Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 23:20



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Hogy tetszett a 3x12 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 25%  25%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 75%  75%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.01.16. 14:08 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 3x12 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 19:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Khm Elyan eddig hol? volt mert én nem láttam hogy Gwennel együtt éldegéltek volna jó testvérekként és átvette az apja műhelyét bár erről volt szó a 3.07 végén.... Én szentül azt hittem mégis elment valamerre mert annyira a háttérben volt.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 17:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Valaki tudna mondani egy megaupload-os linket ehhez a részhez? Nem találom sehol :(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.14. 21:35 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Hát a szinkronra most egyáltalán nem lehet panasz, perfekt volt, szerintem, az egyetlen gyenge pont nekem még mindig a gvééén....:(

Az meg hogy Artúr eljövetele-ből Az élet kelyhe lett annyira nem gáz, végül is Artúrka igazán csak a kövi részben jön el, és veszi vissza ami az övé:)
kiváncsi vagyok annak mi lesz a címe?

Jaj ez az Artúr Gwain Merlin hármas mekkora... :lol: :lol: :lol:

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.14. 23:21 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Igen, a Coming of Arthurt nem sok értelme lett volna szó szerint fordítani, ugyanis annak, hogy Artúr eljövetele, nincs semmi többletjelentése, míg az angol eredeti egy fejezetcím az Artúrról szóló krónikákban.
És Az élet kelyhe valóban nem rossz választás. De vajon mi lesz az utolsó rész címe?

(SPOILER A kerekasztal lovagjai? - Én valószínűleg nem ezt választanám, de nagy lehet a kísértés a fordító számára.)

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.14. 23:31 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
OvibanKenobi írta:
Igen, a Coming of Arthurt nem sok értelme lett volna szó szerint fordítani, ugyanis annak, hogy Artúr eljövetele, nincs semmi többletjelentése, míg az angol eredeti egy fejezetcím az Artúrról szóló krónikákban.
És Az élet kelyhe valóban nem rossz választás. De vajon mi lesz az utolsó rész címe?

(SPOILER A kerekasztal lovagjai? - Én valószínűleg nem ezt választanám, de nagy lehet a kísértés a fordító számára.)


hát igen, eddig is eléggé szabadjára engedte a képzeletét, úgy, hogy szerintem egy részt sem látott a filmből, vagy csak pont lesz@rja, hogy mi illene az adott epizódhoz :/

Ovi Te milyen címet adnál?

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 00:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Azt nem mondanám, hogy lesz@rja, inkább csak volt néhány rossz választása.

Kapásból nem tudom, mit adnék címnek. Valami olyan kellene, ami jellemző az epizódra, de nem lő le egy poént sem.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 11:57 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
ajna27 írta:

hát igen, eddig is eléggé szabadjára engedte a képzeletét, úgy, hogy szerintem egy részt sem látott a filmből, vagy csak pont lesz@rja, hogy mi illene az adott epizódhoz :/


Szerintem nem is feltétlenül várható el az, hogy valaki fordít mondjuk több filmet meg sorozatot (és most a több alatt nem kettőt értek, hanem jóval többet :) ), hogy mindet lássa és naprakész legyen belőle. Vagy hát elvárható, csak nem mindig könnyű kivitelezni. :)
Ha meg nem látta az adott epizódot korábban, akkor meg honnan is tudhatná, hogy mi illene hozzá címnek. :)
Amúgy is manapság a szinkronok nagyon szoros határidővel készülnek itthon, úgyhogy egyszerűen sok esetben nincs idő a minőségi munkára. (Ez van. Aztán akinek nem tetszik, és digitális TV adást néz, az úgyis át tudja kapcsolni angolra. Legalábbis az AXN-en ez megoldható.)


Totál OFF, de eszembe jutott:
Egyébként érdekes, de sokszor még a színészek sem mindig vannak tisztában a saját sorozatukkal. Egyszer Callum Keith Rennie mondta, hogy semmit nem tud a BSG sztorijáról szinte, mert csak a saját szövegeivel foglalkozik mindig.


Maga a rész. Jó volt. :) Merlin-Arthur-Gwaine jelenetek szenzációsak voltak, mint mindig. :)
Amúgy ez az Élet Kelyhe ez ugyanaz a kehely, amivel Nimueh bűvészkedett az 1. Évad végén?
Bár nem hiszem, mert akkor azt Merlin már rég zsebre vágta volna ott. :)
De jó, hogy válaszoltam a saját kérdésemre. :D

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 12:06 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Maga a rész. Jó volt. :) Merlin-Arthur-Gwaine jelenetek szenzációsak voltak, mint mindig. :)
Amúgy ez az Élet Kelyhe ez ugyanaz a kehely, amivel Nimueh bűvészkedett az 1. Évad végén?
Bár nem hiszem, mert akkor azt Merlin már rég zsebre vágta volna ott. :)
De jó, hogy válaszoltam a saját kérdésemre. :D


Gwaine akárhányszor megszólal (akár eredeti hangon, akár szinkronosan) vigyorgok mint a töklámpa. Stílusa van, amit (sztem) mindenki nagyon bír! :D

egyébként: Merlin is rákérdezett Gaiusnál, hogy maradhatott épen az Élet Kelyhe.. nem figyeltél, látod?:D Örök és elpusztíthatatlan :) (mármint a Kehely:D)
tehát: IGEN! ez Az A kehely, amivel Nimueh "zsonglőrködik" az 1.évad végén :D

a következő részre meg nagyon nagyon kíváncsi leszek... (Percival szinkronja miatt...leginkább) - és hát abban már visszatér FREYA <3 :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 15:29 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
[
Gwaine akárhányszor megszólal (akár eredeti hangon, akár szinkronosan) vigyorgok mint a töklámpa. Stílusa van, amit (sztem) mindenki nagyon bír! :D

egyébként: Merlin is rákérdezett Gaiusnál, hogy maradhatott épen az Élet Kelyhe.. nem figyeltél, látod?:D Örök és elpusztíthatatlan :) (mármint a Kehely:D)
tehát: IGEN! ez Az A kehely, amivel Nimueh "zsonglőrködik" az 1.évad végén :D


Közben mást is néztem. :) Na, de ha ez ugyanaz a Kehely, akkor az 1. Évad végén Merlin miért nem vitte magával, és rejtette el úgy, hogy soha senki ne tudja rosszra haszálni? (Jó, tudom, mert akkor nem FILM lenne. :) )

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 19:27 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Közben mást is néztem. :) Na, de ha ez ugyanaz a Kehely, akkor az 1. Évad végén Merlin miért nem vitte magával, és rejtette el úgy, hogy soha senki ne tudja rosszra haszálni? (Jó, tudom, mert akkor nem FILM lenne. :) )


egyrészt :) másrészt meg Merlin maga is rácsodálkozott, hogy a kehely túlélte azt az összecsapást, meg hát valljuk be: ott egyikük sem azzal törődött, hogy csak a Kehely megmaradjon Nimueh-nál, vagy csak Merlin megkaparintsa azt :) viszont dícséretes, hogy kehely maradt nem változtatták "Élet Kupájára" :)))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.15. 21:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:

egyrészt :) másrészt meg Merlin maga is rácsodálkozott, hogy a kehely túlélte azt az összecsapást, meg hát valljuk be: ott egyikük sem azzal törődött, hogy csak a Kehely megmaradjon Nimueh-nál, vagy csak Merlin megkaparintsa azt :) viszont dícséretes, hogy kehely maradt nem változtatták "Élet Kupájára" :)))


Na már bocsánat, de milyen összecsapást kellett volna a Kehelynek túlélnie? Tudtommal az már nem volt Nimueh-nál, amikor Merlin ipari áramot küldött bele. Akkor miért is kellett volna a Kehelynek megsemmisülnie?

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 02:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem ez a kehely eléggé önálló életet él (mágikus tárgy meg minden :D ), úgyhogy nincs más magyarázat, mint hogy egyszer csak magától eltűnt, elveszett... aztán a druidáknál kötött ki.
Valójában meg ha megnézitek az első évad utolsó jelenetét, a kehely ott pihen az oltár sarkán. :P
Szóval ez egy aranyos baki. Vagyis nem az, mert mondom, a kehely önjáró. Nem véletlen, hogy mindig a másik irányba repül, mint ahogy Merlin szeretné. :mrgreen:

Viszont tetszik az a motívum, hogy az élet kelyhe egy olyan mágikus tárgy, ami ennyire végletesen különböző dolgokra, jóra és a legelvetemültebb rosszra is használható. Pont mint a mágia, ahogy Gaius szokta tanítani Merlinnek.
És ha belegondolunk - csak hogy Koczynak igaza legyen -, Nimueh ebben a koordináta rendszerben is valahová középre helyezhető.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 13:43 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
OvibanKenobi írta:
Szerintem ez a kehely eléggé önálló életet él (mágikus tárgy meg minden :D ), úgyhogy nincs más magyarázat, mint hogy egyszer csak magától eltűnt, elveszett... aztán a druidáknál kötött ki.


OvibanKenobi írta:
Valójában meg ha megnézitek az első évad utolsó jelenetét, a kehely ott pihen az oltár sarkán. :P


Hopáá...bukta van...:D :D

Amúgy én már akkor sem értettem, hogy Merlin és Gaius miért nem csinált valamit a Kehellyel, ha egyszer ennyire veszélyes.

OvibanKenobi írta:
Szóval ez egy aranyos baki. Vagyis nem az, mert mondom, a kehely önjáró. Nem véletlen, hogy mindig a másik irányba repül, mint ahogy Merlin szeretné. :mrgreen:


Világos. Végül is fantasy. Szóval a beszélő sárkány, a szemüveg és a paradicsom mellé felírjuk az önjáró kelyhet is. :)


OvibanKenobi írta:
És ha belegondolunk - csak hogy Koczynak igaza legyen -, Nimueh ebben a koordináta rendszerben is valahová középre helyezhető.


Az az igazság, hogy ezzel együtt Nimueh valódi szándékait még mindig erőteljes homály fedi. Meg azt is, hogy tudta-e befolyásolni, hogy ki haljon meg, ahelyett, akinek a Kehely életet ad.
(És szerintem ezekre már nem is fogunk választ kapni.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 16:00 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
Engem az bosszantott, hogy Merlin nem tudta magához varázsolni a kelyhet, mikor lefelé esett (Invito kehely! :P ), pedig TUD tárgyakat mozgatni a varázserejével. SZóval ez egy béna jelenet volt, jobb lett volna, ha valaki más látja a kelyhet leesni.

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 21:54 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Ez többektől olvastam, de valahogy ez az, ami engem egyáltalán nem tud bosszantani. Tárgyakat tud mozgatni, igen, de simán elfogadom, hogy az élet kelyhét nem lehet csak úgy gondolattal taszajtgatni. Innét kezdve logikus az is, hogy az utolsó részben az a bizonyos tárgy van a kezében, amikor a kehely... Szóval érthető, ugye? A többi spoiler, úgyhogy majd kedden befejezem a mondatot. :D
De a lényeg az, hogy nekem tetszik a gondolat, hogy Merlinnek nincs hatalma az élet kelyhe fölött.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 23:34 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Valika írta:
Engem az bosszantott, hogy Merlin nem tudta magához varázsolni a kelyhet, mikor lefelé esett (Invito kehely! :P ), pedig TUD tárgyakat mozgatni a varázserejével. SZóval ez egy béna jelenet volt, jobb lett volna, ha valaki más látja a kelyhet leesni.


OvibanKenobi írta:
Ez többektől olvastam, de valahogy ez az, ami engem egyáltalán nem tud bosszantani. Tárgyakat tud mozgatni, igen, de simán elfogadom, hogy az élet kelyhét nem lehet csak úgy gondolattal taszajtgatni.


Hát...ha a Kehely önjáró, akkor nem lehet gondolatokkal ide-oda taszigálni. :)

Vagy mégis? Nekem úgy rémlik az 1x13-ban van egy jelenet, hogy az egyik pillanatban még nincs Nimueh-nál a Kehely, aztán meg hirtelen ott terem. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 12:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Valika írta:
Engem az bosszantott, hogy Merlin nem tudta magához varázsolni a kelyhet, mikor lefelé esett (Invito kehely! :P ), pedig TUD tárgyakat mozgatni a varázserejével. SZóval ez egy béna jelenet volt, jobb lett volna, ha valaki más látja a kelyhet leesni.


OvibanKenobi írta:
Ez többektől olvastam, de valahogy ez az, ami engem egyáltalán nem tud bosszantani. Tárgyakat tud mozgatni, igen, de simán elfogadom, hogy az élet kelyhét nem lehet csak úgy gondolattal taszajtgatni.


Hát...ha a Kehely önjáró, akkor nem lehet gondolatokkal ide-oda taszigálni. :)

Vagy mégis? Nekem úgy rémlik az 1x13-ban van egy jelenet, hogy az egyik pillanatban még nincs Nimueh-nál a Kehely, aztán meg hirtelen ott terem. :)


:) de az a Kehely "akarata" ... :) ha Ő akarja, ott lesz .... ha meg nem, akkor eltűnik...:) úgyhogy lehet, hogy Nimueh-nak sincs hatalma a Kehely mozgatására...csak "hű alattvalója" lehet.:D:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 14:23 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:

:) de az a Kehely "akarata" ... :) ha Ő akarja, ott lesz .... ha meg nem, akkor eltűnik...:) úgyhogy lehet, hogy Nimueh-nak sincs hatalma a Kehely mozgatására...csak "hű alattvalója" lehet.:D:D


Persze. És mi alapján dönti el a Kehely, hogy mikor és kihez "megy" oda? :D

Egyébként csak kíváncsiságból: Az írócsapat az ugyanaz a sorozat eleje óta? (Bár a briteknél nem jellemző a cserélgetés.)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 16:13 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Rettentő primitív gondolatom támadt a Kehelyről, a druidák érzékelték a változást az ősi vallás-t illetően tehát hogy a főpapnő atomjaira szétesett és egyszerűen fogták magukat, elmentek az Áldottak szigetére és magukhoz vették nehogy valaki más visszaéljen a hatalmával.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 17:05 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
MerryWeather írta:
Rettentő primitív gondolatom támadt a Kehelyről, a druidák érzékelték a változást az ősi vallás-t illetően tehát hogy a főpapnő atomjaira szétesett és egyszerűen fogták magukat, elmentek az Áldottak szigetére és magukhoz vették nehogy valaki más visszaéljen a hatalmával.


Ez végül is egy elképzelhető dolog. Azt leszámítva, hogy Nimueh nem volt főpapnő. (Legalábbis ő csak "sima" papnőnek vallotta magát.)

A másik, hogy a druidák tudták, hogy Nimueh-nál van a Kehely?

És végül akkor még mindig ott van az az "apróság", hogy Gaius és Merlin miért hagyta ott a Kelyhet? (Hiszen ők nem tudhatták, hogy a druidák érnek oda először. Akár Morgause is mehetett volna...)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 15:53 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Rettentő primitív gondolatom támadt a Kehelyről, a druidák érzékelték a változást az ősi vallás-t illetően tehát hogy a főpapnő atomjaira szétesett és egyszerűen fogták magukat, elmentek az Áldottak szigetére és magukhoz vették nehogy valaki más visszaéljen a hatalmával.


ez sztem nem olyan elképzelhetetlen :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 16:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Morgause-ról akkor még nem tudtak. Pedig nekem az rémlett hogy Nimueh valahol azt mondta ő a főpapnő.... na mindegy. Merlinnek meg Gaiusnak szerintem abban a pillanatban eszébe sem jutott a Kehely, később meg méginkább. De asszem Gaius valamikor nyilatkozott erről a 3. évad dupla fináléjában.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 20:00 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
MerryWeather írta:
Morgause-ról akkor még nem tudtak. Pedig nekem az rémlett hogy Nimueh valahol azt mondta ő a főpapnő.... na mindegy. Merlinnek meg Gaiusnak szerintem abban a pillanatban eszébe sem jutott a Kehely, később meg méginkább. De asszem Gaius valamikor nyilatkozott erről a 3. évad dupla fináléjában.


Na, de hogy nem jutott eszükbe, amikor ott volt az orruk előtt az oltáron a Kehely? És azért elég sok zűrt okozott az a Kehely ahhoz, hogy csak úgy elfelejtsék.

Morgause-ról tényleg nem tudtak, mivel őt csak a 2. Évadban írták bele a történetbe. :D (Tudom, ez így leírva most viccesen hangzik, de tényleg így van.)

Egyébként Morgause-ról azt mondták, hogy őt az ősi vallás főpapnője nevelte fel. Ha az Nimueh lett volna, akkor Morgause az ő tanítványa lett volna, amit én valamiért nem hiszek.

Amúgy nekem úgy rémlik, hogy Nimueh azt mondja az 1x13-ban, hogy "I'm a priestess of the old religion." A főpapnő pedig "high priestess", ha emlékezetem nem csal. Bár igazából ez most már lényegtelen tulajdonképpen.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 3x12. The Coming of Arthur 1. / Arthur eljövetele 1.
HozzászólásElküldve: 2011.07.18. 21:22 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Talán Nimueh csak szerénykedett. :D

Még a kehely témához egy érdekesség: Írtam pár napja, hogy ment az Excalibur című film a Filmmúzeumon. Abban a feldolgozásban a keresztény szál is helyet kapott, így ott az élet kelyhe maga a Szent Grál, ahogy általában. De nem ez az érdekes, hanem az, hogy a filmben is hiába keresi Artúr valamennyi lovagja a grált, azt megtalálni nem lehet. A kehely ott és akkor jelenik meg, amikor arra valakit érdemesnek talál. Ezt csak az önjáró kehelyhez. :)

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron