Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 16:02



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Hogy tetszett a 4x05 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 7%  7%  [ 1 ]
8 pont - Jó rész volt. 33%  33%  [ 5 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 27%  27%  [ 4 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 33%  33%  [ 5 ]
Szavazatok száma : 15
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 10:45 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 4x05 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 11:26 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
^^


Csatolmányok:
- sat.jpg
- sat.jpg [ 9.37 KiB | Megtekintve 2902 alkalommal. ]

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 11:36 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Hű de überen várom a szombatot estét és még a vasárnap reggelt!

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 22:10 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
helyből végem lett ettől a résztől (különösen a végétől)
majd ha megjön a magyar felirat, bővebben kifejtem, mik tetszettek. egyenlőre annyit h JÓ SOXOR FOGOM MEGNÉZNI <3 :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Link
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 22:21 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
Kérlek küldjetek nekem egy linket a szinkritika@freemail.hu címre!
Előre és utólag is köszönöm, mert eddig is mindig segítettetek, alig várom az 5. részt!!
KÖSZÖNÖM!!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Link
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 22:32 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Maximus írta:
Kérlek küldjetek nekem egy linket a szinkritika@freemail.hu címre!
Előre és utólag is köszönöm, mert eddig is mindig segítettetek, alig várom az 5. részt!!
KÖSZÖNÖM!!


mihelyst megkapom a linket, küldöm:) és akkor gondolom ezek után a későbbiekre is uígy igényt tartasz:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 23:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
SPOILER VESZÉLY!
Őszintén szólva,ez a rész annyira nem jött be...nem tudom olyan lényegtelen volt v. unalmas valahol a kettő között,de nem ez a kedvencem...bár annak örültem,hogy Morgana végre nem csak a kis kő-kunyhójából intézkedik,hanem házon kívül is szerepel...Az elején úgy tünt,hogy Arthur nagyon ad bácsikája véleményére,mármint Gwennel kapcsolatban,de a végén (ahogy elnéztem őket xD) - úgy tűnik mégsem...:D
Merlin most nem bűvészkedett túl sokat,de a következő rész előzeteséből ítélve fog... :mrgreen:
Túl sok humoros jelenet sem volt,talán Arthur ellendfele...khm...amikor meglátam az a pasast vmi ilyesmi futott át a fejemben (Atyám!Ezzel én biztos nem küzdenék,inkább a sereg!) Ja meg amikor Merlint is bevitték a sátorba,és szokáshoz hívően Arthur megint megragadta az alkalmat,hogy "bolond"-nak titulálja Merlint....és nem tom most nem jött ki olyan viccesen... :?
Mindent összevetve,ez nem volt egy erős epizód (szerintem),és azt sem sikerült eldöntenem,h a jövőben Arthur milyen király lesz,de bízom benne,hogy a következő izgalmasabb lesz...^^

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 23:32 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
A én magas elvárásaimat, (ami az előzetesnek, és a filmből kivett mondatoknak volt főleg köszönhető)abszolút felülmúlták. Alig várom legalább az angol feliratot, hogy értsem azt is amit csak sejtek. Artúr jó király lesz, és talán a jövőben jobban fog bízni a saját szívében/agyában, mint eddig, és kevésbé fog hallgatni másra(főleg akire nem kéne).Rengeteg szívemet melengető jelenet volt benne. Pl az a szeretetteljes nézés Artúrtól, ahogy a nevetgélő lovagjait figyelte, vagy ahogy a Camelot FC egy emberként ment volna "párbajozni" helyette.
Merlint most nem poénból hülyézte le, hanem hogy megmentse az életét, azért nem volt vicces, mert nem is kellet annak lennie.
Szerintem megint jó kis jellemfejlődést láthattunk több mindenkitől.
Nekem ez a rész is sokszornézős :)
ÉS NEM AKAROM HOGY LANCI VISSZATÉRJEN!!!!!!!

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 01:30 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 17:20
Hozzászólások: 76
KÖSZÖNET A LINKÉRT!!!
Remek rész volt!
Nekem van egy megérzésem...de persze csak találgatás..
Lehet, hogy azt hozzák ki belőle, hogy Arthur már rég tud Merlin titkáról??
A sziklás jelenetnél Arthur tekintete szerintem árulkodó volt..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 03:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Most nem voltam elragadtatva. Úgy éreztem, hogy ez a sztori vázlatként valószínűleg még ígéretes lehetett, aztán született hozzá egy gyenge forgatókönyv, amit sikerült alulmúlni egy még gyengébb rendezéssel.

Aztán lehet, hogy második megtekintés után nem lesz ennyire negatív a véleményem... Este nekifutok újra.

Maximus írta:
Lehet, hogy azt hozzák ki belőle, hogy Arthur már rég tud Merlin titkáról??
A sziklás jelenetnél Arthur tekintete szerintem árulkodó volt..

Szerintem egyszerűen csak felpillantott az övéire.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 05:41 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
*nem nézi, eddig miket írtatok*
Merlin merlin merlin merlin ... :DD
Most kezdtem el nézni, de az opening alatt már csak megjegyzem: húú, nem vacakoltak, rögtön bele a lecsóba. XD Bár sejthettem volna, a klippek eddig mindig az elejéből voltak.

Áá, vége a zenének, megyek vissza. Még jövök. :D

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 06:48 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Istenem!
Jó pár tetszetős pillanatot tudnék felsorolni, de a jövő heti rész előzetese mellett valahogy az egész epizód elhalványult.
Na jó, igyekszem attól elvonatkoztatva írni. Az alábbiakban az epizód részletes elemzése következik!

Ez messze nem ért fel az első három rész színvonalához, de az én mércém szerint így is megvan a 7-7,5. Az elejéről kicsit hiányoltam, hogy nem volt megmagyarázva rendesen, miért is öltözhetett be Merlin lovagnak. Oké, nyilvánvalóvá vált, hogy csalinak használták, de… nem tudom, talán az zavart be, hogy az előzetes teaserek alapján valami nagyobb jelenetre számítottam ennél.

Naná, hogy Barom Aggravaine az, aki mindenféle dolgokat susog Arthur fülébe. (Nagyon örültem, hogy a rész végére azért észhez tért ifjú királyunk) Kifejezetten tetszett a tábortűznél ülős jelenet, Merlin miatt: ahogy folyton Arthur és Aggravaine kettősére sasolt, hallgatva, amit beszélnek, majd odament Arthurhoz, hogy baráti tanáccsal szolgáljon neki; hűen mutatja, milyen hűséges barátja (és tanácsadója!) lenne a királynak, ha az utóbbi hagyná ezt. A probléma az, hogy Arthur nem hagyta. -.-
És amikor a következő palotás jelenetben rendre közli Merlinnel, hogy „nincs szüksége rá”! Colin döbbent/csalódott/szomorú arcjátéka briliáns volt.

Annis királynő karaktere érdekes volt. Először azt hittem, ugyanolyan megkeseredett egyrészes-ellenség, mint ami szokott lenni, de a rész végére kiderült, hogy meglepően háromdimenziós a karaktere. Iszonyatosan tetszett, ahogy „beolvasott” Morganának az epizód végén. Fantasztikus. Ahogy a színészi játék is.
Morgana is jól megkapta! „Gorlois nevében jöttél, de attól tartok, jobban hasonlítasz Utherre, mint hinnéd”, vagy valami ilyesmi… A fej, amit Morgana ezután vágott, megfizethetetlen volt. xD

Gwen. Szegény-szegény Gwen. Elég csúnyán csinálta azt Arthur, amit csinált, és maga ez a romantikus szál valahogy nem jött át nekem (talán mert komolyan kezd idegesíteni, hogy valahányszor kettejük között megy jelenet, mindig csak ugyanazt a hegedűs háttérzenét tudják berakni), de Gwenre nagyon büszke voltam. Szeretem, amikor kiáll magáért, és elmondja a véleményét, és most ezt tette: különösen a „búcsúszavaira” gondolok, mikor Arthur elment a házából, hogy önmagához legyen hű, ha egyszer a maga embere, és ne hagyja, hogy mások mondják meg, mit tegyen, mert akkor sosem lesz az a király, aki lenni akar. A rész végére persze minden meg lett oldva, puszi-puszi a napfénytől ragyogó ablak előtt, megint kicsit sok nekem.

Mikor Merlin felkelt, azt hittem, Aggravaine az, aki kifelé lopakodik, de neeem, Arthur volt. És milyen meglepő! Tényleg gondolhattam volna erre az egy-egy ellen kombatra a sereg megkímélése érdekében. Arthur bölcs döntést hozott, és Annis elég könyörületes volt ahhoz, hogy megadja neki a lehetőséget. És még Merlint sem végeztette ki. :D „És vidd magaddal a bolondodat is.” Áá, ezt a szöveget meg kell zabálni. X3
Ahogy ezt is: „Thank you, old friend.” – Yaay, már másodszor is elismerte! ^^

A carleani harcos! :O Nem tudtam nem röhögni, valahányszor megláttam a képét. Olyan… sunyi. Egy Mogorva Sunyi. Egy Mogorva Sunyi Hústorony.
Nem csoda, hogy Arthur olyan fejet vágott a vigyora láttán, amilyet. :D
Morgana nem volt valami okos. Ha nem előre varázsolgat, és kerít ilyen nagy feneket az egésznek, simán el tudta volna intézni, hogy Arthur veszítsen. Valahogy az volt előzetesen bennem, hogy a két személyre szabott csata úgy lesz, hogy Arthur és Sunyi Mogorva Hústorony harcolnak, Merlin és Morgana pedig közben ide-oda mozgatják a csata helyzetét a két tábor rejtekéből. Remek jelenet lett volna, de hát na, így is jó volt. És nem kaphat meg mindent az ember lánya, amit akar.

Annis és Arthur jelenete nagyon tetszett, szép felvezetés a jövőre nézve. A Gweneset pedig már fentebb kifejtettem.

Szóóval, összességében nem rossz rész volt, de a 4x06 preview-ján azért mégis többet sikongtam, mint az egész epizódon összesen. :D Ezek szerint Morganáék csak öntudatlanul találják meg Merlin, húú, vízzel lelocsolt szexi csöpögő Merlin, elvarázsolt Merlin, és az a kis párbeszéd részlet…! Arthur: „Senkiben nem szabad megbízni. Ami azt illeti, azt hiszem, te vagy az egyetlen ember, Merlin, akiben megbízhatok.” *Merlin közben kardot szegez a hátának* XDDD
És Morgana: „Arthur meglepően ragaszkodik ehhez a fiúhoz/kedveli ezt a fiút. Még hasznos lehet.”
És Dragoont említettem már? :D

Jajj de várom, jajj de várom. :D *befejezte, és elnézést kér a hosszú post-ért, de ki kellett adnia magából*

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 13:29 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
kaphatok egy linket?:) szalkai.fanni@freemail.hu
ezt is és az eddigieket is nagyon köszi:DD

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 13:51 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
fancsi_ írta:
kaphatok egy linket?:) szalkai.fanni@freemail.hu
ezt is és az eddigieket is nagyon köszi:DD


Elment, és nincs mit.^^

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 13:55 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Végre letöltöttem,sikerült is belenéznem.De még megvárom a feliratot,hogy pontosan mindent értsek!Az eddig látottak nagyon is tetszettek.Kiváncsi voltam az Arthur-Gwen szálra,és nagyon örültem a zárójelenetnek..:D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 15:37 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
őszintén szólva, amennyire vártam ezt a részt...nem lett valami jó. bár mondjuk lehet hogy ugyan az lesz a helyzet mint az Aithusa-val hogy utólag szeretek bele(még mindig a kis sárkány születése megy a fejemben annyira jó jelenet volt!) nade visszatérve erre a részre, itt nem igazán a sztori ragadott meg.mert az teljesen máslett mint vártam. Az Arthur-Merlin barátság tovább feljődött és ez annyira jó hogy mosmár nyiltan kimondják egymásnak hogy "barátom". és az hogy Arthur nem követi vakon Agravaine utasításait is plusz pont.
a lovagok most is annyira jók voltak. azt vettem észre hogy Elyan a szószóló. mindig ő beszél a többiek nevében. így utólag belegondolva fura hogy arra nem is gondltam hogy a királynőtől kap pofont...teljesen oda illett szerintem. és végre jóvolt Morganat látni akció közben.:D
az tuti hogy még megnézem egy párszor. minden résznél ez van :!: :) de a következő részben reménykedek, hogy védre lesz olyan jó mint az első két epizód. :)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 17:06 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Én is nagyon szeretnék egy linket.(homlok.renata@wigner.bme.hu címre)
Eőre is köszönöm.

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 17:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
homren írta:
Én is nagyon szeretnék egy linket.(homlok.renata@wigner.bme.hu címre)
Eőre is köszönöm.


elküldve :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 17:56 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Napsugár írta:
homren írta:
Én is nagyon szeretnék egy linket.(homlok.renata@wigner.bme.hu címre)
Eőre is köszönöm.


elküldve :)



Köszönöm szépen!
Már töltöm is. :)

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 21:51 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Részletes elemzés előtt megvárom a magyar feliratot de UTÁLOM Agravine-t meg a kis vigyorait és legalább Merlin szemmel tarthatná!!! Arthurban meg csalódtam!! Mikor Elena-t kellett volna elvennie szembe tudott szállni az APJÁVAL a szerelméért, meg a 3.10-ben is, most meg alig kellett győzködni.
Szeretem a lovagokat és hogy szeretik Öreg Barátot. Nekem tetszett az összeborulás a végén mert nagyon kezdtek eltávolodni egymástól, bár Arthur és Gwen szerelmében azt szeretem hogy nem látni őket állandóan összebújva vagy csöpögős közhelyeket ismételgetve, mégis tudod hogy nagyon szeretik egymást. ;)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.10.30. 23:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
MerryWeather írta:
Arthurban meg csalódtam!! Mikor Elena-t kellett volna elvennie szembe tudott szállni az APJÁVAL a szerelméért, meg a 3.10-ben is, most meg alig kellett győzködni. .


Pontosan! A nemrég felbukkant unszimpi nagybácsi szavait jobban megfogadja mint anno az apjáét? -.-" De a végén úgy tünik meggondolta magát :D

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.11.01. 01:03 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Fura... Megnéztem újra, és semmi bajom nem volt az epizóddal. Úgy látszik, szombat éjjel nagyon nem voltam Merlinre hangolódva. :P
Viszont azzal egyetértek, hogy a bajnok túlságosan karikatúra jellegű figura lett.

Az Artúr-Gwen szálban az tetszett, hogy Gwen erős volt, és hajlandó lett volna elfogadni Artúr döntését.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.11.01. 11:17 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Nekem se ez a rész lesz a kedvencem, persze, azért voltak benne kedves pillanatok.

Megértem, hogy Arthur hirtelen úgy érezte, apja halála után az ő nyakába szakadt az egész királyság és egyedül kell meghoznia minden döntést. Ahogy egy csomószor elutatsította Merlint, aki próbált mellette állni, segíteni neki, tanácsot adni, szívfájdító volt.
De az nekem furcsa, hogy Arthur ennyire hallgatott Agravaine-re. Jó, elhiszi neki, hogy tapasztalatlan király és példát kell statuálnia, de az már tényleg túlzás, hogy Gwen-t is félredobta az első szóra. Mikor pont ő mondta mindig, ezerszer hallottuk már tőle, hogy a dolgok máshogy lesznek, ha ő király lesz. És ahogy írtátok, még anno Uther ellen is kiállt a szerelméért.

Még szerencse, hogy a végére azért megjött az esze és olyan lett, mint a régi Arthur. Abban biztos voltam, ő lesz az a bajnok, aki kiáll majd harcolni, végül is elismerte, hogy hibázott, ezért úgy érezte, ez az ő harca és senki más ne halljon meg abban a háborúban, amit ő hozott Camelot-ra.

A párbajban nekem nevetséges volt, hogy senki sem vesz észre végig semmit, pedig mindenki orra előtt varázsol Morgana és Merlin is. Nem tudom pontosan, Merlin milyen varázslatot zúdított a böhöm harcos nyakába, de fura volt, hogy egyszer csak áll ott, hátraejti a kardját és lebénultan kiabál.

Ami tetszett a részben, az a győzelem után következett mind. Még az ellenséges királynő is szimpatikus lett, bölcs dolgokat mondott Arthurnak és a legjobb jelenet az volt, mikor Morgana-nak is jól megmondott mindent. Főleg, hogy hiába Gorlois, jobban hasonlít Uther-re, mint hinné.

Nagyon jó volt látni, hogy Arthur végre barátjának nevezte Merlint. Ahogy megbékítette Gwen-t, az is kedves volt jelenet volt.

Az előzetes alapján pedig jöhetne már a következő rész, "vízzel lelocsolt szexi csöpögő Merlin és elvarázsolt Merlin" nagyon várós ;)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.11.01. 12:30 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Persze igazatok van, Artúrral kapcsolatban, de azért azt se felejtsük el, hogy könnyű volt olyan kijelentéseket tennie még hercegként, hogy na majd akkor ő másképp tesz dolgokat, de akkor még nem érezte a korona súlyát.Ő még nem akart király lenni, a nyakába szakadt, meghalt az apja, akit imádott annak ellenére hogy milyen volt, és hogy nem mindig értett egyet a döntéseivel. A legfőbb ellensége az az ember lett, akit testvéreként szeretett, persze, hogy próbál kapaszkodni valamibe, valakibe, aki társadalmi helyzetét tekintve"ért" az uralkodással járó dolgokhoz.
Arról nem beszélve, hogy Artúr NEM tudja, hogy a nagybácsit nem a jó szándék vezérli. Szerintem kellet ez a rész, hogy saját maga számára kiderüljön, hogy a saját szívére kell hallgatnia, mert az tudja a helyes utat.
Szerettem, ahogy a lovagok aggódtak érte,és a tudtára adták, hogy bármi van, mellette állnak. Artúr nagyon sokat tanult szerintem ez alatt a rész alatt, az uralkodásról, a barátságról, a szeretetről.

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x05. His Father's Son / Az apja fia
HozzászólásElküldve: 2011.11.01. 12:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.07. 19:34
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Kezdő fórumozó vagyok.
Legyetek szívesek küldeni egy linket a 4.5.részről, egy kicsit lemaradtam.
Köszönöm szépen. bmkati@gmail.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron