Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 06:23



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Hogy tetszett a 4x07 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 0%  0%  [ 0 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 31%  31%  [ 4 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 69%  69%  [ 9 ]
Szavazatok száma : 13
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 14:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
fancsi_ írta:
kaphatnék egy linket? sosem sikerül megtalálnom...:) szalkai.fanni@freemail.hu

küldtem ;)

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 15:33 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
http://www.feliratok.info/index.php?search=merlin&nyelv=&searchB=Mehet

englisfelirat :)

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 19:08 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
húúúúúúúúú, erre a részre megérte várni! azokat a részeket szeretem amikor megindul bennem valami kis borzongás(tudom hogy ez hülyén hangzik de így van) és amikor Gaius megtört és elmondott mindent Merlinről és a vallató(a nevét elfelejtettem) meg csak bámult na ott az a rész nagyon tetszett. meg a végén amit Arthurnak mondott. Merlint nagyon sajnáltam mikor megtudta hogy Gaius eltűn: Nem ment volna el úgy hogy nem köszön el tőlem!- és nyelte vissza a könnyeit. de összességében nagyon tetszett ez az epizód. és az előzetest elnézve nagyon várom a következőt IS :D

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 20:45 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Aislin írta:
Ó, és ami még másodszori újranézésre jutott eszembe, pedig már először is felfigyeltem rá: Gaius vallatásának jelenete (nem, nem a kínzásos, hanem az Agravaine általi). Figyeltétek, ahogy Arthur végig ott volt, de csak a háttérben megbújva, elfordított fejjel, mintha szégyellné magát, és emiatt inkább nem is merne ránézni Gaiusra?


Egyetértek, ez volt az egyik legjobb jelenet. A kimondatlan szavak legalább annyira beszédesek voltak benne, mint a kimondottak. Az írót, a rendezőt és a színészeket egyaránt dicséri.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 21:19 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
OvibanKenobi írta:
Aislin írta:
Ó, és ami még másodszori újranézésre jutott eszembe, pedig már először is felfigyeltem rá: Gaius vallatásának jelenete (nem, nem a kínzásos, hanem az Agravaine általi). Figyeltétek, ahogy Arthur végig ott volt, de csak a háttérben megbújva, elfordított fejjel, mintha szégyellné magát, és emiatt inkább nem is merne ránézni Gaiusra?


Egyetértek, ez volt az egyik legjobb jelenet. A kimondatlan szavak legalább annyira beszédesek voltak benne, mint a kimondottak. Az írót, a rendezőt és a színészeket egyaránt dicséri.

A színészektől nem is vártam mást, egyszerűen brillíroznak, Julian Jones pedig mindig is a kedvenc íróm volt; nem véletlen, hogy mindig a nyitányokat és a zárókat bízzák rá. (bár most az elején még pluszba bedobta az Aithusát is, ami szintén remek volt :D) Justin Molotnikov, ha jól emlékszem, új arc (de javítsatok, ha tévedek!), de ezen epizód alapján megnyert magának. :) A felvételek gyönyörűek voltak, a szimbolika egyértelmű, de nem szájba rágós - gondolok különösen a már említett vallatós jelentre, amiután Arthur egyedül marad a teremben. Ahogy akkor világít mögötte az ablak, felidézve a 4x03-ban látott aranyglória-apollón-új kor "aranykor" főalakja momentumot, ugyanakkor maga a szoba sötét, és a centrális elhelyezés a távolodó komeramozgással csak veszettül hangsúlyozza Arthur elszigeteltségét és távolodását a többiektől. (hiszen ha a lovagjai vagy akár Merlin mellette lettek volna, máris nem hat olyan durván ez a kép)

Sőt most, hogy stoppolva nézem ezt a képet 11:53-nál, leesett, hogy Arthur testtartása teljesen megegyezik Jézus pózával Leonardo Utolsó vacsorájáról! A háttérmegvilágítás teljesen ugyanaz, a terem perspektívája nagyjából megegyező, a főalak szinte ugyanott, az aranymetszési ponton van elhelyezve... a leglényegesebb különbség csak annyi, hogy az Utolsó vacsoránál az asztal vízszintesen, míg itt "függőlegesen", velünk szemben van elhelyezve. Így viszont, ha egymásra tennénk őket, a két asztal egy lentről szemlélt kereszt alakját hozná ki, Jézussal és Arthurral a közepén. :)
Hm, ezt a gondolatot tovább víve: a tanítványok a lovagok, sőt, inkább az udvar főbb személyei, akik tudják, hogy áruló van közöttük, de azt még nem, hogy ki ez. Egymásra mutogatnak. És Agravaine/Júdás lesz az, aki végülis elárulva a társait halálba vezeti Arthurt/Jézust... Arthur és Jézus, akiknek az eljövetele mindkét esetben régen várt és megjövendölt volt, mivel egy új, szebb kort, békét és megváltást hoznak el a népnek.

Fú, Ovi, most nagyon beindult a fantáziám, miközben itt reagáltam! :D Ezen azt hiszem, ülök még.
De már csinálok gyorsan egy összerakott képet, hogy lássátok is, miről beszélek. *megcsinálja*
Oké, meg is vagyok. És igggen, tudtam én, hogy jól össze lehet rakni őket! 8-)

Na most már ti jöttök. Vélemény? ;)


Csatolmányok:
Magyarázat: Merlin x da Vinci
merlin_4x07davinci_sm.gif
merlin_4x07davinci_sm.gif [ 231.75 KiB | Megtekintve 2207 alkalommal. ]

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aislin 2011.11.13. 21:28-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 21:23 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Éppenséggel az Utolsó vacsora nem jutott eszembe :mrgreen: , de érdekes a párhuzam.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.13. 21:45 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Aislin írta:
OvibanKenobi írta:
Aislin írta:
Ó, és ami még másodszori újranézésre jutott eszembe, pedig már először is felfigyeltem rá: Gaius vallatásának jelenete (nem, nem a kínzásos, hanem az Agravaine általi). Figyeltétek, ahogy Arthur végig ott volt, de csak a háttérben megbújva, elfordított fejjel, mintha szégyellné magát, és emiatt inkább nem is merne ránézni Gaiusra?


Egyetértek, ez volt az egyik legjobb jelenet. A kimondatlan szavak legalább annyira beszédesek voltak benne, mint a kimondottak. Az írót, a rendezőt és a színészeket egyaránt dicséri.

A színészektől nem is vártam mást, egyszerűen brillíroznak, Julian Jones pedig mindig is a kedvenc íróm volt; nem véletlen, hogy mindig a nyitányokat és a zárókat bízzák rá. (bár most az elején még pluszba bedobta az Aithusát is, ami szintén remek volt :D) Justin Molotnikov, ha jól emlékszem, új arc (de javítsatok, ha tévedek!), de ezen epizód alapján megnyert magának. :) A felvételek gyönyörűek voltak, a szimbolika egyértelmű, de nem szájba rágós - gondolok különösen a már említett vallatós jelentre, amiután Arthur egyedül marad a teremben. Ahogy akkor világít mögötte az ablak, felidézve a 4x03-ban látott aranyglória-apollón-új kor "aranykor" főalakja momentumot, ugyanakkor maga a szoba sötét, és a centrális elhelyezés a távolodó komeramozgással csak veszettül hangsúlyozza Arthur elszigeteltségét és távolodását a többiektől. (hiszen ha a lovagjai vagy akár Merlin mellette lettek volna, máris nem hat olyan durván ez a kép)

Sőt most, hogy stoppolva nézem ezt a képet 11:53-nál, leesett, hogy Arthur testtartása teljesen megegyezik Jézus pózával Leonardo Utolsó vacsorájáról! A háttérmegvilágítás teljesen ugyanaz, a terem perspektívája nagyjából megegyező, a főalak szinte ugyanott, az aranymetszési ponton van elhelyezve... a leglényegesebb különbség csak annyi, hogy az Utolsó vacsoránál az asztal vízszintesen, míg itt "függőlegesen", velünk szemben van elhelyezve. Így viszont, ha egymásra tennénk őket, a két asztal egy lentről szemlélt kereszt alakját hozná ki, Jézussal és Arthurral a közepén. :)
Hm, ezt a gondolatot tovább víve: a tanítványok a lovagok, sőt, inkább az udvar főbb személyei, akik tudják, hogy áruló van közöttük, de azt még nem, hogy ki ez. Egymásra mutogatnak. És Agravaine/Júdás lesz az, aki végülis elárulva a társait halálba vezeti Arthurt/Jézust... Arthur és Jézus, akiknek az eljövetele mindkét esetben régen várt és megjövendölt volt, mivel egy új, szebb kort, békét és megváltást hoznak el a népnek.

Fú, Ovi, most nagyon beindult a fantáziám, miközben itt reagáltam! :D Ezen azt hiszem, ülök még.
De már csinálok gyorsan egy összerakott képet, hogy lássátok is, miről beszélek. *megcsinálja*
Oké, meg is vagyok. És igggen, tudtam én, hogy jól össze lehet rakni őket! 8-)

Na most már ti jöttök. Vélemény? ;)


aztaaa:O:O :o :o :shock:
ez aztán a párhuzam:)
(talán ezt is hozzá kellene írni a Merlin mánia listához: akármilyen képet látsz, tudsz hozzá rendelni egy Merlini vonatkozást:D)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 00:11 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.28. 20:32
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Imaginationland
Most jutottam csak hozzá, hogy megnézzem. Igaz, így magyar felirattal tehettem, hála CicMax-nak. Tömören összefoglalva, szerintem ez volt az évad egyik legjobb epizódja! :) Nem mintha az eddigiek nem lettek volna egytől-egyik nagyszerűek: mindegyik az volt, mindegyik egy kicsit másképp.

Oly sok minden volt benne ami tetszett, nem is sorolnám fel mindet, mivel nem akarok túl hosszan írni ide (későre is jár és álmos vagyok :mrgreen: ) és ti már nagy részét felsoroltátok.

A legjobban talán a záró jelenet tetszett, Arthur bocsánatkérése és beszélgetése Gaius-al. Maga a jelenet remekül lett megírva és a színészek is nagyszerűen játszottak. És majd kifelejtettem, hogy Gwaine-t végre nem idegesítő mókamesterként, hanem Camelot lovagjaként és igazi barátként láthattuk. Annyira örültem neki! Lancelot után ő a kedvencem a lovagok között. :)

Aislin: igazi rajongó vagy, akinek mindenről a Merlin jut az eszébe. :twisted:

_________________
My Stargate (and Merlin) Music Videos
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 06:53 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
Valika valóban igazi rajongó és nagyon érdekes amit ír, bár az Utolsó vacsora párhuzam ugyan csak képzőművészetileg állja meg a helyét /hiszen egyébként Merlinnek kellene ott ülnie/ - de jó, hogy felbukkant ez a téma, mert ezt a sorozatot szerintem az emeli ki - magasan - a sok ránköntött mindenféle közül, hogy ennyire igényes és látványvilágában a reneszánsz harmóniáját idézi, a reneszánsz szépségideált követték a szereplők kiválasztásánál is.
Az is fantasztikus, ahogy a lovagok közt a norvég favágótól a könnyed franciás elengancián át a mediterrán szerelmesig minden típust megtalálunk, hogy mindenki kedvére legyen valaki. És mindegyikük szeretnivaló. A lányokkal szűkmarkúbbak, érthetően hiszen ez a lovagkor, de itt is megvan a két fő típus A végzet asszonya és az ideális feleség.
hát igy
Merlin a csúcs!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 14:20 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Kezdem utálni Morgana-t, bár hogy ő az utolsó főpapnő azt nem gondoltam volna. Ideje lenne tisztázni ki volt Vivienne ha két ilyen nagy erejű varázslónő anyja.
Agravaine-t meg igazán utálom, azt hogy Gawine- t át tudta rázni és hogy megvezette a HÜLYE ARTÚRT!!! Ez a gyerek egyre több csalódást okoz nekem. Amit Gaius mondott neki az epizód végén az hogy nem jutott el korábban a tudatáig?? Vagy legalább hogy az apja is ártatlanul meggyanúsította, és ez ki is derült. Remélem Gawine nem dőlt be és mostantól jobban szemmel tartja a bácsit. De Merlinben legalább nem csalódtam, Gwennek meg kifejezetten örültem ebben az epizódban, kezd visszatalálni első évados szeretni való önmagához.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 14:26 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Az Utolsó Vacsora párhuzam elmélete nagyon tetszik bár meg se fordult az én fejemben, pedig így utólag teljesen logikus mert ez a mondakörhöz tartozik az Élet Kelyhével (Szent Grál) . Amúgy gondolkoztatok már azon a Morgana figurának miért az Élet Kelyhe a kiegészítője? Ebben az epizódban szerintem én megkaptam rá a válszt. Jó nagy spolier ha az ember töpreng rajta nem csak berakja a vitrinbe. ( Már akinek van.)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 18:56 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
MerryWeather írta:
Az Utolsó Vacsora párhuzam elmélete nagyon tetszik bár meg se fordult az én fejemben, pedig így utólag teljesen logikus mert ez a mondakörhöz tartozik az Élet Kelyhével (Szent Grál) . Amúgy gondolkoztatok már azon a Morgana figurának miért az Élet Kelyhe a kiegészítője? Ebben az epizódban szerintem én megkaptam rá a válszt. Jó nagy spolier ha az ember töpreng rajta nem csak berakja a vitrinbe. ( Már akinek van.)

Nekem nincs meg a fejemben; miért kötöd össze a Grált és Morganát? Világosíts fel, kérlek. ^__^

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 19:34 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Az első évad végén Nimueh-nál volt a kehely az Áldottak Szigetén mert ő volt az egyik papnő, aztán a druidákhoz került, Morganahoz és Morgause-hoz, most meg Camelotban van. Morgana az utolsó főpapnő... szóval ő is őrizhetné ha nem lenne gonosz.. vagy ez nagyon erőltetett? Hogy a főpapnőnek kellene őriznie az Élet Kelyhét? Gondolom nem eredendően gonoszak az Ősi Vallás papjai.


Csatolmányok:
08_morgana.jpg
08_morgana.jpg [ 210.67 KiB | Megtekintve 2145 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.20. 22:14 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem ez nem az élet kelyhe. :)

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 12:01 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Lehet. De akkor mi értelme? Ennyi erővel lehetett volna egy fésű is :) ( "Fésülgesd tovább a hajad, vagy tudom is én mit csinálsz egész nap!") Mert az első évadban Morganának még nem voltak játékszerei.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 12:22 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Mert az első évadban Morganának még nem voltak játékszerei.


azt a "babáját" meg a 3x08-ban felgyújtotta. :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 19:17 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Jó volt ez a rész főleg Gaius kínzása/vallatása (persze nem azért mert szadista hajlamon lenne :P ) Alator a harcos pap a catha igencsak figyelemre méltó szereplő volt bár ez a foglalkozásos(inkább kaszt) a m.a.g.u.s című szerepjátékból ismerős volt számomra. Most már Merlin és Gaius számára egyértelmű Arthur nagybátyjának árulása. Tökéletesen elégedett voltam ezzel a részel.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 22:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Canislupus írta:
Jó volt ez a rész főleg Gaius kínzása/vallatása (persze nem azért mert szadista hajlamon lenne :P )


Nekem is nagyon tetszett, de a kameraálláson változtatni kellett volna, mert egyszerűen képtelen voltam nem folyamatosan Gaius orrszőrzetét bámulni... X.x Ami azért eléggé megzavart. ^^""

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.23. 15:42 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Aislin írta:
Nekem is nagyon tetszett, de a kameraálláson változtatni kellett volna, mert egyszerűen képtelen voltam nem folyamatosan Gaius orrszőrzetét bámulni... X.x Ami azért eléggé megzavart. ^^""


Nekem is feltűnt Gaius (pontossaban Richard Wilson) dús orrszőrzete de ez nem zavart, lévén szó a borotválkozás a középkorban nem volt túl gyakori dolog a férfiak körében.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.24. 01:56 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Engem még az orrszőrzet sem zavart :)

Nagyon erős rész volt, szenzációs színészi játékkal és rendezéssel. Nekem is ez a kedvencem az eddigi epizódok közül.
Emellett pozitívum, hogy végig folyamatosan fent volt tartva a feszültség, nem lehetett tudni, mi fog történni legközelebb.

Pár kedvenc jelenet, momentum:

Ahogy Arthur sétálgat a háttérben és nem szól egy szót sem, mert nem ért egyet Gaius ily módon történő kikérdezésével - remek jelenet.

Az ezt követő Arthur - Merlin jelenet még ennél is nagyszerűbb. Lélekbemarkoló, szívfájdító.

Gwen és Gwaine is Merlin segítségére siettek, annyira jó volt ezt látni. Igen, a régi Gwaine, nem a mókamester.

A harcos pap karaktere nagyon tetszett, a külsőségek és a vendégszereplő színész játéka és akcentusa is (pedig angol, pontosabban skót), na meg főleg a pálfordulása a végén, bevallom, engem meglepett, nagyon jó fordulat volt.

Gaius vallatása majd amikor megtörik, szintén szívfájdító képsorok.

A zárójelenet Gaius és Arthur között pedig szintén remek, felemelő.

Végül még három észrevétel az epizóddal kapcsolatban:

- a harcos pap és társa eleresztenek egy lovat - annyira szép ez a ló, gyönyörű jelenet, ahogy lobogó fehér sörénnyel szembe rohan a nézőkkel a kékes félhomályban;

- én is felfigyeltem Morgana főpapnői rangjára, egészen érdekes hosszú címen szólította őt a harcos pap;

- Gaius annyira ügyes volt a zárójelenetben, hogy két legyet ütött egy csapásra; tisztázta, miért nem akarta kiadni a varázslót és még azt is elmondta egyúttal, hogy az öreg varázsló csak jót akart.

Még sok ilyen epizódot kérek, amelyben ennyire lehet szeretni a karaktereket és amelyben komoly a hangvétel és a történet.

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.11.24. 11:12 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Judy T. írta:
Gwen és Gwaine is Merlin segítségére siettek, annyira jó volt ezt látni. Igen, a régi Gwaine, nem a mókamester.

A harcos pap karaktere nagyon tetszett, a külsőségek és a vendégszereplő színész játéka és akcentusa is (pedig angol, pontosabban skót), na meg főleg a pálfordulása a végén, bevallom, engem meglepett, nagyon jó fordulat volt.

- a harcos pap és társa eleresztenek egy lovat - annyira szép ez a ló, gyönyörű jelenet, ahogy lobogó fehér sörénnyel szembe rohan a nézőkkel a kékes félhomályban;

Gwaine-nek én is nagyon örültem. Ebben az évadban eddig csak comic relief karakterként használták, örülök, hogy ár nem. Maradjon meg ennél a jó szokásánál. :) Gwen is maradjon Merlin jóbarátja, ne csak Arthur szerelme.

Ez lenne a skót akcentus? :O Wow, azt hittem, külföldi. XD Vagy legalábbis Alathor "külföldiségét" akarják hangsúlyozni az akcentussal.
Mindegy, akkor is tetszett. Aranyos volt. :)

A lovat illetően először azt hittem, egy unikornis; nagyon hasonlított a Gedrefes részben látott egyszarvúhoz. Akárhogy is, gyönyörű volt, igen, jó, hogy kiemelted.^-^

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x07 The Secret Sharer / A Titkok Tudója
HozzászólásElküldve: 2011.12.22. 16:58 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
MerryWeather írta:
Az első évad végén Nimueh-nál volt a kehely az Áldottak Szigetén mert ő volt az egyik papnő, aztán a druidákhoz került, Morganahoz és Morgause-hoz, most meg Camelotban van. Morgana az utolsó főpapnő... szóval ő is őrizhetné ha nem lenne gonosz.. vagy ez nagyon erőltetett? Hogy a főpapnőnek kellene őriznie az Élet Kelyhét? Gondolom nem eredendően gonoszak az Ősi Vallás papjai.


Azért az is érdekes, hogy a Kehely hogy került a druidákhoz. Ugyanis az 1. Évad utolsó részében van egy jelenet, amelyben Merlin és Gaius mögött látszik a Kehely az oltáron ha jól rémlik. (Na, most ugye Nimueh ekkor már nincs ott). Tehát akkor ők csak úgy otthagyták akkor a Kelyhet? (Ovi-val egyébként sokat beszélgettünk már erről. :) )

No, mindegy. Tegnap jutottam el odáig, hogy ezt a részt is megnézzem. (Haladok lassan, de biztosan.) Jó rész volt. De azért az egyértelmű volt, hogy a kopasz csávó nem fogja elárulni Merlin-t a végén. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron