Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.05.16. 08:07



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Hogy tetszett a 4x10 epizód?
1 pont - Nézhetetlen. 0%  0%  [ 0 ]
2 pont - Nagyon gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
3 pont - Gyenge. 0%  0%  [ 0 ]
4 pont - Nézhető. 0%  0%  [ 0 ]
5 pont - Átlagos rész. 0%  0%  [ 0 ]
6 pont - Jobb, mint az átlag. 0%  0%  [ 0 ]
7 pont - Tetszett. 0%  0%  [ 0 ]
8 pont - Jó rész volt. 27%  27%  [ 3 ]
9 pont - Nagyon jó volt! 0%  0%  [ 0 ]
10 pont - Fantasztikus volt! 73%  73%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 10:19 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
Mindent a 4x10 epizódról...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 07:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Húúú, hát ez egy meglepően jó rész volt. Nagyon tetszett! Főleg, ha azt vesszük, hogy filler.

- Ha úgy vesszük, az egész a lovagok hibája. Miért kellett szívatniuk Elyant? Ha nem teszik, ez az egész nem történik meg. (Ezzel meg is válaszoltam a saját kérdésem.)
- A lovagok interakcióit imádtam. A barátság, meg hogy fontosak egymásnak....Bár Percival csak elsütötte, hogy „a barátaid vagyunk… BAMM”. x)
EDIT: visszanézve, azért talán túlzásba vitték egymás szivatását. Elyan, meg Merlin püfölése, meg behúzni egymásnak... De gondolom, ilyenek a "kemény pasik". :/
- És hogy végre megint többet láttunk mindannyiukból. Főleg Elyanból, persze, de rajta keresztül a többiekből is. Imádtam pl azt a Gwaine által elhintett információ-morzsát, hogy időnként mind összejárnak pasis estekre a kocsmába. :D És hogy Percy szkanderban levert valakit, haha. XD
- Arthur és Merlin összes évődése imádnivaló volt :D Különösen a pörköltes tetszett! „Szemlátomást bal lábbal keltél fel az asztaltól…” Meg /Leon Arthurról:/ „Miért van pörkölt a hajában? /Merlin:/„Mert olvasott.” XDD
- A Gwenes említések. Jó volt látni, hogy mindenki tudatában van a történteknek, főleg Arthur persze, nem az volt, hogy láthatóan „elfeledkeztek” róla, mint ahogy sorozatokban időnként szokás.
- Agravine már az idegeimen táncol! Borzalmas az a fickó! És valamilyen szinten már Arthur is tudja ezt, hiszen játszotta neki a bólogató Jánost, „Igen, persze, nagybátyám, elfogjuk és kivégezzük, igen, köszönöm”, aztán rögtön ment Gaiushoz és Merlinhez, hogy na akkor mit kezdhetnének a szellemmel. Azokra az időkre emlékeztetett, amikor Uthernek bólogatott hasonlóan, aztán mindig ment a maga feje után. :)
- Az, hogy Merlin elpityergi magát, kezd minden epizód részévé válni. Ez nem feltétlenül jó, de valahogy mégis szeretem. Ahogy ott állt a kút fölött, hallgatta a gyerekek meg a többi lemészárolt druida sikolyát, majd vörös szemekkel pislogott egyet, és a könnycsepp legördült az arcán… nagyon megindító volt.
- Elég bizarr, ahogy a csöpögő Elyan gyerekhangon beszél! :S
- 30:00 körül, amikor Arthur és Gaiusék megbeszélik a történteket, roppant érdekes a jelenet. Először fel sem figyeltem rá, szimpla megbeszélésnek tűnt csupán – de a később felfedett Nagy Csattanó ismeretében már odafigyeltem Bradley arcjátékára, és egészen más fényben tűnt fel az egész jelenet. Minden mélyen elnyomott érzelem ott játszik az arcán. Olyan dolgok árnyai, amiket bizonyára örökre el akart volna felejteni. Látszik az enyhe döbbenet, meg ahogy felismeri, hogy mi is okozza a jelen problémát… Iszonyatosan sokatmondó!
- Merlin és Arthur az erdőben. Háhá, tudtam, hogy az övéké lesz ez a szóváltás! :D Imádtam Arthurnak azt a kis biccentés-féléjét, mikor Merlin közölte, hogy vele tart, szinte megkönnyebbülés és hála… Bromance. ^^
- És akkor a szentélyes jelenet, vagyis a Nagy Csattanó. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nálam kellően elcsattant. De még hogy! Eszembe nem jutott volna ez a lehetőség.
Mikor Merlin rákérdez, hogy mit csinál, aztán Arthur oldalra fordulva ránéz, és vár egy pillanatot, mielőtt megszólalna, mert össze kell szednie az erejét, hogy kimondhassa… aztán kimondja, és Merlin nyel egyet, és mintha még hátrálna is egy kicsit. Én is megborzongtam! És talán még kicsit undorodtam is, igen. Mármint a legtöbb embernek megvan ez a majdhogynem szent képe Arthurról, hogy bár hajbókolt az apjának, azért mélyen legbelül mindig is tudta, hogy nincs rendben ez a kegyetlenség, és Ő más lesz, az Ő kezéhez nem fog vér tapadni… Aztán hoppá. Mégis. Felkavaró, amit megtudtunk, nehéz elképzelni, de Arthur elbeszélése alapján nem nehéz elgondolni; a fiatal, nagyravágyó herceg, aki bizonyítani akar a népnek, de legfőképp Uthernek. Aztán nap mint nap úgy éli le az életét, hogy szánja és sajnálja. Borzalmas lehet. :S Kis híján én is bekönnyeztem Arthurral együtt.
De nem, akkor szakadt el a mécses, mikor a gyerek/Elyan odament hozzá, megölelte, és a fülébe súgta, hogy „Megbocsátok”. Még most is összeszorul a szívem, ha visszagondolok arra a pillanatra. Meg ahogy a szellem távoztával Elyan összeesik, Arthur meg elkapja, és csak tartja, és csak csendesen potyognak a könnyei, mert el sem hitte volna, hogy megbocsáttathat a tettéért.
- A zárójelenet is tetszett, de jobban örültem volna egy komolyabb fejezésnek a comic-relief jelleg helyett. Gondolom, nem sokan vannak, akik tisztában vannak Arthur ezen titkával, és érdekes lett volna látni egy olyan beszélgetést, amiben felmerül Arthurban a kérdés, hogy Merlinnek – aki eddig masszívan hitt benne és hű volt hozzá – vajon nem-e rendült meg a belé vetett bizalma ezen információ tudtában, vajon nem-e változott meg negatív irányba a róla alkotott véleménye. Aztán Merlin előadott volna egy kis beszédet arról, hogy a múltbeli bűnökön már nem változtathatunk, és a jövőbeni tettekkel jóváteheti, stb. És ezután kellett volna jönnie a poénkodásnak. Na de mindegy, ez sem volt rossz. :-)

Összességében véve talán az egyik legjobban élvezett epizód volt. A 4x04 és 4x08-nál mindenképp, sőt én személy szerint a 4x05-nél is jobban élveztem. :) A többi azért még mindig e fölött áll. :P

Jövő héttel kezdődően pedig belépünk a finálé-trilógiába! (Lehet, hogy csak az utolsó kettő függ össze „hivatalosan”, de mivel a Heliosos történetszál itt elkezdődik, szerintem a hármat nyugodtan lehet egybe venni.) Gwen véletlenül meghallja Morgana és Helios beszélgetését, ezért a veszély ellenére is Camelotba megy, hogy figyelmeztesse az ottaniakat! Mi több, a preview alapján most számíthatunk a már spoilerekben említett Morgana vs. Gwen showdown-ra is. Alig várom! :D (Bár ez mára már nem újdonság.^^)

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aislin 2011.12.04. 17:57-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 08:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Ja igen, a címről: Arthur ígérete. Óó. Arthur ígérete! A szavát adta, hogy a jövőben minden druidát a neki kijáró tisztelettel fognak kezelni. Én úgy értelmezem, szegény, végre megnyugodott kis lélek megy a Mennyországba, és közben úton-útfélén harangozza, hogy már nem kell soká várni, és jön a király, aki tényleg elhozza az új kort. :)

Érdekelne, hogyan gondolja ezt Arthur. Ha most felbukkanna egy druida Camelotban, nem fogatná el? Hagyná, hogy szabadon mászkáljon, semmiben nem keresné vele az összetűzést? Vagy nem csak úgymond figyelmen kívül hagyná, hanem ha olyan, beszélne is vele, tiszteletteljesen meg minden?
Egy biztos: Aggie bá’ a haját tépné. :D

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 18:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.01. 21:00
Hozzászólások: 4
Honnan tudom letölteni ezt a részt? Valaki egy jó linket tudna adni? Előre is köszönöm!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 18:34 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
merone írta:
Honnan tudom letölteni ezt a részt? Valaki egy jó linket tudna adni? Előre is köszönöm!


ment privátba:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 17:42 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
nagyon nem tudtok mit szólni ehhez a részhez. Kevés a komment. nem könnyű. akciótlan, mégis váratlan fordulattal él. sokat beszélnek, és Arthur csúnyán viselkedik Merlinnel. Miért kellett Őt üttetni a lovagokkal? annak mi értelme? hiszen csak egy gyenge szolga... ezek meg nagy erős, kéztörős lovagok
persze szeretjük őket, de mégiscsak Merlinnel vagyunk. Jó Arthurt megtörte a csalódás.. de akkor is, most Merlint is utálja, Gwen miatt? Azért persze legalább hallgat rá és nem az undok nagybácsira.
Mikor Morgana a mandragora gyökeret Uther ágya alá teszi, annak megbomlik az elméje, és ugyanilyen víztől csepegő gyerekeket lát, talán ezt a fiút is - majd megnézem Nagyon furcsa, hogy Arthur vezette a támadást, .. szóval van egy kis zavar
ez is olyan, minthogy ki Morgana apja? mert az első évadban még talán ők sem tudták, hogy Uther az...
Maga az alapsztori jó, csak kevés ami történt egy részhez, és bár pl. operatőrileg nagyon szépen megcsinált rész, - Merlin és Gaius beszélgetése a szép alsó fahrttal.. Elyan szobája, .. szóval a belsők nagyon szépen világítottak ...
szerencsée elvakult rajongó vagyok, úgyhogy várom a következőt
és CicmaX fantasztikus hogy ilyen hamar megvan a magyar felirat is így a finomságok is kijönnek
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 20:36 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
pepitaophelia írta:
nagyon nem tudtok mit szólni ehhez a részhez. Kevés a komment. nem könnyű. akciótlan, mégis váratlan fordulattal él. sokat beszélnek, és Arthur csúnyán viselkedik Merlinnel. Miért kellett Őt üttetni a lovagokkal? annak mi értelme? hiszen csak egy gyenge szolga... ezek meg nagy erős, kéztörős lovagok
persze szeretjük őket, de mégiscsak Merlinnel vagyunk. Jó Arthurt megtörte a csalódás.. de akkor is, most Merlint is utálja, Gwen miatt? Azért persze legalább hallgat rá és nem az undok nagybácsira.
Mikor Morgana a mandragora gyökeret Uther ágya alá teszi, annak megbomlik az elméje, és ugyanilyen víztől csepegő gyerekeket lát, talán ezt a fiút is - majd megnézem Nagyon furcsa, hogy Arthur vezette a támadást, .. szóval van egy kis zavar
ez is olyan, minthogy ki Morgana apja? mert az első évadban még talán ők sem tudták, hogy Uther az...
Maga az alapsztori jó, csak kevés ami történt egy részhez, és bár pl. operatőrileg nagyon szépen megcsinált rész, - Merlin és Gaius beszélgetése a szép alsó fahrttal.. Elyan szobája, .. szóval a belsők nagyon szépen világítottak ...
szerencsée elvakult rajongó vagyok, úgyhogy várom a következőt
és CicmaX fantasztikus hogy ilyen hamar megvan a magyar felirat is így a finomságok is kijönnek



Hát akkor én kivétel vagyok mert nekem Arthur a kedvenc,bár Merlint is nagyon bírom!
Szerintem semmi extra nem volt abban a jelenetben,ugyanúgy csipkelődnek és szívatják egymást ahogy mindig is,szerintem vicces volt.Ennyi erővel akkor a végén mikor Merlin kérdezte Arthurt hogy meg se öleli őt,és Arthur utána futott (és gondolom viccből megütötte) akkor az is bántó lett volna?Szinte erre épül a sorozat,hogy nem mutatják ki egymás íránt az érzéseiket,de mindent megtennének egymásért..Azzal pedig végképp nem értek egyet hogy utálja Merlint Gwen miatt,ilyet érzelmeket és jelenetet nem is láttam a rész alatt.Az meg természetes,hogy Arthur össze van törve elvégre,most "árulta" el élete szerelme,az apja hallott,az egész királyság tőle függ,áruló van Camelotban,csoda hogy még nem bolondult meg!


Na de amúgy.Nekem tetszett ez a rész.Nem erre a titokra gondoltam volna Arthur múltjával kapcsolatban,egyébként nagyon szívszorító jelenet volt Arthur és a megszállt Elyan között a végén.Ismét elkáprázott Bradey játéka,abszolút ez az ő évada.A következő rész is tartogat izgalmakat,kiváncsi vagyok,hogy Gwen visszatér-e rész végére Camelotba vagy esetleg még várnunk pár epizódod.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 20:44 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.17. 17:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Tartózkodom tehát vagyok
Kicsit furára sikeredett és egy kis rossz száj íz is maradt bennem. Amit a leginkább értékeltem ebben a részben a végén amikor Arthur megbocsátást kér a tette után és bizonyítja hogy ö tényleg jó király akar lenni (Na meg persze lévén szó családi sorozat is, és ugyebár sok gyerek nézi, elégé erkölcsi nevelés érzek belőle persze ami nem baj ;) ) Nagyjából elégedett vagyok ezzel a részel.

_________________
Kedvenc játékom és ráadásul magyarok csinálták:
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 20:58 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Anna020 írta:
pepitaophelia írta:
nagyon nem tudtok mit szólni ehhez a részhez. Kevés a komment. nem könnyű. akciótlan, mégis váratlan fordulattal él. sokat beszélnek, és Arthur csúnyán viselkedik Merlinnel. Miért kellett Őt üttetni a lovagokkal? annak mi értelme? hiszen csak egy gyenge szolga... ezek meg nagy erős, kéztörős lovagok
persze szeretjük őket, de mégiscsak Merlinnel vagyunk. Jó Arthurt megtörte a csalódás.. de akkor is, most Merlint is utálja, Gwen miatt? Azért persze legalább hallgat rá és nem az undok nagybácsira.
Mikor Morgana a mandragora gyökeret Uther ágya alá teszi, annak megbomlik az elméje, és ugyanilyen víztől csepegő gyerekeket lát, talán ezt a fiút is - majd megnézem Nagyon furcsa, hogy Arthur vezette a támadást, .. szóval van egy kis zavar
ez is olyan, minthogy ki Morgana apja? mert az első évadban még talán ők sem tudták, hogy Uther az...
Maga az alapsztori jó, csak kevés ami történt egy részhez, és bár pl. operatőrileg nagyon szépen megcsinált rész, - Merlin és Gaius beszélgetése a szép alsó fahrttal.. Elyan szobája, .. szóval a belsők nagyon szépen világítottak ...
szerencsée elvakult rajongó vagyok, úgyhogy várom a következőt
és CicmaX fantasztikus hogy ilyen hamar megvan a magyar felirat is így a finomságok is kijönnek



Hát akkor én kivétel vagyok mert nekem Arthur a kedvenc,bár Merlint is nagyon bírom!
Szerintem semmi extra nem volt abban a jelenetben,ugyanúgy csipkelődnek és szívatják egymást ahogy mindig is,szerintem vicces volt.Ennyi erővel akkor a végén mikor Merlin kérdezte Arthurt hogy meg se öleli őt,és Arthur utána futott (és gondolom viccből megütötte) akkor az is bántó lett volna?Szinte erre épül a sorozat,hogy nem mutatják ki egymás íránt az érzéseiket,de mindent megtennének egymásért..Azzal pedig végképp nem értek egyet hogy utálja Merlint Gwen miatt,ilyet érzelmeket és jelenetet nem is láttam a rész alatt.Az meg természetes,hogy Arthur össze van törve elvégre,most "árulta" el élete szerelme,az apja hallott,az egész királyság tőle függ,áruló van Camelotban,csoda hogy még nem bolondult meg!


Na de amúgy.Nekem tetszett ez a rész.Nem erre a titokra gondoltam volna Arthur múltjával kapcsolatban,egyébként nagyon szívszorító jelenet volt Arthur és a megszállt Elyan között a végén.Ismét elkáprázott Bradey játéka,abszolút ez az ő évada.A következő rész is tartogat izgalmakat,kiváncsi vagyok,hogy Gwen visszatér-e rész végére Camelotba vagy esetleg még várnunk pár epizódod.


Anna! Teljesen a szívemből szóltál. És ez egyáltalán nem lep meg :D

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:12 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Anna!
Egyetértek. Szerintem sem volt semmi "extra" abban, hogy épp Merlin került a püfölés középpontjába. A szekálódás, az ide-oda beszólogatások adják meg a sorozat báját, éppúgy, mint Merlin titkának megőrzése.
Egyebek okáért ezt most épp azért kellett, legalábbis szerintem, mert méltóztatott beszólni, ill. reagálni Leon kérdésére, miszerint mit keres ragu Arthur hajában? (olvasott..:D) Azt a fejet ott, amit a lovagok vágnak :D :lol:

Arthur egyébként is sokkal inkább önmagára dühös (megintcsak szerintem) azért, ami Gwennel történt. Összetört, ez nyilvánvaló, valószínűleg legalább annyira hibásnak érzi magát (az alapján, amit eddig megtudtunk Róla, sztem elég önmarcangoló:$)
Nem akar "puhánynak" látszani, még Merlin előtt sem. (büszke voltam magamra, amiért azt a rövid párbeszédüket, amit utána Merlin annyira a szívére vett; angol felirattal már értettem. - ehhez is hozzájárult egyébként MINDKÉT színész zsenialitása.)
Egyébként is sokszor "kibarkóbázom" magamnak, hogy éppen miről szól az adott jelenet, és ez van, mikor bejön, és hát van, mikor nem.

Bradley James elismerést érdemel (mááár megint:P:D)! A múltkori epizódban tanúsított viselkedése után már úgy gondoltam, Arthur nem fog tudni nagy meglepetést okozni, valószínűleg kiderül (újra), hogyan s miként született ő erre a világra, aztán egyszercsak nem hittem a szememnek (meg a fülemnek). Őrületesen jó volt (és nem azért, ahogyan kinéz, hanem azért, ahogyan játszik!)

A kisfiú minden megjelenésénél a frászt hozta rám, majd szép lassacskán átéreztem a helyzetét (persze ehhez már kellett a magyar felirat - ÖRÖK HÁLA CICMAXNAK & MAZSOLÁNAK érte!)
(és így voltam a hollóval meg Gwaine Merlin-paráztatásával is.)

PERCY olyan ..... RÁ nem találok szavakat!! (na ez már elfogultság, tudoooom!! :)) De nem tehetek róla:$ Ahányszor megjelenik, nálam se kép se hang (csak az Ő arca, meg az Ő hangja - és szerencsére most is megszólalt*-*) (ömlengésemről egyenlőre ennyit, aki kíváncsi a bővebb verzióra, privátban kifejtem:D)
REMÉLEM, HOGY HAMAROSAN NAGYOBB SZEREPHEZ JUT!!! - és akkor hasonlóképpen rébuszokban beszélhetünk Róla is (mint a 4.évad eddigi részeinek topicjában Bradleyről! <3 :) )

Elyan engedetlenségének végső soron örültem. Ez által teljesedett ki az epizód (és NEM a lovagok tehetnek róla! Mint ahogyan azt jó néhányszor megfigyelhettük, Ők állandóan egymással bolondoznak. Meg lehet figyelni, hogyan reagáltak, mikor Elyan után küldte Őket Agravaine! Egyikük sem akart ártani Elyannak!).
A kis srác bosszúját abszolút jogosnak éreztem, ahogy a megbocsátását is. Gyönyörű volt az a jelenet! Ahogy Bradley folyamatosan zihált, látszott az arcán, mennyire fél a haláltól, de mégsem tett ellene. Vállalta a tette következményét-ÚJRA!

Azt hiszem, így hirtelenjében ennyi... ha még valami eszembe jut, azt úgyis leírom :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:32 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
Napsugár írta:
Anna!
Egyetértek. Szerintem sem volt semmi "extra" abban, hogy épp Merlin került a püfölés középpontjába. A szekálódás, az ide-oda beszólogatások adják meg a sorozat báját, éppúgy, mint Merlin titkának megőrzése.
Egyebek okáért ezt most épp azért kellett, legalábbis szerintem, mert méltóztatott beszólni, ill. reagálni Leon kérdésére, miszerint mit keres ragu Arthur hajában? (olvasott..:D) Azt a fejet ott, amit a lovagok vágnak :D :lol:

Arthur egyébként is sokkal inkább önmagára dühös (megintcsak szerintem) azért, ami Gwennel történt. Összetört, ez nyilvánvaló, valószínűleg legalább annyira hibásnak érzi magát (az alapján, amit eddig megtudtunk Róla, sztem elég önmarcangoló:$)
Nem akar "puhánynak" látszani, még Merlin előtt sem. (büszke voltam magamra, amiért azt a rövid párbeszédüket, amit utána Merlin annyira a szívére vett; angol felirattal már értettem. - ehhez is hozzájárult egyébként MINDKÉT színész zsenialitása.)
Egyébként is sokszor "kibarkóbázom" magamnak, hogy éppen miről szól az adott jelenet, és ez van, mikor bejön, és hát van, mikor nem.

Bradley James elismerést érdemel (mááár megint:P:D)! A múltkori epizódban tanúsított viselkedése után már úgy gondoltam, Arthur nem fog tudni nagy meglepetést okozni, valószínűleg kiderül (újra), hogyan s miként született ő erre a világra, aztán egyszercsak nem hittem a szememnek (meg a fülemnek). Őrületesen jó volt (és nem azért, ahogyan kinéz, hanem azért, ahogyan játszik!)

A kisfiú minden megjelenésénél a frászt hozta rám, majd szép lassacskán átéreztem a helyzetét (persze ehhez már kellett a magyar felirat - ÖRÖK HÁLA CICMAXNAK & MAZSOLÁNAK érte!)
(és így voltam a hollóval meg Gwaine Merlin-paráztatásával is.)

PERCY olyan ..... RÁ nem találok szavakat!! (na ez már elfogultság, tudoooom!! :)) De nem tehetek róla:$ Ahányszor megjelenik, nálam se kép se hang (csak az Ő arca, meg az Ő hangja - és szerencsére most is megszólalt*-*) (ömlengésemről egyenlőre ennyit, aki kíváncsi a bővebb verzióra, privátban kifejtem:D)
REMÉLEM, HOGY HAMAROSAN NAGYOBB SZEREPHEZ JUT!!! - és akkor hasonlóképpen rébuszokban beszélhetünk Róla is (mint a 4.évad eddigi részeinek topicjában Bradleyről! <3 :) )

Elyan engedetlenségének végső soron örültem. Ez által teljesedett ki az epizód (és NEM a lovagok tehetnek róla! Mint ahogyan azt jó néhányszor megfigyelhettük, Ők állandóan egymással bolondoznak. Meg lehet figyelni, hogyan reagáltak, mikor Elyan után küldte Őket Agravaine! Egyikük sem akart ártani Elyannak!).
A kis srác bosszúját abszolút jogosnak éreztem, ahogy a megbocsátását is. Gyönyörű volt az a jelenet! Ahogy Bradley folyamatosan zihált, látszott az arcán, mennyire fél a haláltól, de mégsem tett ellene. Vállalta a tette következményét-ÚJRA!

Azt hiszem, így hirtelenjében ennyi... ha még valami eszembe jut, azt úgyis leírom :)


Napshe! Az, hogy Te meg egyenesen a fejembe látsz, még kevésbé lep meg, hiszem ez már megszokott nálunk. A saját gondolataimat ezek után már felesleges leírnom, mert megtettétek helyettem.
Bár egy költői kérdésem azért lenne: Vajon Bradley James meddig képes még megugrani a saját maga által folyton egyre magasabbra helyezett lécet?!

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:35 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
ajna27 írta:
Napshe! Az, hogy Te meg egyenesen a fejembe látsz, még kevésbé lep meg, hiszem ez már megszokott nálunk. A saját gondolataimat ezek után már felesleges leírnom, mert megtettétek helyettem.
Bár egy költői kérdésem azért lenne: Vajon Bradley James meddig képes még megugrani a saját maga által folyton egyre magasabbra helyezett lécet?!


jaj de jó, hogy úgy írtad le h KÖLTŐI KÉRDÉS:)
így nem vársz rá választ:)
mert egyébként fogalmam sincs..
de tudod: itt ez a "ronda srác":P....

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:39 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
:D

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:58 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.04. 17:33
Hozzászólások: 94
JAjj már ne egyétek le a fejemet. Akkor is szegény Merlin. Ő mondja, hogy nem lesz többet kedves Arthurhoz... a lelkét kiteszi és mit kap? persze hogy tudjuk, hogy mindent megtennének egymásért, de néha ennek a szegény Merlinnek is járna valami kis kedvesség meg öröm, vagy nem?
de legalább felélénkült a fórum :)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 22:02 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
pepitaophelia írta:
JAjj már ne egyétek le a fejemet. Akkor is szegény Merlin. Ő mondja, hogy nem lesz többet kedves Arthurhoz... a lelkét kiteszi és mit kap? persze hogy tudjuk, hogy mindent megtennének egymásért, de néha ennek a szegény Merlinnek is járna valami kis kedvesség meg öröm, vagy nem?
de legalább felélénkült a fórum :)


én nem ettem le a fejedet, pusztán elmondtam a véleményemet. a fórum meg tényleg jó, hogy felélénkült. Bár azt vettem észre, mindig akkor aktivizálódnak az emberkék, mikor megvan a magyar felirat is. :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 22:33 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.04.21. 15:44
Hozzászólások: 190
pepitaophelia írta:
JAjj már ne egyétek le a fejemet. Akkor is szegény Merlin. Ő mondja, hogy nem lesz többet kedves Arthurhoz... a lelkét kiteszi és mit kap? persze hogy tudjuk, hogy mindent megtennének egymásért, de néha ennek a szegény Merlinnek is járna valami kis kedvesség meg öröm, vagy nem?
de legalább felélénkült a fórum :)


Azért az sem volt semmi, amikor Merlin odacsapott az asztalra:D Én kb akkorát ugrottam mint Artúr, pedig valahol számítottam rá :mrgreen:
És a végén az a beszólás az érzelmeiről. Ejnye Merlin hát tiszteled te a királyodat? :mrgreen:
Ja és a "pofa be Merlin" már annyira hiányzott :lol:

_________________
Gaius: "Hív a Végzeted! Menj nézd meg mit akar!"
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 22:45 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
ajna27 írta:
pepitaophelia írta:
JAjj már ne egyétek le a fejemet. Akkor is szegény Merlin. Ő mondja, hogy nem lesz többet kedves Arthurhoz... a lelkét kiteszi és mit kap? persze hogy tudjuk, hogy mindent megtennének egymásért, de néha ennek a szegény Merlinnek is járna valami kis kedvesség meg öröm, vagy nem?
de legalább felélénkült a fórum :)


Azért az sem volt semmi, amikor Merlin odacsapott az asztalra:D Én kb akkorát ugrottam mint Artúr, pedig valahol számítottam rá :mrgreen:
És a végén az a beszólás az érzelmeiről. Ejnye Merlin hát tiszteled te a királyodat? :mrgreen:
Ja és a "pofa be Merlin" már annyira hiányzott :lol:


és ebben a részben szólt a legjobban sztem a MERLIN! kiabálása, mikor újfent tükörnek használta a tányérját. :D :mrgreen:

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 00:38 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Engem sosem zavar, ha Merlint csépelik. De amikor sír, együtt sírok vele. ;)

Hibátlan epizód volt. Legjobban az tetszik, hogy onnét kezdve, hogy az első jelenetben rábukkannak a szentélyre, Artúrt végig gyötrik az emlékek - Bradley nagyon szépen játssza, szavak nélkül -, de ezt csak akkor értjük meg, amikor a végén visszamegy oda.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 18:23 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
sajnos csak most sikerült megnéznem de ez a rész mindent kárpótolt! fantsztikus.
Bradley játéka megint nagyon jó ezzel teljes mértékben egyetértek, de nálam most Colin vitte a pálmát. Ebben a részben szerintem kiemelkedően jó volt.
Azt veszem egyre inkább észre, hogy Arthur mostmár nem nagyon hallgat Agravainre. Merlinre sokkal inkább kezd el hallgatni akármit is mutat belőle. Kíváncsi vagyok mikor kezd el ténylegesen is sejteni valamit.
És jövőhéten visszajön Gwen! a trailerből kiindulva nekem nagyon hasonlít a Sweet Dream-s hez vagy ahhoz a részhez amikor Elena hercegnő szerepel(elfelejtettem mi a címe). Kíváncsian várom :)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 19:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
fancsi_ írta:
És jövőhéten visszajön Gwen! a trailerből kiindulva nekem nagyon hasonlít a Sweet Dream-s hez vagy ahhoz a részhez amikor Elena hercegnő szerepel(elfelejtettem mi a címe). Kíváncsian várom :)


és az is megfigyelhető, hogy Arthurt minden évadban vki el akarja bájolni. 1x07-ben Sophia, 2x10-ben Vivienre akarták "rásózni":P:D, 3x06-ban a gyermeki kötelesség jegyében akarták kiházasítani, és most ez a hercegnő...:S
és még Bradley mondja, hogy Camelotban kevés a nő :mrgreen: :lol: :lol:
(az a kevés is vagy Rá vágyik, vagy Róla álmodik - ez utóbbira példa Morgana:P:D)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 4x10. The Herald of The New Age / Az új kor hírnöke
HozzászólásElküldve: 2011.12.27. 20:06 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Nagyon jó rész volt, főleg a vége tetszett. Gyönyörű volt, tényleg!

Arra a druida fiúra meg az hittem az elején, hogy Merlin. Az biztos hogy nagyon hasonlít rá xD

Az pedig már egyre jobban idegesít, főleg ez után a rész után, hogy Arthur egyre igazságosabb és bölcsebb lesz, Merlinnel viszont ugyanolyan lekezelően bánik...Tudom, hogy ez része a sorozatnak, hogy állandóan piszkálja, de néha már kicsit sok...

Egyébként ha Morgana is észreveszi (egyszer) végre, hogy Arthur nem akar ártani a "fajtájának", talán túl tudja tenni magát azon, amit Uther okozott neki, és tovább lát a saját orránál :D (Én még mindig nem hiszem, hogy javíthatatlanul "megromlott")
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron