Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 16:45



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Hogy tetszett a 2x08 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 33%  33%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 67%  67%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2x08. The Sins of the Father
HozzászólásElküldve: 2011.01.16. 14:34 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 2x08 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2x08. The Sins of the Father
HozzászólásElküldve: 2011.01.28. 22:47 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest


Ha nem számítjuk az évad utolsó két részét, amikkel nehéz lenne versenyre kelni, akkor a második széria rengeteg kiváló epizódja közül valószínűleg ez a kedvencem.
Szeretem, mert utazós epizód, és az utazós epizódok általában a legjobbak. Szeretem, mert ebben a részben ismét felszínre kerül a múlt, több részlete is. Szeretem a titokzatos Morgause miatt (Emilia Fox erőteljes színészi jelenléte), a humoros részek miatt (a köteles jelenetsor óriási), az Artúr-Merlin páros miatt ("Ha még egy szót szólsz, Merlin, neked kell átvenni a rám kirótt feladatot..."), Uther és Artúr konfliktussorozata miatt (a "szobafogságtól" a beleborzongós párbajig), Merlin önfeladó lépése miatt ("Morgause hazudik. Hiszen csak egy varázsló..."), a zseniális Uther-Merlin jelenet miatt (Azért jöttem, hogy köszönetet mondjak. Amúgy ha bárkinek beszélsz, lógni fogsz. - hamisíthatatlan Uther :D)... és még hosszan sorolhatnám. A legjobb Merlin-epizódok egyike.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2x08. The Sins of the Father
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 14:33 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:21
Hozzászólások: 19
Teljes mértékben egyetértek! Az utolsó két rész mellett, nekem is ez a kedvencem az évadból. Hihetetlenül erős epizód és pont azok miatt amiket említettél. Én azért is nagyon szeretem ezt a részt mert a karakterekkel együtt a színészeket is hatalmas kihívás elé állította. Az Arthur-Uther-Merlin hármas az elejétől a végéig szenzációs, a színészek pedig zseniális alakítást nyújtanak.
Arthurnak az anyja megismerése iránti vágya, az adott szava iránti hűsége, az apja iránti mérhetetlen csalódottsága és dühe hihetetlen intenzitással mutatkozik meg, a végén pedig amikor a földre rogyva bocsánatot kér, pedig nem is neki kellene, a szívem szakadt meg.. Bradley James pedig nagyon hihetővé és átérezhetővé tette az egészet..
Érdekes, hogy ez a rész amennyivel közelebb hozta hozzám Arthur karakterét, annyival távolabb is lökte Utherét. Anthony Head egyébként bámulatos volt, nagyon jól érzékeltette a játéka azt a félelmet és pánikot ami eluralkodott rajta, mikor attól rettegett, hogy kiderül az igazság és miután rájött, hogy ez megtörtént csak egy dolgot akart: Hárítani, hárítani, hárítani a felelősséget. Én ott könyveltem el őt végleg egy gyáva és képmutató alaknak, mikor a végén még az esküjével is ügyesen kikerülte azt, hogy be kelljen vallania hogy mit tett, pedig a fia igazán megérdemelte volna az igazságot. A vége pedig, ahogy Ovi is írta, tényleg hamisítatlan Uther pillanat volt. Óriási, hogy ugyanazzal a természetességgel ahogy köszönetet mond Merlinnek az egyik pillanatban, a másik pillanatban közli vele hogy fellógatja, ha beszél az esetről. Hatalmas.
Az utazós epizódokról írottakkal is egyetértek, valóban nagyon jóra sikerülnek, egytől egyig.
És van még egy ok ami miatt nekem is az egyik kedvencem ez a rész, mégpedig az, hogy ilyen bámulatosan eltalálták benne a humoros és a drámai pillanatok közötti egyensúlyt. És ez szerintem az egyik legnagyobb erénye a sorozatnak. Imádom amikor egyetlen epizódon belül tudok önfeledten nevetni és székbe kapaszkodva, körmöt rágva, szájtátva izgulni vagy éppen pityeregni. Amelyik részekben ezek megvalósulnak azok a szívem csücskei. Ez az egyik, a Lady of the Lake a másik és az évadban a Fires of Idirsholas a harmadik, ami ilyen..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2x08. The Sins of the Father
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 12:33 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Na, én most láttam ezt a részt először. Igazából előttem már mindent leírtak, nagyon jó epizód volt.

Nekem maga az utazás, meg amikor Merlin és Arthur találkozik Morgause-al, kicsit az első évad fináléját juttatta eszembe, amikor Merlin az Áldottak szigetén találkozik Nimueh-val.

Abban viszont biztos voltam amikor Arthur említette, hogy talán nem mindenki gonosz, aki mágiát használ, hogy a rész végére tuti megváltozik a véleménye.

Emilia Fox viszont nagyon jó volt negatív szerepben is, ahogy egy másik topic-ban már írtam, én eddig őt csak a 2006-os "Cashback" című filmben láttam (amiben egyébként nem ő volt az egyetlen Merlin szereplő, de ezt is leírtam a másik topic-ban), és érdekes volt most teljesen más szerepben látni.

Ami Uther-t illeti, nekem ő már kb. az 1. Évad "Excalibur" című részétől kezdve nem igazán szimpatikus. Abban volt talán az évad egyik legjobb párbeszéde Nimueh és Uther között (amire én is azt mondom, hogy szigorúan eredeti nyelven Michelle Ryan és Anthony Head hangjával érdemes nézni. Pedig amúgy nincs gondom a szinkronnal).
Szóval, ha minden úgy volt, ahogy Nimueh abban a részben mondta, akkor Uther gyakorlatilag a saját hülyesége miatt kivégeztetett szinte mindenkit, aki mágiát használt, pedig egyáltalán nem biztos, hogy mindenki rászolgált. Ez pedig így azért nem volt szép dolog, finoman szólva...

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2x08. The Sins of the Father
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 19:32 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Uther viselkedése emlékeztet Arthuréra a 2x02-ben. Először kitárta a szívét, aztán faarccal közölte Merlinnel, hogy ha bárkinek el merészeli mondani, miről beszélgettek, pokollá teszi az életét. :) ..tehát úgy is mondhatnám: Családban marad :D:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron