Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.15. 08:50



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: DVD extrák
HozzászólásElküldve: 2011.01.26. 11:25 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot


elvileg kimaradt jelenetek :) Arthur tényleg azt mondja Merlinnek, hogy "már majdnem olyan vagy, mint egy barát"? :o a Google fordítóm szerint ezt mondja... ha ez így van, akkor nem igazán értem, hogy egy ilyen (szerintem) fontos momentumot miért is vágtak ki a végső verzióból... dehát Ők tudják...

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: DVD extrák
HozzászólásElküldve: 2011.01.26. 21:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
A kimaradt jeleneteket nézve mindig az az érzésem hogy ez igen, ez még kellett volna miért vágták ki..
Én is úgy hallottam Arthur azt mondja Merlinnek olyan mint egy barát de a rangbeli különbségek miatt ugye ezt nem ismerheti be. Ami ennek a mondatnak a kivágását illeti még nem volt itt az ideje. Ez kb. egyenlő Merlin elismerésével amit szerintem akkor kaphat meg igazán ha Arthur végre király lesz.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: DVD extrák
HozzászólásElküldve: 2011.01.27. 21:12 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
M: - I'm trembling. / - Reszketek.
A: So am I. / - Én is.
M: - I didn't feel scared / - Nem ijedtséget/rémületet éreztem...
M: - I feel that this day was foretold... that no matter what we face... Arthur this is the beginning of a new Camelot and you're leading us to it / - Azt érzem, hogy ezt a napot előre megjósolták... hogy nem számít mivel nézünk szembe.. Arthur, ez egy új Camelot kezdete és te vezetsz minket felé.
A: - You are almost like a friend, Merlin. / - Majdnem olyan vagy, mint egy barát, Merlin.
M: - Almost? / - Majdnem?

Ennyire tellett az angolomból, lehet, hogy nem 100 % ;)

Én ezekkel a kivágott jelenetekkel megint úgy vagyok, hogy tőlem szinte mind maradhatott volna. Sőt egy csomó olyan van, ami nagyon sokat hozzátett volna a történethez és a karakterekhez.

Pl. A Lancelot-Merlin-esből megtudjuk, hogy Lancelot is azért sietett Arthur segítségére, mert Merlin hívta. És Percival-ról is kapunk némi infót, ha jól értem, Cenred serege lerohanta Percival faluját és megölte a családját, ezért csatlakozott. Tényleg, a kerekasztalnál is ő mondta talán, hogy a te ellenséged az én ellenségem is, így van értelme.

Az is nagyon aranyos jelenet, amikor Arthur megkéri Merlin-t, hogy adjon át Gwen-nek egy üzenetet, és elmondja, hogy Gwen-nel akar tölteni egy napot... Ahogy Merlin vigyorog :)

Rengeteg Arthur-Morgana-s jelenet is törölve lett. Nagyon jó lett volna látni, amikor Morgana odaadja Arthur-nak a karkötőt és megígérteti vele, hogy viselni fogja, Arthur pedig cserébe megígérgeti Morgana-val, hogy gondját viseli/vigyáz az apjukra. Az is fontos momentum, amikor Morgana azt tanácsolja Arthur-nak, hogy győzze le a harcban az apját, hogy ne higgyék azt, hogy még egy öregembert sem tud legyőzni.

Azt viszont nem sajnálom, hogy átírták, amikor Arthur arról a döntéséről beszél, hogy megmenti az apját... sokkal jobban tetszik az epizódban lévő, amikor Arthur tréfásan elismeri Merlin bölcsességét.

A végén a Morgana/Uther-es jelenet sem semmi... Erről azt írták a kinti fórumon, talán azért vágták ki, mert Morgana elmondja Uther-nek, hogy mágiával bír, és azzal hogy kivágták, a nézők úgy sejtik, Uther nem tud Morgana varázserejéről és ezzel a forgatókönyvírók még eljátszhatnak.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: DVD extrák
HozzászólásElküldve: 2011.01.27. 21:34 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Ezért a pár mondatárt is örök hála:) így már én is közelebb érzem magamhoz ezeket az "apróságokat":)

Percivallal kapcsolatban: így már valóban értelmet nyer a "Te ellenséged az én ellenségem" kijelentése. Eddig ezt úgy értelmeztem, hogy bárki legyen Arthur ellensége, azzal maga ellen fordítja SIR Percivalt is:)

Merlin arckifejezései többször okot adnak a mosolygásra:) és jó néhányszor a sírás kerülget attól, hogyha látom, mikor szomorú, vagy sír (pl. Freya miatt)

Ami az Arthur-Morgana és a karkötő - részt illeti: talán ezt hiányoltam leginkább. De ha jól emlékszem, vagy ez a rész, vagy valamelyik másik 3.évados pár perccel hosszabb volt, mint az átlag:S... lehet, hogy ezért is "rövidítették le"..

Megmosolyogtatók azok a jelenetek, mikor Arthur valami miatt megdicséri, vagy elismeri Merlin tudását.:) Gondolom, idővel ezek egyre gyakoribbak lesznek, míg végül Ő is rájön (talán valamikor a még-nem-létező 5.évad végén:D), hogy Ők ketten az Érem Két Oldala:)

A forgatókönyvírók eljátszadozására Morgana varázserejével kapcsolatban nagyon kíváncsi vagyok:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DVD extrák
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 16:53 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.04.01. 07:24
Hozzászólások: 19
Napsugár írta:
Merlin arckifejezései többször okot adnak a mosolygásra:) és jó néhányszor a sírás kerülget attól, hogyha látom, mikor szomorú, vagy sír (pl. Freya miatt)


Ezzel én is ugyanígy vagyok.:)

_________________
"Azt tudtam,hogy ökör vagy,de azt nem,hogy cìmeres is." :D

-Vigyåzz gyerekkorom òta edzek az ölésre.
-Åà és miòta edzel a tuskòsàgra? :D
-Te nem beszèlhetsz ìgy velem!
-Åå,miòta edzel a tuskòsågra jò uram?! :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron