos az idézet:$ de a lényegét remélem értitek:$). Morgi pillanatnyi hezitálása pedig elég volt neki a támadásra. Tudta, hogy nem ölheti meg, ezt meg is említi neki. Viszont azzal is tisztában volt (bölcsen), hogy a kardja ezúttal nem segítheti ki, Morgi ellen nem sok haszna van...
Mikor Camlann-i csatában bekerítették a camelotiak, akkor is Morgi volt az, aki varázslatot használt, nem Mordred. Kissé dejavu-s érzés volt... a 4.évad végén, mikor Heliosszal és Aggrie bácsival elfoglalják Camelotot, akkor Agravaine-t szólta le Morgi h ne játsszon most katonásdit...

egyébként ha már Csata: el tudja nekem vki magyarázni, hogy a viharban törhetett le egy olyan db a kardból, ami még totál ép volt, mikor Mordred összeesett?????? és akkor miért nem a hegyéből tört le az a bizonyos db-ka?????? - és ez is csak egy a sok kérdésem közül...

ideiglenesen abbahagyom a magyarázkodást...:$ és várom az ötleteket..

na akor elemezzük a dolgot :D Hát igen Mordred drága elég rejtéjes karakter az biztos de nekem az 5.évad egyik legnagyobb csalódását is ő okozta.. félre ne értse senki nem Alexel van problémám mert amit kellett tökéletesen csinálta DE kb juniustól kezdve azt halgatjuk hogy MORDRED visszatér..ő lesz most a nagy durranás , Mordred nélkül nem lehet elmesélni a sztorit stb. Még az évad nyitó jó is volt szerintem a Dark tower melet a legjobb az egészévadan.. Mert itt láttuk azth mordred felnőt de azért mindg megvan valami abbóla gyerekkoi "gonoszságából" valami ...de ugye jött a vége ami ugytünt dupla pálfordulás lesz és Mordrednek is van valami saját célja ami Morganatol és Arturtól is független ...na erre felcsap Arturtestőrnek de mikor kinyirják a barátnőjét akkor ja artur mégis köcsög menyünk a "nagytesóhoz" mongyuk el ki EMRYS biztos visszafogad..hát köszönyük de ebben a karakterben sokal több let volna..aztán ugye igen középkor szép a kard meg minden DE KÖNYÖRGÖM HA VAN EGY KÉPESÉGE A GYEREKNEK AKKOR MINEK KARDOZNI EGYFOJTÁBAN !!! Morgit akkor láttuk kardozni mikor még nem volt magicje meg mikor nem volt használható álapotban...(mongyuk nagyon birom mikor katie kardozi de mind1 :D) aztán igen Arturkának részleges amnéziája lehet mert szegény srácnak teljesen nem esik le szerintem azsem h Mordred druida szerintem am most ezis ilyen régen volt változhat cimű dolog h igen 2. évad ban aki druda az varázsol na most 1.KLARA ugye nem titkolták h druida a csak volt is egy kicsi fejben dumálás remek de mivel támad a királyra késsel...2. Sefa drága és apja a csajszi halvány jeleket sem adott arról h ő elvileg szintén druida ugye apucimeg miközben fél kerekasztal álja körbe nem hogy mágiát használna ... én megértem h a kard olcsóbb mint a speckó efektek de akor is.most enyire érinti a BBC-t a válság vagy csak a Merlinre nem akartak áldozni. DW-re persze mindig van pénz..és a másik h miért kellet az én kis Morgimból egy dührohapos pszihopata idegbeteg ordítozó összeroppant nőszemélyt csinálni a fináléra...-.-" én gonoshként szerettem meg tényleg a 3. 4. Evadban annyira jó volt még egykét kiakadást de ez már durva volt Katie mongyuk nagyon jól hozta (olyan ilyesztően tud nézni..:D) de azért ez tulzás volt....
Am csak ugy mellesleg nem kéne egy külön topik igy a problémáknak kérdéseknek?? :D nekem telejesen jó itt is csak legyünk rendszerezve :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 19:16 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
kingaa. írta:
Napsugár írta:
kingaa. írta:
am meg díjaznám h ha nem változtatnák meg az ilyen apró de nagyon fontos részt .. mondtak vamit az 1.évadban az 4. 5. re elfelejtették és lehet másként is gondolják..


pontosan! 1.8-at lestem meg vmelyik nap. Ott elég sűrűn elhangzik, hogy Druida = magic... Uthertől, Arthurtól, Morganatól... mindannyian hallották, tudták.. és most hogyhogy mégis csak Morgana tudta az 5.évadban...? (nem költői kérdés)

van egy másik téma, aminél eléggé "kinyílik a bicska a zsebemben", hogy "póriasan" fejezzem ki magam... nevezetesen: miért nem használja a varázserejét soha Mordred Arthur vagy Merlin ellen...
erre két válasz létezik: egy rövidebb és egy hosszabb. A rövidebb verzió: "Mert az írók így írták meg." - ez gondolom még mindenkinek totál világos. A hosszabb verziót igyekezem úgy leecsetelni, hogy a végére remélhetőleg mindenki - aki elolvassa- meg is értse, fel is fogja, vajon miért használja inkább a kardját Drága Mordredünk.
1. emlékezzünk vissza a gyerek Mordredre egy picit! mikor használta a magic-jét? mikor megtámadták. Érthető módon, akkor nem tudott még (olyan jól) kardot forgatni, tehát maradt az, amije éppen volt. Az elméjében rejlő gigantikus magic. (dárdát hajigálni gondolattal a katonákra, vagy éppen egy kiáltással szanaszét dobálni a támadókat)
2. 5.2-ben: "megtanultam elrejteni a képességemet" - vagy hogy is fogalmaz pontosan már a Felnőtt Mordred. mit tudunk erről a 8 évről? nem sokat: Morganát kereste. Kikövetkeztethetjük, hogy valószínűleg üldözték, vagy "csak" nem látták szívesen, mikor rájöttek, kiféle-miféle. (lásd: Morganával egy asztalnál -jelenet szintén 5.2-ben és az ott elhangzottak) Tehát megtanulta elrejteni azt, ami, aki. Viszont valahogy kénytelen volt megvédeni magát. Gondolom én, innen jött a kardforgatás.
az epizód végén(végefelé) sem a varázserejét hívja segítségül, mikor megmenti Morganától Arthurt... hanem a kardját! Ahogy a gyakorlótéren (már lovagként) sem használ mágiát (egyébként annó Morgause sem használt, mikor kihívta Arthurt, ha már a szöszi boszi szóba került :) ). Első alkalommal (mármint felnőttként először) akkor láttuk mágiát használni, mikor "kicselezte" Morganát (5.9). Mert a boszinak nem állt már érdekében életben tartania, mikor látta, nem húzhatja ki belőle, hogy kicsoda Emrys. (itt még nem...). A fejét használva kicselezte azzal az egy ártatlan kérdéssel, hogy "képes lennél egy fajtádbelire támadni?" (tudom, nem pontos az idézet:$ de a lényegét remélem értitek:$). Morgi pillanatnyi hezitálása pedig elég volt neki a támadásra. Tudta, hogy nem ölheti meg, ezt meg is említi neki. Viszont azzal is tisztában volt (bölcsen), hogy a kardja ezúttal nem segítheti ki, Morgi ellen nem sok haszna van...
Mikor Camlann-i csatában bekerítették a camelotiak, akkor is Morgi volt az, aki varázslatot használt, nem Mordred. Kissé dejavu-s érzés volt... a 4.évad végén, mikor Heliosszal és Aggrie bácsival elfoglalják Camelotot, akkor Agravaine-t szólta le Morgi h ne játsszon most katonásdit...

egyébként ha már Csata: el tudja nekem vki magyarázni, hogy a viharban törhetett le egy olyan db a kardból, ami még totál ép volt, mikor Mordred összeesett?????? és akkor miért nem a hegyéből tört le az a bizonyos db-ka?????? - és ez is csak egy a sok kérdésem közül...

ideiglenesen abbahagyom a magyarázkodást...:$ és várom az ötleteket..

na akor elemezzük a dolgot :D Hát igen Mordred drága elég rejtéjes karakter az biztos de nekem az 5.évad egyik legnagyobb csalódását is ő okozta.. félre ne értse senki nem Alexel van problémám mert amit kellett tökéletesen csinálta DE kb juniustól kezdve azt halgatjuk hogy MORDRED visszatér..ő lesz most a nagy durranás , Mordred nélkül nem lehet elmesélni a sztorit stb. Még az évad nyitó jó is volt szerintem a Dark tower melet a legjobb az egészévadan.. Mert itt láttuk azth mordred felnőt de azért mindg megvan valami abbóla gyerekkoi "gonoszságából" valami ...de ugye jött a vége ami ugytünt dupla pálfordulás lesz és Mordrednek is van valami saját célja ami Morganatol és Arturtól is független ...na erre felcsap Arturtestőrnek de mikor kinyirják a barátnőjét akkor ja artur mégis köcsög menyünk a "nagytesóhoz" mongyuk el ki EMRYS biztos visszafogad..hát köszönyük de ebben a karakterben sokal több let volna..aztán ugye igen középkor szép a kard meg minden DE KÖNYÖRGÖM HA VAN EGY KÉPESÉGE A GYEREKNEK AKKOR MINEK KARDOZNI EGYFOJTÁBAN !!! Morgit akkor láttuk kardozni mikor még nem volt magicje meg mikor nem volt használható álapotban...(mongyuk nagyon birom mikor katie kardozi de mind1 :D) aztán igen Arturkának részleges amnéziája lehet mert szegény srácnak teljesen nem esik le szerintem azsem h Mordred druida szerintem am most ezis ilyen régen volt változhat cimű dolog h igen 2. évad ban aki druda az varázsol na most 1.KLARA ugye nem titkolták h druida a csak volt is egy kicsi fejben dumálás remek de mivel támad a királyra késsel...2. Sefa drága és apja a csajszi halvány jeleket sem adott arról h ő elvileg szintén druida ugye apucimeg miközben fél kerekasztal álja körbe nem hogy mágiát használna ... én megértem h a kard olcsóbb mint a speckó efektek de akor is.most enyire érinti a BBC-t a válság vagy csak a Merlinre nem akartak áldozni. DW-re persze mindig van pénz..és a másik h miért kellet az én kis Morgimból egy dührohapos pszihopata idegbeteg ordítozó összeroppant nőszemélyt csinálni a fináléra...-.-" én gonoshként szerettem meg tényleg a 3. 4. Evadban annyira jó volt még egykét kiakadást de ez már durva volt Katie mongyuk nagyon jól hozta (olyan ilyesztően tud nézni..:D) de azért ez tulzás volt....
Am csak ugy mellesleg nem kéne egy külön topik igy a problémáknak kérdéseknek?? :D nekem telejesen jó itt is csak legyünk rendszerezve :D



Ezek nekem is nagyon bosszantóak. Mindig csak akkor varázsolnak mikor már elkerülhetetlen. Szegény Morgi meg kicsit depressziós lett a végére. Biztos Emrys elvarázsolta, hogy megzakkanjon :)
Mordrednél nekem úgy tűnt, mintha csak azért hozták volna vissza, hogy ott legyen és legyen valaki aki megöli Artúrt.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 20:16 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:

Ezek nekem is nagyon bosszantóak. Mindig csak akkor varázsolnak mikor már elkerülhetetlen. Szegény Morgi meg kicsit depressziós lett a végére. Biztos Emrys elvarázsolta, hogy megzakkanjon :)
Mordrednél nekem úgy tűnt, mintha csak azért hozták volna vissza, hogy ott legyen és legyen valaki aki megöli Artúrt.


A depresziós enyhe kifejezés..jó főhonoszt akartak csinálni belőle de rá valahogy az 1-2.évad miatt nemlehet..és ne sorolyuk már be az átlagos megkattant vami régi trauma miatt és a világ kitaszítotjának érzi magát de azért gonosz-ba ..na jo sikerült teljesen ilyenné csinálniuk szegényt.. :( mondom én hogy W A M H-os tavacskába kelett volna megfürdetni..mongyuk ott muszáj önszántából bemennie erőszakkal nem lehet bevonszolni :/ kötélen belógatjuk Camelot koronáját tuti bemegy :D és igen mosdred tényleg ezért kellet ..mert ugye ő öli meg arurt de akkor is valami érdekesebb sztorit kellet volna kitalálni..az a baj nálam teljesen ketté vállik a két mordred..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 20:26 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
Hú, na, most asszem teljesen ellentétes véleményen vagyunk (persze, ez nem baj, ez a szép az ilyen eszmecserékben :D), mert nekem az ötödik évados, őrült Morgana sokkal jobban bejött, mint az "evil smirk"-ös harmadik évadbeli, és Katie-nek is jobban állt szvsz. Az igaz, hogy a negyedik évad után is furcsa volt ez a nagy váltás nála, de így volt ez a második és a harmadik évad közti változásával is. Bár az ötödik évados szerintem annyiból érthető, hogy három évig, láttuk, milyen körülmények között, tartották fogva... ettől még a legépeszűbb ember is bekattan. Nincs jobb hasonlatom, mint hogy kicsit olyan, mint a Harry Potterben az Azkaban. Ha ismeritek a könyveket, tudjátok, miről beszélek.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 20:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 21:40
Hozzászólások: 5
Teljesen egyetértek. Nekem is az 5, évad legnagyobb csalódása Mordred volt. :( Pedig olyan jól indult! Volt egy elméletem, még az 5. évad elött, hogy majd mindenki azt várja, hogy Mordred majd ott gonoszkodik Morgival az évadban, helyette valahogy elnyeri Arthur bizalmát és mivel Arthur a 4. évad végén a druidákkal is kibékült Mordred majd nyíltan varázsolhat, míg Merlin nem. És Mordred meg még jól le is buktatja, hisz megigérte amikor utoljára találkoztak. :P ÉS tényleg úgy nézet ki, hogy efelé menek, és annál jobbat el sem tudtam volna képzelni, mint, hogy Mordred leszúrja Morgit Arthur elött. Erre jött az első megdöbbenés Arthur nem tudja hogy varázsló! Mi van? Na jó, mint kiderült nem minden druid varázsló, végül is fura, de még belefér. Arthur ugyan gyanakodhatna, hogy lehet, hogy de, dehát ő mindig is naív volt. :P Aztán Mordred nem csinált semmit csak beállt a Cameloti modellekhez. :shock: Meg Merlinnél próbált bevágódni, hogy nem érti miért utálja őt. Miközben utolsó találkozásuknál még ő fenyegette Merlint azzal,hogy bosszút fog állni. Ja meg még ott van az a hihetetlenül gyenge magyarázat, hogy azért állt Arthur oldalára Morgival szemben, mert egyszer megmentette. Amimeg jegyzem csak azért volt, met Morgi kihisztizte tőle :lol: De ugye az nem számít, meghogy az sem, hogy később a druida táborból is azért kellett elmenekülnie, mert Camelot lovagjai rajtuk ütöttek. Amit Arthur vezetett. De persze végül azért rohant el Morgihoz mert a lüke barátnője mendnáron meg akart halni Arthur álltal. :?

Szóval fura ez az egész, viszont egy halvány reménysugaram azért van, hogy mégsem a készítők csesztek el mindent. Az pedig Mordred mosolya ahalála elött. Nekem ott az ugrott be, hogy Mordred tudott a végzetéről. Mintha tudta volna, hogy az lesz. És ha belegondolok erre látok esélyt. Nekem úgy tűnt azok a druidák akik tudták Emrys valódi kilétét tisztában voltak a legendával. És Mordred határozottan ebbe a kategóriába tartozott. Nem mondom, hogy az elméletem biztos talajon áll, de nekem egyedül így elfogadható Mordred tettei az 5. évadban. :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 21:02 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
Mina8924 írta:
Teljesen egyetértek. Nekem is az 5, évad legnagyobb csalódása Mordred volt. :( Pedig olyan jól indult! Volt egy elméletem, még az 5. évad elött, hogy majd mindenki azt várja, hogy Mordred majd ott gonoszkodik Morgival az évadban, helyette valahogy elnyeri Arthur bizalmát és mivel Arthur a 4. évad végén a druidákkal is kibékült Mordred majd nyíltan varázsolhat, míg Merlin nem. És Mordred meg még jól le is buktatja, hisz megigérte amikor utoljára találkoztak. :P ÉS tényleg úgy nézet ki, hogy efelé menek, és annál jobbat el sem tudtam volna képzelni, mint, hogy Mordred leszúrja Morgit Arthur elött. Erre jött az első megdöbbenés Arthur nem tudja hogy varázsló! Mi van? Na jó, mint kiderült nem minden druid varázsló, végül is fura, de még belefér. Arthur ugyan gyanakodhatna, hogy lehet, hogy de, dehát ő mindig is naív volt. :P Aztán Mordred nem csinált semmit csak beállt a Cameloti modellekhez. :shock: Meg Merlinnél próbált bevágódni, hogy nem érti miért utálja őt. Miközben utolsó találkozásuknál még ő fenyegette Merlint azzal,hogy bosszút fog állni. Ja meg még ott van az a hihetetlenül gyenge magyarázat, hogy azért állt Arthur oldalára Morgival szemben, mert egyszer megmentette. Amimeg jegyzem csak azért volt, met Morgi kihisztizte tőle :lol: De ugye az nem számít, meghogy az sem, hogy később a druida táborból is azért kellett elmenekülnie, mert Camelot lovagjai rajtuk ütöttek. Amit Arthur vezetett. De persze végül azért rohant el Morgihoz mert a lüke barátnője mendnáron meg akart halni Arthur álltal. :?

Szóval fura ez az egész, viszont egy halvány reménysugaram azért van, hogy mégsem a készítők csesztek el mindent. Az pedig Mordred mosolya ahalála elött. Nekem ott az ugrott be, hogy Mordred tudott a végzetéről. Mintha tudta volna, hogy az lesz. És ha belegondolok erre látok esélyt. Nekem úgy tűnt azok a druidák akik tudták Emrys valódi kilétét tisztában voltak a legendával. És Mordred határozottan ebbe a kategóriába tartozott. Nem mondom, hogy az elméletem biztos talajon áll, de nekem egyedül így elfogadható Mordred tettei az 5. évadban. :)


Ez egy érdekes elmélet, hogy Mordred tudta a végzetét. :) Sose gondoltam még rá.
Mondjuk, én nem hiszek benne, hogy így lett volna, de a Merlin plothole-jaiban (és nem, tényleg nem tudom már semmilyen szónak a magyar megfelelőjét xDD) az az egyetlen jó, hogy úgy töltöd ki, ahogy akarod, és olyan magyarázatot találsz, ami neked a leginkább kielégítő. És tényleg, még ha én nem is így látom, tök jó elmélet a tiéd. :)

Amúgy Alex Vlahostól kérdezték twitteren a mosolyt, és ezt írta: "It was to show that Mordred had relief/redemption that it was over. He was a pawn in a chess game far bigger than himself." / "Arra szolgált, hogy megmutassa Mordred megkönnyebbülését (feloldozását), hogy vége van. Elvégre ő csak egy paraszt volt egy olyan sakkjátszmában, ami sokkal nagyobb nála."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 21:08 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Mina8924 írta:
Teljesen egyetértek. Nekem is az 5, évad legnagyobb csalódása Mordred volt. :( Pedig olyan jól indult! Volt egy elméletem, még az 5. évad elött, hogy majd mindenki azt várja, hogy Mordred majd ott gonoszkodik Morgival az évadban, helyette valahogy elnyeri Arthur bizalmát és mivel Arthur a 4. évad végén a druidákkal is kibékült Mordred majd nyíltan varázsolhat, míg Merlin nem. És Mordred meg még jól le is buktatja, hisz megigérte amikor utoljára találkoztak. :P ÉS tényleg úgy nézet ki, hogy efelé menek, és annál jobbat el sem tudtam volna képzelni, mint, hogy Mordred leszúrja Morgit Arthur elött. Erre jött az első megdöbbenés Arthur nem tudja hogy varázsló! Mi van? Na jó, mint kiderült nem minden druid varázsló, végül is fura, de még belefér. Arthur ugyan gyanakodhatna, hogy lehet, hogy de, dehát ő mindig is naív volt. :P Aztán Mordred nem csinált semmit csak beállt a Cameloti modellekhez. :shock: Meg Merlinnél próbált bevágódni, hogy nem érti miért utálja őt. Miközben utolsó találkozásuknál még ő fenyegette Merlint azzal,hogy bosszút fog állni. Ja meg még ott van az a hihetetlenül gyenge magyarázat, hogy azért állt Arthur oldalára Morgival szemben, mert egyszer megmentette. Amimeg jegyzem csak azért volt, met Morgi kihisztizte tőle :lol: De ugye az nem számít, meghogy az sem, hogy később a druida táborból is azért kellett elmenekülnie, mert Camelot lovagjai rajtuk ütöttek. Amit Arthur vezetett. De persze végül azért rohant el Morgihoz mert a lüke barátnője mendnáron meg akart halni Arthur álltal. :?

Szóval fura ez az egész, viszont egy halvány reménysugaram azért van, hogy mégsem a készítők csesztek el mindent. Az pedig Mordred mosolya ahalála elött. Nekem ott az ugrott be, hogy Mordred tudott a végzetéről. Mintha tudta volna, hogy az lesz. És ha belegondolok erre látok esélyt. Nekem úgy tűnt azok a druidák akik tudták Emrys valódi kilétét tisztában voltak a legendával. És Mordred határozottan ebbe a kategóriába tartozott. Nem mondom, hogy az elméletem biztos talajon áll, de nekem egyedül így elfogadható Mordred tettei az 5. évadban. :)



Én nem hiszem, hogy Mordred tisztában volt a végzetével. Ha így lett volna akkor számos döntése értelmetlen volt. Például ha tudta miért ölette volna meg magát Artúrért? Szerintem valóban meg akart változni jó irányba csak a rossz felé vezető utat oldották meg bénán.
Merlinnél meg szerintem azért akart bevágódni, mert tudta, hogy Artúr mindenkinél többre tartja. Ha Artúrt akarja megnyerni meg kellett nyerni Merlint is. Csak ez nem jött össze neki...

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 22:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Mina8924 írta:
Teljesen egyetértek. Nekem is az 5, évad legnagyobb csalódása Mordred volt. :( Pedig olyan jól indult! Volt egy elméletem, még az 5. évad elött, hogy majd mindenki azt várja, hogy Mordred majd ott gonoszkodik Morgival az évadban, helyette valahogy elnyeri Arthur bizalmát és mivel Arthur a 4. évad végén a druidákkal is kibékült Mordred majd nyíltan varázsolhat, míg Merlin nem. És Mordred meg még jól le is buktatja, hisz megigérte amikor utoljára találkoztak. :P ÉS tényleg úgy nézet ki, hogy efelé menek, és annál jobbat el sem tudtam volna képzelni, mint, hogy Mordred leszúrja Morgit Arthur elött. Erre jött az első megdöbbenés Arthur nem tudja hogy varázsló! Mi van? Na jó, mint kiderült nem minden druid varázsló, végül is fura, de még belefér. Arthur ugyan gyanakodhatna, hogy lehet, hogy de, dehát ő mindig is naív volt. :P Aztán Mordred nem csinált semmit csak beállt a Cameloti modellekhez. :shock: Meg Merlinnél próbált bevágódni, hogy nem érti miért utálja őt. Miközben utolsó találkozásuknál még ő fenyegette Merlint azzal,hogy bosszút fog állni. Ja meg még ott van az a hihetetlenül gyenge magyarázat, hogy azért állt Arthur oldalára Morgival szemben, mert egyszer megmentette. Amimeg jegyzem csak azért volt, met Morgi kihisztizte tőle :lol: De ugye az nem számít, meghogy az sem, hogy később a druida táborból is azért kellett elmenekülnie, mert Camelot lovagjai rajtuk ütöttek. Amit Arthur vezetett. De persze végül azért rohant el Morgihoz mert a lüke barátnője mendnáron meg akart halni Arthur álltal. :?

Szóval fura ez az egész, viszont egy halvány reménysugaram azért van, hogy mégsem a készítők csesztek el mindent. Az pedig Mordred mosolya ahalála elött. Nekem ott az ugrott be, hogy Mordred tudott a végzetéről. Mintha tudta volna, hogy az lesz. És ha belegondolok erre látok esélyt. Nekem úgy tűnt azok a druidák akik tudták Emrys valódi kilétét tisztában voltak a legendával. És Mordred határozottan ebbe a kategóriába tartozott. Nem mondom, hogy az elméletem biztos talajon áll, de nekem egyedül így elfogadható Mordred tettei az 5. évadban. :)



[/quote]
szerintem sem tudhatta valahogy az nem lenne logikus meg pont neki tudnia kéne hogy a végzetet nem nagyon lehet elkerülni..am a druidák igen tudják ki Emrys de igazából a komplett jóslatot csak Kilgarah tudja..na jó mint kiderült ősem...és még az hülyeség mert igazából nem Artur mentette meg hanem ugye ahogy mondtad "Morgi kihisztizte" na jó én lehet nem így mondtam volna de ja :D A régi Mordredben volt egy apró kis gonoszság hogy mikor Sárkána bácsi azt mondta hogy ő fogja megölni Arturt el tudtad hinni... jó Alex mosolya tényleg ott volt de igazából nem volt semmi értelme mert minek kell ilyen izé sunyi mosoly ha nincs hátsószándéka én mongyuk úgy oldottam volna meg 11. részt h Mordred csak Artur bizalmába akar férkőzni és titokban egy druida csoport is szerveszkedik Morgitól függetlenül és ha kellet ez a szerelmi szál akkor ott várja Klara meg minden de mongyuk ezek azok a nem túl békés druidák.. ott lehetne Sefa is :D am aprop druida és Sefa az évadnyitóban most Morgi nem druda bácsikkal meg nénikkel szövetkezett amire ugye levonta Gwen azt a következtetést hogy nem is olyan békések mint hitték...na szoval ezek ott az évadnyitón megvoltak aztán hopp senki és lesznek szászok..na most ez mi? a többi olyan részre amit ki vehettek volna pl. ugye Evil Gwen én nagyon bírtam erre a pár részre birtam is Gwent de most igazábol semmi értelme nem volt ezt a szálat 4 részig húzni hogyha utána visza csinálnak mindent tehát ha ezt ennyire igy akarták akkor 2 részbe is belefért volna és a megspóroltakba olyat belerakni ami utalgat a záróra meg ilyesmik.. én erre csak azt tudom mondani hogy minél olcsóbban próbálták az egészet megcsinálni...Am lehhettek volna benne sokkal érdekesebb fordulatok mert volt 1-2 de pl vissza térve Evil Gwenre nagyot ütött volna ha mégsem javul meg és mongyuk Morgi visszahozza neki Lancelotot vagy mittudom én és ugye ezt látva Artur picit kiakad és ezt használja ki Mordred..mint a legendába kb. meg én mongyuk egy másik varázsló nőt is bírtam volna csak szelemként is de na vagy Nimueh vagy Morgouse.. de mostmár mind1 :/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 09:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 21:40
Hozzászólások: 5
Szerintem Kilgarah tökéletesen ismerte a jóslatot, csak nem mondta el a legvégéig. Hisz a lgelső részben is azt mondja, hogy Arthur lesz a Jövő Nagy Királya, de persze mindenki, (és Merlin is) ezt úgy értelmezte, hohy mivel most még Arthur herceg, mikor, majd Uther meghal,agy lemond vagy bármi, arra vonatkozik az Arthur a jövő királya kifejezés. Aztán persze kiderült, hogy a ez sokall távolabbi jövő mind gondoltuk.
De ez jellemző Kilgarahra! :lol: Az elején is mindig csak fél információkat adott, és azok is elég kétértelműek voltak, meg homályosak. :lol:
Csak a végére már annyira puszi pajtáso lettek Merlinnel, hogy senki se gondolta volna, hogy ilyen információt visszatrtana, ezekszerint de.

Mordrednek mindenképp van pár logikátlan cselekedete, ha ismerte a végzetét azért, ha meg nem, akkor meg azért.

Igen, egy harcos druida népcsoport sokkal izgalmasabb ellenség lett volna a szászoknál. Főleg, hogy Arthurnak ugye muszáj lett volna felvenni a harcost, mivel már fenyegetés jelentettek volna Camelotra, de ezzel megszegte volna a 4. évadban tett ígértetét, és így a disír büntetése is jogosabb lett volna. Mert így nem igazán volt érteme. :(

Evil Gwen helyett én simán el tudtam volna képzelni, hogy Gwen úgy megőrül, mint Uther a 3. évad elején, és akkor mé Lancyt is vissza lehetett volna hozni ;)
Helyette meg megint kaptunk egy Sith Lady és Tanítványa felállást, ami már egy kicsit sok volt.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 12:40 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Mina8924 írta:
Szerintem Kilgarah tökéletesen ismerte a jóslatot, csak nem mondta el a legvégéig. Hisz a lgelső részben is azt mondja, hogy Arthur lesz a Jövő Nagy Királya, de persze mindenki, (és Merlin is) ezt úgy értelmezte, hohy mivel most még Arthur herceg, mikor, majd Uther meghal,agy lemond vagy bármi, arra vonatkozik az Arthur a jövő királya kifejezés. Aztán persze kiderült, hogy a ez sokall távolabbi jövő mind gondoltuk.
De ez jellemző Kilgarahra! :lol: Az elején is mindig csak fél információkat adott, és azok is elég kétértelműek voltak, meg homályosak. :lol:
Csak a végére már annyira puszi pajtáso lettek Merlinnel, hogy senki se gondolta volna, hogy ilyen információt visszatrtana, ezekszerint de.

Mordrednek mindenképp van pár logikátlan cselekedete, ha ismerte a végzetét azért, ha meg nem, akkor meg azért.

Igen, egy harcos druida népcsoport sokkal izgalmasabb ellenség lett volna a szászoknál. Főleg, hogy Arthurnak ugye muszáj lett volna felvenni a harcost, mivel már fenyegetés jelentettek volna Camelotra, de ezzel megszegte volna a 4. évadban tett ígértetét, és így a disír büntetése is jogosabb lett volna. Mert így nem igazán volt érteme. :(

Evil Gwen helyett én simán el tudtam volna képzelni, hogy Gwen úgy megőrül, mint Uther a 3. évad elején, és akkor mé Lancyt is vissza lehetett volna hozni ;)
Helyette meg megint kaptunk egy Sith Lady és Tanítványa felállást, ami már egy kicsit sok volt.

Killgarahnál én erősen Aitussara céloztam ;) mert ott akármennyire metaforikusan nézzük azt bebukta nem kicsit..mert jó lesz Albionak erre beál Morgihoz aki minden valoszinűséggel nem jó albionnak...szoval az igen..
szerintem hogyha ezek olyan dühös fellázadt druida csoport nem is olyan sok ember de azért páran akkor azok alapból ők is támadnak és ott Arturnak muszály lenne harcolni ellenük azt meg csak el nézi a Disir..és ha Uthernek nem birtak beszolni egyszersem akkor...
Evil Gwen tényleg 3.évados volt egy picit de sokal érdekesebb is lehetett volna hogyha nem csinálják vissza az Arturnak picit pofára esés lett volna hogyha rájön h szeretett királynője teljesen átált :D na jo ez picit gonosz volt bocsi :D és erre mondtam példának h Morgi visszahozza neki Lancelotot ..azt nemtudom h hogyan de biztos megoldja :D mert ha annyira Legendássá akarták volna ezt a zárot akkor Lanc is benne lett volna :)szerintem és akkor talán nem lett volna annyira "Sith Lady és Tanitványa "
szovalkedves iro bácsik több kreativitást vártunk volna...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 12:58 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Lehet szavazni a Merlinre és Colinra, bejutottak a 4közé :)

http://www.nationaltvawards.com/vote

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 13:34 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
caty20 írta:
Lehet szavazni a Merlinre és Colinra, bejutottak a 4közé :)

http://www.nationaltvawards.com/vote

én szerintem már az összes cimemről szavaztam..tesómérol is :D az kár hogy Brad és Angel nem jutottak be :( legjobb női ben Karenen kivül a többit nem is ismere :shock: de Colin megérdemelné..meg a Merlin is :) csak ott van Matt akire bizos rengetegen szavaznak :/ szoval hajrá pont a magyar Merlin fanok miatt fog Col győzni :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:39 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
pepitaophelia írta:
az első évadot sokan lekicsinylik, de szerintem nagyon izgalmas,


Nekem az a kedvenc. :)

Amúgy Morgana apja egy dolog, de emlékeim szerint az, hogy ki volt az anyja, ki sem derült egyáltalán. (Én egyébként az 1. Évad végén biztos voltam benne, hogy Nimueh.)

Meg ha már nyitott kérdések: Annyi van, hogy felsorolni is nehéz. :)

Amúgy Mordred visszahozatalát így utólag teljesen értelmetlennek tartom, mert semmit sem csináltak a karakterével "csak" megöltek Arthur-t. De azt is úgy, hogy 10 részen keresztül nyomja, hogy Arthur jó, meg minden. Aztán utána 5 perc alatt ellene fordul.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:45 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:

Amúgy Morgana apja egy dolog, de emlékeim szerint az, hogy ki volt az anyja, ki sem derült egyáltalán. (Én egyébként az 1. Évad végén biztos voltam benne, hogy Nimueh.)



Benne volt a filmeb, hogy ki Morgana anyja, legalábbis megemlítik.

Nimueh inkább Artúr anyja lehetne, végül is ő segített, hogy megszülethessen....

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:48 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:
Meg ha már nyitott kérdések: Annyi van, hogy felsorolni is nehéz. :)

l



Szerintem több a nyitott kérdés, mint a lezárt. Még maguk az írók is csak nehezen válaszolnának rájuk....

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron