Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 22:37



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Hogy tetszett a 4x13 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 8%  8%  [ 1 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 15%  15%  [ 2 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 77%  77%  [ 10 ]
Szavazatok száma : 13
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.22. 19:48 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 4x13 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.24. 17:19 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
bár még nem láthattuk a második és egyben lezáró részt tudom, hogy fantasztikus karácsonyi ajándék lesz!! Minden kedves Merlin fannak kívánok kellemes karácsonyt, és természetesen jó Merlin nézést :)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.24. 17:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.07.09. 16:14
Hozzászólások: 6
Nagyon Boldog Karácsonyt mindenkinek:)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 01:06 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Valaki nem tudna nekem egy linket küldeni ahol online meg tudom nézni?
Előre is köszönöm
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 01:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Heimdall írta:
Valaki nem tudna nekem egy linket küldeni ahol online meg tudom nézni?
Előre is köszönöm


elküldve privátban:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 01:26 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Köszönöm szépen.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 01:28 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Heimdall írta:
Köszönöm szépen.


igazán nincs mit:) jó szórakozást hozzá:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 02:49 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Így elöljáróban (és a verbális dolgokat illetően vaktában tapogatózva) annyit elmondhatok, hogy őőőőrületesen izgalmas rész volt:)
felfedeztem pár újrahasznosított jelenetet, de ez már nem újdonság:) ezúttal nem csak kedvenc Nagy Sárkányunk "ismételte önmagát", hanem PERCYM is:) (harc - 3.13-as FOR THE LOVE OF CAMELOT-szlogenű harcban tanúsított viselkedése:D)

a vége totál meglepő volt:O:O:O:O (és itt nem a koronázásra gondolok :P)
Ami azt (mármint a koronázást illeti), sokkal szebbre sikerült, mint a Morgana álmában szereplő :)

Agravaine vs. Merlin őrületesen jó lett!! az Excalibur megszerzése c. részletet majdnem végigbőgtem. BRADLEY zseni! (ahogy Colin is:))

és a végére egy negatívum: MIÉRT KELLETT IZOLDÁNAK MEGHALNIA????????????????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a szívem szakadt meg Érte és Trisztánért. Nagyon hamar megszerettem Őket! és különben is, nem úgy volt, hogy mindketten szerepelni fognak a kövi évadban ???? :(
Arthur olyan nehezen lopta be magát Trisztán szívébe, és most a tudat (mindkettejüknek), hogy voltaképpen Izoldának azért "kellett" meghalnia, hogy "visszaadja a kölcsönt" Arthurnak, mikor megmentette.... :( szomorú, de már az is eszembe jutott, hogy ha újabb szövetségesre lesz szüksége Morganának Camelotban, akkor Trisztán lesz az embere..:( :(

Arthuron viszont nagyon látszott, mi jár a fejében, miközben Izolda haldoklott: az én hibám én tehetek róla, és a másik, hogy "nem akarom én is elveszteni a szerelemet". és ahogy nézett Gwenre ebben a jelenetben*-*
az újabb lánykérős jelenet is tetszett nagyon*-* (azzal a csókkal egy bibi volt: nem látszott rendesen:$ - viszont talán pont azért csinálták meg így, mert hát eddig egyik csókjuk sem cuppant ekkorát, mint ez :D - vagy csak azért hallottam így, mert fejhallgatóval néztem az ep-t?:D) kicsit olyan érzésem volt, mintha az író (drága Julian Jones*-* tudtam én, hogy megint megbőget...:)) a nézők fantáziájára akarná bízni ezt a jelenetet.

Arra viszont még nem sikerült rájönnöm, hogy Agravainebácsi honnan jött rá egyből, hogy Merlin=Emrys. mert hát a varázserő birtoklás nem feltétlenül jelenti azt, nem?:S Annál a résznél Colin arcjátéka nagyon tetszett. (viszont, mikor az előző ep-ban anyujával beszél, már sötétedés után, na nálam az vitte a pálmát Colinjáték terén.. ott a hangja, az egész lénye teljesen kicserélődött*-* VARÁZSLATOS volt..szó szerint:))

nos, röviden ennyi lenne..egyenlőre..:)
kíváncsi vagyok, hogy folytatják...

(egy külföldi oldalon olvastam - na jó, gúúgli fordítóval:P-, hogy talán Morgana egy "dragonlady", amit a dragonlord női megfelelőjének tartanak. Jobban belegondolva, sztem inkább arról lehet szó, hogy Aithusa valamiféle mágia-maradványt érzékelt nála, és úgy gondolta, ad neki egy esélyt. Ahogy Merlin is adott neki...3x05, pl.) Aithusa akkor most naív, vagy gonosz-kezdemény? sztetek???

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 03:08 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.23. 12:26
Hozzászólások: 35
Szerintem is eszméletlenül jó rész volt.
Annak örülök hogy nem Percival volt az aki meghalt, viszont Isoldát nagyon sajnáltam mert megkedveltem őket Tristannal.
Aithusa szerintem csak segíteni akart mert látta hogy valaki meghalt, de szerintem fogalma sem volt róla hogy kicsoda valójában akit felélesztett.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 03:30 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Nagyon jó rész. :)
De, hogy miért kellett meghalnia Isoldának? Merlin megmenthette volna.

Annak se örülök, hogy Aithusa menti meg Morganat. Remélem nem lesz közöttük valami titkos kapcsolat. Megmenthette volna Mordred. Az jobb lett volna. Morgananak, hogy csillogott a szeme a sárkány láttán. Tuti most majd meg akarja szerezni, hogy így majd elfoglalja Camelotot. :(


Meg azért bíztam benne, hogy a végén valahogy mégis kiderül Merlin titka.
Nem bántam volna.

de mindent összevetve, nagyon jó volt.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 03:35 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Még hogy nem lesz benne? Édes volt és kulcsfontosságú, és megmentette. :) Kis drága! Viszont vérzik a szívem. Az egyik miatt. ( Bár csak 3 nem? ) Miért?! Olyan kedves, rokonszenves volt!!! :(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 05:46 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Atyaég. A sok érzelem...!
Higgasztanom kell magam, mielőtt rendes véleményt írok, de elöljáróban: nagyon tetszett! Talán nem annyira, mint a nyitó epizódok, de akkor is remek volt. A legfontosabb jelenet, a kard kihúzása, eszméletlenre sikeredett, végigborzongtam az egészet. A vége is kellően érdekfeszítő volt, de, de... de nem tudok nem csalódott lenni, amiért ISMÉT megtagadták tőlük a Magic Reveal-t. :'O :'(

No mindegy, most iszok egy pohár forró kakót, és gondolkodok, meg begyűjtöm a szokásos epizód-gif-kollekciót tumblr-ről. Később még jövök részletes véleményezéssel. ;)

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 10:17 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
egy igazi rajongóként nagyon sok fantasztikus jelenetet láttam, de azért csalódás ez a befejezés. az előző kettő sokkal kerekebb volt. Engem nagyon zavar, hogy Arthurt az escaliburral a kezében egy külsősnek kell megmenteni Helios ellenében!. és látom Ti mind szeretitek a Tristan Izolda vonalat, nekem meg túl sok, mert rengeteg helyet vesz el a mieinktől. a kerekasztal lovagjaival kellett volna együtt lenni a végső harcban. na mindegy
Merlin fantasztikus volt. Ahogy a mágiája is egyre erősebb - egy szemvillanás elég már neki .és hogy elvette Morgana varázserejét az csúcs
tetszett hogy az 5.évad érdekében a kis sárkány éleszti fel Morgánát. igen kár hogy az előzetesekben ígért "Merlin tenyerében ég a tűz" - végül is kimaradt...és mennyi jelenet maradt még ki! - van mit fantáziálnunk a következő őszig
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 10:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
pepitaophelia írta:
tetszett hogy az 5.évad érdekében a kis sárkány éleszti fel Morgánát. igen kár hogy az előzetesekben ígért "Merlin tenyerében ég a tűz" - végül is kimaradt...és mennyi jelenet maradt még ki! - van mit fantáziálnunk a következő őszig


nekem ez a "Merlin tenyerében ég a tűz" dolog már akkor gyanús volt, mikor Aislin elküldte a fordítást...
hiszem az már lejátszott kör volt. ha valaha is önként fedi fel magát Arthur előtt, akkor tutifix, hogy kitalál valami újat. Elvégre egyre inkább nő az ereje. Emrysként hogy elintézte már a fickót?:D oda se nézett és a pasi már repült is:D:D Colin arcán meg a "most ne zavarj, tűnj innen"-kifejezés:D:D ÓRIÁSI! <3

azt meg, hogy a lovagoktól túl sokat vesznek el, már megszoktam. Így már nem csalódtam abban sem, hogy Percym megint "majdnem-néma vitézt" alakított. :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 12:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Én nem hittem benne hogy Merlin a lángocskával a kezében felfedi Arthurnak a titkát. Én végig abban bíztam hogy meggyógyítja Izoldát. Végig kellett néznie hogy meghal pedig tudott volna segíteni rajta. Szerintem a sárkánybébi nem gonosz, csak olyan mint a druidák, segít azon aki bajban van. - Hogy megnőtt !! Olyan mosolygós kis sárkány. Szerintem Morgana csak rácsodálkozott, mert nem látott még ilyet. De a pici Merlinhez és Arthurhoz tartozik.- Bár én is inkább Mordredre számítottam.
Mit mondott Morgana Arthurnak, ill. Merlin és Arthur este egymásnak a kard kihúzása után? Csak dióhéjban ha elmondaná valaki.
Öreg Merlin klassz volt, imádom mikor Morgana lefagy tőle. Alig vártam hogy utóbbi karddal szaladgáljon :)
Amikor Arthur kihúzta a kardot a kőből... és mindenki ott volt. Merlin jól kitalálta!! ;)
Agravine halálával nem vagyok elégedett! Kivégzést vártam, mert azt érdemelt volna!
Lovagok ( LOVE) de Lancelot nagyon hiányzott a csapatból. Bár Merlinnek már nincs szüksége rá hogy fedezze.
Azt is imádtam mikor Percival bement a kapun és repültek kifelé az őrök.
Picit nagyobb durranást vártam de klassz epizód volt! Kár hogy a folytatás olyan soká jön.
( Helios megvédte Morgana-t :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 12:31 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Emrys jól időzített, hogy Morgana épp azután látta meg, miután mondott vmi t Róla :D
Emrys karddal..hát...:D láttuk: neki nincs szüksége rá :) viszont érdekes látvány lehet:)

Percym csihu-puhija az őrökkel.. szegény kis feketeruhás gazfickók..semmi esélyük sem volt:D:D

nagyon tetszett az is, ahogy Gwaine reagált a társai érkezésére. ha jól vettem ki vmi olyasmit mondott, hogy "helló srácok, mi tartott ennyi ideig?" - de mivel nem vok még okoska angolból, ezt egy burkolt kérdésnek szántam. :) (mármint, hogy valóban ez volt e Eoin mondata) :) ééértitek?:D

a másik mondat, amit nagyon értettem, (legalábbis sztem, aztán majd cáfoljatok meg, ha mégsem:) ), az volt, mikor Izolda mondta Gwennek, hogy "Soha ne add fel a reményt. a szerelem erősebb bárminél. higgy nekem" <3 :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 13:39 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:

és a végére egy negatívum: MIÉRT KELLETT IZOLDÁNAK MEGHALNIA????????????????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a szívem szakadt meg Érte és Trisztánért. Nagyon hamar megszerettem Őket! és különben is, nem úgy volt, hogy mindketten szerepelni fognak a kövi évadban ???? :(


Régen olvastam már Trisztán és Izolda történetét, de nekem úgy rémlik, hogy az eredeti legendában mindketten meghalnak.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 14:21 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Koczy85 írta:
Napsugár írta:

és a végére egy negatívum: MIÉRT KELLETT IZOLDÁNAK MEGHALNIA????????????????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a szívem szakadt meg Érte és Trisztánért. Nagyon hamar megszerettem Őket! és különben is, nem úgy volt, hogy mindketten szerepelni fognak a kövi évadban ???? :(


Régen olvastam már Trisztán és Izolda történetét, de nekem úgy rémlik, hogy az eredeti legendában mindketten meghalnak.


igen. én az Ő storyjukat Ralf Bauer és Lea Bosco szereplésével láttam. Imádom a filmet a mai napig! <3 :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 14:35 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Napsugár írta:
Koczy85 írta:
Napsugár írta:

és a végére egy negatívum: MIÉRT KELLETT IZOLDÁNAK MEGHALNIA????????????????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a szívem szakadt meg Érte és Trisztánért. Nagyon hamar megszerettem Őket! és különben is, nem úgy volt, hogy mindketten szerepelni fognak a kövi évadban ???? :(


Régen olvastam már Trisztán és Izolda történetét, de nekem úgy rémlik, hogy az eredeti legendában mindketten meghalnak.


igen. én az Ő storyjukat Ralf Bauer és Lea Bosco szereplésével láttam. Imádom a filmet a mai napig! <3 :)


No, akkor mondhatni e tekintetben (kivételesen) követték az eredeti legendát. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 19:05 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
egyetértek azzal hogy nem sikerült olyan jól mint a nyitó epizód, de nem sokkal van lemaradva mögötte. végig az járt a fejemben, hogy: ez az utolsó, ez az utolsó... Majd amikor vége lett és megláttm a will return feliratot arra gondoltam: neee még! :)

Amikor Arthur megkérte Gwent azt hittem ott lesz vége és már kezdtem bosszankodni, hogy mi lesz Morganaval? aztán megláttam, hogy összeesik az erdőben. Az nem lehet, hogy meghalt?? erre jön Aithusa:DD a kommentekkel ellentétben nekem először az jutott eszembe , hogy:jéé mennyit nőtt xD viszont amikor elkezdtem gondolkodni, hogy mi közük is lehet majd egymáshoz először az jutott eszembe, hogy Aithusa lesz aki jó útra fogja majd téríteni őt. Mert egy sárkány nem lehet gonosz? vagy igen? mert Kilgarrah is csak Uthert utálta, de attól még nem volt gonosz. Sőt!


Merlinnek meg szerintem pont azzal kellett volna felfednie a mágiáját, hogy megmenti Izoldát. Azért egy élet mgmentése nem éppen gonosz varázslatokra vall. Ezt Arthur is hamar beláthatta volna. Minimum egy plusz pontalindított volna.

és az utolsó észrevételem, Gwen. Amikor Merlin berobbantja a falat előtte és Morgana hátraesik, és megkérdi: Mi volt ez??? :roll: ne mááár. Nem volt teljesen egyértelmű? na mindegy. én örültem volna, ha Gwen megtudja.
de a koronázás jó volt befejezésnek. valahogy ezt vártam:)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 19:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
fancsi_ írta:
Amikor Merlin berobbantja a falat előtte és Morgana hátraesik, és megkérdi: Mi volt ez??? :roll: ne mááár. Nem volt teljesen egyértelmű?

Nem. ;)

Nekem igazából egyetlen bajom volt ezzel a fináléval, hogy érzelmileg nem tudott megérinteni annyira, mint a korábbiak. A kard kihúzása nagy pillanat volt, és Guinevere koronázása is szép volt, de valahogy mégsem éreztem azt a katarzist, mint tavaly. Pedig erős epizód volt, erős pillanatokkal - pl. Artúr és Morgana találkozása, vagy Merlin kis tömeggyilkossága a barlangban.
Ami zavart, az a sok lassított felvétel. Soha nem rajongtam ezért a technikáért, de míg az évadnyitóban általában fokozta a hangulatot, az utolsó két részben sok volt nekem. Nem bánnám, ha jövőre visszavennének belőle. Néha úgy éreztem, hogy a fél epizódot lassítva látjuk. ;)

Nem gondoltam, hogy a befejezés ekkora kérdőjelet fog hagyni maga után, ami szintén szokatlan. Nem tudom, mit akartak ezzel az utolsó jelenettel (van még tippetek?), és őrjítő, hogy hónapokig nem is fogjuk megtudni.
Időgépet akarok! :P

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:32 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Egyetértek Ovival!!
Nagyon jó rész volt, de a katarzis nálam sem volt mérhető az előző évadfinálékhoz..
Sokszor éreztem lúdbőrzést, de nem volt az igazi.
Csak tipp: Lehet, hogy a sok előre látott spoileres fotó az oka? Hiszen valljuk be, a kard kihúzása köztudomású volt, az esküvő pedig a történtek után várható volt...
Szerintem Mordredet azért nem lehetett behozni mert nem lett volna min gondolkodni egy évig...hiszen így egyértelmü lett volna a felállás. Így viszont maradtak kérdőjelek..
Isoldát nagyon sajnáltam, sokkal szimpatikusabb volt mint Tristan..aki azért korban sem passzol túlságosan a lovagokhoz.
A katarzisra visszatérve...az is benne lehetett, hogy ebben az évadban el voltunk kényeztetve rendesen "legendás" momentumokkal..
Bár az kicsit idegesít, hogy Alice Troughton aratta le a mások által felépített legendát.. Félreértés ne essék, nagyon jó rendező akinek helye van a Merlines rendezők közt, hiszen rengeteg új impulzust hozott a sorozatba! De a király akkor is Jeremy Webb, aki egy jó forgatókönyvvel csodát képes müvelni, mind látványban mind feszültségben..
Nagyon tetszett a rész, de hát valljuk be magasan volt a léc..Én látványban sem éreztem olyan erősnek, mint amennyire beharangozták (Sárkányos részek pl.).
Hiányérzetem csak a lovagokkal van...nem ismertük meg őket túlzottan az évad során...Gwaine pedig talán kicsit bele is szürkült a mezőnybe.
De a színészekre nem lehet panasz...Colin és Bradley is oly sok szép jelenet után is képes újat mutatni...fantasztikus munkát végeznek!!!
Asszem még megnézem párszor..és alig várom szinkronosan is!:-))
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:43 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Maximus írta:
..és alig várom szinkronosan is!:-))


én már most attól félek, hogy mit fognak művelni Agravaine karakterével...:$ egy rossz hangválasztás nagyon elronthatja a karaktert:$

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:50 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Lennének rá tippjeim...de azért bizakodom!:-))
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x13. The Sword in the Stone II. / A kőbe zárt kard 2.
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:52 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Maximus írta:
Lennének rá tippjeim...de azért bizakodom!:-))


kíváncsi vagyok a tippjeidre:)))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron