Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 17:57



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
pepitaophelia írta:
az első évadot sokan lekicsinylik, de szerintem nagyon izgalmas,


Nekem az a kedvenc. :)

Amúgy Morgana apja egy dolog, de emlékeim szerint az, hogy ki volt az anyja, ki sem derült egyáltalán. (Én egyébként az 1. Évad végén biztos voltam benne, hogy Nimueh.)

Meg ha már nyitott kérdések: Annyi van, hogy felsorolni is nehéz. :)

Amúgy Mordred visszahozatalát így utólag teljesen értelmetlennek tartom, mert semmit sem csináltak a karakterével "csak" megöltek Arthur-t. De azt is úgy, hogy 10 részen keresztül nyomja, hogy Arthur jó, meg minden. Aztán utána 5 perc alatt ellene fordul.

pont ezért jó ha már van ilye topik hogy szépen kitárgyaljuk a nyitott kérdéseket :D
Nimueh Morgana anyja :D hmm az picit fura lenne de legalább a mágia érthető lenne... Nekem valahogy ugy rémlik hogy elhangzott Morgi anyjának a neve.. de nemtudom biztosra..újabb nyitott kérdés hogy hívják Morgi anyját? :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kingaa. 2013.01.08. 15:05-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:51 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
kingaa. írta:
Mina8924 írta:
Szerintem Kilgarah tökéletesen ismerte a jóslatot, csak nem mondta el a legvégéig. Hisz a lgelső részben is azt mondja, hogy Arthur lesz a Jövő Nagy Királya, de persze mindenki, (és Merlin is) ezt úgy értelmezte, hohy mivel most még Arthur herceg, mikor, majd Uther meghal,agy lemond vagy bármi, arra vonatkozik az Arthur a jövő királya kifejezés. Aztán persze kiderült, hogy a ez sokall távolabbi jövő mind gondoltuk.
De ez jellemző Kilgarahra! :lol: Az elején is mindig csak fél információkat adott, és azok is elég kétértelműek voltak, meg homályosak. :lol:
Csak a végére már annyira puszi pajtáso lettek Merlinnel, hogy senki se gondolta volna, hogy ilyen információt visszatrtana, ezekszerint de.

Mordrednek mindenképp van pár logikátlan cselekedete, ha ismerte a végzetét azért, ha meg nem, akkor meg azért.

Igen, egy harcos druida népcsoport sokkal izgalmasabb ellenség lett volna a szászoknál. Főleg, hogy Arthurnak ugye muszáj lett volna felvenni a harcost, mivel már fenyegetés jelentettek volna Camelotra, de ezzel megszegte volna a 4. évadban tett ígértetét, és így a disír büntetése is jogosabb lett volna. Mert így nem igazán volt érteme. :(

Evil Gwen helyett én simán el tudtam volna képzelni, hogy Gwen úgy megőrül, mint Uther a 3. évad elején, és akkor mé Lancyt is vissza lehetett volna hozni ;)
Helyette meg megint kaptunk egy Sith Lady és Tanítványa felállást, ami már egy kicsit sok volt.

Killgarahnál én erősen Aitussara céloztam ;) mert ott akármennyire metaforikusan nézzük azt bebukta nem kicsit..mert jó lesz Albionak erre beál Morgihoz aki minden valoszinűséggel nem jó albionnak...szoval az igen..
szerintem hogyha ezek olyan dühös fellázadt druida csoport nem is olyan sok ember de azért páran akkor azok alapból ők is támadnak és ott Arturnak muszály lenne harcolni ellenük azt meg csak el nézi a Disir..és ha Uthernek nem birtak beszolni egyszersem akkor...
Evil Gwen tényleg 3.évados volt egy picit de sokal érdekesebb is lehetett volna hogyha nem csinálják vissza az Arturnak picit pofára esés lett volna hogyha rájön h szeretett királynője teljesen átált :D na jo ez picit gonosz volt bocsi :D és erre mondtam példának h Morgi visszahozza neki Lancelotot ..azt nemtudom h hogyan de biztos megoldja :D mert ha annyira Legendássá akarták volna ezt a zárot akkor Lanc is benne lett volna :)szerintem és akkor talán nem lett volna annyira "Sith Lady és Tanitványa "
szovalkedves iro bácsik több kreativitást vártunk volna...




Kilgarrahnak volt jó néhány tévedése, a legnagyobb Aithusa...bár Morgana szemszögéből neki jó volt a pici sárkány.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
caty20 írta:


Benne volt a filmeb, hogy ki Morgana anyja, legalábbis megemlítik.


Tényleg? Az valahogy kimaradt akkor.

caty20 írta:
Nimueh inkább Artúr anyja lehetne, végül is ő segített, hogy megszülethessen....


Igazából Arthur születésének körülményei sem egyértelműek. Volt egy verzió, amit Nimueh adott elő, meg egy, amit Morgause. Aztán, hogy igaz-e valamelyik vagy sem...ez sem derül már ki.

Amúgy asszem van olyan fanfic, amiben Uther-nek és Nimueh-nak van közös gyereke.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:56 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:
Amúgy asszem van olyan fanfic, amiben Uther-nek és Nimueh-nak van közös gyereke.



Arra a gyerekre azért kíváncsi lennék :) Hol lehet elolvasni?

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 14:58 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:

Igazából Arthur születésének körülményei sem egyértelműek. Volt egy verzió, amit Nimueh adott elő, meg egy, amit Morgause. Aztán, hogy igaz-e valamelyik vagy sem...ez sem derül már ki.




A Nimueh által előadott story az igaz, ez is kiderült a filmből, Morgause is félig-meddig azt a variációt adta elő, de úgy hogy rossz fényt vessen Utherre.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:03 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
caty20 írta:


Arra a gyerekre azért kíváncsi lennék :) Hol lehet elolvasni?


Nem tudom. Nekem is csak említette valaki. :)

caty20 írta:
A Nimueh által előadott story az igaz, ez is kiderült a filmből, Morgause is félig-meddig azt a variációt adta elő, de úgy hogy rossz fényt vessen Utherre.


Igen, a két verzió hasonló. Csak Morgause (asszem) úgy adta elő, hogy Uther tudta, hogy a felesége bele fog halni a szülésbe...

Amúgy Nimueh azt mondta, hogy ő sem tudta előre, hogy Arthur anyja bele fog halni a szülésbe. Ebben a részben nem vagyok biztos, hogy igaz.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:07 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
caty20 írta:
Koczy85 írta:
Amúgy Morgana apja egy dolog, de emlékeim szerint az, hogy ki volt az anyja, ki sem derült egyáltalán. (Én egyébként az 1. Évad végén biztos voltam benne, hogy Nimueh.)

Benne volt a filmeb, hogy ki Morgana anyja, legalábbis megemlítik.


Pont tegnap pörgettem át a The Crystal Cave c. részt, hogy a másik topicban leírhassam a kedvenc idézetemet x"D, szóval abban említik, a 3. évadban. Viviannek/Vivianne-nek (akárhogyis írják) hívják.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:11 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Thayet írta:
Viviannek/Vivianne-nek (akárhogyis írják) hívják.


Ja igen, tényleg. Anno beszéltük is, hogy a legenda néhány változatában Nimueh is ezen a néven szerepel, (Mint a Tó Úrnője).

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:13 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:
caty20 írta:


Arra a gyerekre azért kíváncsi lennék :) Hol lehet elolvasni?


Nem tudom. Nekem is csak említette valaki. :)

caty20 írta:
A Nimueh által előadott story az igaz, ez is kiderült a filmből, Morgause is félig-meddig azt a variációt adta elő, de úgy hogy rossz fényt vessen Utherre.


Igen, a két verzió hasonló. Csak Morgause (asszem) úgy adta elő, hogy Uther tudta, hogy a felesége bele fog halni a szülésbe...

Amúgy Nimueh azt mondta, hogy ő sem tudta előre, hogy Arthur anyja bele fog halni a szülésbe. Ebben a részben nem vagyok biztos, hogy igaz.



Szerintem nem tudta, akkor még ő is "fiatal" volt.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:14 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
caty20 írta:


Arra a gyerekre azért kíváncsi lennék :) Hol lehet elolvasni?


Nem tudom. Nekem is csak említette valaki. :)

caty20 írta:
A Nimueh által előadott story az igaz, ez is kiderült a filmből, Morgause is félig-meddig azt a variációt adta elő, de úgy hogy rossz fényt vessen Utherre.


Igen, a két verzió hasonló. Csak Morgause (asszem) úgy adta elő, hogy Uther tudta, hogy a felesége bele fog halni a szülésbe...

Amúgy Nimueh azt mondta, hogy ő sem tudta előre, hogy Arthur anyja bele fog halni a szülésbe. Ebben a részben nem vagyok biztos, hogy igaz.

Nekem úgy rémlik hogy Nimueh tudta és elis mondta Uthernek és ő ennek elenére válalta... de várjunk ez igy nemjó mert most Morgouse is eztmondta.. :D akkor nemtudom.. Vivien tényleg :D megnéztem volna azt a nőt.. kellet volna pár flash back..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 15:28 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:
Nekem úgy rémlik hogy Nimueh tudta és elis mondta Uthernek és ő ennek elenére válalta... de várjunk ez igy nemjó mert most Morgouse is eztmondta.. :D


Így van, ez a Morgause verzió. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 16:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
kingaa. írta:
Nekem úgy rémlik hogy Nimueh tudta és elis mondta Uthernek és ő ennek elenére válalta... de várjunk ez igy nemjó mert most Morgouse is eztmondta.. :D


Így van, ez a Morgause verzió. :)


Örülök hogy legalább ez megmaradt :D most jövök rá hogy annyi minden ki esett most ugye nagyon 5. évados hangulatban voltam szoval annak kivülről elmondom az összes epijét talát még a 4.nek is de a régebijek..néhány epizódra nem is emlékszem AXN-en ment 2. évad mondom ez a rész mikor volt? :shock: pedig már az összes évadot végignéztem többszöris és mégis..mongyuk az tudom hogy szelektív memóriám van és évente kidobja azt ami "nemkell"..:D de azért ezekre az infókra még szügségem lenne :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 16:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 21:40
Hozzászólások: 5
Hm, ne beszljéek le Kilgarah-t. Ő azt mondta Aitusha jó jelAlbion számára. Nem Camelot, vagy Arthur számára. És Albion számra az volt a legjobb, hogy Arthur "meghaljon" eljutassák Avalonba, és onnan mindeig el tudjon menni megmenteni Albiont amikor az veszélyben van. Nem csak kb még 30 évig amíg még védelmezhette volna ha "életben marad". Hanem akár 2000 év múlva is. Bármikor amikor szükség lesz rá. És ez Aitusha miatt lett így.
Tudom hogy sokan joban örültek volna ha a "béke" csak 30 évig tart, ha cserébe Arthur normás életet élhet le. (Köztük én is :) ).
De Kilgarah sárkány, ő mindig is távolabb a nagy egészet nézte. És ebből a szempontból Aitusha tényleg Albion javát szolgálta, bármilyen fájdalmas is ez így. De hát ki mondta hog hősnek lenni könyű?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 16:43 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Mina8924 írta:
Hm, ne beszljéek le Kilgarah-t. Ő azt mondta Aitusha jó jelAlbion számára. Nem Camelot, vagy Arthur számára. És Albion számra az volt a legjobb, hogy Arthur "meghaljon" eljutassák Avalonba, és onnan mindeig el tudjon menni megmenteni Albiont amikor az veszélyben van. Nem csak kb még 30 évig amíg még védelmezhette volna ha "életben marad". Hanem akár 2000 év múlva is. Bármikor amikor szükség lesz rá. És ez Aitusha miatt lett így.
Tudom hogy sokan joban örültek volna ha a "béke" csak 30 évig tart, ha cserébe Arthur normás életet élhet le. (Köztük én is :) ).
De Kilgarah sárkány, ő mindig is távolabb a nagy egészet nézte. És ebből a szempontból Aitusha tényleg Albion javát szolgálta, bármilyen fájdalmas is ez így. De hát ki mondta hog hősnek lenni könyű?


én nem örültem volna :D na jó mongyuk erre így még nemgondoltam..szoval ha most a UK albion akkor a legtöbb csatában azért voltak a győztes oldalon mert Artur visszajött segíteni? :D logikus :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 02:07 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Koczy85 írta:
kingaa. írta:
Nekem úgy rémlik hogy Nimueh tudta és elis mondta Uthernek és ő ennek elenére válalta... de várjunk ez igy nemjó mert most Morgouse is eztmondta.. :D


Így van, ez a Morgause verzió. :)


Morgause verzió, de még az alapján is van benne igazság, amit Nimueh mondott a Tristanos részben Uthernek. Aszerint ő annyit mondott, hogy az életet életért dologra figyelmeztette, de Uther vállalta a kockázatot, aztán meg mikor Igraine meghalt, gyorsan el is felejtkezett róla, hogy egyáltalán figyelmeztették. Szóval azt egyikük sem tudta, hogy pont Igraine fog meghalni, csak azt, hogy valaki. Kb mint az Élet Kelyhe-dolognál (szerintem ott Nimueh igazat mondott, nem ő választja az áldozatot, csak erről "elfelejtette" tájékoztatni Merlint még az elején, mikor ő konkrétan a saját életét ajánlotta).

Egyszer olvastam egy nagyon jó Nimueh/Uthert, bár abban gyerekük nem volt.

Egyébként igen, még élek. :D

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 5x13. The Diamond of the Day II.
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 04:28 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Susanna írta:
Szóval azt egyikük sem tudta, hogy pont Igraine fog meghalni, csak azt, hogy valaki. Kb mint az Élet Kelyhe-dolognál (szerintem ott Nimueh igazat mondott, nem ő választja az áldozatot, csak erről "elfelejtette" tájékoztatni Merlint még az elején, mikor ő konkrétan a saját életét ajánlotta).

Egyszer olvastam egy nagyon jó Nimueh/Uthert, bár abban gyerekük nem volt.

Egyébként igen, még élek. :D


Elvileg nem tudta. Meg elvileg nem tudta befolyásolni. Gyakorlatilag meg...sosem tudjuk már meg.

Amúgy vicces, de gondolkodtam rajta, hogy csak úgy poénból megkérdem Michelle-t, amíg van lehetőségem összefutni vele néha, hogy ha a Merlinbe visszahoznák Nimueh-t, akkor visszamenne-e eljátszani. De okafogyottá vált. (Vagy ezt mondtam már régebben itt a fórumon? :) )

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 09:02 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
http://bbcmerlin.blog.hu/2012/03/30/csa ... dekessegek

itt az egész familia családfája, itt mindenkiről kiderül minden
BAlinornál a blogon
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 12:09 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Viszont akkor Morgouse apja Gorlois??? Bonyolult ez a család.. :D közben meg itthon találtam egy Artur legendás könyvet (elképesztő mik vannak a padláson :D) ott Vivien a közös nem Uther..és ott ugy irja hogy mikor Vivien "magányos" volt mert Uther elkülte a férjét csatázni..na szoval akkor segitett neki Merlin hogy bejuthason ha cserébe neki adja a születendő gyereket..és Vivienek ezen kivül van 3lánya amiből csak egynek a nevét irja Morganaét aki Artur egyik legjobb tanácsosa meg Merlin tanitványa meg van vami szigete..meg a végén ő kiséri Arturt Avalonba...(eddig nem sok egyezést látok :D) aztán találtam egy másik verziót is ott mégjobban meg kutyulják ott Igraine mindkét gyerek anyja csak Morgana az első férjétől van de itt Igraine tesója Viviene meg Morgouse is és Morgouse Gorlois szeretője és Gwain anyja o.O ...és Nimueh aki elvileg Merlin lánya a tó urnője és Mordred felesége..na azért még mindig a Merlin verzió a legjobb :D menyi féle legenda van :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 13:04 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:
...és Nimueh aki elvileg Merlin lánya a tó urnője és Mordred felesége.


A legtöbb verzióban amit ismerek, abban Nimueh Merlin tanítványa és szerelme. De a Tó Úrnője verzió is ismerős.

Szóval az Arthur legendát már annyiféleképpen mesélték el, hogy felsorolni is nehéz.
Igazából a BBC sorozat csak egy újabb verzió.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:46 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
kingaa. írta:
...és Nimueh aki elvileg Merlin lánya a tó urnője és Mordred felesége.


A legtöbb verzióban amit ismerek, abban Nimueh Merlin tanítványa és szerelme. De a Tó Úrnője verzió is ismerős.

Szóval az Arthur legendát már annyiféleképpen mesélték el, hogy felsorolni is nehéz.
Igazából a BBC sorozat csak egy újabb verzió.


olyat is találtam meg olyat amibe benne sincs...olyan is van amibe Morgana Merlin szerelme.. kiváncsi vagyok melyik hasonlít a legjobban az eredeti verzióhoz.. :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 17:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:
olyat is találtam meg olyat amibe benne sincs...olyan is van amibe Morgana Merlin szerelme.. kiváncsi vagyok melyik hasonlít a legjobban az eredeti verzióhoz.. :D


Meg olyan is van, amiben Vivianne néven szerepel.

Sőt, olyan verzió is van, amiben Arthur római származású. (Lásd: 2004-es Arthur király film. Abban pl. semmi mágia nincs. Merlin csak amolyan mellékszereplő. Nem rossz film. A filmzenéje pedig zseniális, a mai napig sokszor újrahallgatom. Nekem a kedvenc továbbra is '98-as Merlin minisorozat. Abban minden volt, mindenki volt. Szép vége is lett. Igaz, abban meg Arthur volt eléggé mellékszereplő, és meg is halt.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 18:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Koczy85 írta:
kingaa. írta:
olyat is találtam meg olyat amibe benne sincs...olyan is van amibe Morgana Merlin szerelme.. kiváncsi vagyok melyik hasonlít a legjobban az eredeti verzióhoz.. :D


Meg olyan is van, amiben Vivianne néven szerepel.

Sőt, olyan verzió is van, amiben Arthur római származású. (Lásd: 2004-es Arthur király film. Abban pl. semmi mágia nincs. Merlin csak amolyan mellékszereplő. Nem rossz film. A filmzenéje pedig zseniális, a mai napig sokszor újrahallgatom. Nekem a kedvenc továbbra is '98-as Merlin minisorozat. Abban minden volt, mindenki volt. Szép vége is lett. Igaz, abban meg Arthur volt eléggé mellékszereplő, és meg is halt.)

az Artur királyt énis láttam párszor tényleg jó hogyha azt nézzük hogy mi lehetett a valóságban :) én nemrég belenéztem a Camelotba..hát valahogy nem a legjobb :/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 20:14 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Igen, van bőven nyitott kérdés. Meg voltak érdekes karakterek is, akiket még visszahozhattak volna. Pl. számítottam rá, hogy Sefa-t - vagy hogy hívták a leányzót - ismét látjuk majd az ötödik évad folyamán, eléggé elbánt vele Gwen, érdekes lett volna látni, hogy áll bosszút.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 22:43 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
Judy T. írta:
Igen, van bőven nyitott kérdés. Meg voltak érdekes karakterek is, akiket még visszahozhattak volna. Pl. számítottam rá, hogy Sefa-t - vagy hogy hívták a leányzót - ismét látjuk majd az ötödik évad folyamán, eléggé elbánt vele Gwen, érdekes lett volna látni, hogy áll bosszút.

hág igen Sefát eléggé eltüntették pedig én nagyon birtam a csajt :D nem egy tipikus gonosz szereplő de azért vissza lehetett volna hozni..sajna ebben az évadban minden vendégszereplő az adott epizód 10.percénél halott volt vagy jó esetben csak a végén...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyitott kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 01:11 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
kingaa. írta:
az Artur királyt énis láttam párszor tényleg jó hogyha azt nézzük hogy mi lehetett a valóságban :) én nemrég belenéztem a Camelotba..hát valahogy nem a legjobb :/


Igazából a vélemények arról is megoszlanak, hogy a valóságban Arthur egyáltalán létezett-e, illetve, hogy király volt-e. Van egy ismerősöm, ő anno ebből írta a szakdolgozatát, szóval eléggé beleásta magát a témába, és ő pl. biztos benne, hogy Arthur nem volt király, csak egy nagyon nagy hatalmú vezér.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron