Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 06:33



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Elégedett vagy a sorozat lezárásával?
1 - Nem, abszolút nem ezt vártam. 17%  17%  [ 1 ]
2 - Részben. 33%  33%  [ 2 ]
3 - Teljesen, ennél jobban nem lehetett volna lezárni. 50%  50%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:37 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Ez a cikk adta az ötletet, hogy elindítsam a szavazást:
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu/cikkek/nyitooldal/5x13-audio-kommentar.html
Nem hagytam sok választási lehetőséget! ;)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Mint már írtam, a végén, mikor Merlin Arthur fejére tette a kezét és koncentrált, akkor altatta el, vagyis Arthur nem halt meg, csak mély álomba zuhant. Amúgy ez nem csak az én véleményen. Jópár angol és más nemzetiségű rajongó gondolja így.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:46 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
És egy durva válasz: A PRODUCER MEG KAPJA BE!!!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Az eredeti cikk után számos véleméyn olvasható. Néhányan gyönyörűnek tartják a lezárást, sokan pedig egyáltalán nem erre számítottak és felháborítónak, dühítőnek, rendkívül szomorúnak tartják a befejező részt.

Már kifejtettem a véleményem az 5x13-as topic-ban, de volt ezen az oldalon egy hozzászólás, mellyel erősen szimpatizálok:

A sorozat véget érhetett volna a Mount Baden-i csatával, amikor is Arthur egyesíti Albion földjeit. Arthur rájöhetett volna Merlin titkára. Mordred és Morgana túlélték volna, talán száműzetésben vagy börtönben kötöttek volna ki, hogy egy nap visszajöjjenek újra harcolni. Végezetül Arthur elfogadta volna Merlint a varázserejével együtt és ő lett volna a tanácsadó, akit a legendából ismerünk. Innen folytatódhatott volna az általunk már ismert legenda.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Ezt a véget én is elfogadtam volna.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 00:59 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Egy rajongó elképzelt befejezése.

Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 01:00 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Hogy kell berakni youtube-s vidit, hogy ne tünjön el?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 01:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
És milyen remek sztorikkal lehetett volna még innen folytatni!

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 01:10 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
fildais írta:
Hogy kell berakni youtube-s vidit, hogy ne tünjön el?


A youtube tagra kell kattintani és a kapcsos zárójelek közé csak a vidi azonosítóját kell betenni, vagyis csak ennyit: [youtubetag] JbWiuEALnJQ [/youtubetag]

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 01:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Köszönöm!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 11:35 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
fildais írta:
És egy durva válasz: A PRODUCER MEG KAPJA BE!!!


Most utoljára megkérdezem: MIÉRT? Két napja ezt írogatja mindenki, de amikor megkérdezem miért, mindenki cseszik válaszolni. Szóval még egyszer kérdezem, miért, aztán többet nem foglalkozok a kérdéssel.

A sorozat végéről: Mivel brit sorozat, én biztos voltam benne, hogy nem lesz happy end. Ezzel együtt nem tetszett a vége. Az oké, hogy kellett a dráma: Arthur halála. De hogy így, hogy simán megmenthetnék, csak Merlin elfelejti a Sárkányt, így szerintem kicsit nagyon el lett rontva.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 11:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Válasz: hamar lett befejezve. Simán le lehetett volna forgatni még 1 részt egy kicsit bővebben.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 15:13 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
én elégedett vagyok a befejezéssel nadjából..jo szomorú és siratos volt (nekem is kellet 2 nap hogy feldolgozzam) meg a tudat hogy vége . :/ de teljesen erre számítottam vagy legalább is részben..szoval akárki akármit mond hogy igy meg úgy élhetett volna DE ARTHURNAK MUSZÁLY VOLT MEGHALNIA!! Ez az Artur leganda és igen láttunk eltéréseket de mindig bármien verzióban Artur meghal a Camlani csatában Mordred által és ugye ha ő meghal Mordredis...tehát az ő halálukra számítottam. Mordredkét sajnáltam nagyon megszerettem :( Artur sosem volt a favorit karakterem de azér tényleg szomorú volt mngyuk nemértem hogy miért kellet 40 percen keresztül néznünk ahogy meghal nekem az picit sok volt meg nyeshették volna és akkor esetleg jutott volna idő a többi karakterre is. Arra hogy lovag meghal szintén számítottam mongyuk én azt hittem hogy az összeset megölik kivéve Leont persze :D és most jön a de ..DE Morgana halálára aoszolut nem számitottam :( az ő halála volt az a jelenet amin sirni kezdtem ....én ugygondoltam hogy lovagok, Arthur,Mordred , Gaius meghal Morgi, Merlin életbe marad Gwen meg nekem mindegy ő is meghalhatott volna férjecskéjével...kivéve ha Evil Gwen maradt volna :D nagyon birtam volna csata közepén beál Morgim mellé :D és akkor Arturka ezt szivtad...és ott lehetett volna mekettük Lanci is és akkor még legendásabb lett volna :D na jó abbahagytam de imádtam Evil Gwent... Szoval öszeségében miután kimondták hogy vég tudtam hogy ez lesz..kivétel ugye Morgim halála..:( én azthittem Artur meghal Camelot szépen földig rombolva de közben a Szászok felázadnak ellene ő pedig elindul barangolni Aitusával, és Merlin is ott marad Avalon környékén vigyázni Arturra (na ez arésze bejött) irok is egy ilyesmi fics-t de az már másik téma :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 18:09 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
Judy T. írta:


A sorozat véget érhetett volna a Mount Baden-i csatával, amikor is Arthur egyesíti Albion földjeit. Arthur rájöhetett volna Merlin titkára. Mordred és Morgana túlélték volna, talán száműzetésben vagy börtönben kötöttek volna ki, hogy egy nap visszajöjjenek újra harcolni. Végezetül Arthur elfogadta volna Merlint a varázserejével együtt és ő lett volna a tanácsadó, akit a legendából ismerünk. Innen folytatódhatott volna az általunk már ismert legenda.

igen, ez a befejezés lett volna az igazi, hiszen az egész azért volt, hogy eljussunk ahhoz a részhez a legendában amikor Merlin mint tanácsadó elismerten és a maga bolondos bölcsességével áll Arthur mögött a nagy Albion virágzása idején
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 18:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
pepitaophelia írta:
Judy T. írta:


A sorozat véget érhetett volna a Mount Baden-i csatával, amikor is Arthur egyesíti Albion földjeit. Arthur rájöhetett volna Merlin titkára. Mordred és Morgana túlélték volna, talán száműzetésben vagy börtönben kötöttek volna ki, hogy egy nap visszajöjjenek újra harcolni. Végezetül Arthur elfogadta volna Merlint a varázserejével együtt és ő lett volna a tanácsadó, akit a legendából ismerünk. Innen folytatódhatott volna az általunk már ismert legenda.

igen, ez a befejezés lett volna az igazi, hiszen az egész azért volt, hogy eljussunk ahhoz a részhez a legendában amikor Merlin mint tanácsadó elismerten és a maga bolondos bölcsességével áll Arthur mögött a nagy Albion virágzása idején
hogyha let volna 6.évad akkor az 5.ben lehetett volna ezt és a 6.lett volna az ilyen nagy Camlani csatás és erre szentelhették volna az egész évadot...am az eredetiben Morgana csak kis szerepet játszik a csatában csak segít Mordrednek ugye??
és bocs de nekem annyira nem jön be amit irtál befejezésnek...egyrészt hogy a két gonosz M ne kerüljön már börtönbe :D másodszor szerintem nagyon elrontotta volna hogyha Artur előlépteti Merlin ez igy volt jó hogy ő csak egy szolga de mégis milyen sulyos a sorsa... Harmadszor szerintem ez igy volt jo ahogy volt tényleg ez angol sorozat nincs happy end csak valami nagy mondani való az pedig megvan asszem :) najó Morgit akkor se kellet volna kinyirni ...:D de na szép megható volt csak az rontotta el egy picit hogy nagyon elsiették az előző 11 részt máskép kellett volna tömöriteni és akkor lejebb csuszhatott volna az egész a 10.lett volna a 11.rész a 11. a 12.a 12 ugyis még ilyen a csata előzményei nagyrészben ugye amíg elérnek odáig stb. És akkor egy kicsit bővebben lehetett volna a végét...szoval kb. a közepén rontották el nogy 4 részt elpazaroltakarra hogy Gwen eljácca 3.évados Morganat aminek semmi értelme nem volt mert úgyis visszacsinálták...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:55 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
http://metro.co.uk/2013/01/24/merlin-star-colin-morgan-denies-movie-is-on-the-cards-3364715/
Ha jól vettem ki, akkor ebben a cikkben emlegetik a folytatást.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 14:13 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
fildais írta:
http://metro.co.uk/2013/01/24/merlin-star-colin-morgan-denies-movie-is-on-the-cards-3364715/
Ha jól vettem ki, akkor ebben a cikkben emlegetik a folytatást.


Viszont már a cikk címe is az, hogy Colin Morgan tagadja, hogy egy Merlin film tervben lenne.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 16:51 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Koczy85 írta:
fildais írta:
http://metro.co.uk/2013/01/24/merlin-star-colin-morgan-denies-movie-is-on-the-cards-3364715/
Ha jól vettem ki, akkor ebben a cikkben emlegetik a folytatást.


Viszont már a cikk címe is az, hogy Colin Morgan tagadja, hogy egy Merlin film tervben lenne.



Semmi értelme találgatni. Colin minden cikkben azt nyilatkozta, hogy nagyon kevés az esélye, hogy valaha is elkészül a film. Tegnap este a díjátadó után is ezt mondta. Ettől egyértelműbb már nem lehetne.
Ha valaki csinál is mostanában, abban se Colin se Bradley nem fog részt venni, nélkülük pedig... kevés embert fog érdekelni.

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 09:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
http://mayrsom.wordpress.com/2013/01/25/Campaign-for-change-the-merlinian-Movement/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 10:47 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.10.08. 15:05
Hozzászólások: 19
Ez egy fanfic szerintem jól meg lett írva ha gondoljátok olvassatok bele :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=104598
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Te erre a befejezésre számítottál?
HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 11:55 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.26. 18:14
Hozzászólások: 122
Sziasztok!
Mégiscsak megnéztem az AXN-en a befejező részt, pedig megfogadtam, hogy nem nézem meg. Most már nyugodtabban tudtam megnézni. Még mindig azt mondom, hogy nagyon összecsapták az egész részt. Túl gyors volt.
Csak az szomorít el, hogy a szereplők azóta szétszéledtek. Habár pár con-on, találkozón még összefutnak, de csak ennyi. Bradley James pedig teljesen eltünt. Semmi hír felőle. Mintha végleg abbahagyta volna a filmezést, a szereplést.

De legalább most leköt az ATLANTIS.
Vettem egy könyvet amiben a Merlin és Atlantis mondavilága találkozik.
http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2009-03-31+00%3A00%3A00/robert-holdstock-keltika
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron