Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 22:27



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.14. 22:26 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Milyen legyen a 4. évad, mit szeretnél nagyon látni?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 00:17 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Ide hozom hosszú elmélkedésemet (a korábbi mini fórumról), hogy én mire számítok a Merlin folytatásában, a harmadik évad lezárultával:

Kétfelől lehet közelíteni a várható eseményeket. Először is, a végéről. Ha valóban 5 évadot terveztek, tehát elvileg még kettő várható, azt kellene tudni, hová akarnak eljutni a sorozat végére. Vajon az öt évad az Artúr-legenda mekkora ívét rajzolja meg: Artúr felemelkedését, vagy felemelkedését és bukását? Mivel ez egy barátság története, simán előttem van a jelenet, amikor Merlin eltemeti a barátját, akit oly sok éven át szolgált, akivel együtt élték meg a dicső napokat - Colin Morgan játékától pedig nézők millióinak hasad meg egyszerre a szíve. ;) Ami ellene szól: ehhez talán tényleg fiatalok a színészek, és a történet eddigi haladását tekintve, két évad kevésnek tűnik, hogy eljussunk idáig.
Ezért azt hiszem, az első változattal számolhatunk: a sorozat ott ér véget, hogy Artúr beteljesíti a végzetét, nagy királyként egyesíti Albiont, Merlin pedig nagy varázslóként állhat majd az oldalán. Happy end.
Valószínűnek tartom, hogy ha mégis el akarják mesélni a történet fennmaradó részét, akkor kis pihenő után csinálnak majd egy második sorozatot. Ami valószínűleg sokkal unalmasabb lenne, mint az első, és minden báj hiányozna belőle, ami ezt a sorozatot nagyszerűvé teszi, hiszen a szituáció egészen más.

Kép

Könnyebb közelíteni onnan, ahol most tart a történet:
- Morgana árulását mindenki tudja, ő most már nyíltan ellenség, kívülről mesterkedik majd Camelot ellen. Nagyjából Morgause szerepét veheti át.
- Kérdés, hogy Morgause meghalt-e. A finálét nézve azt gondoltam, igen. Sőt, kicsit sajnáltam, hogy a trónteremben Merlin nem állhatott elé felfedve magát... Megnéztem volna a döbbent arcát, mielőtt kimúlik. :twisted: Azóta elbizonytalanodtam, és bár nem tudom elképzelni, mi lenne a további szerepe, azért a lehetőség megvan, hogy visszahozzák.
- Mordred teljesen kimaradt a 3. évadból (szerintem ez bölcs döntés volt, mert Morgana mesterkedésére koncentrálhattunk), közben biztos sokat nőtt, minden adott, hogy előkerüljön, és létrejöjjön az a bizonyos szövetség Morganával.
- Ugyanígy a lázadó Alvarrt sem láttuk egy éve, pedig amikor megszökött Camelot börtönéből, biztos voltam benne, hogy a folytatásban visszatérő ellenség lesz. Talán hamarosan előkerül ő is.

Kép Kép Kép

- Korábban írtam, hogy az első két rész alapján tetszett, hogy Uther mintha elindult volna a megőrülés útján. Aztán mégsem. A fináléban viszont ismét összeroppant, és a forgatókönyv nyitva hagyta a lehetőséget, hogy ezúttal tovább is vigyék ezt a vonalat. Szerintem érdemes lenne. Maradjon még a trónon, hiszen az ő fenyegető jelenléte nélkül Merlin élete hirtelen sokkal könnyebbé válna, ami nem tenne jót a történetnek, viszont jöjjön csak a téboly, legyen egyre kevésbé racionális, egyre inkább vállalhatatlan, sőt, azt sem bánnám, ha őrületében egy idő után a saját fia ellen fordulna... Uthertől nem szeretnék szerethető figuraként búcsúzni. Amikor kiszáll, a bűneire akarok emlékezni, hogy annál nagyobb legyen a kontraszt, amikor Artúr trónra lép.
- Megjöttek a lovagok, és vélhetően maradnak is. Mind nagyon jó figura. Szerintem a készítők miattuk mondták, hogy a sorozat képe mostantól meg fog változni. A kalandok mostantól nem csak Artúrról és Merlinről szólnak. El tudom képzelni, hogy ha nem is kapnak teljesen önálló kalandot (a sorozat címe mégis csak Merlin), egy-egy epizódot írhatnak köréjük.
- Ez egybevágna azzal, hogy Gaius kevesebbet fog szerepelni a következő évadban (Richard Wilson nyilatkozta). Ezt most csak úgy tudom elképzelni, ha a hőseink kevesebb időt töltenek Camelotban, és sokat vannak úton, valamiféle küldetéssel.

Kép

- Gwen... Az az érzésem, hogy a király előtt továbbra is titkolni fogják, miközben mindenki más tudni fog Artúr és Gwen szerelméről. Ha sok lesz a küldetés, talán ő is kicsit háttérbe szorul. Hacsak nem kap újabb fejezetet a Lancelot-féle szerelmi háromszög. Nem lepne meg.
- Ott a kard a kőben. Azt valamikor ki kell húzni, bár nem feltétlenül a közeljövőben. Úgy lenne klasszikus, ha Artúr a kard kihúzásával bizonyítaná, hogy méltó a trónra. De miért kellene bizonyítania, amikor a történet szerint ő a trón örököse? Valamiféle káosznak kellene jönnie, ami Artúrt messzire űzi Camelottól, hogy legyen alkalma visszatérni. Valószínűleg mindez csak az utolsó évadban.
- Arra is mérget mernék venni, hogy Merlin titkára csak az utolsó évadban derül fény, annak is csak a vége felé. Ez a pillanat egyszeri és visszavonhatatlan, ha egyszer bekövetkezik, onnét kezdve a sorozat már nem lesz ugyanaz. Nem sürgetném, és szerintem az írók sem fogják. Ez vagy a végső finálé történéseinek egyike lesz, vagy közvetlenül előtte történik meg. Szerintem.

Kép

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára OvibanKenobi 2011.02.02. 02:33-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 19:44 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Szerintem azzal ér véget a sorozat hogy Arthur trónra kerül, - mivel Merlin végzete hogy királlyá tegye őt és ezzel beteljesítené-úgyhogy jó lenne ha a 4. évad végén legalább a kard kikerülne a kőből. Ha a történet azzal a jelenettel zárulna az 5. évadban amit a 3.10 nyitóképben láttunk elégedett lennék. Mivel már csak 20 epizód van és még sok mindennek kell történnie tartok attól hogy nagyon sűrűek lesznek az epizódok és gyakran lesz hiányérzetem. Így is van néha. Kedves rendezők légyszi legyen több csatajelenet, kevesebb Arthur piszkálja Merlint ( mostmár nem mókás hanem idegesítő hülyegyerek tőle Arthur)- aki remélem látványosabban jellemfejlődik mint eddig, és kevesebb romantikus jelenet. Több Freya kevesebb Gwen.- tudom esélytelen. Semmi bajom Gwen karakterével de pihenhetne de ne harcoljon és lovagoljon sokat mert nem illik hozzá. Merlin meg kevesebbszer jöhetne ki suta idiótaként a megmentő akcióiból. Elismerni persze nem fogják mert az majdnem egyenlő a képessége napvilágra kerülésével de a "teljesen idióta vagy" elmaradhatna ,mert már bizonyította hogy nem. Ja és Arthur ne mászkáljon Egyedül küldetésekre amik azt bizonyítják hogy méltó a trónra mert már azt is sokszor láttuk. Ha megy menjenek a lovagok is ...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.18. 23:20 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Egyetértek!!!:-))
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 19:55 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Kathie Mcgarth -tal az interjú beindította a Merlines fogaskerekeimet. Először is nagyon megörültem mikor azt mondta kezdünk forgatni:) Tehát lesz Morgana.. ezt úgy képzelem hogy Cendred várába megy a nővérével aki vagy túlélte a Gaiussal való összecsapást vagy nem. Itt aztán maga köré gyűjti a renagátokat Alvarral meg Mordreddel akit tanítani fog és mindenféle gerillaakciókat hajtanak végre Camelot ellen. Jobb lenne ha nem mert nem volt szimpi, a feladatát már elvégezte és Morganat elsősorban a bosszú vezetné nem a trónra törne. Könyörgöm csak azt ne hogy Gwen és Morgana egymás ellen harcolnak, hogy teljesítsék a lányok ilyen irányú kérését!!!Remélem Arthur ezentúl nem lesz jóban Utherrel hanem régenskedik a zizi apja felett. Esetleg Uther király teljesen megőrülve kiugorhatna az ablakon vagy ilyesmi de ha valahogy felfalná a sárkány az lenne a legigazságosabb, a sárkány szempontjából legalábbis biztos:) De még egy Arthur elleni szerelmi bűbájt nehogy bedobjanak!!! sokkal mókásabb lenne ha Merlin kerülne ilyen slamasztikába, megérdemelne egy kis kikapcsolódást a sok kemény munka után. :))))
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 21:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Artúr egyelőre jóban van az apjával, lojális meg minden, ez a jellemének a része. De izgalmas lenne, ha a viszonyuk szép lassan megromlana, míg el nem érkezünk arra a pontra, amikor Uther gondolkodása, viselkedése vállalhatatlanná válik Artúr számára, és az elvei szembe állítják a zsarnok apjával. Akkor aztán tényleg látványosan megérne a trónra.

Mitől romolhatna meg a viszonyuk? A fokozatos őrület sokat segítene. Másrészt, ha Artúr az évad elején átvenné az apjától a hatalom gyakorlásának egy részét (végül is az első lépést megtette, amikor lovaggá ütötte a harcostársait), abból adódhatna egyre több konfliktus közöttük. Viszont nem lenne szerencsés, ha máris Uther helyére lépne. Ahogy már írtam, igenis Uthernek kell diktálnia Camelotban, különben az ő fenyegető hatalma és mágia iránti megingathatatlan gyűlölete nélkül Merlin sokkal könnyebben felvállalhatná magát, és ellaposodna a sorozat.

A 4. évad egyik vezérfonala lehetne az, hogy Uther és Artúr viszonya szép lassan megromlik. A végén akár ki is tagadhatná a fiát. Így Uther halálakor Artúrnak nem az ölébe pottyanna a trón, hanem meg kéne küzdenie érte, ami izgalmasabb lenne.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 21:41 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Szerintem ezt már nem lehet túl sokáig húzni...
Egyetértek abban, hogy Uther remekül ellenpontozza Merlint, mint varázslót...ráadásul Head az egyik legelismertebb színésze a sorozatnak...szóval szerintem is csak a végén fog eltűnni..amit mondjuk nem bánok!
Szerintem gonosz oldalon innentől Morganaé a terep,hiszen Morgause nem tér vissza...elvégre az őt alakító színésznő mostanában szül...nem hiszem, hogy így bevállalna egy forgatást.
Egyébként nem tudom ti mennyire ismeritek a legendát...én elég felszínesen.
Megnéztem a régi Sam Neilles Merlint....és tök érdekes, hogy értelmezik a történteket.
Szerintem Sir Galahad hiányzik eddig a legjobban...ő biztosan kap külön epizódot..
És persze a Gwen-Lancelot románcra is kíváncsi lennék...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 22:04 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Maximus írta:
Egyébként nem tudom ti mennyire ismeritek a legendát...én elég felszínesen.
Megnéztem a régi Sam Neilles Merlint....és tök érdekes, hogy értelmezik a történteket.
Szerintem Sir Galahad hiányzik eddig a legjobban...ő biztosan kap külön epizódot..
És persze a Gwen-Lancelot románcra is kíváncsi lennék...


Sir Galahadre én is kíváncsi vagyok:) a legendával kapcsolatban: ha jól emlékszem, a Sam Neil-féle Merlin történetben volt Merlin szerelme Nimueh, érdekes, hogy "nálunk" épp Ő volt a legfőbb ellenfele az első évadban.
http://legenda.lap.hu/pendragon_legenda/18066978 ezen az oldalon is vannak érdekességek a Pendragonokról:) jó kis esti olvasmányok:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 22:10 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:21
Hozzászólások: 19
Morgause szerintem akkor sem térne vissza ha nem várna gyereket a színésznő, valahogy az ő karaktere szerintem mellőzhetővé vált azáltal, hogy Morgana nyíltan Camelot ellen fordult. Ha úgy vesszük, Morgana-nak már nincs szüksége segítségre, egy külső szövetségesre, most hogy már mindenki ismeri a valódi szándékait. A karaktere pedig jobban ki tudna teljesedni ha nem állna mögötte olyan aki mindig megmondja, hogy mit tegyen. Szerintem egy sokkal erősebb és félelmetesebb Morgana fog visszatérni a 4. évadban.

A Gwen-Lancelot románcra én is nagyon kiváncsi lennék, és biztos vagyok benne, hogy ezt a konfliktusforrást nem hagyják kihasználatlanul az írók. Bár ehhez szerintem Gwen karakterének is változnia kell egy kicsit, egyelőre én túlzottan jónak és fedhetetlennek tartom ahhoz, hogy ilyen módon elárulja Arthurt.

Egyetértek Maximussal, Galahad felbukkanására én is számítok..
Illetve én azt is jó ötletnek tartanám ha egy másik mondakörből jól ismert alakot, Malagent-et is bevonnák a történetbe. Ha jól tudom, ő az áruló lovag.. Izgalmas történeteket szülne ez is.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.29. 00:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
És Galahad felbukkanásától mit vártok? Emlékszem, a 98-as tévéfilmben ő volt Lancelot fia, és Merlin tévedése (mármint hogy nem őt vitte magával Camelotba, hanem az esendő Lancelotot). Ez a verzió itt nem túl valószínű, bár Lancelot elég sokat volt távol, hogy felbukkanjon egy gyerek, de meglepne. Szóval ehelyett milyen történetet/szerepet képzelnétek el Sir Galahadnek?

Az előző évad végére lett egy fél kerekasztalnyi lovagunk (Lancelot, Elyan, Leon, Gwain, Percival), és bár a létszámnak kell még gyarapodnia, lehet, hogy az íróknak egyelőre bőven elég feladat ennyi karakter számára kalandot írni, persze Artúron és Merlinen kívül. Meglátjuk.

A Gwen-Lancelot románchoz: Camrianának igaza van, Gwen a megtestesült jóság, a karakterétől teljesen idegen lenne, hogy csak úgy megcsalja Artúrt, mert egy reggel (este) megkívánta Lancelotot. És ugyanez igaz Lancelotra is, aki, ha nem is önfeledt jókedvvel, de láthatóan fejet hajt az Artúr-Gwen kapcsolat előtt. Ezt a félrelépést csak úgy tudom elképzelni, hogy az írók valami mentséget adnak nekik, hogy ne legyenek egyértelműen bűnösök, inkább áldozatok. Vagy azért, mert Gwen azt hiszi, elvesztette Artúrt (ahogy a 2x04-ben, amikor azt gondolhatta, hogy soha többé nem látja már), vagy azért, mert az affér Morgana (vagy akár Uther - látnám értelmét!) mesterkedéséből adódik. Persze ez nem azt jelenti, hogy Artúr (és maga Gwen, ill. Lancelot is) nem árulásként fogja megérni. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.29. 10:38 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Az utóbbi időben ezen a Galahad-dolgon én is sokat gondolkoztam. Valami azt súgja, hogy Sir Gawain-nel nem igazán fogják bírni egymást... de ne kérdezzétek, hogy miért.

Ami Lancelotot és Gwent illeti: szerintem az a nagyon nagy árulás, amikor Arthur maga rajta kapja Őket, valamikor a Gwen-Arthur esküvő után lesz/lenne. Hiszen akkor már hivatalosan is megcsalná Gwen Arthurt, ha Lancelottal lenne.. Bár hasonló részt a 2x04-hez én is nagyon el tudok képzelni róluk. Főleg, hogy az Excalibur (amit remélem, majd a 4.évadtól saját nevén fognak illetni, akár úgy, hogy Freya hívja fel a figyelmét Merlinnek erre a névre, akár a Nagy Sárkány) majd valamikor Arthur kezében lesz:)
Csatolmány:
78.jpg
78.jpg [ 155.98 KiB | Megtekintve 3369 alkalommal. ]
- - mint ahogyan itt is:)

De persze ahhoz, hogy "visszatérjen Camelotba", előtte majd el kell hagynia azt. (ezt valamelyikőtök írta is már korábban). Szerintem ekkor kapna több figyelmet Lancelot érzésvilága Gwen iránt, és fordítva.

Szó volt még az áruló lovagról: róla nagyon el tudom képzelni, hogy Morgana csábítja el a "sötét oldalra":)

Persze, ezek még csak találgatások, de kíváncsian várom, hogy mi sül ki a már nagyon várt 4.évadból :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:25 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Meghallgattam egy érdekes decemberi interjút a geeksyndicate.co.uk weboldalon, ami rendszeresen jelentkezik rádióadás szerű műsorral (podcasttal). A szerkesztők telefonon beszélgettek Julian Jonesszal, aki ugyebár a Merlin egyik forgatókönyvírója. (Többnyire a legjobb részeket ő szokta írni.) Látszott, hogy a műsorvezetők is rajongói a sorozatnak, mert elég jókat kérdeztek tőle, és sok érdekesség elhangzott. Gondoltam, a legérdekfeszítőbb dolgokat leírom nektek.

Talán a legérdekesebb: Feltették JJ-nek a kérdést - azzal a felvezetéssel, hogy ha nem akar, ne válaszoljon -, hogy Merlin csak a sorozat legvégén fedi fel a varázserejét Artúr előtt, vagy a történet még azután is folytatódik?
JJ azt mondta, hogy ez egy nagyon jó kérdés, és erről még az alkotók is tanakodnak egymás között, mert miközben mesélik, ők maguk is folyamatosan fedezik fel a történetet. Mindenki várja ezt a pillanatot, de közben tudják, hogy ez mindent meg fog változtatni. Úgyhogy még nekik sincs válaszuk a kérdésre. Tisztában vannak vele, hogy mik a veszélyei ennek a lépésnek, ők is várják, hogy megtörténjen, de közben végig kell gondolniuk, hogy ettől hogyan változik meg minden. (Szóval ha fel is vázolták maguknak a tervezett öt évad ívét, ezt a pontot nem jelölték be rajta. ;) )

A 4. évadról:
JJ nagyon lelkesnek tűnt, és elmondta, hogy a 4. évadnak nagyobb izgalommal lát neki, mint bármelyik korábbinak, beleértve a legelső évadot. Úgy látja, hogy sosem volt ennyi muníció a folytatásban, mint most.
Változik a világ. A sorozat fiatal szereplői mind egy kicsit más szituációba kerülnek, illetve kerültek az előző évad végén.

Beküldött olvasói kérdésekre is válaszolt.

Elmondta, hogy Merlin mágikus képességei gyarapodnak majd a sorozat előrehaladtával. Az továbbra is koncepció, hogy a felbukkanó gonosz varázslókkal ellentétben ő csak jóra használja az erejét.

A Lancelot-Gwen románcra kicsit sejtelmesen válaszolt. Nagyjából azt mondta, hogy a dolgok meg fognak történni. És hozzátette, hogy nem minden pont úgy, ahogy elképzelnénk, tehát ahogy sok minden mást, ezt is a maguk sajátos módján fogják elmesélni.

Állandó szereplők lesznek-e a kerekasztal lovagjai? A karakterek visszatérnek, és a válasz igen, ebbe az irányba akarnak elmenni a készítők.

Érdekes kérdés volt még: Ha lehetősége lenne rá, hogy mai fejjel átírja egy régebbi epizód forgatókönyvét, melyik lenne az?
Azt mondta, valószínűleg a legelső epizód. Ma már nem írna bele egy "operaénekes gonosztevőt". Az egyik műsorvezető erre heves tiltakozásba kezdett, mert neki az az egyik kedvenc jelenete, és csak amiatt megvette cd-n a sorozat zenéjét is. Ezt JJ viccesen lereagálta azzal, hogy ebből is látszik, mennyire sötétben tapogatózik egy író, úgyhogy jobb is, hogy nem írhatja át a régi epizódokat. Ezen aztán jót nevettek. Egyébként minden epizódot úgy ír, mintha a kedvencét akarná megírni.
Arról is beszélt, hogy egy új sorozat első részeit nagyon nehéz megírni, mert azokban nem annyira a történet dominál, inkább az előkészítésről szólnak (értsd: a karakterek, a viszonyok bemutatásáról). Sokkal könnyebb volt úgy írni a további epizódokat, hogy már látták az első részeket, ismerték, hogyan működnek a színészek, mit érdemes írni rájuk.
Két konkrétumot említett még, amit az első részben másképp írna meg. Az egyik a "teen element", illetve "teenage buddy problems", amivel szerintem arra utal, hogy kicsit amerikai gimis hangulata van az Artúr-Merlin találkozásoknak. Ezt utólag hibának nevezi, mert "a sorozat nem erről szól". A másik: Merlin első varázslata ma már biztos nem az lenne, hogy megmenti a lezuhanó Gaiust. Amikor ezt beleírta a forgatókönyvbe, még sokkal kisebb rálátása volt a trükktechinkára. Ma már pontosan tudja, hogy mi az, ami nem csak leírva tűnik jó ötletnek, hanem filmen is jól mutat.

A kedvenc epizódja egyébként az első két évadból egyértelműen a The Last Dragonlord, a harmadikból pedig a The Eye of the Phoenix és az évadfinálé. (Mindegyiket ő írta.)

Aztán legalább öt percen keresztül beszélgettek arról, hogy milyen kiváló színész Colin Morgan. Az egyik műsorvezető, aki maga is színészkedik, illetve tanít színészetet, egyenesen színész géniusznak titulálta Colint. JJ pedig kaméleon típusú színésznek nevezte, aki nem olyan, mint amikor leszerződtetik a szerepre George Clooneyt, és akkor ő lesz George Clooney, hanem minden szerepben teljesen más. Tökéletesen ismeri az általa játszott Merlin karaktert, és mindig ráérez arra, hogy az író hogyan írta meg a dialógusokat. Mindig pontosan oda helyezi a hangsúlyt, ahová az író is elképzeli - mondta JJ.

Végül megkérdezték a 4. évad vetítési dátumáról is, de arra nekik, íróknak nincs rálátásuk. Ez teljesen a BBC döntésén múlik. Ő személy szerint úgy tippeli, hogy a szokásos időszakban, tehát ősszel fogják vetíteni, még az idén. Neki nem mondtak olyat, hogy 2012-re csúsztatnák a bemutatót. Azt viszont el tudta mondani, hogy a szokásos menetrend szerint kezdik a munkát, és úgy fognak elkészülni, hogy szeptembertől bemutatható lesz az új évad.

Aki akarja, meghallgathatja az első részt itt, a másodikat itt, de a beszélgetés nem az adás elején van, hanem kb. a 27. és az 59. perctől, ha jól emlékszem.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 22:55 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:21
Hozzászólások: 19
Húúú...mennyi minden egyszerre!!!!:))) Köszi, hogy lefordítottad a legérdekesebb részeket... Köszi, köszi, köszi, köszi, köszi...:)))))
Jajj, de lelkes lettem most én is a 4. évadot illetően...:):)
Olyan nagy öröm hallani, hogy az írók ennyire szeretik azt amit csinálnak és ennyire lelkesednek érte, és ez abszolút meg is látszik a sorozaton. Annyira látszik rajta, hogy szeretettel csinálják és tényleg odafigyelnek és minden... Elképesztő amit produkálnak. A legeslegjobb sorozat a világon!!!!!!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 23:00 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Ovi!
Nagyon érdekes dolgokat írtál le, köszönet értük!
Reméltem is, hogy a kerekasztal lovagjai nem csak "futó kaland" voltak Merlin és Arthur életében:)
Colin Morgan úgy géniusz, ahogy van:) egyre többen mondják ezt, és olvasni is nagyon jó:) Így a Merlin rajongók is büszkébbek a kedvencükre :)

a Google fordító néha előbújik a youtube-oldalamon, így néhány hozzászólásból azt szűrtem le (aztán persze vagy igaz, vagy nem...), hogy a 4.évad nem 13 részből fog állni, csak 10ből. DE! a fordító elég sokszor ferdít, mindenesetre előbb-utóbb úgyis megtudjuk az igazságot.

Camriana! EGYETÉRTEK! a legeslegeslegjobb sorozat a világon! :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 23:06 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:21
Hozzászólások: 19
Én azt se bánnám, ha csak 10 rész lenne csak legyen szeptemberben!!! Nem fogom kibírni 2012-ig!!!
Colin Morgan-re pedig egyszerűen nincsenek szavak!!! :) Én szerelmes vagyok a játékába!! :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 23:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
"Neki nem mondtak olyat, hogy 2012-re csúsztatnák a bemutatót."

:arrow: Én ezt a mondatot már eleve úgy értelmeztem, hogy 2011 szeptemberében lesz a bemutató, vagyis, hogy nem várnak vele 2012-ig. ;)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.13. 20:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Én a régi Morganat akarom!!!!! :(
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.13. 21:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Én sokkal jobban örülnék, ha Morgana ismét "jó" lenne.
Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én így látom. Arthurnak pedig ideje lenne megtudni az igazat Melrinről. Már kezd idegesítő lenni... xD
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.14. 21:34 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Morganának a "sötét oldalon" van a helye. Mordreddel együtt. Ez így izgalmas.
De el tudom képzelni, hogy valamikor a történet végén fog még tenni valami jót is. Ennél többet szerintem ne remélj. ;)

Cristine írta:
Arthurnak pedig ideje lenne megtudni az igazat Melrinről.


Én meg pont ezt nem sürgetném. Nem érzem, hogy miért kéne megtudnia. Inkább élvezzük ki a helyzet komikumát, amíg lehet. Sokkal unalmasabb lesz, ha majd Artúr már tudni fogja.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.17. 20:52 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Hát nem tudom... Igazából az engem már az idegesít, hogy Arthur mindig olyan lekezelő Merlinnel, mikor már rengetegszer megmentette az életét.
Ezért lenne jó, ha megtudná az igazat, akkor lehet, hogy kicsit visszavenne, mert a nagyképűsége sokszor már nagyon idegesítő. Viszont a továbbiakban tényleg nem venné ki valami jól ki magát ez az egész...Úgyhogy nem tudom.

Morganara visszatérve pedig; sajonos nem láttam a 3. évadot végig, épp ma néztem meg a 10. részét, tehát nem tudom, hogy a következő három részben mi történik még.
Kicsit utánanéztem interneten a "Morgana Le Fay" névnek, és elég érdekes dolgokat találtam. Persze minden helyen voltak eltérések, és nem is mindent értettem, de...nem tudom. Az viszont tényleg érdekes, hogy arról semmit nem tudunk, hogy mi történt Morganaval az alatt az egy év alatt. Mert mikor megtudta, hogy varázserővel bír, "jóra" akarta felhasználni a mágiáját. És mikor lehetősége lett volna megölni Uthert, nem tette. Viszont mikor újra visszatért Camelotba, teljesen megváltozott. Vagyis inkább azóta ami óta találkozott Morgause-sal. És a vele (Morgause) való viszony is elég érdekes. Mintha valahogy irányítaná. Nem tudom xD
Mindenféle mentséget kitalálok már neki xD Nem tudom, nekem valahogy a régi Morgana az igazi. Persze tudom nem sok esély van rá, de azért ezek érdekes dolgok.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 13:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Én is sokáig úgy voltam vele hogy szeretném a kedves, mindenkivel törődő, melegszívű Morganat vissza... de sajnos a legtöbb változatban gonosz és ha mégis bocsánatot nyerne és első két évados jellemével térne vissza Camelotba az túlzott változtatás lenne, bármennyire rugalmasan kezelik is a forgatókönyvírók a legendát. Esetleg valami hátsó szándékkal adhatná a jót, megpróbálva bemesélni hogy Morgouse elvarázsolta. Bár mikor az első epizódokkal ismerkedtem az volt a reakcióm: Mi ez itt??? Morgana a főgonoszboszorka!!!
De néha nem tudta már palástolni a gonoszságát például a 3.10-ben. Ha nagyon jól akart volna alakítani Gwen szimpatizánsként megint a tömlöcben kellett volna kikötnie. Nem tudom Arthurnak hogy nem esett le hogy Morgana ilyen könnyen beletörődik a bizalmasa elvesztésébe. Morgana alakulása szerintem már az első évadban elkezdődött és főleg a félelem, a tudatlanság majd az elhatalmasodó gyűlölet formálta. Morgouse tudta hogy ki ő, megérezte a bizonytalanságát és az igazságtalanság - ami azért Uther jelentős vonása- és a király iránti gyűlöletét és ezeket az érzelmeket kihasználva formálta őt kedve szerint. Morgana meg örült hogy van egy testvére akire rábízhatja a titkát és tanítja őt.
Bocsi a hosszú litániáért de Morgana az egyik kedvenc karakterem akármelyik oldalon áll is. :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 13:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Egy netes video hozzászólása meglódította a fantáziámat: arról volt szó, hogy Morgana akár egyszer csábíthatná is Merlint. Egy ilyesmi jelenetet nagyon el tudok képzelni, akár a 4. akár majd az 5.évadban.

Merlin titkát szerintem Gwen előbb fogja tudni, mint Arthur. De majd meglátjuk, hogy lesz:) Kíváncsian várom már ezt a 4.évadot:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 13:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Elképzelem hogy Lancelot elkotyogja Gwennek amit Merlinről tud..... kezdetben szerintem Gwen is kicsit ütődöttnek találta Merlint mert valljuk be a magyarázatai olykor hajmeresztőek.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 14:00 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Szerintem Merlin nem dőlne be Morgananak és mivel ő az erősebb varázsló gyorsan rájönne a cselre. De egyszer már igazán elvarázsolhatnák Merlint is!!!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Várakozások
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 14:02 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Elképzelem hogy Lancelot elkotyogja Gwennek amit Merlinről tud..... kezdetben szerintem Gwen is kicsit ütődöttnek találta Merlint mert valljuk be a magyarázatai olykor hajmeresztőek.


Most eszembe jutott az a jelenet, mikor Merlin azt mondja Gwennek, hogy látnok:) meg mikor Arthur mindig magyarázatot vár Merlintől...legjobb részek:D

De végülis, ha már Gwen tudja, és Ő azért eléggé ismeri Arthurt és tekintve, hogy mekkora hatással van Rá, biztos segítség lenne Merlin számára - csak úgy, mint Lancelot (pl. 3x13- vészharang-részénél)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron