Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 21:29



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Hogy tetszett a 4x06 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 10%  10%  [ 1 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 10%  10%  [ 1 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 80%  80%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 10
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 10:46 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 4x06 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 20:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
felkerült egy kis részlet a netre :)
láttátok már?:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:20 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Napsugár írta:
felkerült egy kis részlet a netre :)
láttátok már?:)


óó, igen. Tetszett. :DD
Közben kijöttek a Cult Fix-es teaserek is, mindjárt beírom a spoiler topikba.^^

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.05. 13:39 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
ezt a részt is annyira vártam már! remélem mostmár nem fogok csalódni mint a multkor, mert sajnos az történt...gonosz Merlin :twisted: nagyon kíváncsi vagyok :D

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 00:18 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Elméletileg mindenkinek kiküldtem a linket, aki eddig kérte. ha esetleg valaki mégis lemaradt volna, szóljon. én még nem láttam a részt, nemsokára nézem. :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 08:25 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Oh my GODDD. Fél órája fejeztem be, és azóta próbálom összeszedni magam, de… mamám. XD Rettentően vártam már ezt az részt, a Merlin/Morgana összetűzés miatt, a fellocsolós BDSM Merlin miatt, a párnás Arthur miatt, a sorozatkezdés előtt lespoilerezett Merlin/Arthur ölelés miatt...
Összességében azt kell mondjam, valamivel kevesebb humort vártam, és először húztam is a számat emiatt, de újra végigfutva az egészen… áá, kellett ez ide. Ilyen lehetőségeket kihagyni bűntény lett volna. :D
A 10-est mindenképp megkapja tőlem. Számomra ez sem érte el az Alice Troughton rendezte részek színvonalát, de így is minőségi volt.

Na, innentől pontokba szedve:
- Merlin szokás szerint megmenti Arthurt, és közben nem figyel magára, ezért megsebesítik ~ istenem, ez nagyon tetszett! Ahogy elhalt a zene, és csak a szívdobogás hallatszott, aztán Arthur elkerekedett szemei…!
- az egész erdős jelenet, amikor Arthur fedezékbe viszi Merlint♥
„Nem fogsz meghalni, Merlin. Ne légy ilyen gyáva!” / *később* Nagyon jó szolgálód van.” / Igaz. Nagyon jó szolgálóm van. Olyan szolgálóm, aki hihetetlenül bátor, elképesztően hűséges, és az igazat megvallva, egyáltalán nem gyáva.”
- hogy Merlin maga omlasztja le azt a sziklát azért, hogy Arthur menekülhessen
- Agravaine-re rájár a rúd; hogy letolta már Morgana!
- az egész Merlin & Morgana jelenet ♥
- mikor Leon felveti, hogy áruló van közöttük, Gaius CSEPPET SEM feltűnően Agravaine-ra néz XD
- George! Édes, nem-értékelt George! Majd legközelebb. ;P
- az ölelés, mikor megtalálják Merlint ♥ Bár az a humor-háttérzene annyira nem kellett volna. :-(
- gonosz, felvágott nyelvű Merlin valami fantasztikus! :D Az volt Arthur nagy szerencséje, hogy Merlin ennyire szerencsétlen. XD
- az a jelenet, mikor Merlin rájön, hogy Arthur a Gwen ebédjét fogja megenni az övé helyett
- „Azzal egy legyet sem lehetne bántani.” /”És ha mégis bántani akarnál egy legyet, vagy akár egy embert…” LOL
- „Ez jól elvégzi majd a feladatot.” / „Mi a feladat?” / „Megölni Arthurt.” / „Az őrületbe kerget, mi?” *nevet* / „Hát, már nem sokáig!” - Istenem, Sir Leon! XD Pedig a teaser alapján már kezdtem kételkedni benned.
- Gwen és a bödönök♥
- meg úgy en block szuper volt a Gaius & Gwen ebben a részben
- és Gwen megint olyan volt, mint anno az első évadban :3
- mikor kivágják Merlinből azt a vacakot >.< uhhh…
- meztelen Arthur XD
- „Mit mondjak, hol vagy?” / „Mindegy.” / *pár pillanattal később* „Mindegy, csak a kocsmába ne!”
- Dragoon! ♥
- Dragoon szétveri a lovagokat. Ráadásul milyen vicces módon. :D
- *Morgana bemegy a kuckóba* ; *meglátja Dragoont* ; *ijedten kifordul*; *pár pillanattal később könnyes szemekkel visszamerészkedik*
- Morgana vs. Merlin showdown♥
- haha, ahogy Arthur szivatja Merlint George-dzsal X’D
- Agravaine, jaj de szép volt az az utolsó jelenet, amikor a karjaiban vitte el Morganát!

Éééés: KÖVETKEZŐ HETI ELŐZETES♥. Ó, egek. Már megint egy hétnyi körömrágás. =’D

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aislin 2011.11.06. 09:16-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 08:55 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
a rész remek
az képeszt el, hogy mennyire jó az öreg Merlin. A maszk is tökéletes és a színészi játék is . egyáltalán nem egy öregre maszkírozott fiút látunk... Jó, a színészt imádjuk már régóta, de ez csúcs, és a maszkost jó lenne megismerni.
és ebben a részben végre volt elég idő megfigyelni Emryst.
A "gyilkos" Merlin is remek színészi teljesítmény volt, azonnal lehetett látni, hogy ez nem az a Merlin
szóval jó !
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 12:03 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.09.13. 18:38
Hozzászólások: 22
Na, végre megnéztem a rész első felét is, mert tegnap nem akart viselkedni a stream - egyik se - ezért csak a végét láttam >< Ami kicsit zavart, hogy valahogy komolyabb részt vártam, de ettől függetlenül is csillagos tízes.

Merlin arthurmegmentős dolgai szokás szerint iszonyúan meghatóak voltak, amikor leomlasztotta a sziklát, hogy Arthur megmeneküljön, szó szerint elakadt a lélegzetem és könnyek gyűltek a szemembe. Csak annyira tudtam gondolni, hogy úristen. Eddig konkrétan annyira tökéletes volt a rész, hogy szerintem százharminchatodszori újranézésnél is imádni fogom.
Az ölelés abszolút favorit. Nem is tudok mondani mást, az utána lévő vagy egy percre nem is figyeltem, mi van, el voltam foglalva azzal, hogy Arthur 44 és fél rész után végre megölelte Merlint xD

Az, hogy Morgana lecseszte szó szerint Agravaine-t többször is a részben... Imádtam xDD A pasas nagyon kezd bajban lenni: Arthur kezd gyanakodni rá, Merlin és Gaius tudják hogy nem hűséges, ráadásul még Morganának is elege van belőle...

Szegény Merlin valami hihetetlenül béna assassin xD Az volt a kedvencem, mikor nekirohant a falnak... Ott már közel sírva röhögtem xD
Ebben a részben egyébként megint szerettem Gwent, pedig már kezdtem egyre jobban elhidegülni tőle. Bár az nem tetszik, amikor annyira ellenkezik az ellen, hogy Arthur megpróbálja megkeresni Merlint, de nem lehet minden tökéletes... És leütötte Merlint xDD
Aki megölte a malacot :( Szegény malac :(

Leon kész volt xD Meg amikor a lovagok megküzdöttek - khm... küzdelem? xD - Emrys-szel... Gwaine nagyon felkapta a vizet, mikor Merlin utalt a nemesi származására, észrevettétek? Kíváncsi vagyok, ez kiderül-e majd később.
Én most jöttem rá, hogy Morgana igazából ENNYIRE fél Emrystől. Majdnem elbőgte magát, úgy megijedt O.o És igen, a Morgana vs. Merlin nem volt gyenge, bár még talán több is lehetett volna. Sebaj, majd később.

A végén konkrétan röhögőgörcsöt kaptam onnéttól, hogy Gwen beteszi a lábát Gaiusékhoz. "De Arthur most meg akar ölni téged" xD Merlin szerintem utólag nem kissé harapós Gaiusra xD Amikor visszafordult, hogy kérdezni akar valamit, azt hittem, rákérdez, hogy ezt az információt az öreg gyógyítótól kapta-e.
Aztán hirtelen nagyon komolyba csapott át a rész, egyébként ez úgy elég általános szerintem ebben az évadban, az egyik pillanatban a nevetéstől sírunk, a következőben pedig már a szomorúságtól - vagy legalábbis megvan rá az okunk, hogy alaposan elkomorodjunk -, illetve fordítva (gondolok itt arra a részre a 4/1-ben, mikor Gwaine almázott... khm :'D).

Aislin írta:
- mikor Leon felveti, hogy áruló van közöttük, Gaius CSEPPET SEM feltűnően Agravaine-ra néz XD

Az meg igen, aranyos volt xD Persze szokás szerint annyira egyértelmű volt, hogy senki nem kérdőjelezte meg... Mint amikor Merlin mágiát használ ><

pepitaophelia írta:
az képeszt el, hogy mennyire jó az öreg Merlin. A maszk is tökéletes és a színészi játék is . egyáltalán nem egy öregre maszkírozott fiút látunk...

Bizony, bizony, és ez a nagyon nagyon jó az öreg Merlinben, ezt szeretem benne a legjobban - gondolva itt pl. a HP hetedik részére, ahol valami rettentőek voltak az "idősebb" szereplők -, egyszerűen remekül meg van csinálva. Pedig én egyébként nem bírom annyira Dragoont ><

A következő hét is jó lesz... Az előzetes erősen olyasmit sejtet, hogy Morgana rá fog jönni Merlin titkára *-* Igaz, kezdem megtanulni, hogy semmi sem az, aminek látszik ><

_________________
"I don't think you should be wandering around the palace."
"And why is that?"
"You're not wearing any trousers."
"Good point."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 12:54 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Leronas írta:
Az ölelés abszolút favorit. Nem is tudok mondani mást, az utána lévő vagy egy percre nem is figyeltem, mi van, el voltam foglalva azzal, hogy Arthur 44 és fél rész után végre megölelte Merlint xD
[...]
Ebben a részben egyébként megint szerettem Gwent, pedig már kezdtem egyre jobban elhidegülni tőle. Bár az nem tetszik, amikor annyira ellenkezik az ellen, hogy Arthur megpróbálja megkeresni Merlint, de nem lehet minden tökéletes... És leütötte Merlint xDD
[...]
Én most jöttem rá, hogy Morgana igazából ENNYIRE fél Emrystől. Majdnem elbőgte magát, úgy megijedt O.o És igen, a Morgana vs. Merlin nem volt gyenge, bár még talán több is lehetett volna. Sebaj, majd később.


1. *helyeselve bólogat* Erre nem is lehet mást mondani. :D Főleg tumblr-en az egész társaság fel van spanolva (főleg a merthur shipperek, persze), illetve volt is, gyakorlatilag azóta, hogy először megjelent a spoilerkép azzal a szövegkönyv-kivonattal az ölelést illetően... Mindenki várta az Embrace Rock-ot. (rock ugye, mert tudtuk, hogy a sziklaomlást után lesz^^) Még dalt is írtak rá! és tegnap végre eljött a Nagy Pillanat. :D
Mondtam, engem a humoros zene idegesített, de színészileg fantasztikus volt. Bradley arcjátéka... az az őszinte öröm... lenyűgöző. *lásd a mellékelt gifet*
2. Igen és igen! Nagyon aranyos volt ebben a részben, de az a jelenet engem is bántott. Mármint, ha ő tűnt volna el, Merlin szó nélkül kilovagolt volna Arthurral a keresésére, ő meg... :/
3. Szerintem már csaknem komikus volt, ahogy Morgana halálra rémült. Ahogy kifordult az ajtón, mintha szellemet látott volna...Retteg a csaj. Durva.
Bezzeg ha majd kiderül, hogy "csak" Merlin az... :P

EDIT: Csatolok egy képet. Mert Leont egyszerűen meg kellett zabálni. XD


Csatolmányok:
Magyarázat: Sir Leon, Sir Leon... :D
- hahaleon.jpg
- hahaleon.jpg [ 170.25 KiB | Megtekintve 2857 alkalommal. ]
Magyarázat: Brad arckifejezése egyszerűen leírhatatlan. :)
hug2small.gif
hug2small.gif [ 124.11 KiB | Megtekintve 2893 alkalommal. ]

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 21:36 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Sziasztok, megdobna valaki egy linkkel? :) Nem muszáj, hogy feliratos legyen.
aries.gyaurovics@gmail.com

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 21:49 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Estylle írta:
Sziasztok, megdobna valaki egy linkkel? :) Nem muszáj, hogy feliratos legyen.
aries.gyaurovics@gmail.com

Megdobtalak, érezted? :D :P (felirat is ment^^)

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 22:19 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Van már felirat?
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 22:30 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Anna020 írta:
Van már felirat?


tudtommal még csak angol felirat van, magyar még nincs. de ha mégis, akkor javítsatok ki!:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 00:41 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Miért van az, hogy az utóbbi hetekben elsőre majdhogynem utálom az új epizódot, aztán lassan megbarátkozom vele?
Lehet, hogy csak Alice Troughton elegáns rendezése hiányzik nekem ennyire?

Erre az ölelésre teljesen rákattantak már jó előre a rajongólányok. Ehhez képest a rendező nyilvánvalóan nem sok jelentőséget tulajdonított neki, egy gyors snittel elintézte. Ha a "shipperek" erre vártak x évadon keresztül... :mrgreen:
De ettől függetlenül is szerintem többet ki lehetett volna hozni abból a pillanatból, hogy Artúr örömében keblére öleli a talpig sáros szolgáját. Ehelyett gyorsan elvágták a jelenetet.

A Merlin-Morgana összecsapást unalmasnak találtam. Felváltva ellökték egymást, aztán lassított felvételben szenvedtek a földön. Nem túl izgalmas.

Kezdem unni, hogy Agravaine mindig ugyanarra a zenére keresztülvágtat az erdőn. Egyszer vágtasson zene nélkül, csak a változatosság kedvéért. :D Az utolsó jelenetnél igazából nem is kellett volna vágtatnia, elég lett volna, ha csak benyit a kunyhóba, és keresi Morganát.

Az is idegesített, ahogy Agravaine kivágta magát Artúrnál. "Nem csak én tudtam róla. Gaius is." Hűha, Gaius aztán rohadt gyanús lehet Artúr számára...

A többi pozitívummal viszont egyetértek. Colin remek volt, mint mindig, és Angelt is nagyon szerettem. Gwen nagyon aranyos volt ebben az epizódban, de számomra az is, ahogy aggódott Artúrért, és nem akarta, hogy egyedül nekivágjon az erdőnek. Szerintem nem volt ebben semmi karakteridegen, így volt logikus.

Összességében élvezetes epizód, de nem bánom, hogy a következő részt már nem Alex Pillai rendezi.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 19:40 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
A Merlin-Morgana összecsapást unalmasnak találtam. Felváltva ellökték egymást, aztán lassított felvételben szenvedtek a földön. Nem túl izgalmas.

ezzel egyetértek. én is sokkal izgalmasabb összecsapást vártam, de nem volt benne semmi.maximum a tudat hogy most Merlin Morganaval csatázik...
a nagy részét leírtátok. a fantasztikus öreg Merlin alakítást (újból:D), a gonosz Merlin, hát én imádtam!, Arthur is fantasztikus volt! én már vártam hogy megölelje Merlint, mert végre már hogy kimutatja az érzelmeit. az a párbeszéd az erdőben amikor Merlin megsebesül, nagyon jó volt.:DD

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.09. 00:07 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.11. 23:39
Hozzászólások: 63
Szerintetek egyszer ki fog derülni, hogy Merlin nem is jár a csapszékre? Mostanában szegény "annyit volt ott". :)

_________________
Kilgharrah: "Young warlock, what you have shown is what you will be. I will not forget your clemency. I'm sure our paths will cross again."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.10. 18:41 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Már mindent elmondtatok amit én is mondanék erről a részről! Imádtam! A sunyi kis Merlint meg hogy hogy elrontotta mindig hihi meg a párnás jelenet, a fegyverraktár, az öreg Emrys meg a lovagok, az összecsapás, meg ahogy szorul Agravine nyaka körül a hurok. Bár be kell vallanom picit elgyengültem mikor aggódó arccal felvette az eszméletlen Morgánát! Olyan emberinek tűnt. Remek epizód volt :P
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.11. 15:14 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
A Merlin Morgána párbaj engem a kidobosra emlékeztettet de nagyon, csak itt egymást hajigálták... Nagyjából elégedett voltam ezzel a részel.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.11. 23:09 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Nagyon remélem hogy amit kivágott jelenetnek gondolnak feltűnik majd egy későbbi epizódban mert szerintem túl jó ahhoz hogy veszni hagyják. Korábban is láttuk már Arthurt a lovagjaival gyakorolni, szerintem rájuk férne egy békésebb csapatépítő tréning. :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.12. 21:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a jelenet úgy lett megírva, hogy nem nagyon tudnák beilleszteni máshová.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.12. 21:39 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
OvibanKenobi írta:
Szerintem a jelenet úgy lett megírva, hogy nem nagyon tudnák beilleszteni máshová.


Az ilyesmi gyakran előfordul hogy egy felvett jelenetet soha nem használnak fel (itt nem arra gondolok hogy egy ugyanarról szóló jelenetet 10X is felvesznek mert bakiznak,rontanak stb.)?

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.20. 22:18 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem elég gyakran előfordul. Lényegesen több jelenetet vesznek fel, mint amennyi végül bekerül egy epizódba. És ez nem feltétlenül baj, mivel a kevesebb általában több, vagyis a több nem biztos, hogy jobb lenne.

Persze biztos vagyok benne, hogy olykor jól jönne a rendezőnek, ha nem kellene beleférnie az epizód cselekményének 45 percbe.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 18:57 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
OvibanKenobi írta:
Persze biztos vagyok benne, hogy olykor jól jönne a rendezőnek, ha nem kellene beleférnie az epizód cselekményének 45 percbe.


Hmmm ezen én is elgondolkodtam egy kicsit, milyen lehet(ne) rendezőnek lenni.Gondolom elég sok dolga van ilyenkor az embernek,jelenetek elrendezése,emberek irányitgatása stb bár övé is a végszó nem?

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.11.23. 00:00 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
A televíziózásban a végszó a produceré. Viszont a producer által megszabott keretek közt a rendező hozza a kreatív döntéseket.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x06. A Servant of Two Masters / Két úr szolgája
HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 14:34 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
OvibanKenobi írta:
A televíziózásban a végszó a produceré. Viszont a producer által megszabott keretek közt a rendező hozza a kreatív döntéseket.


Bizony. Ez az egyik nagyon lényeges különbség a televíziózás és mozizás között. Egy mozifilmnél sokkal nagyobb beleszólása van a rendezőnek a dolgokba.

Amúgy tegnap megnéztem ezt a részt is. (Bár igazából az már ma hajnal volt. .) Mindegy.) Jókat nevettem egy-két jeleneten. Viszont erről a "kígyós" dologról az jutott eszembe, hogy az írók lehet láttak egy-két Csillagkapu epizódot korábban.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron